18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Papież Franciszek a...
r................5 • 2013-11-09, 17:42
Zastanawia mnie jedna rzecz.. A jednocześnie smuci mamy nowego papieża każdy się nim zachwyca i wychwala pod niebiosa a tymczasem o NASZYM RODOWITYM Papieżu nikt nie pamięta i już się o nim nie mówi, nie powinniśmy zapominać że to on jako jedyny papież próbował bratać się z innymi religiami. Przypomniał ludziom, ze skromność jest wielką cnotą i szczęściem ( dużo większym niż pieniądze i luksus) < to samo teraz robi Franciszek ale tym jakoś bardziej się zachwycają wszyscy.. Tyle ode mnie. Nie zapominajcie o największych.

Zgłoś
Avatar
mefiek 2013-11-09, 21:44 1
Ja pierdolę, jaka gównoburza... Posłuchajcie muzyki i rozluźnijcie się może.
Zgłoś
Avatar
M................5 2013-11-09, 21:44 1
Gdyby nie kościół to podejrzewam że nie mielibyście takiego łatwego dostępu do internetu w komunistycznym kraju.Co do islamu to przecież w głównej mierze kurwy radzieckie go sprowadziły do Europy po to by wyeliminować Chrześcijaństwo bo było im nie na rękę.
Zgłoś
Avatar
Mell_Rebook 2013-11-09, 21:45 1
Primo większość ludzi w Polsce ma problem z docenieniem swojego. Secundo o świętej pamięci Janie Pawle II na razie ludzie pamiętają i raczej w najbliższym czasie nie zapomną. O Franciszku jest głośno bo? Bo po prostu żyje i jego dokonania są dokumentowane na bieżąco. Jak JP II żył to też głośno było. Taka kolej rzeczy...
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-11-09, 21:46
Wyznanie autora tematu to nie katolicyzm tylko wojtylizm. Mimo że dookoła jest od chuja pomników, ulic, szkół, szpitali itd. imienia Jana Pawła II to ten będzie jeszcze narzekać na to, że jest jakiś następny papież i jak w ogóle ludzie śmią uznawać tego nowego. W Biblii czczenie bożków, posążków, osób jest grzechem bałwochwalstwa a wielu hipokrytów w Polsce go popełnia czcząc Wojtyłę zamiast boga albo Jezusa. Ja niewierzący mówię wam, że nie jesteście katolikami tylko sektą czczącą Karola Wojtyłę która zamiast czerpać nauki z pisma świętego gromadzi wycinki z super expresu na temat życia Jana Pawła i się spuszcza nad mitami które wokół niego krążą.
Zgłoś
Avatar
ASAKKU 2013-11-09, 21:51 6
Mysza95 napisał/a:

Gdyby nie kościół to podejrzewam że nie mielibyście takiego łatwego dostępu do internetu w komunistycznym kraju.Co do islamu to przecież w głównej mierze kurwy radzieckie go sprowadziły do Europy po to by wyeliminować Chrześcijaństwo bo było im nie na rękę.


Kurwa nie wyrabiam, jak czytam tak debilne teksty... Naprawdę was, to kurwa na próbę chyba robili, tylko zapomnieli dobić...
Zgłoś
Avatar
KonY121 2013-11-09, 21:59 3
JP2GMD
Zgłoś
Avatar
SharpSe 2013-11-09, 21:59 1
Prawda jest taka że nic nie jest czaro-białe. I Bongman ma racje i inni tak krytykujący też. Siedziałem parę lat za granicą i powiem wam, że to jak w tym filmie"Diamentowa afera". Zachód smierdzi, wschód smierdzi wiec czym się przejmować. Polska to piękny kraj, pomimo geopolitycznemu położeniu osiągneliśmy nie mało. W życiu każdego z nas nastąpi moment (nie mówię tutaj o ludzach których ustawiło życie. patrz rodzice) że będzie miał do wyboru albo pusto w lodówce albo nie. Wyjazd jest też ogromnym stresem. Inny kraj inne obyczaje inni ludzie przede wszystkim. Jaki z tego morał? Żyj i pozwól żyć innym i nie ważne gdzie ktoś płaci podatki jesteśmy rodakami. Niestety zawiść w narodzie nie ginie.
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2013-11-09, 22:01 1
dodor napisał/a:


Ciekaw skąd czerpiesz swoje informacje, która taryfa którego dostawcy energii posiada osobną taryfę dla kościołów??? potrafisz wykazać która taryfa którego dostawcy jest 4 razy większa od innego ? jakiego podmiotu? konkrety linki do taryf firm? jak nie masz podparci to zamknij ryj i spadaj walić konia z towarzyszami w koloratkach



Kościół jako instytucja nie kupuje prądu jak zwykły kowalski masz tu link gkpge.pl/media/pdf/TARYFA_DLA_FIRM.pdf
a tu masz dla klienta indywidualnego gkpge.pl/media/pdf/PGE_150_2013_06_taryfa.pdf

dodor napisał/a:


............... zamknij ryj i spadaj walić konia z towarzyszami w koloratkach


Dobrze że nie jesteś psychoterapeutą
Zgłoś
Avatar
wodzu11 2013-11-09, 22:12
Mysza95 napisał/a:

Gdyby nie kościół to podejrzewam że nie mielibyście takiego łatwego dostępu do internetu w komunistycznym kraju.Co do islamu to przecież w głównej mierze kurwy radzieckie go sprowadziły do Europy po to by wyeliminować Chrześcijaństwo bo było im nie na rękę.



Kurwa, ja jebie ale teoria To już prędzej uwierzę, ze Putin jest nieśmiertelny

A co do pojazdu na papieży, nieważne czy byłych czy aktualnych, najbardziej wkurwiają mnie hipokryci, tzn pierdolone dzieciaki które jak JPII umierał to koczowali ze świeczka przed kościołem i śpiewali "barkę". Noo ale to było prawie 10 lat temu, teraz jestem kurwa wielkim ateisto-licbusem, albo gimbozjebem który nie pamięta o co chodiło, tylko wkurwiał się bo kreskówek nie puszczali, bo przez 2-3 dni NON STOP nawijali WSZĘDZIE o papieżu, jaki to był fajny i w ogóle. Ci co pamiętają te krótkie "sztamy" kiboli Wisły i Cracovi , tłumy ludzi przed kościołami i wszystkie stronki w necie czarno białe, ci wiedzą o co chodzi. Reszta jak nie pamięta, albo ma wyjebane, niech ma wyjebane dalej, ale kurwa SKOŃCZCIE PIERDOLIĆ !!!
Zgłoś
Avatar
KrzysztofFejk 2013-11-09, 22:36 3
roofik5 napisał/a:

Zastanawia mnie jedna rzecz.. A jednocześnie smuci mamy nowego papieża każdy się nim zachwyca i wychwala pod niebiosa a tymczasem o NASZYM RODOWITYM Papieżu nikt nie pamięta i już się o nim nie mówi, nie powinniśmy zapominać że to on jako jedyny papież próbował bratać się z innymi religiami. Przypomniał ludziom, ze skromność jest wielką cnotą i szczęściem ( dużo większym niż pieniądze i luksus) < to samo teraz robi Franciszek ale tym jakoś bardziej się zachwycają wszyscy.. Tyle ode mnie. Nie zapominajcie o największych.



Szkoda, że o skromności nie przypominał opasłym biskupom i proboszczom, tylko normalnym ludziom.

Napisz jakieś konkrety czego dokonał ten Największy z Największych.
Zgłoś
Avatar
drzewko_banzai 2013-11-09, 23:02 1
gwindak napisał/a:

Prawda jest taka że nic nie jest czaro-białe. I Bongman ma racje i inni tak krytykujący też. Siedziałem parę lat za granicą i powiem wam, że to jak w tym filmie"Diamentowa afera". Zachód smierdzi, wschód smierdzi wiec czym się przejmować. Polska to piękny kraj, pomimo geopolitycznemu położeniu osiągneliśmy nie mało. W życiu każdego z nas nastąpi moment (nie mówię tutaj o ludzach których ustawiło życie. patrz rodzice) że będzie miał do wyboru albo pusto w lodówce albo nie. Wyjazd jest też ogromnym stresem. Inny kraj inne obyczaje inni ludzie przede wszystkim. Jaki z tego morał? Żyj i pozwól żyć innym i nie ważne gdzie ktoś płaci podatki jesteśmy rodakami. Niestety zawiść w narodzie nie ginie.

Mądrze prawisz kolego, sam mieszkam w Polsce, jakoś sobie radze i nie narzekam, ale też nie krytykuję osób które wyjechały, nie nazwałbym tego kapitulacją bo to nie łatwa decyzja porzucić dotychczasowe życie i przenieś się do zupełnie nowego środowiska.
Zgłoś
Avatar
Vadim 2013-11-09, 23:08 2
Szczerze? Dużo lepiej mi się żyje w stanach lub na zachodzie europy (Francja) niż w Polsce. Mimo, że obecnie jestem w Polsce i mam dość dobrą pracę to szczerze mówiąc na gówno mogę sobie pozwolić. Ta sama praca wykonywana na zachodzie lub w stanach dawałaby mi dużo wieksze korzyści finansowe. Można powiedzieć, że tam bym był kimś, tu jestem tylko "urzędasem".
Nie mam zamiaru tu dłużej mieszkać, tylko rodzicę załatwią sprawy w Polsce i Francja i spadam na stałe do stanów. Tam nawet bez odpowiedniego wykształcenie i ze słabym językiem, a co za tym idzie gorszą praca, będę żył na dużo wyższym poziomie niż tu. Takie realia...
Zgłoś
Avatar
mateuszmatel 2013-11-09, 23:22
Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlatego ten temat nie jest w dziale "polityka i religia"?
Zgłoś
Avatar
broli 2013-11-09, 23:29
Wielu z Was pisze, że za granicą lepiej, że w Polsce się nie da godnie żyć itd. Powiem Wam tak: jeszcze studiuję, pracuję (w branży, w której się uczę) kiedy nie mam zajęć. Rodzice pomagają póki studiuję ale gdybym musiał to utrzymałbym się już sam, musiałbym po prostu pracować w pełnym wymiarze godzin a studia zamienić na zaoczne. Kokosów nie ma ale dałoby radę. Za granicę być może będę chciał wyjechać do pracy, żeby coś dorobić, nauczyć się, zdobyć jakieś doświadczenie czy chociażby po to, żeby zobaczyć trochę świata. Ale nigdy nie chciałbym wyjechać na stałe. Po co Nam szukać swojego miejsca w świecie, jeśli już je mamy? Więc moje zdanie w tym temacie: wyjeżdżać, zwiedzać, zarabiać ale zawsze wracać!
Zgłoś
Avatar
Gebels 2013-11-09, 23:36
cholera lubię takie tematy, zawsze jak się pojawia motyw religii każdy ma coś do powiedzenia... pokazuje to tylko jedno - gdyby nie te forum to ciapuchy, katole, ateiści i inne paści... wszyscy by się napierdalali. Dalej, dalej... wyzywam was na wojnę, na przechwałki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie