18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 26 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polski absurd
PolishMoskal • 2014-02-12, 3:39
Witajcie Sadole.
Chciałem podzielić się dziś swoim ogromnym bólem dupy jaki mnie naszedł. Jak kogoś nie interesuję, to niech jedzie w dól.
Otóż pracuję i studiuję zaocznie. W pracy nigdy mi nie robili problemów z udzieleniem urlopu kiedy mam kolokwium czy inne gówno (nie, nie robię europeistyki na wyższej szkole gotowania na gazie). Ale odkąd nasz kochany wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy wszystko się pozmieniało.
Potrzebowałem na piątek urlop, poprawka, zdarza się. Odpowiedź kierownika - nie mamy Cię kim zastąpić. Chuj, że muszę albo spierdole cały rok studiów. Nie i koniec. Miesiąc temu udałem się po podwyżkę. Odpowiedź - na Twoje miejsce jest cała kolejka chętnych. Moja cierpliwość na to wszystko sięga szczytu. Pracuję za 1700zł na rękę, mam na utrzymaniu półroczne dziecko i żonę, która nie pracuję, bo przed porodem miała śmieciową umowę. Firma nie chce dać podwyżki, a dzięki ustawom zabrali mi możliwość robienia nadgodzin, bo za każdą nadgodzinę, czy w tygodniu czy w weekend wywalają mnie na wolne, nie pytając się czy ten dzień mi odpowiada. Gdyby nie moi rodzice, pewnie bym szukał kartonu przy moście. Kurwa, wstyd mi za siebie, że mając swoją rodzinę muszę liczyć na własnych rodziców, którzy wyjeżdżają za granicę.

Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Nie po to mój pradziadek ukrywał się po lasach w partyzantce, nie po to spierdalał z kresów, żeby dziś jego potomkowie żyli w takich warunkach. Rzucił całą ziemię, cały dobytek, żeby nie żyć w Rosji, tylko w Polsce. Naszej kochanej Polsce.

Ja wiem jedno, 1 marca wyjdę na ulicę, skończyło się stukanie w klawiaturę jak w tym państwie jest źle. Wyjdę i obyście Wy wszyscy też wyszli. Nie ma, że akurat pierwszego mam klanówkę albo mama mi nie pozwoli bo zimno. Nie, skończyło się. Chcę zobaczyć na ulicach Majdan, żeby te tłuste świnie z góry bały wyjść się na ulice. Niech stanie transport miejski, międzymiastowy, międzypaństwowy też. Skończyło się.

Polska jest dla nas, nie dla tych co chcą na niej zarobić. Wyjdźmy raz i zróbmy z tym porządek. Ja jestem Polakiem i to tutaj jest moje miejsce, nie u Niemca, nie u Anglika. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, ale ostatnio to mi przypomina egzystencję, a nie życie.

Sorry za ból dupy, musiałem. To mój pierwszy post więc po tagach znalazłem, jestem czarny, rudy, a moja żona ma na imię Pszemek.
Zgłoś
Avatar
gringo2412 2014-02-12, 14:26
Teraz patrzę, pierwszy to sobota, nie ma co, trzeba ruszyć dupsko.
Zgłoś
Avatar
Browaryt 2014-02-12, 14:30
Wiemzewiem dobrze gada
Zgłoś
Avatar
Jakob_sj 2014-02-12, 15:07
Dla tego, jeśli po skończeniu moich studiów ( studiuję na PŁ ), jeśli nie znajdę dobrej pracy, nie będę siedział w kraju. Wolę z dziewczyną mieszkać w innym kraju, ale na poziomie. Może jak się dorobię dobrej emerytury, to wrócę na starość do Polski ( jeśli się to wszystko nie rozpieprzy ).
Zgłoś
Avatar
Kepinsky19 2014-02-12, 15:11
Robisz w budowlance od kilku lat i masz 1700?? Cieżko mi w to uwierzyć. Ja jako głupi pomocnik bez doświadczenia w wakacje dostawałem więcej. Szukaj innej firmy lepiej.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2014-02-12, 15:19
Gratuluję pomysłu robienia sobie bachora kiedy nie ma się na to środków i jest się w czarnej finansowej dupie. Jestes idiotą i tyle.
Zgłoś
Avatar
Dickk 2014-02-12, 15:29 2
Najlepsi są ci, co pierdolą, że studia, że się nie dziw, jesteś plebsem, normalne, że gówno dostajesz. Durnie. Nie macie za grosz rozsądku i wyobraźni. Czyli teraz niech wszyscy idą na studia, nie? Po co budowlańcy, po co kucharze, po co barmani, po co ludzie z fachem w ręku, albo po prostu zwykła siła robocza? Jeździ taki jeden z drugim nowym bmw po autostradzie, potem zajeżdża do knajpy, wpierdala schabowego, po czym zahacza o pub i pije jakiś wymyślny koktajl, i pierdoli, że to wszystko niepotrzebne... Nie każdy CHCE być bezdusznym panem pod krawatem. Niektórzy wolą mieć zasady i uczciwą pracą zarabiać uczciwe pieniądze. Tak jak w normalnych krajach. Tu nie chodzi o to, żeby ci wykształceni zarabiali tyle samo albo mniej. Niech zarabiają więcej, ale do chuja pana, nie róbmy plebsu z uczciwie zarabiających na życie ludzi. Ja np. chciałbym otworzyć kiedyś knajpę albo pub, bo lubię gotować, wymyślać różne przepisy, znam się trochę na alkoholach - mam do tego smykałkę. W Polsce mogę za średnia krajową(podkreślam, średnią), zapierdalać 40 lat i się może kiedyś tam dorobię, zakładając, że całe życie będę sam. Jebnijcie się wszyscy w łeb.
Zgłoś
Avatar
spoqs 2014-02-12, 15:42 1
wszyscy klawiaturowi malkontenci WIELKI CH WAM W DUPY... nie doradzajcie mu głupie chuje jak przeżyć za 1500 miesięcznie tylko wyjdźcie z nim na ulice i uratujcie tą gnijącą kupe gówna którą aktualnie jest Polska ... bo wyobraźcie sobie że mi sie udawało 2 osobową rodzine utrzymywać za 1200 miesięcznie i nie było tak źle. Nie zauważyliście pewnie kutafony zakłamane bez ambicji że wracamy do PRL-u... ustawa śmieciowa to promowanie monopolu narodowego. I ba jak sie zapierdala to sie ma ... no ma sie KURWA MA nerwice schorzenia ukadu nerwowego hemoroidy i jebany zawał za 40 lat ciężkiej pracy. A wypacykowane angole niemiaszki po kulturo-kurwa-znawstwie dostają posadke dla debila i dożywają emerytury nie robiąc nic ... chuj w dupe internetowym biznesmenom z pizdą zamiast mózgu. MNIE SIE UDAŁO TO ZNACZY ŻE RESZTA TO FRAJERZY(mamusia zatrudniła w firmie albo wujek dął rekomendacje) NO KURWA JEBANA MAĆ !!!!!!!!!!
Widzimy sie 1 marca ... i kto nie z nami ten nasz wróg - nawiązując do trybu myślenia kutafonów którym sie wiedzie ( bo mają najki i ajfona )
Zgłoś
Avatar
Pok5 2014-02-12, 15:51
Nigdzie nie wychodzę
A za szkody, które znów wyrządzicie na ulicach płaćcie sami,z własnej pensji.
Czekam na te zdjęcia dumnych dresiarzy z 3 szalikami wokół mordy, żeby ktoś ich przypadkiem nie rozpoznał. Działający pod wpływem grupy i niszczący mienie publiczne. Niech naród będzie z was dumny
Zgłoś
Avatar
Uve_Kolarz 2014-02-12, 15:57
Zawulon stul kurwa pysk z takimi tekstami. Mam 23 lata i też mam dziecko i chuj Ci do tego. Jestem najszczęśliwszym ojcem na świecie.

Dalszą treść komentarza napiszę do autora postu bo aż mnie chuj strzela. Skończ pierdolić takie farmazony, że zapierdalasz na zaocznych, nie puszczą Cie na kolokwium i o Boże jaki to Tusk jest tego wszystkiego winien. Jesteś popierdolony i wstyd mi za to, że kolega po fachu musi być takim głąbem.

Sam studiuję budownictwo i za rok kończę magistra. Porozglądaj się trochę na giełdzie idioto to zobaczysz, że mamy odbicie. Oczekujesz, że dostaniesz miliony monet za to co robisz? Ja wiem kurwa co robisz- biegasz po budowie za menelami bo kierownik Ci każe poziomicą ich sprawdzać, liczysz metry bo kierownik każe, odbierasz materiał bo kierownik każe. Co Ty kurwa chcesz z takim doświadczeniem i inżynierem w papierku? 1700zł za PRAKTYKĘ i wpisy do książki praktyk a Ty oczekujesz, że dostaniesz 4000zł? Domyśl się łbie, że potrzebujesz praktyki, nabierania doświadczenia i skończyć magistra. Widocznie zostałeś nauczony, że po studiach rozwija się czerwony dywan przed tobą. Otóż nie. Chujowo, że musisz za to dzidzię utrzymać i swoją lubą ale to nie wina PO. Taka jest kolej rzeczy i nie pierdol o wychodzeniu na ulicę. Pewnie i tak byś nie wyszedł a jak byś wyszedł to machałbyś proporczykiem. Wytrzymaj do końca, poszukaj pracodawcy, który nie wyrucha Cię na kasę i trzymaj się go dopóki nie ogarniesz uprawnień.
Zgłoś
Avatar
thqpo 2014-02-12, 16:14
Twój dziadek ukrywał się po lasach w partyzantce, a ty nie umiesz teraz nawet poprawnie pisać po Polsku.
Zgłoś
Avatar
exfon 2014-02-12, 16:36
Kurwa jak te teksty o wychodzeniu na ulice mnie wkurwiają.
WYJDŹMY NA ULICE, ROZWALMY TEN RZĄD!
A przychodzą wybory, urny i cyk, PIS u władzy. cyk PO u władzy.
Sami robicie sobie biedy a później płacz ŻE PAŃSTWO JEST ZŁE
Na wyborach marne 50% głosujących, wybierają chuj wie kogo na stołki.
Zacznijcie brać się za siebie i popatrzcie sami co robicie.

A co do autora tematu
Rzuć chwilowo studia, aż dzieciak podrośnie. Wtedy wydatki są mniejsze. A teraz idź do jakiejś dobrej roboty, albo nawet na dwa etaty. Zrobiłeś sobie bigosu z dzieckiem to teraz musisz za to płacić. I nie. Nie mówię że dzieci to błąd, ale jak napisał ktoś wyżej. Dla dziecka trzeba zagwarantować coś więcej niż miłość. Trzeba już stać na swoim.
Zgłoś
Avatar
DivajnDejv 2014-02-12, 16:50 1
@up

Może i masz trochę racji, ale spójrz, do czego to prowadzi: młoda rodzinka, w której są ambitni i chcący się rozwijać ludzie, nie może tego robić, bo... no właśnie? Bo co? Bo zwiększają przyrost naturalny mając 20-parę lat i równocześnie chcą "iść do przodu"?

Normalnie, wychłostać ich za to.
Zgłoś
Avatar
exfon 2014-02-12, 16:59
Oj tam zaraz chłostać
Ale to jest na zasadzie "Mam małe mieszkanko, aaa walne sobie wieeelkiego bernardyna bo mi nudno"
nie mówię że trzeba mieć w bród kasy na dzieciaka, ale jakiś standard by się przydał. Choć znam ludzi którzy wyszli z takich sytuacji, więc powodzenia :p
Zgłoś
Avatar
wasted 2014-02-12, 17:03
kto kurwa mówi ze za 500zł można wynająć mieszkanie 3 pokojowe? no kurwa chyba w sosnowcu na uboczu. w Warszawie np kosztuje 1700samo wynajęcie takiego mieszkania !!!! w mniejszych miastach około tysiaka pewnie . Oczywiście nie każdego stać od razu na kupno (albo i nigdy przez rudego huja) więc trzeba wynajmować. Ale gimbaza na garnku rodziców kurwa myśli że mieszkania dostaje się za darmoszkę.
Zgłoś
Avatar
Rubaszny 2014-02-12, 17:08
"będzie ,będzie majdanik ,będzie sie działo i znowu noc i będzie mało. Będzie głośno ,będzie żałośnie..."

tak jak jesienią
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie