18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 7 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polski absurd
PolishMoskal • 2014-02-12, 3:39
Witajcie Sadole.
Chciałem podzielić się dziś swoim ogromnym bólem dupy jaki mnie naszedł. Jak kogoś nie interesuję, to niech jedzie w dól.
Otóż pracuję i studiuję zaocznie. W pracy nigdy mi nie robili problemów z udzieleniem urlopu kiedy mam kolokwium czy inne gówno (nie, nie robię europeistyki na wyższej szkole gotowania na gazie). Ale odkąd nasz kochany wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy wszystko się pozmieniało.
Potrzebowałem na piątek urlop, poprawka, zdarza się. Odpowiedź kierownika - nie mamy Cię kim zastąpić. Chuj, że muszę albo spierdole cały rok studiów. Nie i koniec. Miesiąc temu udałem się po podwyżkę. Odpowiedź - na Twoje miejsce jest cała kolejka chętnych. Moja cierpliwość na to wszystko sięga szczytu. Pracuję za 1700zł na rękę, mam na utrzymaniu półroczne dziecko i żonę, która nie pracuję, bo przed porodem miała śmieciową umowę. Firma nie chce dać podwyżki, a dzięki ustawom zabrali mi możliwość robienia nadgodzin, bo za każdą nadgodzinę, czy w tygodniu czy w weekend wywalają mnie na wolne, nie pytając się czy ten dzień mi odpowiada. Gdyby nie moi rodzice, pewnie bym szukał kartonu przy moście. Kurwa, wstyd mi za siebie, że mając swoją rodzinę muszę liczyć na własnych rodziców, którzy wyjeżdżają za granicę.

Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Nie po to mój pradziadek ukrywał się po lasach w partyzantce, nie po to spierdalał z kresów, żeby dziś jego potomkowie żyli w takich warunkach. Rzucił całą ziemię, cały dobytek, żeby nie żyć w Rosji, tylko w Polsce. Naszej kochanej Polsce.

Ja wiem jedno, 1 marca wyjdę na ulicę, skończyło się stukanie w klawiaturę jak w tym państwie jest źle. Wyjdę i obyście Wy wszyscy też wyszli. Nie ma, że akurat pierwszego mam klanówkę albo mama mi nie pozwoli bo zimno. Nie, skończyło się. Chcę zobaczyć na ulicach Majdan, żeby te tłuste świnie z góry bały wyjść się na ulice. Niech stanie transport miejski, międzymiastowy, międzypaństwowy też. Skończyło się.

Polska jest dla nas, nie dla tych co chcą na niej zarobić. Wyjdźmy raz i zróbmy z tym porządek. Ja jestem Polakiem i to tutaj jest moje miejsce, nie u Niemca, nie u Anglika. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, ale ostatnio to mi przypomina egzystencję, a nie życie.

Sorry za ból dupy, musiałem. To mój pierwszy post więc po tagach znalazłem, jestem czarny, rudy, a moja żona ma na imię Pszemek.
Zgłoś
Avatar
dozek 2014-02-12, 12:50
Mieszkam w byłym mieście wojewódzkim więc wcale nie takie wypizdowo. Robote mam, mieszkanie własnościowe. popracuje rok, zrobie trochę pratkyki i wykade gdzieś dalej
Zgłoś
Avatar
wielbłąd_bimbrownik 2014-02-12, 12:50 2
Ale z niektórych są buce...Kur** chłopak studiuje zaocznie,ma na utrzymaniu dziecko,ciągnie sam robote.A Wy go jeszcze ciśniecie? Napisał ,że studiuje budownictwo,nie są to łatwe studia,trzeba w cholere czasu posiedzieć przy tym więc podziwiam samozaparcie.A za jego pensje przy tej sytuacji trudno się utrzymać.
Sam studiuje na uniwersytecie medycznym ,ale nie mam zamiaru zostawać tutaj po zakończeniu studiów.
Dla mnie najważniejsza jest rodzina ,której chce zagwarantować godny byt i w dupie mam patriotyczne gadki fanatyków.Nikt za patriotyzm dziecka nie nakarmił.W końcu łatwiej jest wyzywać wszystkich ,którzy mieli jaja ,żeby podjąć pracę gdzieś poza swoim rodzinnym k*rwidołkiem.

Powiedzmy sobie szczerze,jest źle.Za prace dostajemy praktycznie pensje głodowe w porównaniu do wydatków.I nie ważne kto jakie ma wykształcenie,jak sobie radzi,jak zasuwa.Miejsca pracy dla najlepszych pracowników też są ograniczone i niekoniecznie zawsze dobrze płatne.Więc przestańcie najeżdżać na chłopaka bo rynek pracy wcale nie ma pełnego wachlarza ofert...
Zgłoś
Avatar
hogg 2014-02-12, 12:52
PolishMoskal napisał/a:


Polska jest dla nas, nie dla tych co chcą na niej zarobić. Wyjdźmy raz i zróbmy z tym porządek. Ja jestem Polakiem i to tutaj jest moje miejsce, nie u Niemca, nie u Anglika. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, ale ostatnio to mi przypomina egzystencję, a nie życie.

Sorry za ból dupy, musiałem. To mój pierwszy post więc po tagach znalazłem, jestem czarny, rudy, a moja żona ma na imię Pszemek.



LOL Może nie jesteś ani taki sprytny ani taki mądry jak ci się wydaje. Ja też jestem Polakiem, żyję w Polsce i całkiem normalnie. Mam zwykłe mieszkanie, jakieś tam samochody, jeżdżę na wakacje, wpierdalam hamburgery i piję zimną wódkę.
1700 zł zarabiasz.. no cóż, ja wydaję 1500 miesięcznie na paliwo.

To jak już tam wyjdziesz i pokrzyczysz to daj nam znać jak ci poszło To ja bym się przyłączył jakby to coś dało.

W sumie nie potrafię więcej zarobić niż zarabiam, no bo gdybym potrafił to bym zarabiał, nie? ale jeżeli krzyczenie na innych ma coś dać, to chuj tam, i ja pokrzyczę może i wykrzyczę z 5 koła dodatkowo, przyda się, czemu nie.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 13:03
kasjerrrx napisał/a:

@dozek, jak mieszkasz w jakims wypizdziajewie gdzie golebie nakrecaja na rynku codziennie rano to sie nie dziw ze masz taka cene.
teraz zeby miec chociaz mieszkanie z 2 pokojami w miescie nie zaplacisz ponizej 1000. Pozdrawiam z Wlkp.



M3 na największym osiedlu w dużym mieście - opłaty za mieszkanie + woda + prąd + ogrzewanie + internet ok 600zł. I to nie jest stara kamieniczka, tylko blok z płyty z drugiej połowy lat 80tych.
Zgłoś
Avatar
alhazar 2014-02-12, 13:13 1
SteelMike napisał/a:



M3 na największym osiedlu w dużym mieście - opłaty za mieszkanie + woda + prąd + ogrzewanie + internet ok 600zł. I to nie jest stara kamieniczka, tylko blok z płyty z drugiej połowy lat 80tych.



Wielkość osiedla nie ma tu znaczenia. Liczy się standard mieszkania. Ja w Rzeszowie obecnie płacę 1100 zł czynszu + opłaty. Mieszkanie o powierzchni 65 m kw., 4-ro letnie osiedle. W Wawie płaciłem za mniejsze mieszkanie 1400 zł + opłaty i wcale nie miałem luksusów.
Moi rodzice płacą prawie 800 zł za mniejsze mieszkanie w mniejszym mieście.

Do autora tematu. Studiuj chłopaku budownictwo, a później znajdź lepszą pracę. Każdy zaczyna od jakiegoś chujowego zajęcia. Ja też kiedyś zarabiałem 1500 zł, ale dzięki doświadczeniu zdobyłem bardzo dobrą pracę, więc nawet nie rozważam wyjazdu na obczyznę.

Nie rozumiem dlaczego ciśniecie po nim tak bardzo. Gość jest młody, zrobił dziecko,ale wziął życie na klatę. Ma rodzinę i świadomość,że musi zarobić na nią, dlatego zapierdziela na budowie. Co innego, gdyby żył z zasiłku i pomocy rodziców.
Zgłoś
Avatar
S................l 2014-02-12, 13:14 1
hogg - typowe skurwysyństwo. Samemu mam dobrze, coś mnie nie dotyczy, to chuj z resztą. Właśnie przez brak solidarności narodowej (nie mówię, że indywidualizm jest zły, wręcz bardzo ważny, ale...) i brak umiejętności wspierania się nawzajem ryży chuj i karzeł i cała banda innych złodziei przyjdzie i z łatwością podzieli nasz naród, ograniczy wolność i się nakradnie. Pogratulować.
Zgłoś
Avatar
Symbian 2014-02-12, 13:16
Polska sie kończy .
Zgłoś
Avatar
hennesi 2014-02-12, 13:19 1
Zamien rodzicom mieszkanie na mniejsze... jak to za 1500 utrzymuje się, mieszkanie i studiuje.... no kurwa jebnijcie sie w lep popierdolency. Niedlugo gowno bedziecie wpierdalac i mowic, ze tak da rade tez wyzyc. Licytujcie sie dalej matoly.
Zgłoś
Avatar
lisus 2014-02-12, 13:24
Tak ci źle to oddaj bachora, może trafi do normalnej rodziny a nie gościa który zalał w wieku 20lat i nie jest w stanie utrzymać smroda...
Zgłoś
Avatar
pi73rmaster 2014-02-12, 13:27 2
Cytat:

japa gimbusie ch*ja wiesz o zyciu i jak zwykle klapiesz jak typowy debil ogolnikami jak typowy troll, takiego ch*ja by zarabiala 2500, chybaze lacznie przez pol roku.
pie**olac takie bzdury udowadniasz ze jestes matolem nie znajacym zycia, pie**olisz glupoty jakto by bylo w idealnym swiecie. podsumowujac jestes po prostu debilem siedzacym u starych na garnuszku groznie pokrzykujacym przez internet


No chyba historia pokazuje, że nawet najprostszym robolom żyło się lepiej w kapitalizmie niż obecnie profesorom w socjalizmie.
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-02-12, 13:28 1
Chłopaku, a ile wg Ciebie niewykwalifikowana siła robocza (może być z 5letnim doświadczeniem) powinna zarabiać ?? Chociaż nie wiem co robisz, bo z tego co wiem to w budowlance trochę więcej da radę wyciągnąć spokojnie... ale nieważne, bardzo jestem ciekaw ile chciałbyś zarabiać, tak aby było 'sprawiedliwie w tej Polsce' ? Do tego pierwsze co zrobiłeś w swoim dorosłym życiu, to zalałeś formę. Pogratulować tylko pomysłu - to znakomicie pomaga w robieniu kariery. Generalnie na własne życzenie startujesz jeszcze bez wykształcenia, za to już z dwoma osobami na utrzymaniu. Powiedz mi, na kogo ty chcesz jechać mordę drzeć? na rząd? bo co? zasiłki za małe czy co?
Fajnie byłoby z jednej pensji całą rodzinę utrzymać, i jeszcze coś na przyszłość odłożyć - i ja wiem, że jest to spokojnie w Polsce możliwe. W najbardziej ekstremalnym przypadku, dziewczyna już 3 dziecko rodzi, w sumie jedno za drugim, ale mają już swoje mieszkanie, nowy samochód, ona siedzi w domu i jeszcze pomoc do niej przychodzi, a mąż zarabia na to wszystko. I wiecie co? Jest to gość, któremu na pewno 'znajomości i układy' nie pomogły, a znam go od 14 roku życia. I takich przypadków jest sporo...
Sam się do dzieciaka dopiero powoli szykuję (raczej w żonie się instynkt odezwał), a mam już po 30.. No cóz, wcześniej nie było warunków naszym zdaniem, a nie chcieliśmy mieć dziecka, któremu jedyne co moglibyśmy dać to miłość. Teraz jest mieszkanie, człowiek poszalał, pozwiedzał, urlop żony nie straszny - będzie miała i sensowne pieniądze i gdzie wrócić, w zasadzie można robić ;P
Tak sobie myślę, że niektórym, to żadna władza nie pomoże. Ale trudno. W sumie skoro ma być rewolucja, to ktoś, czyimiś rękami musi władzę przejąć...
Zgłoś
Avatar
kaczakaka 2014-02-12, 13:29 2
Brawo. Pracownicy się wkurwiają na pracodawców, bo są chujami i chcą ich wyruchać płacąc grosze i nie dając normalnych umów. Pracodawcy na pracowników, bo muszą do nich dopłacać drugie tyle jako daninę dla państwa, a masa cwaniaków się zatrudnia tylko po to, żeby nie można było ich zwolnić za chujową pracę. Lewactwo z prawactwem opluwa się wzajemnie na forach - taki mamy dialog polski. Nikomu do głowy nie przyjdzie, że kolejne rządy tylko patrzą na to i żrą popcorn, bo lepiej, kiedy środowiska mające problem są ze sobą wzajemnie skłócone i nie obrzucają gównem tusków, millerów, kaczyńskich i innych pacanów, tylko siebie nawzajem.

To nie jest tak, że nie ma pracy. To kolejne rządy nie dają warunków do zorganizowania pracy! Jeśli byłoby łatwo rozkręcić biznes, to wszyscy by mogli się między sobą dogadać i byłoby super. Zrozumcie w końcu, że to rządzącym jest na rękę - dlatego dopierdalają kolejne chujowe przepisy wprowadzające ukryte podatki i chamskie utrudnienia. Kiedy panuje sztucznie wytworzona atmosfera cwaniactwa i ludzie są skłóceni - wtedy można spokojnie siorbać koryto. Mentalność w naszym kraju jest, jaka jest, ale szybko mogłaby się zmienić, gdyby tylko dać ludziom ku temu warunki.

Chętnie bym kupował dżemiki od Pani Wiesi z wioski, ale nie mogę, bo Pani Wiesia musi mieć założoną firmę, na którą jej nie stać. Chętnie bym sam coś naprawił w swoim bloku/budynku/na osiedlu, ale nie wolno mi tego zrobić. Chętnie segregowałbym śmieci i zapłaciłbym firmie, która je przetwarza na srajtaśmy, gazetki, kraty do piwa i inny szajs, ale nie mogę, bo nawet, kiedy mieszkam w domku, to nie jak decyduję, kto ma te śmieci wywozić. Chętnie bym oddał swoje niesprzedane żarcie biednym, ale nie wolno mi! No kurwa! I nie mówię tu o jakichś rewolucyjnych, nowych ideach, tylko o prawach, które zostały nam (i to nawet niedawno) odebrane!

Nasze prawo nie jest dla ludzi. Ale mam cichą nadzieję, że jeszcze da się to odkręcić bez wychodzenia na ulice.
Zgłoś
Avatar
MateuszNajlepszy 2014-02-12, 13:49 5
Widze ze połowa jest skonczonymi kretynami i mowia ze aktualne wynagrodzenia sa ok... Smuteczek z was skonczone polglowki. Emerytura to czas na odpoczynek i jak pisal ktos chyba nawet autor czas na relaks, zwiedzanie i jezdzenie po swiecie... Pomyslcie sobie ze w USA pracownik w mcdonalds zarabia 7-8$ na godzine, gdzie iPad kosztuje 500$ a u nas 2k zł, 2 litry coca coli kosztuje od 80 centow do 1.20$ a u nas juz 6 zł. No kurwa w glowie pojebalo sie polowie co tu komentujja ze rodzice(w sumie 3.5k) zarabiaja duzo...
Zgłoś
Avatar
C0ld 2014-02-12, 13:56
Lol. Prawie 3 rok szukam pracy (warmińsko-mazurskie) i znaleźć nie mogę (nie, nie jestem wybredny). I nigdzie tam, gdzie byłem na rozmowach kwalifikacyjnych, albo dawałem CV nie płacili więcej jak minimalna krajowa. O umowie o pracę można zapomnieć. A za co się kształcić dalej, jak nie ma się pracy? Człowiek chce się dalej kształcić (miałem zamiar iść na studia i zrobić parę kursów plus dodatkowo prawko na lawety) a nie ma za co... Zazdroszczę Wam, że macie pracę. Lecz wiedzcie, że nie wszyscy mają tyle szczęścia. Prawie połowa mojej klasy na bezrobotnym (nie licząc tych, co wyjechali za granicę lub mają pracę u wujka/dziadka). Nawet w komunalce nie potrzebują ludzi...
Ciekaw jestem, co ma zrobić człowiek który zarabia minimalną krajową, płaci za kawalerkę 600 zł, coś tam na opłaty, reszta na jedzenie i dojazdy do pracy, jak ma odłożyć cokolwiek? o zakładaniu rodziny nic już nie mówiąc...
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2014-02-12, 14:05
Smutas napisał/a:

Kolejny, który uważa że mu się należy tylko za to że oddycha.



Niedługo za oddychanie będziemy płacić podatek. Bo przecież oddychamy PAŃSTWOWYM powietrzem. A do tego produkujemy dwutlenek węgla, czyli gaz cieplarniany.

Co do głównego tematu, to mam swoje własne zdanie...
Powinniśmy wyjść na ulice i zrobić z tym wszystkim porządek raz na zawsze. Ale nie teraz. Nie przed zimą. Jak dopierdoli mrozem i śniegiem, to wystarczy, że policja będzie tylko stać, a przetrzymają nas. A jak zaczną lać wodą, to po nas.
Trzymajcie wkurwa i czekajcie na wiosnę. Mówię Wam. Zima dopiero przyjdzie i nie będzie naszym sojusznikiem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie