18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Szukaj Forum Odznaki Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 57 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-04, 11:38
🔥 "Nietolerancyjna" Hiszpania - popularne w ostatnich 24h
Polskie Owoce
InnyName • 2018-07-07, 19:59
Tekst z profilu z portalu FB Zero Waste Polska (jeśli istnieje jakaś cenzura to można to usunąć )
"Zapraszam

Nikt nie wie ilu rolników założyło pętlę na szyję
Informacja dla wszystkich którzy myślą że rolnicy to mają super
Porównajcie ceny które my mamy w skupie do cen z marketu

Malina 1.7-2 zł
Porzeczki czerwone 1-1.4 zł
Porzeczki czarne 0.3-0.5 gr
Wiśnia 1-1.3 zł
Agrest 0.1-0.4 większość zostało na krzakach bo bezsensowne było by zbieranie i dokładnie kolejnych kosztów

Kraj bez własnego rolnictwa traci SUWERENNOŚĆ"

Swoją drogą strona ma 2 medale.
Z jednej strony markety i my, czyli kupujący, kupujemy gówno z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Francji czy Maroko napędzając farmerów z innej części świata, a nie rzadko nasze produkty są lepsze i tańsze.

Czemu Tesco nie weźmie polskich ziemniaków? Bo ma podpisane umowę gdzieś w innym kraju na dostarczenie miliarda ton ziemniaków, a potem napierdala nimi do Czech, Polski, Litwy, Niemiec, Francji...

Z drugiej strony - farmerzy, skoro 1 kg porzeczki kosztuje 30gr, a agrestu 10gr i się nie opłaca tego zrywać, to na chuj to uprawiają? Czy stolarz buduje coś czego nikt nie kupuje, a potem płacze, że nikt nie chce?

Opcja na dobrą reklamę, zrywasz sam, płacisz za kilogram jakieś śmieszną kasę, ale większą niż sprzedawać w skupie, zadowolony będzie i sprzedawca i kupujący, niezadowolony będzie skarb państwa

Dyskusja w komentarze, chciałem tylko zaznaczyć, aby jednak mieć większą świadomośc na kupno polskich owoców i warzyw, a nie tych mrożonych transportowanych 20dni

Zgłoś
Avatar
bloodwar 2018-07-07, 20:03 16
Porzeczka czy agrest to nie jest program komputerowy że skasujesz i zainstalujesz nowy po 5 minutach, musi swoje wyrosnąć przez kilka lat zanim wyda owoce. A poza tym w wiekszości rosną tam gdzie NIC nie chce rosnąć i jest to w sumie alternatywa dla zostawiania pola odłogiem a nie wybór podyktowany ekonomią.
Zgłoś
Avatar
lakeroll 2018-07-07, 20:07 1
Cytat:


Dyskusja w komentarze, chciałem tylko zaznaczyć, aby jednak mieć większą świadomośc na kupno polskich owoców i warzyw, a nie tych mrożonych transportowanych 20dni



Gdzie kupić polskie owoce i warzywa? Targowiska miejskie w większości są obstawione przez handlarzy towarem z Renk, Makro czy Selgros.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2018-07-07, 20:12 62


nie pierdol że masz problem z kupnem POLSKICH owoców. Od Biedronki, Tesco, Kaufland itp są polskie owoce, no ale jak ktoś chce polskie truskawki w maju, maliny w czerwcu, jabłka a początku lipca to musi pierdolnąć się w czerep. Niedługo ludzie będą chcieli polskie arbuzy i ananasy.

Jak zwykle polskiemu rolnikowi nigdy się nic nie opłaca, zawsze jest stratny ale innym się opłaca. Najlepiej raz w roku zaorać, zebrać dotację i dalej chlać. Po masło, mleko, jajka do biedronki jeździć bo od "somsiada" nie kupi bo chuj się nie będzie bogacił na mojej biedzie.
Zgłoś
Avatar
aaaaaaaaaaaaaa 2018-07-07, 20:12
Z tego co wypisałeś to stać mnie tylko na agrest... kurwa 2 zł za jedną malinę??? 5 malin za dychę. Flaszka albo 10 malin, to rozpijanie społeczeństwa
Zgłoś
Avatar
InnyName 2018-07-07, 20:13 3
lakeroll napisał/a:



Gdzie kupić polskie owoce i warzywa? Targowiska miejskie w większości są obstawione przez handlarzy towarem z Renk, Makro czy Selgros.



Ja chodzę od paru lat na bazar, nazwali go "Bo Ze Wsi" sprzedają tam produkty spożywcze tylko z pomorskiego, mięso, przetwory, warzywa, owoce, nabiał, nawet alkohole.

Okoliczne, zdrowe, bez ogromnej ilości chemi, co najważniejsze, ich produkty mają smak, teraz kiełbasy z biedronki czy innego marketu nie mogę przełknąć
Można?

trojmiasto.pl/Bazar-Bo-Ze-Wsi-imp391908.html
Zgłoś
Avatar
cykut 2018-07-07, 20:17 9
W sadownictwie nie da się przewidzieć co będzie dochodowe za kilka lat i dlatego ludzie trwają przy tym co mają. W innych gałęziach rolnictwa jest tylko trochę łatwiej. Jak tylko zaczęła się u nas heca z ASF czując co się święci zacząłem powoli wygaszać hodowlę trzody i przechodzić na bydło opasowe.Znając urzędniczą logikę czyli zajebać zdrowe, przebadane świnie a nie ganiać za dzikami po lesie czekałem na to było do przewidzenia czyli nakaz likwidacji stada.Dzięki temu mimo że w poniedziałek wykonując urzędniczy nakaz poszła pod nóż ostatnia świnia to dalej jakoś będę prowadził produkcję mięsną.Przynajmniej do czasu kiedy te skurwysyny z wiadomych agend "wykryją" u nas chorobę wściekłych krów.Ja obstawiam że będzie to za jakieś 5-10 lat
Zgłoś
Avatar
P................n 2018-07-07, 20:19 4
a jak stare kurwy i dziadki stoją z słoikami przy drodze to sprzedają po 10zł za kilo dawać adres jadę rwać
Zgłoś
Avatar
InnyName 2018-07-07, 20:25 20
PanMarcin napisał/a:

a jak stare kurwy i dziadki stoją z słoikami przy drodze to sprzedają po 10zł za kilo dawać adres jadę rwać



Ta stara Kurwa to twoja babcia.
Zgłoś
Avatar
Rinko 2018-07-07, 20:42 25
Rolnikom to zawsze wiatr w oczy, susza dawać dopłaty, deszcz dawać dopłaty, pogoda idealna - klęska urodzaju dawać dopłaty. Tylko za co biedaczki kupują te nowe samochody, nowy sprzęt rolniczy i po co jak się nie opłaca? Za co wysyłają swoje dzieci -słoiczki do miast na studiowanie zarządzania polem namiotowym za te porzeczki po 30gr za kg? A kurwa KRUSu to ile płacą?
Zgłoś
Avatar
McMenel 2018-07-07, 21:33 1
Powiem tak znajoma pracuje w hurtowni owoców i warzyw. Różnice między cenami hurtowymi a sklepowymi są ogromne. Pierwsze młode ziemniaki 1,5 zł w hurtowni 4 zł w sklepie. Sklep oddalony od hurtowni jakieś 3 km. Co do samych rolników problem jest taki iż dziś gospodarstwa po 10 czy 20 hektarów to kretynizm. Skrajnie nieopłacalne. Dziś jedynie duże gospodarstwa bądź spółdzielnie rolnicze mają rację bytu. Już nie mówię o takich sprawach jak na przykład nielegalna produkcja i sprzedaż kiełbas na przykład. Sąsiad wybudował trzem swym potomkom domy za same kiełbaski.
Zgłoś
Avatar
Nattttsjel 2018-07-07, 21:49 16
a ktoś pomyślał ilu takich rolników to oszuści? Ile razy chciałam ,naprawdę chciałam kupic nasze, zdrowe, smaczne... nie da się kurwa. No nie da się. Ja rozumiem, że trzeba coś na tym zarobić ale przykład sprzed dwoch tygodni: idę po truskawkę, z giełdy 10zł idę do gościa *somsiada* obok, gdzie nasze, polskie i koszyk 25zł. Noż kurwa, nikt nie sra pieniędzmi... nie mogę sobie pozwolić na to, żeby kupić jeen ksozyk truskawek które zresztą wyglądały, jakby ktoś na nich usiadł, za 25zł. Przesada.
Zgłoś
Avatar
hipek8830 2018-07-07, 22:41 5
Ja tylko przytoczę słowa kolegi, którego rodzina prowadzi sad pod Grójcem. Nieważne po ile sprzeda te jabłka, zawsze wychodzi do przodu. A te jęki to tylko otoczka. Samobójstwa się zdarzają, ale są to najczęściej nowi w branży, którzy nabrali kredytów bo myśleli, że będzie pięknie.
Zgłoś
Avatar
andrzejrobert75 2018-07-07, 23:02 7
krajowej wieprzowiny też nie będzie bo dzięki ASF likwiduje się sukcesywnie hodowle na wschodzie kraju .W tvp pis same sukcesy.
Zgłoś
Avatar
hipek8830 2018-07-07, 23:05 18
A co do filmu to baba prawie beczy, a powinna zapierdalać i zrywać, a potem sprzedawać gdzie się da. Nawet przy drodze. A jakby miała łeb to by sama zaczęła eko soki robić albo przetwory, ale nie, lepiej cyrk odstawiać.
Zgłoś