18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Papież Franciszek a...
r................5 • 2013-11-09, 17:42
Zastanawia mnie jedna rzecz.. A jednocześnie smuci mamy nowego papieża każdy się nim zachwyca i wychwala pod niebiosa a tymczasem o NASZYM RODOWITYM Papieżu nikt nie pamięta i już się o nim nie mówi, nie powinniśmy zapominać że to on jako jedyny papież próbował bratać się z innymi religiami. Przypomniał ludziom, ze skromność jest wielką cnotą i szczęściem ( dużo większym niż pieniądze i luksus) < to samo teraz robi Franciszek ale tym jakoś bardziej się zachwycają wszyscy.. Tyle ode mnie. Nie zapominajcie o największych.

Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-11-09, 18:51 9
@karkry - porównaj sobie średni dochód Polaka i Holendra, ta różnica to też wymysł Onetu i TVN? Z którego kraju w ciągu 10 lat wyjechało ponad 3 miliony emigrantów bo nie mogli się utrzymać z pensji w kraju - z Polski czy z Holandii? Zaprzeczasz sam sobie a przyłapany na "nieścisłościach logicznych" kleszo-katolskiego myślenia wbijanego młotem przez pokolenia w zakuty łeb parobasów - obrażasz mnie. Tak zachowuje się dorosły człowiek czy właśnie "gimbusiarnia"? Dyskusja czy walka na inwektywy? I najważniejsze pytanie - jak myślisz, czy Twój "Bóg", jak już umrzesz i pójdziesz do Bozi, bedzie pochwalał ubliżanie i plucie na bliźniego, nawet w tak zaszczytnej sprawie jak obronie papieża? Bo mi się wydaje że za taki język nienawiści i za takie pokłady czystej, niezmąconej agresji przeciw bliźniemu pójdziesz prosto do piekła i będziesz się smarzył w kotle razem z Janem Pawłem II - obrońcą pedofili i głównym prowodyrem metody tuszowania grzechów księży przez zaprzeczanie i przenoszenie do innej parafii.
Zgłoś
Avatar
w................a 2013-11-09, 18:53
najlepsz był ten co na emeryturę poszedł ciekawe ile odprawy dostał
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-11-09, 19:26 20
karkry123 napisał/a:

aktualnie spierdoliłeś z kraju tchórzu i masz najwięcej do powiedzenia?


Jak mamusia z tatusiem przestaną ci dawać kieszonkowe, będziesz musiał rozejrzeć się za robotą i spostrzeżesz, że otaczają cię cwaniaczki, oszuści, wyzyskiwacze i wszelkiego rodzaju najgorsze mendy, połowę wypłaty będziesz musiał oddać legalnym przestępcom, a za drugą połowę gówno kupisz, to też szybko spierdolisz. Póki co ciesz się życiem, bo Polska jest piękna dopóki hajs ci z nieba spada i masz klapki na oczach.
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2013-11-09, 19:44 2
@ bloodwar

napisałeś że żyjesz w jednym z fajniejszych krajów/miast ALE spoko spoko - ja Tobie życzę jak najlepiej jednak mam pewne obawy co będzie się działo za 10-20 lat w tych fajnych zachodnio-ojropejskich krajach.

Taka choćby Francja za 15 lat max będzie istnym ciapat-landem z jedyną słuszną religią - islamem.
Kiedy ciapaci islamiści stanowią większość w kraju to zaczynają się represje na mniejszościach religijnych (porywanie/gwałty/morderstwa/zrównanie statusu społecznego z psami).

Twoja przyszłość tam gdzie żyjesz to dwa wyjścia:
- ustrata głowy
- przejście na islam ...co w zasadzie nic nie daje bo podczas "krucjat" zarzynają wszystkich bez względu na wyznanie - z europejskimi rysami masz małe szanse tak czy tak.

Przyszłość Polaków to już przeszłość - nie ma w Polsce przyszłości dla Kowalskiego. Nędza i podatki coraz wyższe a po emigracji kolejnych milionów młodych ludzi wystarczy aby ciapacko-islamska szwabia (w obecnym tempie już za ok 20 lat) albo wieczny Putin - stwierdzili że "zajmują teren" i to będzie koniec Polski już na zawsze. Nikt im na drodze nie stanie bo niby kto? Licencjaci i emeryci bez emerytur?
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-11-09, 19:46 6
Święte słowa BongMan, pierdolenie o patriotyźmie i poświęceniu dla kraju może pochwalać jedynie ktoś, kto ma stabilne kieszonkowe, każdy kto próbował się dorobić czegoś ciężką pracą w Polsce a potem wyjechał na Zachód i zobaczył, że ceny są już w zasadzie takie same ale pensja 3-4 razy wyższa, a i ludzie milsi i pracodawcy bardziej "przystępni" - nie wróci, nie ma chuja. Cytując klasyka: "Kraj piękny ale ludzie kurwy"

@RockyWood - nie ma co się bawić w jasnowidzów, podobni jak Ty jasnowidzowie przewidywali w 1750 roku, że w 1900 roku Paryż utonie w końskich odchodach bo powozów będzie tak dużo, że kanały nie będą już w stanie odprowadzać ścieków. W międzyczasie wynaleziono samochód, konie jako materiał napędowy dla wozów (jak i same wozy) zniknęły i jakoś Paryż żyje Co do islamu - tu na Sadistiku (i w ogóle w Polsce) ludzie żyją trochę w jakiejś paranoi napędzanej przez prawicowych ekstremistów i kanały na youtubie w stylu "Converted Muslim - Sharia Law for UK", na zachodzie wygląda to tak: owszem, jest spory problem ze "starymi" imigrantami z państw muzułmańskich, bo to ludzie nienawykli do cięzkiej pracy a jednocześnie mocno dzietliwi (system socjalny większości państw zachodnich promuje taki właśnie styl życia), młodzi się dostosowywują do panujących "reguł" i starają się wtopić, olewają religię, zasady (typu jedzenie halal, zakaz picia alkoholu, ubiór religijny, zakaz seksu pozamałżeńskiego etc) pracują. W każdym społeczeństwie są jednak czarne owce, tak jak w Polsce są inteligentni, ambitni studenci ale są i dresiarze tak wśród muzułmanów są skrajni ekstremiści ale jest też masa olewatorów którzy mają wyjebane na Islam.
Zgłoś
Avatar
leBigMac 2013-11-09, 19:51
O Janie Pawle II każdy pamięta, ale ileż można wałkować ten sam temat dokonań? Trzebaby być maniakiem na miarę 'Spiskowych teorii Smoleńska'. Za bardzo patrzymy w przeszłość zamiast zatroszczyć się o lepsze jutro.
Zgłoś
Avatar
karkry123 2013-11-09, 19:52 3
@bloodwar
językiem nienawiści ktoś się już na scenie politycznej zasłaniał, dobrze wiem jak jest u nas i na zachodzie ale mówiąc że sytuacja w kraju to wina kleru? na prawdę? i ty jeszcze chcesz mi mówić co mnie czeka po śmierci? ty chcesz mi mówić jak się odzywać do innych ludzi? odzywam się jak chcę a tobie chuj do tego bo zwiałeś na niderlandy i propagujesz system przez który ginęli przodkowie moi i niejednego tutaj użytkownika. Tym co piszesz plujesz im na grób. Jesteś zero. Szkoda słów.

@Bongman
nie praw mi kazań o życiu w Polsce bo ja jakoś daję radę bez rodziców, daję radę w swoim kraju. Tym że daję radę w swoim kraju daję także zarobić na chleb innym rodakom, nie pakuję hajsu w inne państwa. oczywiście nie jest lekko, kokosów nie ma ale najgorzej nie jest. Nie burz się o to że się uniosłem ale wkurwiające jest jak oskarża się kogoś np kościół o to że jest bieda w kraju mimo że nie mają na to wpływu
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-11-09, 19:59 8
karkry123 napisał/a:

wkurwiające jest jak oskarża się kogoś np kościół o to że jest bieda w kraju mimo że nie mają na to wpływu


Kościół jest największą, najbogatszą i najbardziej wpływową - nazwijmy rzeczy po imieniu - firmą w Polsce. Jest też JEDYNĄ firmą w Polsce, która nie płaci podatków. Kupuje też ziemię i nieruchomości od państwa po bardzo zaniżonych cenach. Nadal twierdzisz, że kościół nie przyczynia się do poziomu biedy w Polsce? Gdyby każdy klecha płacił uczciwie podatki, to dziura budżetowa byłaby o wiele mniejsza.
Zgłoś
Avatar
karkry123 2013-11-09, 20:09 7
Bongman no co ty nie powiesz... A nie wiesz że np prąd dostarczany do budynku kościoła jest 4 razy droższy niż do innego pomiotu? Wiesz ile kosztuje podatek od budynku kościoła? Chyba nie. A słyszałeś o czymś takim jak wspieranie przez państwo dużych przedsiębiorstw których np siedziby są w luksemburgu? wiesz ile wynosi na wiejskiej płaca minimalna? wiesz ile zarabia 'klecha'? Chyba nie wiesz a mówisz jakbyś wiedział a w dupie byłeś i gówno widziałeś. Poprzestań lepiej na pisaniu sucharów bo tak kurwa suszysz tymi swoimi informacjami z dupy że chyba na serio się odwodnię

Jakbyś był taki świetny znawca każdego tematu to nie siedziałbyś dziś po za granicami kraju
Zgłoś
Avatar
r................5 2013-11-09, 21:01 51
Zgłoś
Avatar
jaII 2013-11-09, 21:30 1
roofik5 pięknie to wymyśliłeś
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2013-11-09, 21:32
Bongman i bloodwar zdezerterowaliście i to super bo zagryzam popcorn jak piszecie jak tu źle i chujowo bo kościół rządzi bo pensja mała. Zarabiam podstawę, żyję na garnuszku rodziców i nie mam możliwości wziąć ślubu bo za co? ale nie łowię jebanych krabów dla anglika czy szkopa lub gdzie indziej. Jest chujowo, ale stabilnie. Za chuj nie wybieram się do pracy za granicę - jakiś to dla mnie upadek moralny, tak jestem dupczybiedą, ale polską. Blodi porównywanie pensji Polaka do Holendra dawno było nie mądre, porównaj lepiej do Ukraińca ew. Łotysza tam nam bliżej
Zgłoś
Avatar
D................s 2013-11-09, 21:32 2
" skromność jest wielką cnotą i szczęściem ( dużo większym niż pieniądze i luksus) ", pierdolenie biednych. Jestem skromny i jakoś się z tego powodu zajebiście nie cieszę, chyba dałbym radę to pogodzić z dużym majątkiem, serio.
Zgłoś
Avatar
o................n 2013-11-09, 21:33 2
Kurahem.ork wykryty.

Dobrze wiemy, że nasz papaj był bardzo ale to bardzo przeciętnym papieżem, tuszował pedofilię i nie zreformował banku Watykańskiego.

Francesco to chyba pierwszy papież od 100 czy więcej lat, który zasługuje na pochwały i szacunek.
Zgłoś
Avatar
dodor 2013-11-09, 21:40 3
karkry123 napisał/a:

Bongman no co ty nie powiesz... A nie wiesz że np prąd dostarczany do budynku kościoła jest 4 razy droższy niż do innego pomiotu? Wiesz ile kosztuje podatek od budynku kościoła? Chyba nie. A słyszałeś o czymś takim jak wspieranie przez państwo dużych przedsiębiorstw których np siedziby są w luksemburgu? wiesz ile wynosi na wiejskiej płaca minimalna? wiesz ile zarabia 'klecha'? Chyba nie wiesz a mówisz jakbyś wiedział a w dupie byłeś i gówno widziałeś. Poprzestań lepiej na pisaniu sucharów bo tak kurwa suszysz tymi swoimi informacjami z dupy że chyba na serio się odwodnię

Jakbyś był taki świetny znawca każdego tematu to nie siedziałbyś dziś po za granicami kraju


Ciekaw skąd czerpiesz swoje informacje, która taryfa którego dostawcy energii posiada osobną taryfę dla kościołów??? potrafisz wykazać która taryfa którego dostawcy jest 4 razy większa od innego ? jakiego podmiotu? konkrety linki do taryf firm? jak nie masz podparci to zamknij ryj i spadaj walić konia z towarzyszami w koloratkach
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie