18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 13 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:53
Jako iż zamieszkałem ostatnio w bardziej odludnym miejscu, gdzie przysłowiowo psy dupami szczekają, czyli po prostu odludzie, miałem okazję na bliższy kontakt z naturą.Oprócz gospodarki na porządku dziennym nietrudno jest spotkać lisa, sarny a nawet jelenie.Jednak jedna tylko rzecz potrafiła późną nocą perfidnie spędzić sen z powiek.Mianowicie nieraz około godziny 23.00 dały się we znaki donośne i wręcz przerażające odgłosy jakie unosiły się z pobliskich drzew,Jak na tą porę przystało wszystkie małe grzeczne ptaszki, pieski i inne zwierzęta grzecznie śpią,właśnie ona budziła się do życia.Chwilę zajęło mi dotarcie do tego, co tak skutecznie swym "śpiewem" sprawia,że ciężko jest mi potem zasnąć, zwłaszcza, że owy dźwięk jest bardzo donośny i iście przerażający...Koniec końców dotarłem do źródła mych problemów...Oto ona-Płomykówka Zwyczajna



Cytat:

Płomykówki znane są z wydawanych przez siebie specyficznych okrzyków. Głos samca to wysokie, chrapliwe skrzeczenie trwające średnio 2 sekundy, z przerwami co 1-20 sekund. Nawołuje w locie albo siedząc na drzewie lub dachu budynku. Głos kontaktowy samicy jest wyższy, dźwięczny i bardzo przeraźliwy (jak to dowcipnie, lecz obrazowo określają ornitolodzy – przypomina wrzask kobiety mordowanej na cmentarzu).Obie płcie odzywają się z reguły tylko w sezonie lęgowym. Pisklęta dopominają się o jedzenie sycząc (starsze) i trelując (młodsze).



Proszę,oto mała próbka odgłosu tego,co nawiedza mnie po nocach



Niestety,nie posiadam materiału własnego,bo ciężko go pozyskać
Zgłoś
Avatar
makronom 2013-08-13, 23:20 34
No nie zazdroszczę takich sąsiadów...
Zgłoś
Avatar
ZmianaNicka 2013-08-13, 23:28
co ty, sowy się boisz?
Zgłoś
Avatar
zsakuł 2013-08-13, 23:28
crossdressphyxia napisał/a:

(...)
Niestety,nie posiadam materiału własnego,bo ciężko go pozyskać


wiem, że to nieładne co zaraz napiszę, ale w kiblu jak robisz kupę to możesz pozyskać z niej własny materiał genetyczny. Przy problemach ze stolcem radze wizytę u specjalisty, który pomoże np. zbilansowaną dietą
Zgłoś
Avatar
crossdressphyxia 2013-08-13, 23:31 7
Cytat:

co ty, sowy się boisz?



Nie boję,bardziej mnie to intryguje.
Niestety nie ma obok mamusi,której spierdolę pod sukienkę i papa zły potworze spod łóżka
Zgłoś
Avatar
E................k 2013-08-13, 23:33 11
Pokaż mu twojego ptaka może się polubią .
Zgłoś
Avatar
kokinosz 2013-08-13, 23:41 8
Sowa - buzia ciekawa, upierzenie też piękne, a jak otworzy dzioba to cały czar prysł...
Zgłoś
Avatar
Agnes90 2013-08-14, 0:13 16
Pierwsza myśl - "jaka słodka!" Odpalam filmik - "o kurwa, zawału bym dostała jakby mi coś tak zaczęło wyć pod oknem w nocy" Morał: nie wszystko złoto co się świeci.
Zgłoś
Avatar
zet1 2013-08-14, 0:14
Ja jebie idzie sie zesrac na spacerze jak nie wiesz co to jest. Mialem podobna przygode jak wychodzilem z psem w nocy po robocie i uslyszalem "krzyk". Polaczenie krzyku niemowlaka i kobiety. Jebane lisy
Zgłoś
Avatar
Dimetylotryptamina 2013-08-14, 14:15
Dziwnie sie złożyło bo taką sowę mialem 2 tyg temu w chacie.. i tak japy nie darła
Zgłoś
Avatar
gutsy666 2013-08-14, 15:38 2
to teraz sobie obejrzyj 4 stopien : D
Zgłoś
Avatar
Weedguy 2013-08-15, 12:12
Mały raptor
Zgłoś
Avatar
vagrant326 2013-08-15, 12:14
I pospane, powodzenia.
Zgłoś
Avatar
perun88 2013-08-15, 12:18 15
Problem? i po problemie

Zgłoś
Avatar
RUFCIO 2013-08-15, 12:19 1
Przejebane aż przypomina się 4ty stopień
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie