18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polski absurd
PolishMoskal • 2014-02-12, 3:39
Witajcie Sadole.
Chciałem podzielić się dziś swoim ogromnym bólem dupy jaki mnie naszedł. Jak kogoś nie interesuję, to niech jedzie w dól.
Otóż pracuję i studiuję zaocznie. W pracy nigdy mi nie robili problemów z udzieleniem urlopu kiedy mam kolokwium czy inne gówno (nie, nie robię europeistyki na wyższej szkole gotowania na gazie). Ale odkąd nasz kochany wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy wszystko się pozmieniało.
Potrzebowałem na piątek urlop, poprawka, zdarza się. Odpowiedź kierownika - nie mamy Cię kim zastąpić. Chuj, że muszę albo spierdole cały rok studiów. Nie i koniec. Miesiąc temu udałem się po podwyżkę. Odpowiedź - na Twoje miejsce jest cała kolejka chętnych. Moja cierpliwość na to wszystko sięga szczytu. Pracuję za 1700zł na rękę, mam na utrzymaniu półroczne dziecko i żonę, która nie pracuję, bo przed porodem miała śmieciową umowę. Firma nie chce dać podwyżki, a dzięki ustawom zabrali mi możliwość robienia nadgodzin, bo za każdą nadgodzinę, czy w tygodniu czy w weekend wywalają mnie na wolne, nie pytając się czy ten dzień mi odpowiada. Gdyby nie moi rodzice, pewnie bym szukał kartonu przy moście. Kurwa, wstyd mi za siebie, że mając swoją rodzinę muszę liczyć na własnych rodziców, którzy wyjeżdżają za granicę.

Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie. Nie po to mój pradziadek ukrywał się po lasach w partyzantce, nie po to spierdalał z kresów, żeby dziś jego potomkowie żyli w takich warunkach. Rzucił całą ziemię, cały dobytek, żeby nie żyć w Rosji, tylko w Polsce. Naszej kochanej Polsce.

Ja wiem jedno, 1 marca wyjdę na ulicę, skończyło się stukanie w klawiaturę jak w tym państwie jest źle. Wyjdę i obyście Wy wszyscy też wyszli. Nie ma, że akurat pierwszego mam klanówkę albo mama mi nie pozwoli bo zimno. Nie, skończyło się. Chcę zobaczyć na ulicach Majdan, żeby te tłuste świnie z góry bały wyjść się na ulice. Niech stanie transport miejski, międzymiastowy, międzypaństwowy też. Skończyło się.

Polska jest dla nas, nie dla tych co chcą na niej zarobić. Wyjdźmy raz i zróbmy z tym porządek. Ja jestem Polakiem i to tutaj jest moje miejsce, nie u Niemca, nie u Anglika. Nie wyobrażam sobie życia poza Polską, ale ostatnio to mi przypomina egzystencję, a nie życie.

Sorry za ból dupy, musiałem. To mój pierwszy post więc po tagach znalazłem, jestem czarny, rudy, a moja żona ma na imię Pszemek.
Zgłoś
Avatar
vass 2014-02-12, 3:54 7
Weź się za uczciwą pracę i na chuj Ci te studia. Nauczył byś się spawać, albo toczyć i zarabiał byś 5-6 klocków.
Zgłoś
Avatar
Smutas 2014-02-12, 8:00 2
Kolejny, który uważa że mu się należy tylko za to że oddycha.
Zgłoś
Avatar
kasjerrrx 2014-02-12, 8:17 19
PolishMoskal- Twoj nick daje duzo do myslenia i chyba troche tutaj sie zajebales mulem. No ale to tyle jezeli chodzi o nick.
Z reszta sie zgodze. I tez udaje sie 1 marca do Warszawy, ale z tego co czytam na necie to minimum 2 razy w miesiacu sa organizowane jakies "protesty" na ktore przyjdzie moze organizator z kuzynem i bratem.. TU zeby sie cos ruszylo w tej zajebanej rdza Polsce potrzeba takiego rozpierdolu ze to sie w glowach naszych nie miesci. Caly narod w ten dzien powinien byc zgodny i nie wazne czy kibic nie kibic, wsiok czy wielki mieszczanin- wszyscy powinni byc POLAKAMI i biegac z ceglami po zapyzialej Warszafce.
Pozdrawiam i trzymaj piwo wirtualne i studiuj dalej, moze sie kiedys dorobisz pieniedzy a nie to co poniektorzy.
Zgłoś
Avatar
BrunerOvned 2014-02-12, 8:17 7
Można też oblać się kwasem i dostać rentę...
Zgłoś
Avatar
BorgBorg 2014-02-12, 10:49 40
Życzę wam z całego serca aby ten protest został zauważony i zakończył się jakimkolwiek sukcesem !

