18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Papierosy w Australii
Rafal1757 • 2012-08-24, 0:25
W Australii papierosy nie będą miały nazwy producenta, ale będą miały odrażające zdjęcia- to co lubią prawdziwi sadyści.

Mimo protestów koncernów tytoniowych australijski Sąd Najwyższy utrzymał w środę zakaz umieszczania logo producentów na paczkach papierosów. Koncerny twierdziły, że takie rozwiązanie godzi w wartość ich znaków handlowych.

To najostrzejszy tego rodzaju przepis na świecie. Paczki będą jednolitego szaro-oliwkowego koloru, zostaną na nich umieszczone napisy ostrzegające przed szkodliwością palenia oraz drastyczne zdjęcia ust zaatakowanych przez raka i ślepych gałek ocznych. Rząd Australii ma nadzieję, że spowoduje to spadek liczby palaczy.

Koncerny tytoniowe takie jak British American Tobacco, Philip Morris International, Imperial Tobacco i Japan Tobacco obawiają się, że australijskie przepisy staną się światowym precedensem, który może zmniejszyć wartość ich firm o miliardy dolarów.

Zgłoś
Avatar
Kamilarz 2012-08-24, 18:47
Ja tam palę 3 szlugi na dzień i mi to wystarcza w zupełności ;P
Zgłoś
Avatar
Hennka 2012-08-24, 18:52
idę zapalić
Zgłoś
Avatar
Loaloa 2012-08-24, 19:20
W porządku, ale proszę o więcej konsekwencji. Na przykład fotki spaśleków na pudełkach hamburgerów.
Zgłoś
Avatar
Inferno777 2012-08-24, 19:34
Pierdolenie takie. Po pierwsze primo - jakby rząd Australii chciał zmniejszyć liczbę palaczy to czemu nie wprowadzi prohibicji na wyroby tytoniowe, albo nie spenalizuje ich wyrobu, handlu, spożywania? Bo się to nie opłaca - akcyzy, podatki etc. A tak mają ładną przykrywkę, że jako Państwo walczą z paleniem tytoniu.
Co do rzucania palenia - mnie nie przekonują obrazki, bilboardy, książeczki, tabletki, plastry, gumy do żucia itp. Żeby rzucić palenie, trzeba postanowić, że się rzuca palenie i przestać palić. Jak ktoś 'rzuca' i po 4 dniach mówi 'ojej, jak mi ciężko, nie wytrzymam ani chwili dłużej' to albo nie chce rzucić tak naprawdę, albo nie ma do tego jaj.

Idę zapalić!
Zgłoś
Avatar
Riva 2012-08-24, 19:45
Palisz, płacisz zdrowie tracisz
Zgłoś
Avatar
kajtol 2012-08-24, 19:51
szczerze mówiąc, jest to w chuj niesprawiedliwe, że mam płacić taką samą składkę zdrowotną, co debile (czyt. palacze), których ryzyko wystąpienia większości najpopularniejszych chorób jest w pizdu wyższe. Powinno być jak w stanach, gdzie palaczy ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje np. leczenia raka płuc. A poza tym mają wyższą stawkę.

A tak poza tym zawsze się dziwiłem jak można brać do ryja to gówno; nie dość, że śmierdzi to jeszcze życie skraca.

Palaczy zapraszam na oddziały chirurgi szczękowo-twarzowej, onkologiczne. Gnijcie w smrodzie.
Zgłoś
Avatar
DonKermit 2012-08-25, 1:40
To ja poproszę tą z gałką oczną
Zgłoś
Avatar
antropoid 2012-08-27, 4:03
Cytat:


Do niedawna myślałem podobnie ale do póki mamy NFZ-(sprywatyzowaliby to byłby spokój) to właśnie za moje i twoje pieniądze leczy się ludzi którzy mają przypadłości wypisane na opakowaniach papierosów.



Cytat:

szczerze mówiąc, jest to w chuj niesprawiedliwe, że mam płacić taką samą składkę zdrowotną, co debile (czyt. palacze), których ryzyko wystąpienia większości najpopularniejszych chorób jest w pizdu wyższe. Powinno być jak w stanach, gdzie palaczy ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje np. leczenia raka płuc. A poza tym mają wyższą stawkę.

A tak poza tym zawsze się dziwiłem jak można brać do ryja to gówno; nie dość, że śmierdzi to jeszcze życie skraca.

Palaczy zapraszam na oddziały chirurgi szczękowo-twarzowej, onkologiczne. Gnijcie w smrodzie.



Cóż, patrząc z drugiej strony. jak ja już dawno umrę sobie na raka, ty będziesz miał za co żyć na emeryturze, bo ja swoich zusowskich składek nie odbiorę

Zresztą, panowie, akurat na leczenie chorób związanych z paleniem idzie akcyza ( to znaczy, tak mówią )... a pragnę zauważyć ze rak zabija wcale tanio, zawał podobnie... koszty leczenia cukrzyka typu II, który równie ochoczo sobie na to zapracował co palacz na raka krtani, kilkukrotnie większe od kosztu leczenia nałogowego palacza... a jakoś kurwa na batonikach nie wiedzę akcyzy ... Ale nie, nikt się nie dopierdoli do grubasa, nikt nie pociśnie bandy żuli, jak ma takich wspaniałych palaczy... cholerne chamy, nie dość ze są w stanie normalnie pracować i żyć ze swoim nałogiem, płacą podwójna składkę zdrowotną (tz akcyzę ), to można im bezkarnie dowalić, bo to źli ludzie są przecie, oj źli kumie powiadam wam

Zresztą, kajtol, jak rozumiem ty prowadzisz "we chuj zdrowe życie" (tm), zjadasz jeno szyszki zapijane mineralną wodą, codziennie rano biegasz po 30 minut, dbasz o wszystkie parametry i unikasz jakiegokolwiek ryzyka ?

A propo twojego zaproszenia na szczękowkę czy okno... jestem lekarzem
Zgłoś
Avatar
marna 2012-09-05, 18:09 1


palenie szkodzi. każdy o tym wie.
Zgłoś
Avatar
.................. 2012-09-06, 9:00
Ano szkodzi, dlatego powinien tak:

Zgłoś