18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 8 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
cizia666 2012-03-27, 10:10 14
Ale czoło masz wielkie jak lotniskowiec
Zgłoś
Avatar
uyvu 2012-03-27, 10:13 131
"Niech ktoś wreszcie zrobi porządek z tym zacofanym krajem".
Akurat co do edukacji to tu poglądy Korwin-Mikkego, który mówi, że to rodzice, nie państwo decyduje kiedy ich dziecko idzie do szkoły i czego się uczy (dla niektórych wypranych mózgów, przyzwyczajonych, że państwo przykłada łapy do wszystkiego to nie do pomyślenia), tak jak to było przez setki lat. Jedynie w systemie niewolniczym (czyli np. w Starożytnym Rzymie, albo dzisiaj było/jest inaczej.

Niektórzy też uważają za normalne, że przy darowiznie muszą zapłacić od niej podatek. Podobnie jak przy sprzedaży samochodu. W normalnym państwie, jeśli chcę sprzedać samochód, umawiam się z kupującym, biorę pieniądze i wszyscy są zadowoleni. Co ma do tego państwo?! Rejestracja to inna kwestia, ale np. ubezpieczenie? Chcącemu nie dzieje się krzywda, jeśli nie chcę ubezpieczyć siebie, czy swojej własności to jest to moja prywatna sprawa, dlaczego traktuje się człowieka jak zwierzę? Nie ma wolności. W średniowieczu ludzie byli wolni, ale nie teraz. Teraz mówi nam się o Unii, o wolności i swobodzie, wmawiając, że to co jest teraz to właśnie wolność. Phf, jaka wolność, jak nie mogę sobie kupić narkotyku i ćpać ile mi się zachce? A najgorsze jest to, że ludzie są już tak wytresowani, że uważają to za normalne i pienią się, że to niezdrowe, szkodliwe... Przepraszam, jak ktoś chce walić po kablach to niech wali, im mniej idiotów i nieodpowiedzialnych ludzi w społeczeństwie tym lepiej. To takie proste przecież... Precz z komuną!
Zgłoś
Avatar
hamusq 2012-03-27, 10:23 1
Moja matematyczka zawsze powtarzala, ze i tak co najmniej polowa rzeczy ktore sie uczymy w szkole, po opuszczeniu jej murow pojdzie w zapomnienie i do niczego nam sie nie przyda :p
Zgłoś
Avatar
KurwaRomantyk 2012-03-27, 10:24 7
@uyvu Oj nie zesraj się z tym panem wąsatym. Ludzie to debile, więc duża część z nich stwierdziłaby, że szkoła w ogóle nie jest potrzebna ich dzieciom. Poglądy JKM'a są proste, fajnie brzmiące w teorii, ale w praktyce strasznie chujowe... za bardzo skrajne, ot co. Ale co do reszty całkowicie się zgadzam.
Zgłoś
Avatar
uyvu 2012-03-27, 10:41
No i co, że by nie poszła? Oj oj...
Zgłoś
Avatar
KurwaRomantyk 2012-03-27, 11:00
uyvu napisał/a:

No i co, że by nie poszła? Oj oj...


To, że mielibyśmy więcej debili niż mamy... a mamy już zbyt dużo.
Zgłoś
Avatar
uyvu 2012-03-27, 11:29 18
Nie zgodzę się, myślę, że szkoła nie zmieni kogoś z debila w kogoś normalnego, czasem nawet wychodzi na odwrót, poza tym rodzice, którzy mieliby totalnie wyjebane na wychowanie swoich dzieci robiliby krzywdę nie tylko im, ale przede wszystkim sobie samym, bo nie miałby ich kto utrzymać na starość. Ale to tylko nizina społeczna i patologia, większość ludzi posłałby swoje dzieci do szkół, zapewniam.

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wszystkie sklepy, restauracje, knajpy i im podobne są państwowe. Państwo ustala menu i to co jest na półkach do jedzenia. Wszystkie dzieci w państwie jedzą na śniadanie, obiad, kolację to samo. (Oczywiście nie są to jakieś pomyje, czy inny syf. Zwykłe, dobre jedzenie. Na obiad kotlety, ziemniaki, suróweczka itp. itd.) . A teraz przychodzi polityk i mówi, że trzeba zlikwidować państwowe jadłodajnie i sklepy, tak, żeby wszystkie były prywatne, w każdej jadłodajni serwowanoby to, co sobie wymyślił właściciel, do sklepów sprowadzanoby produkty dokładnie takie jakie sobie wymyślił właściciel i ludzie decydowaliby gdzie posłać dziecko na obiad albo na zakupy. Sytuacja jest analogiczna, może z tą różnicą, że jedzienie jest potrzebne do życia, a znajomość węglowodorów i funkcji trygonometrycznej nie. I tak samo jak teraz myślimy o prywatyzacji szkół z obawami i dziwnymi obiekcjami, tak ludzie w tym państwie, które podałem w przykładzie mieliby obawy co do prywatyzacji sklepów i restauracji. Ludzie muszą zrozumieć, że to jest myślenie typowo lewicowe, komunistyczne... Przez tysiące lat ludzie żyli i rozwijali się bez państwowych szkół, a teraz cieszymy się jak mamy 3% wzrostu gospodarczego (chociaż nawet tyle nie mamy... żałosne, spójrzmy na Szanghaj, Kanton, Kuala Lumpur - Paryż to przy nich skansen). W Chinach, czy Malezji wzrost po kilkanaście procent i nadal rośnie a Unia cieszyłaby się gdyby była powyżej zera. To jest koszmar.
Zgłoś
Avatar
B................o 2012-03-27, 12:22 13
Kultura z niego wręcz wypływa Zwykły zjadacz chleba, który nic nie potrafi w życiu i chciałby, żeby za siedzenie na dupie życie było dostatnie i wspaniałe :/
Zgłoś
Avatar
Nihilus 2012-03-27, 12:28 2
Człowiek Skurwiel powinien go postawić do pionu
Zgłoś
Avatar
Lafirynda 2012-03-27, 13:09 6
Mam od jakiegos czasu ta sama rozkmine . Zaluje , ze nie poszedlem do zawodowki na piekarza czy cos , liceum to strata czasu . Teraz musze sie pierdolic z roznymi rzeczami , ktorych nie lubie . A tak jebnal bym chlebki do pieca , potem wyjal , itak przez 8 godzin , za dobra kase , zamiast jebac sie z debilami i uzerac sie o jakies pierdoly , ktore w gruncie rzeczy wogole nie maja znaczenia .
Zgłoś
Avatar
Ryszardenko 2012-03-27, 13:18 2
Lafirynda napisał/a:

Mam od jakiegos czasu ta sama rozkmine . Zaluje , ze nie poszedlem do zawodowki na piekarza czy cos , liceum to strata czasu . Teraz musze sie pierdolic z roznymi rzeczami , ktorych nie lubie . A tak jebnal bym chlebki do pieca , potem wyjal , itak przez 8 godzin , za dobra kase , zamiast jebac sie z debilami i uzerac sie o jakies pierdoly , ktore w gruncie rzeczy wogole nie maja znaczenia .



zwykły piekarz po zawodówce zarabia nie więcej niż 1500zł , idź pracuj za dobrą kasę ambitny człowieku
Zgłoś
Avatar
s................n 2012-03-27, 13:31
Pytanie w jakim My w kraju żyjemy......w chujowym.
Zgłoś
Avatar
Stew 2012-03-27, 13:47 3
Dlatego pracowanie na etacie to chujnia z grzybnią.

1) Szef - największy chuj na świecie
2) Kumple - podobnie, tylko, że udają, że Cię lubią
3) Ciągła presja, żeby zapierdalać
4) Spróbuj już w samej szkole wychylić się przed szereg (kolczyk, inne zdanie, etc.). To samo jest później w pracy. Wychyl się - szef Ci pogratuluje, ew. da awans, ale będziesz musiał więcej zapierdalać (często kosztem rodziny), a kumple będą Cię lubić jeszcze bardziej.

Przykładów mógłbym podać od zajebania. Niestety, etat to najgorsze wyjście (dla mnie, bo oczywiście, nie dla wszystkich). Do niedawna sam uważałem, że trzeba znaleźć pracę i zapierdalać po 10h dziennie w stresie, mieć super wykształcenie, żeby móc pozwolić sobie na kupno domu, auta itp. itd. Tylko, co ja z takiego życia będę miał? Pracować od - do, tylko po to, żeby kupić sobie luksusy?

Może to zabrzmi dziwnie, ale zarabiając 10/15 tysięcy na miesiąc można być zwykłym 'średniakiem'. Ale to temat na dłuższą rozmowę
Zgłoś
Avatar
SUBARUsportTEAM 2012-03-27, 14:26 1
jak koś jest uczciwy to musi zapierdalać 30 lat, a taj jeździł będzie max 10 letnim autem.
a Ci od dzieciaka znani są z przekrętów dają sobie jakoś rade i bujają się audiczkami z usmiechem na ryju
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie