18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Witam, wrzucam materiał własny z kolejnej wyprawy.

Żyjąc w zgiełku codziennego, miejskiego życia nie zawsze mamy czas przyjrzeć się temu, co już odchodzi w niepamięć. Mam tutaj na myśli podupadającą wieś. Blisko dużych miast gdzie czasem człowiek zapuści się na spacer do lasu i trafi przypadkiem na jakieś zabudowania to i tak natknie się na odremontowane, piękne domy. Dlaczego? Bo blisko miasta, bo dobry dojazd. Wystarczy jednak zapuścić się 30-40 km dalej i już mamy przed oczami obraz wsi o jakiej się nie mówi. Opustoszałe domy, opuszczone przez mieszkańców którzy wyemigrowali do miasta, albo zostawione na pastwę losu przez kolejne pokolenia, które uważają iż nie ma sensu przejmować się kawałkiem domu na wsi gdy żyje się w mieście.
Owe domy są jednak swoistą lekcją historii. Jak żyło się na wsi, jak budowano domy a także obrazem na jakiej powierzchni musiało się zmieścić powiedzmy 6-8 osób rodziny. Bo mieszkało się pokoleniowo. Dzieci, rodzice i dziadkowie pod jednym dachem. Często na 50 m^2.
Mała podróż w zapomniane regiony.









Zgłoś
Avatar
antykreator 2013-06-19, 12:05 6
To i ja coś pokażę
Foty z opuszczonej chatki, z mojej rodzinnej miejscowości







Zgłoś
Avatar
lechu161 2013-06-19, 12:24 1
@up

Zajebiste zdjęcia. Te miejsce ma swój urok...
Zgłoś
Avatar
lunarxd 2013-06-19, 15:51
@up fajne miejsce no i fajny obiektyw robi swoje
Zgłoś
Avatar
nationals 2013-06-19, 15:58
Antykreator, tam jest ekstra. Domek ma klimat!
Zgłoś
Avatar
antykreator 2013-06-19, 16:28
lunarxd napisał/a:

@up fajne miejsce no i fajny obiektyw robi swoje



No miejsce jest niezłe, szczególnie jak się łazi samemu a obiektyw najtańszy z kategorii fish eye (ale jeden z lepszych).
Zgłoś
Avatar
Whiltierna 2013-06-19, 16:37
Wszystko pięknie, ale co z TYM tematem?
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-06-19, 16:51
Jak większość. Stare tematy giną w czeluściach i jeśli chcesz coś pokazać dla większej ilości osób musisz stworzyć coś nowego

Co do zdjęć przy użyciu rybiego oka Samy jesteśmy zwolennikami robienia zdjęć przy użyciu normalnych obiektywów. Przyznam, że owe zdjęcia wyglądają świetnie, ale zrobienie zwykłych zdjęć oddaje całość surowego klimatu jaki się spotyka. Są odbiciem rzeczywistości i surowości jaki się w owych miejscach czuje.
Zgłoś
Avatar
Leginek 2013-06-19, 17:35
Wystarczy oglądać serie ze Szwagrem od śmiechawa Tv żeby mieć świadomość
Zgłoś
Avatar
antykreator 2013-06-19, 18:11 1
ParalitykDance,

No ja za odzwierciedlaniem rzeczywistości nie jestem, bo to jest często zwykłe pstryk. Z szacunkiem do waszej pasji, bo przecież nie chodzi o same zdjęcia lecz o miejsce. Ja eksperymentuje z fotografią i uwielbiam się włóczyć po opuszczonych miejscach:) chociaż daleko mi do "urban explorera". Ale co tu będę pierdolił Zajebiste jest to co robicie, bo dzięki wam może jakaś część tych miejsc dostanie nowe życie, lub po ich zniknięciu zostaną foty.
Pozdro
Zgłoś
Avatar
rusofil 2013-06-19, 23:28
Temat zajebisty, ale za Facebooka nie dam ci piwa.

antykreator napisał/a:

To i ja coś pokażę
Foty z opuszczonej chatki, z mojej rodzinnej miejscowości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Za zjebanie fot HDRem czeka na twórcę specjalne miejsce w piekle. Jak wszystkich HDRowców.
Zgłoś
Avatar
antykreator 2013-06-19, 23:50 1
Cytat:

Za zjebanie fot HDRem czeka na twórcę specjalne miejsce w piekle. Jak wszystkich HDRowców.



Pierdolisz jakbyś się znał, lightroom, ps, i kilka opcji nie hdr-owych. Że nie dasz mi piwa to mam wyjebane, kupię sobie.
A tak po za tym hdr też jest spoko i piekło też (o ile istnieje).

Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-06-20, 0:59 2
antykreator,

Bo tutaj nie o samo "pstryk" chodzi. Dla innych są to zdjęcia z miejsc. Dla nas w większości jest to:
1. Usłyszenie o danym miejscu
2. Wyszukanie lokalizacji
3. Zaczerpnięciu informacji o danym miejscu
4. Zrobienie wywiadu terenowego z mieszkańcami ( nie zawsze, ale staramy się jak najczęściej )
5. Odnalezienie ludzi, którzy mieli z tym coś wspólnego. Ot choćby rozmowa z byłym kierownikiem ukrytej fabryki broni w zakładach rolniczych.
6. Zrobienie planu wyprawy.
7. Dobranie ekipy ( z 7 osób ekipy przeważnie jedzie na wyprawę 3-4 ) - chodzi o to kto ma czas by pojechać w danym terminie.
8. Określenie czy miejsce nie jest własnością prywatną lub państwową ( wtedy staramy się o stosowne pozwolenia )
9. Przyszykowanie sprzętu. Już nawet nie mówię o aparatach ale: latarki, apteczki, ubrania ochronne...
10. Odnalezienie miejsca w rzeczywistości. ( czasem mimo map krążymy bo droga jest nieprzejezdna etc )
11. Studiowanie dokumentów jeśli jakieś znajdziemy ( a zdarzało się nie raz )
12. I dopiero tutaj są owe zdjęcia. I jak mówiłem, jestem zwolennikiem surowości zdjęć. Nigdy nie użyłem i nie będę używał photoshopa bo tak mnie mój nauczyciel fotografii nauczył
Zgłoś
Avatar
antykreator 2013-06-20, 2:22
@up

i bardzo dobrze, w 100% popieram, sam bym się wybrał na taką misję
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-06-22, 20:44
facebook.com/media/set/?set=a.486092451475325.1073741838.4561751311337...

Kolejna wyprawa w tym samym stylu
Zgłoś