Moi rodzice mają już 60tkę, ojciec jest na emeryturze i jeszcze dodatkowo dalej dorabia w zawodzie. Miesięcznie mają razem ok 3,5tyś zł ale to nie starcza ponieważ samych opłat mają 1700zł, dolicz do tego opłaty związane z samochodem, nie zbędne w tym wieku wizyty i badania lekarskie+leki, żywność, kosmetyki, nie przewidziane wydatki. Grubo wychodzi ponad 3,5tyś. Moi rodzice nie są w stanie pracować do końca życia, emerytura to czas w którym człowiek powinien odpoczywać, zwiedzać, cieszyć się resztką życia a nie zapierdalać od 6 do 16-18.

Nie byłoby na miejscu abym prosił ich jeszcze o to aby pomogli mi sfinansować studia za granicą. Musiałem więc sam uzbierać pieniądze na wyjazd i pogodzić pracę na 1/2 etatu ze studiami dziennymi. Jest kurwa zajebiście ciężko ale dzięki tym studiom zdobyłem masę znajomości i dostanę pracę w zawodzie w UK lub innych rejonach świata bez wyrabiania dodatkowych uprawnień i kursów które musiałbym zrobić gdybym kończył ten sam kierunek na politechnice w Polsce.

Mniejsza o to... Powodzenia życzę !
Zgłoś
Avatar
PolishMoskal 2014-02-12, 10:54 176
Smutas napisał/a:

Kolejny, który uważa że mu się należy tylko za to że oddycha.


Od 15 roku życia zapierdalam w każde wolne w budowlance, i dlatego studiuje budownictwo. Na każde nadgodziny jestem na zawołanie, więc nie liczę na hajs za oddychanie. Nie mierz innych swoją miarą.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-02-12, 11:12 5
ot wolny rynek i uelastycznienie rynku pracy ktore oczywiscie ma sluzyc dobry wspolnemu
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-02-12, 11:21 23
a gdzie pracujesz? co jest twoją pracą? ile musiałeś włożyć pieniędzy i energii aby pracować tam gdzie pracujesz?
Bo jeśli jesteś magazynierem lub innym chujem gdzie nie ma żadnej pracy intelektualnej to sorry.

Edit: teraz widze że jesteś na budownictwie i co panie Bobie budowniczy co robisz? przynosisz worek piasku? budowlanke to ja też robiłem i to za darmo. Lekarz po 7 latach studiów(któe koszują grubo ponad 50 tys złotych) i 3 latach stażu wiesz ile dostaje? ledwo 3 tys zł na ręke a ty szczerze na ile wyceniasz swoją prace? Bo wiesz że jesli dostajesz 1700zł to pracodawca przez podatki tak naprawdę na ciebie traci gdzie około 3300 zł? wiesz o tym? masz pojęcie? jeszcze pracodawca musi zatrudniać osoby ktróre będa cie z tego rozliczac wiec kolejne koszty.
Za miast marudzić to walcz o mniejsze podatki wtedy rynek,gospodarka itp. same ci podniosą płacę przy jednoczesnym spadku cen towarów i usług. Umiesz malować to zapierdalają do krajów skandynawskich gdzie za malowanie chaty dają na czysto ponad 5 tys złotych! zamiast marudzić jak to źle to oprócz wyjścia na ulicę szukaj i patrz co się dzieje na świecie. Ja przez to, że siędzę w internecie wiem co jest na topie co się sprzedaje-dzięki przeczytaniu jednego artykułu i obejrzeniu odcinka na discovery wziąłem kredyt, poleciałem do brazyli, kupiłem drewno i w polsce sprzedałem z 200% marża, pojechałem jeszcze raz kupiłem więcej i tak dalej.
Teraz mam jakiegoś tam Gomeza który pilnuje aby drewno dojechało do kontenera a ja je odbieram w polsce i sprzedaje firmom co robią schody itp. Nie mam kokosów ale mieszkanie mogę sobie opłacić, auto mam, dupom w klubie drinka za loda mogę postawić itp.

A więc zastanów się co robisz na budowlance, co to jest za doświadczenie(malowanie,dekarz,murarz,elektryk itd.) i zacznij szukać zlecen w necie. Zdobędziesz jeszcze wiecej doświadczenia potem albo z ziomkiem zakłądasz mini firmę albo jedziesz za granice dorobić się wiekszych pieniędzy wracasz i tu rozkręcasz coś zupełnie innego.

Jesteś studentem wieęc jesteś młody a wiesz co to znaczy? jak jesteś młody a zapierdalasz na uczelni i w robocie za marną kase to będziesz hardkorem po tym wszystkim. Rozkurwisz innych ale to ty musisz szukać szansy a nie czekać aż szansa znajdzie ciebie. Szukaj tej samej roboty w innych firmach, musisz mieć rotację firm w CV(ale nie zaczęsto bo będzie zbyt podjerzane i negatywne)

mare30ks napisał/a:

ot wolny rynek i uelastycznienie rynku pracy ktore oczywiscie ma sluzyc dobry wspolnemu



Ale bym ci wykurwił za to zdanie. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem! wolny rynek jest w Szanghaju, Hong kongu itp. Nie mylić z całymi chinami bo tam jest komuna ale niektóe miasta są dosłownie odrębnymi państwami mają inne prawa.

Gdyby był wolny rynek to sprzątaczka by dostawała 2500 na ręke, autor tematy też min 2500 a ty za występ w cyrkowym wystapieniu byś dostał murzyńskiego kutasa
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-02-12, 11:24 2
japa gimbusie chuja wiesz o zyciu i jak zwykle klapiesz jak typowy debil ogolnikami jak typowy troll, takiego chuja by zarabiala 2500, chybaze lacznie przez pol roku.
pierdolac takie bzdury udowadniasz ze jestes matolem nie znajacym zycia, pierdolisz glupoty jakto by bylo w idealnym swiecie. podsumowujac jestes po prostu debilem siedzacym u starych na garnuszku groznie pokrzykujacym przez internet
Zgłoś
Avatar
Ramika 2014-02-12, 11:34 17
Myślę, że nie o to autorowi tematu chodziło - jak zakombinować, jak rozkręcić biznes, nie do końca.

Ciekawostka: jedna osoba pracująca za najniższą krajową JEST w stanie utrzymać siebie, żonę i dziecko, a dodatkowo studiować. Niestety, to nie w Polsce.

I to jest powód, dla którego trzeba wyjść na ulice! Kraj, który ustrojem zmusza obywateli do emigracji.
Zgłoś
Avatar
dzul 2014-02-12, 11:47 9
Po komentarzach osób typu vass, smutas dobitnie widać, ze duża część polaków to debile. Rząd rucha nas wszystkich w dupe, a oni przynoszą mu wazeline. Jak ma coś sie zmienić jak przez takich debilów idziemy o krok do tyłu. Po co manify pod sejmem?
wystarczy potworzyc grupy i atakowac domy polityków. Wjebac sie im na chate i zrobic majdan.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-02-12, 11:52 5
PolishMoskal - wiesz co to jest urlop na żądanie?

Dizzybeat napisał/a:

Życzę wam z całego serca aby ten protest został zauważony i zakończył się jakimkolwiek sukcesem !

Moi rodzice mają już 60tkę, ojciec jest na emeryturze i jeszcze dodatkowo dalej dorabia w zawodzie. Miesięcznie mają razem ok 3,5tyś zł ale to nie starcza ponieważ samych opłat mają 1700zł, dolicz do tego opłaty związane z samochodem, nie zbędne w tym wieku wizyty i badania lekarskie+leki, żywność, kosmetyki, nie przewidziane wydatki. Grubo wychodzi ponad 3,5tyś. Moi rodzice nie są w stanie pracować do końca życia, emerytura to czas w którym człowiek powinien odpoczywać, zwiedzać, cieszyć się resztką życia a nie zapierdalać od 6 do 16-18.

Nie byłoby na miejscu abym prosił ich jeszcze o to aby pomogli mi sfinansować studia za granicą. Musiałem więc sam uzbierać pieniądze na wyjazd i pogodzić pracę na 1/2 etatu ze studiami dziennymi. Jest kurwa zajebiście ciężko ale dzięki tym studiom zdobyłem masę znajomości i dostanę pracę w zawodzie w UK lub innych rejonach świata bez wyrabiania dodatkowych uprawnień i kursów które musiałbym zrobić gdybym kończył ten sam kierunek na politechnice w Polsce.

Mniejsza o to... Powodzenia życzę !



Sory, ale gdzie oni mieszkają i w jakich luksusach żyją, że samych opłat mają 1700zł? Bo rozumiem, że to samo mieszkanie+media+usługi w mieszkaniu (net, kablówka czy coś takiego?)? Zamienić mieszkanie na mniejsze, aczkolwiek z dobrym standardem z dopłatą, opłaty będą nawet o połowę mniejsze i git. 3500zł na starość to nie są małe pieniądze, wiele osób ma 1000zł i sobie radzą.

NieWiemZeWiem napisał/a:

a gdzie pracujesz? co jest twoją pracą? ile musiałeś włożyć pieniędzy i energii aby pracować tam gdzie pracujesz?
Bo jeśli jesteś magazynierem lub innym chujem gdzie nie ma żadnej pracy intelektualnej to sorry.

Edit: teraz widze że jesteś na budownictwie i co panie Bobie budowniczy co robisz? przynosisz worek piasku? budowlanke to ja też robiłem i to za darmo. Lekarz po 7 latach studiów(któe koszują grubo ponad 50 tys złotych) i 3 latach stażu wiesz ile dostaje? ledwo 3 tys zł na ręke a ty szczerze na ile wyceniasz swoją prace? Bo wiesz że jesli dostajesz 1700zł to pracodawca przez podatki tak naprawdę na ciebie traci gdzie około 3300 zł? wiesz o tym? masz pojęcie? jeszcze pracodawca musi zatrudniać osoby ktróre będa cie z tego rozliczac wiec kolejne koszty.

Ale bym ci wykurwił za to zdanie. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem! wolny rynek jest w Szanghaju, Hong kongu itp. Nie mylić z całymi chinami bo tam jest komuna ale niektóe miasta są dosłownie odrębnymi państwami mają inne prawa.

Gdyby był wolny rynek to sprzątaczka by dostawała 2500 na ręke, autor tematy też min 2500 a ty za występ w cyrkowym wystapieniu byś dostał murzyńskiego kutasa



Co do zarobków, to musi być chujowy lekarz, że po 3 latach ma 3 tysiaki. Dobry lekarz ma dobrą pensję i jeszcze prywatnie w chuj hajsu. Niestety, nieudacznicy trafiają się wszędzie.

Co do Chin, to nie komuna, a kapitalizm. USA idą na dno, a najwięcej właśnie u Chińczyków się zapożyczają.
Zgłoś
Avatar
rrdzony 2014-02-12, 12:16 30
Cytat:

Ale odkąd nasz kochany wprowadził 12-miesięczny okres rozliczeniowy wszystko się pozmieniało.


A jak związkowcy i lewaki protestowali na jesieni przeciwko wprowadzeniu tego prawa (co było de facto zniesieniem wywalczonego prawie 100 lat wcześniej 8-godzinnego dnia pracy), to wszyscy hejterzy siedzieli cicho. Wtedy trzeba było wychodzić, a nie narzekać, że wam Solidarność Warszawę blokuje...

Mądry Polak po szkodzie

NieWiemZeWiem napisał/a:

a gdzie pracujesz? co jest twoją pracą? ile musiałeś włożyć pieniędzy i energii aby pracować tam gdzie pracujesz?
Bo jeśli jesteś magazynierem lub innym chujem gdzie nie ma żadnej pracy intelektualnej to sorry.



Kurde, przez przypadek dałem ci debilu piwo. Takich jak ty to mi nie szkoda, jebane indywidua, nawet jakbyś doszczętnie nas upodlili i wszyscy byśmy brodzili w gównie po kolana, to byś krzyczał, że każdy kowalem swego losu i nie wolno narzekać.
A co? Praca budowlańca jest mniej ważna niż informatyka? Kurwa nie sądzę.

Naprawdę nie widzisz, że warunki pracy to problem systemowy?
Zgłoś
Avatar
NazgulTom89 2014-02-12, 12:16 8
kolego organizuj rozpierdol ide z tobą
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie