18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Papierosy w Australii
Rafal1757 • 2012-08-24, 0:25
W Australii papierosy nie będą miały nazwy producenta, ale będą miały odrażające zdjęcia- to co lubią prawdziwi sadyści.

Mimo protestów koncernów tytoniowych australijski Sąd Najwyższy utrzymał w środę zakaz umieszczania logo producentów na paczkach papierosów. Koncerny twierdziły, że takie rozwiązanie godzi w wartość ich znaków handlowych.

To najostrzejszy tego rodzaju przepis na świecie. Paczki będą jednolitego szaro-oliwkowego koloru, zostaną na nich umieszczone napisy ostrzegające przed szkodliwością palenia oraz drastyczne zdjęcia ust zaatakowanych przez raka i ślepych gałek ocznych. Rząd Australii ma nadzieję, że spowoduje to spadek liczby palaczy.

Koncerny tytoniowe takie jak British American Tobacco, Philip Morris International, Imperial Tobacco i Japan Tobacco obawiają się, że australijskie przepisy staną się światowym precedensem, który może zmniejszyć wartość ich firm o miliardy dolarów.

Zgłoś
Avatar
snik0 2012-08-24, 13:16 1
Szeryfian napisał/a:



Skoro rzuciłeś palenie z powodu obrazków no to gratuluję, zaliczasz się do osób, które kupią wszystko co im się podstawi pod nos. Jesteś osobą kontrolowaną. Dlaczego bo dajesz sobą manipulować. Oni przez te obrazki mówią ci: "nie pal!" i ty nie palisz, jak zaczną rozwieszać plakaty zachęcające do palenia mówią ci przez nie "pal!" i palisz.

W kampanii wyborczej jest ta sama taktyka ( jazda na uczuciach ) . Tak samo w reklamach. Zauważ że zawsze gdzie jest napisane "promocja" jest to w większości przypadków kolor czerwony.


To tak jak tam gdzie jest napisane "aborcja" też na czerwono... A "promocja-aborcja 50% taniej" na czerwono to już chyba każdy se zrobi nawet na zapas dwie.

Pierdoleni psycholodzy z sadistica
Zgłoś
Avatar
qbak 2012-08-24, 15:07
u niemców widziałem też takie paczki
Zgłoś
Avatar
heinzzz 2012-08-24, 15:10 2
Facet wchodzi do sklepu z papierosami.
- Poproszę jedną paczke. - sprzedawczyni podaje mu paczke. Pisze na niej "Papierosy szkodzą na potencje".
- Przepraszam. Mogła by pani je wymienić na te z rakiem.
Zgłoś
Avatar
dziczek91 2012-08-24, 15:28
mam tego typu paczkę po papierosach z jakiegoś tam kraju, już nie pamiętam, wstawię foto jak ją znajdę ;D
Zgłoś
Avatar
dth 2012-08-24, 15:52 2
Cytat:

Do niedawna myślałem podobnie ale do póki mamy NFZ-(sprywatyzowaliby to byłby spokój) to właśnie za moje i twoje pieniądze leczy się ludzi którzy mają przypadłości wypisane na opakowaniach papierosów.



i za pieniądze palaczy, nie zapominaj o tym. Palacze też płacą podatki, płacą więcej za akcyzę na swoje fajeczki niż te fajki kosztują, płacą ubezpieczenie zdrowotne, więc zamknij kurwa ryj i przestań narzekać że za Twoje i innych ludzi pieniądze się ich leczy. Jak kurwa potrąci Cię samochód i wpadniesz w śpiączkę, to też inni ludzie mają narzekać że za ich pieniądze jesteś leczony? Zastanów się czasem nad tym co piszesz.
Zgłoś
Avatar
ozymandiusz 2012-08-24, 15:58
jak ktoś chce palić to będzie palić. i żadne fotki tutaj nie pomogą.
Zgłoś
Avatar
Kierowca Bombowca 2012-08-24, 16:01
Jeden tekst- "palenie powoduje impotencje" zdziałałby więcej niż te zdjęcia.
Zgłoś
Avatar
pyto 2012-08-24, 16:07 1
jak to ma pomoc 100 osobom w calej Australii to warto
Zgłoś
Avatar
c................s 2012-08-24, 16:09 2
Szeryfian napisał/a:

Skoro rzuciłeś palenie z powodu obrazków no to gratuluję, zaliczasz się do osób, które kupią wszystko co im się podstawi pod nos. Jesteś osobą kontrolowaną. Dlaczego bo dajesz sobą manipulować. Oni przez te obrazki mówią ci: "nie pal!" i ty nie palisz, jak zaczną rozwieszać plakaty zachęcające do palenia mówią ci przez nie "pal!" i palisz.

W kampanii wyborczej jest ta sama taktyka ( jazda na uczuciach ) . Tak samo w reklamach. Zauważ że zawsze gdzie jest napisane "promocja" jest to w większości przypadków kolor czerwony.



O czym Ty mówisz, człowieku?
Jestem osobą kontrolowaną bo ktoś mi mówi nie pal bo to szkodzi i ja się z tym zgadzam?
Kurwa przecież to jest fakt.

Tak, masz rację, jak zobaczę plakaty zachęcające do palenia to do niego wrócę. Jak napiszą żebym Cię więcej nie czytał to też uwierzę.
Zgłoś
Avatar
S................n 2012-08-24, 16:22
snik0 napisał/a:


To tak jak tam gdzie jest napisane "aborcja" też na czerwono... A "promocja-aborcja 50% taniej" na czerwono to już chyba każdy se zrobi nawet na zapas dwie.

Pierdoleni psycholodzy z sadistica



To co napisałem to fakty potwierdzone naukowo, a nie jakiś wymysł

casimus napisał/a:



O czym Ty mówisz, człowieku?
Jestem osobą kontrolowaną bo ktoś mi mówi nie pal bo to szkodzi i ja się z tym zgadzam?
Kurwa przecież to jest fakt.

Tak, masz rację, jak zobaczę plakaty zachęcające do palenia to do niego wrócę. Jak napiszą żebym Cię więcej nie czytał to też uwierzę.



Wiem że fakt. Ale ty rzuciłeś palenie bo zobaczyłeś obrazki. Ja znam osoby które nie rzuciły dla zdrowia tylko dla pieniędzy. Jak ktoś pali nałogowo to będzie palił choćby ktoś z rodziny zmarł na raka płuc bo też palił. To nie ma znaczenia. Zresztą znam też osoby które palą, mają po 70 lat i dobrze się trzymają a znam też przypadki ludzi których nie palili a zmarli na raka płuc. Wszystko zależy od organizmu i psychiki człowieka. Więc te obrazki to nie jest taki dobry pomysł na jednego zadziała a drugi to oleje. Żeby rzucić palenie nie pomogą żadne obrazki tylko silna wola i samozaparcie.
Zgłoś
Avatar
m................i 2012-08-24, 16:36
Szeryfian napisał/a:



To co napisałem to fakty potwierdzone naukowo, a nie jakiś wymysł

Wiem że fakt. Ale ty rzuciłeś palenie bo zobaczyłeś obrazki. Ja znam osoby które nie rzuciły dla zdrowia tylko dla pieniędzy. Jak ktoś pali nałogowo to będzie palił choćby ktoś z rodziny zmarł na raka płuc bo też palił. To nie ma znaczenia. Zresztą znam też osoby które palą, mają po 70 lat i dobrze się trzymają a znam też przypadki ludzi których nie palili a zmarli na raka płuc. Wszystko zależy od organizmu i psychiki człowieka. Więc te obrazki to nie jest taki dobry pomysł na jednego zadziała a drugi to oleje. Żeby rzucić palenie nie pomogą żadne obrazki tylko silna wola i samozaparcie.



A więc nawet nie warto próbować pomagać innym ludziom, bo nie ma skuteczności 100%?
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2012-08-24, 16:42
Skurwysyńscy terroryści. Kiedy w końcu państwo odpieprzy się od tego, co chcę sprzedać albo kupić i od kogo?
Zgłoś
Avatar
sidian 2012-08-24, 16:58
Agrest-lag? napisał/a:



Do niedawna myślałem podobnie ale do póki mamy NFZ-(sprywatyzowaliby to byłby spokój) to właśnie za moje i twoje pieniądze leczy się ludzi którzy mają przypadłości wypisane na opakowaniach papierosów.



Wpływy roczne z akcyzy tytoniowej: ~14mld PLN.
Wydatki z budżetu na służbę zdrowia: ~10mld PLN.

Ej, niepalaczu. Leczysz się za naszą forsę, więc może czas, żebyś zaczął za siebie płacić? W dodatku to Ty żresz służbę zdrowia, bo palacze, jak ja, zdechną zanim zdążą się nassać starczych leków refundowanych w miliardzie procent. Za leki, które są mi dzisiaj potrzebne do przetrwania (z powodów kompletnie niezwiązanych z paleniem) muszę płacić setki złotych miesięcznie, bo mam 0% refundacji. Właśnie dlatego, że trzeba wam, niepalącym 90-latkom dofinansowywać sterty leków, które żrecie codziennie.

A tak serio, to naprawdę tak jest. Za wszystko płacą palacze. Za leczenie siebie i niepalących. Resztę forsy oczywiście "przepala" rząd. O ironio...

Pozdrawiam,
Sid
Zgłoś
Avatar
Draveno 2012-08-24, 17:33
W Egipcie są bardzo podobne zdjęcia na paczkach.
Zgłoś
Avatar
Jatyon 2012-08-24, 18:37
dth napisał/a:



i za pieniądze palaczy, nie zapominaj o tym. Palacze też płacą podatki, płacą więcej za akcyzę na swoje fajeczki niż te fajki kosztują, płacą ubezpieczenie zdrowotne, więc zamknij kurwa ryj i przestań narzekać że za Twoje i innych ludzi pieniądze się ich leczy. Jak kurwa potrąci Cię samochód i wpadniesz w śpiączkę, to też inni ludzie mają narzekać że za ich pieniądze jesteś leczony? Zastanów się czasem nad tym co piszesz.



Zajebisty przykład z tym potrąceniem przez samochód. Rzeczywiście jak potrąci mnie samochód jest to moja wolna wola tak samo jak w przypadku palenia szlugów.

Poza tym nie wydaje mi się, żeby akcyza z papierosów szła na służbę zdrowia. Więc o czym wy pierdolicie? Jak ktoś wpierdala hamburgery, jest gruby i ma problemy z sercem, to ja za to płacę. Jak ktoś ma raka płuc przez palenie szlugów, to też ja za to płacę. Ja szanuję swoje zdrowie, więc jeśli KTOŚ INNY (albo jakiś bardzo rzadki przypadek choroby czy chuj wie czego) mi go nie spierdoli, to nikt za mnie nie będzie płacił, albo sam za siebie będę płacił. To takie trudne? Z resztą w tym chorym kraju nawet jak mnie ucho swędzi to wolę iść do prywatnego. Więc cieszcie się jeszcze bardziej. Płacę za wasze nieróbstwo i głupotę, i w dodatku nie ponoszę z tego żadnych korzyści.
W sumie aż tak mi to nie robi, po prostu gardzę palaczami (nie wszystkimi rzecz jasna, bo są różne typy palaczy, ale nie chce mi się tego tu wyjaśniać).

Pozdrawiam wszystkich tych, co palą i tych co nie palą.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie