18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polski absurd
PolishMoskal • 2014-02-12, 3:39
Witajcie Sadole.
Chciałem podzielić się dziś swoim ogromnym bólem dupy jaki mnie naszedł. Jak kogoś nie interesuję, to niech jedzie w dól.
Otóż pracuję i studiuję zaocznie. W pracy nigdy mi nie robili problemów z udzieleniem urlopu kiedy mam kolokwium czy inne gówno (nie, nie robię europeistyki na wyższej szkole gotowania na gazie). Ale odkąd nasz kochany wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy wszystko się pozmieniało.
Potrzebowałem na piątek urlop, poprawka, zdarza się. Odpowiedź kierownika - nie mamy Cię kim zastąpić. Chuj, że muszę albo spierdole cały rok studiów. Nie i koniec. Miesiąc temu udałem się po podwyżkę. Odpowiedź - na Twoje miejsce jest cała kolejka chętnych. Moja cierpliwość na to wszystko sięga szczytu. Pracuję za 1700zł na rękę, mam na utrzymaniu półroczne dziecko i żonę, która nie pracuję, bo przed porodem miała śmieciową umowę. Firma nie chce dać podwyżki, a dzięki ustawom zabrali mi możliwość robienia nadgodzin, bo za każdą nadgodzinę, czy w tygodniu czy w weekend wywalają mnie na wolne, nie pytając się czy ten dzień mi odpowiada. Gdyby nie moi rodzice, pewnie bym szukał kartonu przy moście. Kurwa, wstyd mi za siebie, że mając swoją rodzinę muszę liczyć na własnych rodziców, którzy wyjeżdżają za granicę.

Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Nie po to mój pradziadek ukrywał się po lasach w partyzantce, nie po to spierdalał z kresów, żeby dziś jego potomkowie żyli w takich warunkach. Rzucił całą ziemię, cały dobytek, żeby nie żyć w Rosji, tylko w Polsce. Naszej kochanej Polsce.

Ja wiem jedno, 1 marca wyjdę na ulicę, skończyło się stukanie w klawiaturę jak w tym państwie jest źle. Wyjdę i obyście Wy wszyscy też wyszli. Nie ma, że akurat pierwszego mam klanówkę albo mama mi nie pozwoli bo zimno. Nie, skończyło się. Chcę zobaczyć na ulicach Majdan, żeby te tłuste świnie z góry bały wyjść się na ulice. Niech stanie transport miejski, międzymiastowy, międzypaństwowy też. Skończyło się.

Polska jest dla nas, nie dla tych co chcą na niej zarobić. Wyjdźmy raz i zróbmy z tym porządek. Ja jestem Polakiem i to tutaj jest moje miejsce, nie u Niemca, nie u Anglika. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, ale ostatnio to mi przypomina egzystencję, a nie życie.

Sorry za ból dupy, musiałem. To mój pierwszy post więc po tagach znalazłem, jestem czarny, rudy, a moja żona ma na imię Pszemek.
Zgłoś
Avatar
maleus 2014-02-12, 12:19 2
To ja napiszę pozdrowienia od programisty bez studiów, samoedukacja od 13 roku życia. 50 dolarów na godzinę, bez VAT bo do USA, 20-30 godzin pracy tygodniowo z domu, żeby się nie przepracowywać. Dalej myślcie jak PRLu cebulaczki.
Zgłoś
Avatar
Geho 2014-02-12, 12:21
Ja osobiście kończę teraz 1 stopień matematyki finansowej na politechnice gdańskiej... i robię prawo jazdy na zestawy i jazda =P

@maleus
i "normalnie" pracujący ludzie za Ciebie płacą za wszystkie instytucje publiczne, jest się czym chwalić.
Zgłoś
Avatar
streetfighter23 2014-02-12, 12:23 1
I już zaczęła się gównoburza... dlatego jest jak jest i bedzie a świnie u góry się ciesza.
Zgłoś
Avatar
Ov4m 2014-02-12, 12:24
Na internet jednak Cie stac...
Zgłoś
Avatar
NafazowanyKoleś 2014-02-12, 12:24
"A jeśli czasem i Moskal się zjawił,

Tyle nam tylko pamiątki zostawił,

Że był w błyszczącym i pięknym mundurze,

Bo węża tylko znaliśmy po skórze..."
Zgłoś
Avatar
lith 2014-02-12, 12:25 5
SteelMike napisał/a:

Co do zarobków, to musi być chujowy lekarz, że po 3 latach ma 3 tysiaki. Dobry lekarz ma dobrą pensję i jeszcze prywatnie w chuj hajsu. Niestety, nieudacznicy trafiają się wszędzie.



Ale po 3 latach w robocie to nawet specjalizacji nie ma. Jak mu się udało to jest na rezydenturze, za którą dostaje ok. 2-2,5 kafla na rękę + dyżury, czyli pewnie koło 3 kafli, może trochę więcej jak się ktoś nazapierdala.
Zgłoś
Avatar
kenzol 2014-02-12, 12:28
Spróbuj się pobawić w freelancera. Całkiem dobrą kasę można zarobić, jeśli jesteś w czymś naprawdę dobry. Jeśli znasz perfekcyjnie jakieś programy poznane na studiach, np. AutoCad, umiesz pisać makra czy strony internetowe, to spróbuj to sprzedać. I powodzenia!
Zgłoś
Avatar
fdM 2014-02-12, 12:32 3
rrdzony napisał/a:


Kurde, przez przypadek dałem ci debilu piwo. Takich jak ty to mi nie szkoda, jebane indywidua, nawet jakbyś doszczętnie nas upodlili i wszyscy byśmy brodzili w gównie po kolana, to byś krzyczał, że każdy kowalem swego losu i nie wolno narzekać.
A co? Praca budowlańca jest mniej ważna niż informatyka? Kurwa nie sądzę.

Naprawdę nie widzisz, że warunki pracy to problem systemowy?



Pracodawca daje warunki jakie mu odpowiadają, a Ty się na nie zgadzasz albo nie... Wszystkie z góry założone ograniczenia i nakazy to jedna wielka bzdura. Dlaczego niby pracodawca miałby płacić komuś więcej niż jest warta jego praca? Potem wprowadzają jakieś płace minimalne i człowiek musi płacić dwa razy drożej za produkty (bo pracodawca musi sobie odbić to co straci na pracowników).
Zgłoś
Avatar
dozek 2014-02-12, 12:34 2
1700 opłat? Jakaś willa czy co?
Ja płacę 500 za 3pokojowe mieszkanie w bloku+woda+prąd+ogrzewanie. zarabiam 1500 i studiuje zaocznie. Za reszte jestem w stanie wyżyć i zaoszczędzić co nieco
Zgłoś
Avatar
boberek1989 2014-02-12, 12:37
Zapomniałeś dodać, że jesteś żydkiem i masz bardzo polski nick.
"Śmierć samobójcom!"
Zgłoś
Avatar
Addam90 2014-02-12, 12:37 3
ostatni rok studiów zaocznych: 5,5k na rękę jako sieciak w polskiej firmie w dobrej atmosferze... tylko jeden z drugim boi się wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zamiast się przyłożyć to siedzi i marudzi... nie stać Cię na dziecko? to po co robiłeś? 1700 na budowie to dostaje cieć na emeryturze albo albo chłopaczek na posyłki którego się zatrudniana wakacje...
i moje ulubione:
"na Twoje miejsce jest cała kolejka chętnych" nie jesteś nic warty to jest kolejka chętnych, proste. Z doświadczenia wiem że na dowolne stanowisko jest góra 5 chętnych z którymi warto rozmawiać, którzy chcą pracować i znają się na robocie. Też usłyszałem kiedyś że na moje miejsce jest 30 którzy przyjdą nawet za darmo, dałem wypowiedzenie. Pracę miałem po 2 tygodniach, a firma po 2 miesiącach nadal nikogo nie zatrudniła i tylko dzwonienie i prośba o powrót. Trzeba się szanować by inni szanowali nas.

a co do pierwszego marca: o co będziesz krzyczał co będziesz chciał zrobić żeby porwać tłum za sobą? każdy rozsądny woli chu*owo ale stabilnie niż wprowadzenie anarchii i czekać aż to pieprznie, bo nagle w kraju w którym każdy kradnie znajdzie się 1000 sprawiedliwych którzy to naprawią. Jak cała ta akcja będzie miała konstruktywne postulaty i jakikolwiek plan działania to wtedy wychodźcie na ulice. Jeden z drugim krzyczy ale nie wie właściwie co... banda hipokrytów...
Zgłoś
Avatar
ChomikAdrian 2014-02-12, 12:41 5
Nikt ci nie kazał płodzić dziecka w wieku 20 lat, nie mając ukończonych studiów.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-02-12, 12:42
rrdzony napisał/a:


A jak związkowcy i lewaki protestowali na jesieni przeciwko wprowadzeniu tego prawa (co było de facto zniesieniem wywalczonego prawie 100 lat wcześniej 8-godzinnego dnia pracy), to wszyscy hejterzy siedzieli cicho. Wtedy trzeba było wychodzić, a nie narzekać, że wam Solidarność Warszawę blokuje...

Mądry Polak po szkodzie

Kurde, przez przypadek dałem ci debilu piwo. Takich jak ty to mi nie szkoda, jebane indywidua, nawet jakbyś doszczętnie nas upodlili i wszyscy byśmy brodzili w gównie po kolana, to byś krzyczał, że każdy kowalem swego losu i nie wolno narzekać.
A co? Praca budowlańca jest mniej ważna niż informatyka? Kurwa nie sądzę.

Naprawdę nie widzisz, że warunki pracy to problem systemowy?



Twój lewacki mózg osiągnał apogeum, nie wiem czy nie przeczytałeś do końca czy jesteś zjebem/lewaczkiem.
Kązdy jest kowalem swojego losu i mi tu nie pierdol chuju. Masz problem z praca załóż sam firmę przwiązkowcu jebany komunista. No dalej kurwo załóż firmę i płać wszystkim 100 tys zło miesiecznie, no dalej kurwa jego mać czekam.

Wasze lewackie mózgi chuja nic nie moga zrozumieć tak to jest jak się kurwa wagarowało albo się wychowało w patalogicznej rodzinie gdzie mózg nie mógł się rozwinąć.
Po drugie jest coś takiego jak rozwój cywilizacyjny w któym kurwa bardziej doceniana jest praca umysłowa niż fizyczna więc tak, praca budowlańca jest moim zdaniem chujowa i jeśli się jest zwykłym robolem to za układanie cegiełek pomimo że w wysokiej tempreaturze jest to cięzkie nie powinno się dostawac kurwa 6 tys zł czy oś bo wtedy wybudowanie domu by kosztowało tyle ile kawałek autostrady.
Gówno się znacie i widać kto z mamusią spał do czasów licealnych i ssało suty aby mieć mleczko. Kurwy mikroekonomii na poziomie liceum byście nie zdali, chuj nawet jednego zdania nie zrozumieli
Zgłoś
Avatar
kasjerrrx 2014-02-12, 12:45
@dozek, jak mieszkasz w jakims wypizdziajewie gdzie golebie nakrecaja na rynku codziennie rano to sie nie dziw ze masz taka cene.
teraz zeby miec chociaz mieszkanie z 2 pokojami w miescie nie zaplacisz ponizej 1000. Pozdrawiam z Wlkp.
Zgłoś
Avatar
8Preacher8 2014-02-12, 12:49 5
Polska powinna zostać zmieciona z powierzchni ziemi, wypalona żywym ogniem, nie powinien tu zostać kamień na kamieniu... dlaczego?

Dlatego, że po tylu latach walk o wolność ten kraj pełen jest ludzi, których powinno się kasować z życia publicznego. Dostęp do neta pozwala takim niedorozwiniętym płodom jak @maleus czy @smutas publikować swoje wypociny. Gównoburza pod tematem gościa, który jedyne co to tak naprawdę chce zmobilizować nas do działania jest kolejnym dowodem na to. że ten kraj pełen jest skurwysynów. Nic nigdy nie zrobimy i każdy rząd po kolei będzie nas dymał jak tylko chce sprzedając majątek wspólny obcym mocarstwom. Dojdzie w końcu do tego, że my zwykli szarzy ludzie będziemy mieli rodziny dwuosobowe tylko mąż i żona bo na dziecko nigdy nie będzie czasu, ani pieniędzy. W końcu wymrzemy, a ziemię naszych ojców zajmują ruscy, arabusy lub niemcy. Wszystko dlatego, że pomimo zaborów dzisiejszej "szlachty" umysłowej nic niczego nie nauczyło. Nadal liczy się tylko prywata, a nie dobro wspólne. W naszym chujowym i gówno wartym kraju nikt nie ma szacunku do nikogo i do niczego. Pomimo wielu dokumentów, które wyszły na jaw nadal są zjeby wyzywające Żołnierzy Wyklętych od morderców na nic dowody na nic badania po prostu brak mózgu i tyle. Najlepiej z kolei mają Ci, którzy wszystko przyklepują z uśmiechem. Sam znam gościa, który ma 25 lat skończył politologię (kto zna ten wie, że to studia o gównie), ale ponieważ jego ojciec jest ważną postacią związaną z PSL-em i na dodatek jest dyrektorem oddziału pewnej instytucji państwowej to ten gość z racji na pozycję tatusia całkiem niedawno kupił sobie dom na Warszawskim Wilanowie... i co? Jajco... on sobie żyje jak Pan, a my jak chłopi. Tacy jak on gdy tylko widzą, że gdzieś ktoś coś kombinuje żeby się zjednoczyć i walczyć, zaraz rozpętują gównoburze o nic, albo trollują nas bo wiedzą doskonale, że zaraz sami się zaczniemy chwytać za gardła... to nie jest Polska o którą walczyli dawni rycerze, husaria, powstańcy, to jest polska grajdoł pełen gnoju, o którego oczyszczenie sami ręki nie możemy podnieść
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie