18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:54
🔥 Tylko nie chuju! - popularne w ostatnich 24h
Avatar
twojstarywsamychgaciach 2024-06-03, 10:46 7
"Kurwa, jak to nie za 5,19? W tv mówili, złodzieju" strzał i spierdolka.
Zgłoś
Avatar
Z................w 2024-06-03, 13:13 8
baryłka w dół a rudy ceny w górę, jak gadał ze jest w stanie zrobić że będzie po 5.19 tak teraz bezczelnie mówił że on nic nie może zrobić bo on się tym nie zajmuję, ale to tylko jedno kłamstwo ze 100

[ Dodano: 2024-06-03, 13:15 ]
Pamiętam jak było gdy wtedy rządził kłamał na bezczelnie prosto w twarz dziś jest to samo, jakim cudem wy na niego głosowaliście, o podwyżkach w firmach też zapomnijcie
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-06-03, 13:31 6
@up Ludzie są naiwni. Media a zwłaszcza TVN to zwyczajni naciągacze, scammerzy, którzy opierdalają cały kraj, a ludziom głupio przyznać się do tego że dali się tak naciągnąć. Kolejny raz... a dziennikarzom TVN rozdają teraz stołki dyrektorskie.
Zgłoś
Avatar
spike2222 2024-06-03, 13:31 13
Zbysław napisał/a:

baryłka w dół a rudy ceny w górę, jak gadał ze jest w stanie zrobić że będzie po 5.19 tak teraz bezczelnie mówił że on nic nie może zrobić bo on się tym nie zajmuję, ale to tylko jedno kłamstwo ze 100
Pamiętam jak było gdy wtedy rządził kłamał na bezczelnie prosto w twarz dziś jest to samo, jakim cudem wy na niego głosowaliście, o podwyżkach w firmach też zapomnijcie



Wy pojebani jesteście z tą polityką na tym portalu czy co?

Ale jeśli juz chcecie polityke: Morawiecki przez 7 lat jechał po in vitro, nagle po wyborach wielki zwolennik in vitro

PiSowcy przed wyborami:
Tusk na 100% zabierze wam 500+!!!!!! (po wyborach zrobił 800+)

Tusk w życiu nie odzyska kasy z KPO - dostał prawie wszystko, zrobił w pół roku coś, czego Morawiecki nie zrobil przez 5 lat.

Tusk obiecał, że wprowadzi refundacje in vitro - wprowadził, są na internecie nagrania gigantycznych kolejek do klinik leczenia bezpłodności, co pokazuje skale problemu, którą zafundował nam PiS.

Można długo, długo wymieniać

[ Dodano: 2024-06-03, 13:33 ]
P.S ja niestety zacząłem podchodzić do procedury In Vitro rok po tym, jak PiS zabrał dofinansowanie (w zamian proponował modlenie się (tzw. naprotechnologia), gdzie w rok urodziło się....2 dzieci

Cała procedura i dwójka cudownych dzieci kosztowała mnie około 80 000zł. Są to tak gigantyczne pieniądze, że gdyby nie dobrze płatna praca, o dzieciach mógłbym pomarzyć.

Dziekuje ci wspaniały PiSie za twą dobroć/
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-06-03, 13:34 5
spike2222 napisał/a:

Można długo, długo wymieniać



No i chuj, ktoś agitował za PiSem? Czy, że drudzy odpierdalają kwasy w jakiś sposób usprawiedliwia tych pierwszych? Po chuj ktoś głosował na jednych albo drugich?
Zgłoś
Avatar
spike2222 2024-06-03, 13:39 2
Siriuz napisał/a:

No i chuj, ktoś agitował za PiSem? Czy, że drudzy odpierdalają kwasy w jakiś sposób usprawiedliwia tych pierwszych? Po chuj ktoś głosował na jednych albo drugich?



Ja głosowałem na PO -- właśnie ze względu na in vitro. Sam przeżyłem ten koszmar i wiem, że w polsce są dziesiątki tysięcy par, które bez tego dofinansowanie o dzieciach mogą pomarzyć. Tak, normalny, zdrowomyślący człowiek jest w stanie myśleć o innych. Mnie ten problem już nie dotyczy, ale mam świadomość, że olbrzymiej ilośći osób może uratować zdrowie (psychiczne)
Zgłoś
Avatar
kłakizesrakikupadupa 2024-06-03, 13:47 1
Cytat:

baryłka w dół a rudy ceny w górę, jak gadał ze jest w stanie zrobić że będzie po 5.19 tak teraz bezczelnie mówił że on nic nie może zrobić bo on się tym nie zajmuję, ale to tylko jedno kłamstwo ze 100


A wy idioci daliście się na to nabrać 🤭
Zgłoś
Avatar
dgfdfg 2024-06-03, 13:59 1
Przyjechali, odjebali, pojechali, kurczę kaczka ale to bez sensu wszystko
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-06-03, 14:14 4
spike2222 napisał/a:

Ja głosowałem na PO -- właśnie ze względu na in vitro. Sam przeżyłem ten koszmar i wiem, że w polsce są dziesiątki tysięcy par, które bez tego dofinansowanie o dzieciach mogą pomarzyć. Tak, normalny, zdrowomyślący człowiek jest w stanie myśleć o innych. Mnie ten problem już nie dotyczy, ale mam świadomość, że olbrzymiej ilośći osób może uratować zdrowie (psychiczne)



Piszesz o 80 tyś za dwójkę dzieci. Zakładam zatem, że było wiele nieudanych prób, bo koszt takiego zabiegu z tego co wiem nie przekracza 10 tyś, a ostatnio nawet ceny spadły poniżej 5 tyś. Moja znajoma ma dwójkę dzieci z invitro i nie kosztowało jej to więcej jak 20 tyś. W razie czego zawsze awaryjnie zostaje adopcja.

Nie było żadnej innej partii, która oferowała dotacje do invitro?
Zgłoś
Avatar
spike2222 2024-06-03, 15:06 5
Siriuz napisał/a:

Piszesz o 80 tyś za dwójkę dzieci. Zakładam zatem, że było wiele nieudanych prób, bo koszt takiego zabiegu z tego co wiem nie przekracza 10 tyś, a ostatnio nawet ceny spadły poniżej 5 tyś. Moja znajoma ma dwójkę dzieci z invitro i nie kosztowało jej to więcej jak 20 tyś. W razie czego zawsze awaryjnie zostaje adopcja.
Nie było żadnej innej partii, która oferowała dotacje do invitro?



Ok, już tłumaacze - nie mam pojęcia jak ceny kształtują się obecnie, ale na tamten moment za samą procedurę in vitro faktycznie zapłaciliśmy nieco ponad 15000zł (pobranie komórek jajowych, zapłodnienie, i transfer).. Kolejny koszt - około 10 000zł - badania kobiety od A do Z przed transferem. Jesli twoja znajoma ich nie ujęła w kosztach, prawdopodobnie skorzystała z dość powszechnego sposoby, który od paru lat funkcjonował. Mianowicie taka kobieta kładła sie w szpitalu od naprotechnologii (tego PiSowskiego programu), robili komplet badan (wlasnie ten za 10k)po czym informowali jej, ze no w sumie ma dalej sie bzykac z mezem i moze zajdzie w ciaze, ona prosila o odpis wszystkich badan bo chce je skonsultować z ginekologiem...i leciala do kliniki leczenia nieplodnosci zrobic in vitro (Popieram taki rodzaj dzialania!) Za naszych czasów (7lat temu) jeszcze nikt tak nie robił, więc wszystkie koszty spadły na nas. Kolejny koszt - nieplodnosc była po mojej stronie, po prostu moje jądra nie produkowały plemników, miałem ich dosłownie 0., koszt 2 zabiegów i leków, aby rozruszac mnie, kosztował ~15 000zł. Udało się rozruszać mój organizm na tyle, że pojawiła się szansa na in vitro i nawet cien szansy na inseminacje. Podeszliśmy do 4 procedur inseminacji, wszystkie nieudane, każda inseminacja 3000.zł. Oczywiście do tego wszystkiego dochodziła masa wizyt lekarskich (każda na tamten moment, 150zł). Suma sumarum jak liczyliśmy, to koszt pierwszego dziecka ~60 000zł, koszt drugiego (masa zabiegów odpadała, to był głównie transfer+leki+badania aby przygotować kobiete) około 20 000zł.

[ Dodano: 2024-06-03, 15:10 ]
P.S Nie wiem jak z obecnym programem, ale po rozmowie z lekarzem przed pierwszą procedurą, łapalibyśmy się na dofinansowanie prawie 90% kosztów (gdyby PiS nie zlikwidował dofinansowania), bo wiekowo spelnialiśmy kryteria, a to był główny warunek w poprzednim proramie PO

[ Dodano: 2024-06-03, 15:19 ]
P.S 2, bo dużo osób pewnie nie wie, Naprotechnologia sama w sobie nie jest taka zła....z tym, że to taka procedura in vitro ale bez tej finalnej części tj. pobrania komórek jajowych, zapłodnienia i transferu. Ale proces badania kobiety bardzo przypomina proces przygotowawczy przed procedurą in vitro, robia niemal te same i drogie badania (tylko kobiety, kuriozium takie, że w ogóle nie uznają, że facet może miec problem, problem ZAWSZE jest po stronie kobiety....).
Zgłoś
Avatar
0x_F_I_L_O_Z_O_F_x0 2024-06-03, 18:28 3
spike2222 napisał/a:

Wy pojebani jesteście z tą polityką na tym portalu czy co?
Ale jeśli juz chcecie polityke: Morawiecki przez 7 lat jechał po in vitro, nagle po wyborach wielki zwolennik in vitro
PiSowcy przed wyborami:
Tusk na 100% zabierze wam 500+!!!!!! (po wyborach zrobił 800+)
Tusk w życiu nie odzyska kasy z KPO - dostał prawie wszystko, zrobił w pół roku coś, czego Morawiecki nie zrobil przez 5 lat.
Tusk obiecał, że wprowadzi refundacje in vitro - wprowadził, są na internecie nagrania gigantycznych kolejek do klinik leczenia bezpłodności, co pokazuje skale problemu, którą zafundował nam PiS.
Można długo, długo wymieniać
P.S ja niestety zacząłem podchodzić do procedury In Vitro rok po tym, jak PiS zabrał dofinansowanie (w zamian proponował modlenie się (tzw. naprotechnologia), gdzie w rok urodziło się....2 dzieci
Cała procedura i dwójka cudownych dzieci kosztowała mnie około 80 000zł. Są to tak gigantyczne pieniądze, że gdyby nie dobrze płatna praca, o dzieciach mógłbym pomarzyć.
Dziekuje ci wspaniały PiSie za twą dobroć/



najebany czy z policji 800+ jest bo był juz rozpisany budżet poczekaj do 2025 to nie bedzie bo powie że nie ma kasy standard a KPO blokowano czysto politycznie przez jebanych komuchów z euro kołchozu jak sie ma sprzedajne kurwy które we własne gniazdo srają czego nie widac po innych panstwach to tak to wygląda i wykorzystuje sie pożytecznych idiotów jeszcze zapomniałes o jednym niedługo inżyniery do nas zawitają bo tusk przyklepał pakt migracyjny wtedy sie zacznie burdel jak na zachodzie trzeba być idiota żeby wierzyc że nas to nie dotyczy bo wzielismy z upadliny tusk zawsze był dziwką w UE wiec zrobi to co mu każą i znowu z Polski zrobia smietnik
Zgłoś
Avatar
spike2222 2024-06-03, 19:02 2
0x_F_I_L_O_Z_O_F_x0 napisał/a:

najebany czy z policji 800+ jest bo był juz rozpisany budżet poczekaj do 2025 to nie bedzie bo powie że nie ma kasy standard a KPO blokowano czysto politycznie przez jebanych komuchów z euro kołchozu jak sie ma sprzedajne kurwy które we własne gniazdo srają czego nie widac po innych panstwach to tak to wygląda i wykorzystuje sie pożytecznych idiotów jeszcze zapomniałes o jednym niedługo inżyniery do nas zawitają bo tusk przyklepał pakt migracyjny wtedy sie zacznie burdel jak na zachodzie trzeba być idiota żeby wierzyc że nas to nie dotyczy bo wzielismy z upadliny tusk zawsze był dziwką w UE wiec zrobi to co mu każą i znowu z Polski zrobia smietnik



Powiedz szczerze, należysz do tych, co to mają pretensje do Tuska o to, że Morawiecki podpisał zielony ład? W końcu na kogoś wine za błędy PiS trza zwalić
Zgłoś
Avatar
Maciek1664 2024-06-03, 20:33
Hej spike, skoro inseminacje wszystkie nieudane to skąd żona dostała plemniki? Czy jakiś inny sposób pobrania od Ciebie? @spike2222
Zgłoś
Avatar
jbc_PO_lewakowTVNNiemcow 2024-06-03, 20:35 2
spike2222 napisał/a:

Wy pojebani jesteście z tą polityką na tym portalu czy co?
Ale jeśli juz chcecie polityke: Morawiecki przez 7 lat jechał po in vitro, nagle po wyborach wielki zwolennik in vitro
PiSowcy przed wyborami:
Tusk na 100% zabierze wam 500+!!!!!! (po wyborach zrobił 800+)
Tusk w życiu nie odzyska kasy z KPO - dostał prawie wszystko, zrobił w pół roku coś, czego Morawiecki nie zrobil przez 5 lat.
Tusk obiecał, że wprowadzi refundacje in vitro - wprowadził, są na internecie nagrania gigantycznych kolejek do klinik leczenia bezpłodności, co pokazuje skale problemu, którą zafundował nam PiS.
Można długo, długo wymieniać
P.S ja niestety zacząłem podchodzić do procedury In Vitro rok po tym, jak PiS zabrał dofinansowanie (w zamian proponował modlenie się (tzw. naprotechnologia), gdzie w rok urodziło się....2 dzieci
Cała procedura i dwójka cudownych dzieci kosztowała mnie około 80 000zł. Są to tak gigantyczne pieniądze, że gdyby nie dobrze płatna praca, o dzieciach mógłbym pomarzyć.
Dziekuje ci wspaniały PiSie za twą dobroć/



ty pokrako Tusk niczego nie odzyskal te pieniadze to od poczatku byl szantarz zeby odsunac "prawice" od wladzy. Poza tym te KPO o ktorym lewaki codziennie rozprawiaja to jeden wielki kredyt rozkradziony jak kazde inne pieniadze z UE. inwiatro mogles sobie zrobic za granica to nie byl powod zeby rozjebac ostatni w miare normalny kraj w UE
Zgłoś