18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:50
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Papierosy w Australii
Rafal1757 • 2012-08-24, 0:25
W Australii papierosy nie będą miały nazwy producenta, ale będą miały odrażające zdjęcia- to co lubią prawdziwi sadyści.

Mimo protestów koncernów tytoniowych australijski Sąd Najwyższy utrzymał w środę zakaz umieszczania logo producentów na paczkach papierosów. Koncerny twierdziły, że takie rozwiązanie godzi w wartość ich znaków handlowych.

To najostrzejszy tego rodzaju przepis na świecie. Paczki będą jednolitego szaro-oliwkowego koloru, zostaną na nich umieszczone napisy ostrzegające przed szkodliwością palenia oraz drastyczne zdjęcia ust zaatakowanych przez raka i ślepych gałek ocznych. Rząd Australii ma nadzieję, że spowoduje to spadek liczby palaczy.

Koncerny tytoniowe takie jak British American Tobacco, Philip Morris International, Imperial Tobacco i Japan Tobacco obawiają się, że australijskie przepisy staną się światowym precedensem, który może zmniejszyć wartość ich firm o miliardy dolarów.

Zgłoś
Avatar
S................n 2012-08-24, 0:28 17
Co to da? Wzrośnie popyt na papierośnice

Gdyby to było u nas, każdy szanujący się sadysta-palacz miałby harda w kieszeni
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-08-24, 0:37
To nic nie da, jak ktoś ma palić to będzie palić.
Zgłoś
Avatar
c................s 2012-08-24, 1:09 31
Pierdolicie Panowie. Mieszkam w kraju gdzie jest podobna taktyka (zdjęć) i to daje do myślenia.
Nie był to jedyny powód dzięki któremu rzuciłem palenie, ale miał na to duży wpływ.
To nie zmusi do refleksji tylko gościa co nie myśli w ogóle lub ignoranta, który pierdoli że na coś trzeba umrzeć.
Jak nie umiecie rzucić to ograniczcie chociaż.
Czyż nie trzeba być debilem by zgadzać się dobrowolnie na krótsze życie i choroby?
-
-
-
-
-
a Wy za to jeszcze płacicie bandzie frajerów.
Zgłoś
Avatar
Shady_7 2012-08-24, 1:14 4
Ide zajarać
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-08-24, 1:18 7
casimus napisał/a:


Pierdolicie Panowie. Mieszkam w kraju gdzie jest podobna taktyka (zdjęć) i to daje do myślenia.
Nie był to jedyny powód dzięki któremu rzuciłem palenie, ale miał na to duży wpływ.



Owszem, ale tak jak wspomniałeś- podziała to na jakiś odsetek osób, które nad tym pomyślą, a ten który ma palić i tak dalej będzie to robić.

casimus napisał/a:


Czyż nie trzeba być debilem by zgadzać się dobrowolnie na krótsze życie i choroby?



Ja w tym sensu nie widzę, ale skoro ktoś lubi sobie palić to co mi do tego? Jego życie. Jeden jara fajki i żyje do 80paru lat, jak mój dziadek, a drugi jeździ dla zdrowia na rowerze, aż tu nagle ktoś w niego przypierdoli i ginie młodo...
Zgłoś
Avatar
Kali90 2012-08-24, 1:32
ehhh cos dla mnie... staram sie rzucić już jakiś czas. Nawet przeczytałam tą sławną książkę i pomogło! na 4 miechy -.- przejebane
Zgłoś
Avatar
Wiesław_Jarząbek 2012-08-24, 1:38 5
pieto90 napisał/a:


Ja w tym sensu nie widzę, ale skoro ktoś lubi sobie palić to co mi do tego? (...)



Do niedawna myślałem podobnie ale do póki mamy NFZ-(sprywatyzowaliby to byłby spokój) to właśnie za moje i twoje pieniądze leczy się ludzi którzy mają przypadłości wypisane na opakowaniach papierosów.
Zgłoś
Avatar
pieto90 2012-08-24, 1:41
@up, co do tego masz rację.
Zgłoś
Avatar
Kain_93 2012-08-24, 2:40
@Kali90 możesz mi podać co to za książka? Bo domyślam się że chodzi o tą chyba: Allen Carr - "Jak Skutecznie Rzucić Palenie"

Co do mnie, to tylko na pół roku mi się udało rzucić :/
Zgłoś
Avatar
nurgle 2012-08-24, 3:37
"to ja poproszę te papierosy z martwym noworodkiem" co za bezsens
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-08-24, 11:04 1
o ja pierdole nie chcecie mieć żółtych zębów od palenia papierochów

to je kurwa myjcie

tak samo z ustami po co jest krem do ust?! ja pierdole na kebaba niech jeszcze nakleją fotke świni z czasów żywota......

sorry za bluzgi nie lubie ich zbytnio używać ale nie rzucam kurwami na wiatr...
Zgłoś
Avatar
Kali90 2012-08-24, 11:23
Kain_93 napisał/a:

@Kali90 możesz mi podać co to za książka? Bo domyślam się że chodzi o tą chyba: Allen Carr - "Jak Skutecznie Rzucić Palenie"

Co do mnie, to tylko na pół roku mi się udało rzucić :/



Zgadza się to ta książka. Ja czytałam i tak jak mówię rzuciłam na 4 miechy. Mąż też przeczytał i nie pali już od roku więc coś w tym jest. Gdyby nie to że miałam problemy rodzinne to może bym nie zaczęła znowu palić, no ale cóż :/
Zgłoś
Avatar
lofix1 2012-08-24, 11:55 2
rockface123 napisał/a:

ja pierdole na kebaba niech jeszcze nakleją fotke świni z czasów żywota.



już to widzę jak w kfc na kubełku zaczną wrzucać grafikę z zajebanymi kurakami
Zgłoś
Avatar
S................n 2012-08-24, 12:14
casimus napisał/a:

Pierdolicie Panowie. Mieszkam w kraju gdzie jest podobna taktyka (zdjęć) i to daje do myślenia.
Nie był to jedyny powód dzięki któremu rzuciłem palenie, ale miał na to duży wpływ.
To nie zmusi do refleksji tylko gościa co nie myśli w ogóle lub ignoranta, który pierdoli że na coś trzeba umrzeć.
Jak nie umiecie rzucić to ograniczcie chociaż.
Czyż nie trzeba być debilem by zgadzać się dobrowolnie na krótsze życie i choroby?
-
-
-
-
-
a Wy za to jeszcze płacicie bandzie frajerów.



Skoro rzuciłeś palenie z powodu obrazków no to gratuluję, zaliczasz się do osób, które kupią wszystko co im się podstawi pod nos. Jesteś osobą kontrolowaną. Dlaczego bo dajesz sobą manipulować. Oni przez te obrazki mówią ci: "nie pal!" i ty nie palisz, jak zaczną rozwieszać plakaty zachęcające do palenia mówią ci przez nie "pal!" i palisz.

W kampanii wyborczej jest ta sama taktyka ( jazda na uczuciach ) . Tak samo w reklamach. Zauważ że zawsze gdzie jest napisane "promocja" jest to w większości przypadków kolor czerwony.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie