18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
W czasach, w których na ulicach przyglądają nam się kamery i ciąży nad nami widmo totalnej inwigilacji, okazuje się że istnieją proste metody na pozostanie anonimowym i to bez zasłaniania twarzy.



Jeśli drażnią nas wszechobecne obiektywy kamer, szybko i tanio możemy wykonać urządzenie, które pozwoli nam je oszukać i pozostać anonimowym. Znakomita większość kamer, a zwłaszcza czarnobiałe kamery wykorzystywane m.in. przez firmy ochroniarskie i straż miejską jest dostosowana do odbierania niskich poziomów promieniowania podczerwonego. Dzięki temu mogą one wciąż być przydatne nawet w warunkach słabego oświetlenia. Poziom natężenia światła w jakim kamera może pracować określa się za pomocą tzw. jednostek Luks (lx).

W związku z powyższym, prawie każdą kamerę miejską można oślepić za pomocą odpowiedniego natężenia promieniowania podczerwonego. By sprawdzić działanie tej metody wystarczy wykonać prosty eksperyment – weźcie do ręki swój telefon komórkowy, włączcie tryb aparatu/kamery, a następnie wycelujcie w obiektyw swój pilot do telewizora i wciśnijcie którykolwiek z przycisków. Najprawdopodobniej, aparat zarejestruje spory rozbłysk światła. Dzieje się tak dlatego, że chociaż ludzkie oko nie widzi podczerwieni, większość kamer je wychwytuje.

By pozostać anonimowym, wystarczy zatem wykonać „czapkę niewidkę” składającą się z tanich diod LED na podczerwień, kabelków i baterii o napięciu 9 volt. Chociaż na ulicy nikt nie zobaczy nic podejrzanego, kamery zarejestrują duży rozbłysk światła zasłaniający naszą twarz


Dobre na demonstracje! I ewentualnie można by troszkę poprawić sobie obramowanie tablicy rejestracyjnej na dłuższe trasy!
Zgłoś
Avatar
Pater patriae 2013-01-02, 18:10 143
Magik2501, złodzieje i mordercy z całej Polski wysyłają Ci już kwiaty i podziękowania .
Zgłoś
Avatar
Magik2501 2013-01-02, 18:19 9
Złodzieje i mordercy mają swoje sposoby. A uchronić się przed mandatem z fotoradaru zawsze dobrze.
Zgłoś
Avatar
writterone 2013-01-02, 18:26
niby tak ale fotoradar nie działa z kamerą cctv, tylko ze zwykłym aparatem i to całkiem dobrą lustrzanką,
I w słabych warunkach zwykła lampa:/
Patent doby ale już za stary:D A tabalice lepiej zdemontować i udawać ,że ukradli co najwyżej pouczenie:)
Zgłoś
Avatar
j................1 2013-01-02, 18:29 3
a co ja jestem choinka ze z lampkami na mordzie mam chodzić ?
Zgłoś
Avatar
nyciuu 2013-01-02, 18:38
Ciekawe jak wytłumaczę kraweznika na co mi taka czapka
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2013-01-02, 19:52 4
Pseudspecjaliści gimnazjalni - brak tablic to jedno, ale naklejki z szybki raczej nie powiecie policjantom, że ukradli. A fotoradary robią tak dobre zdjęcia, że bez problemu mozna odczytać numery z szyby, zdjęcie ktore dostajemy na pocztę jest (z oszczędności papieru) drukowane w niższej rozdzielczości ale to które pan policjant dostaje z fotoradaru jest tak dobre, że widać nawet cechy charakterystyczne (np pieprzyki) na twarzy kierowcy. I jedną z pierwszych rzeczy jaką się sprawdza to zgodność numerów z tablicy z numerem na szybie. Jedyny sposób żeby to oszukać, to nawrzucać sobie liści na przednią szybę i przycisnąć wycieraczką tak żeby nie widać naklejki, ale powiedzmy sobie szczerze - ile można tak przejechać, 10, 20 km? A potem przy każdym użyciu wycieraczki/wywianiu liścia znowu trzeba go umocować, więcej czasu stracicie na takich manewrach niż po prostu na jeździe zgodnie z przepisami
Zgłoś
Avatar
wojtas2169 2013-01-02, 20:22 6
przyklejasz na nalepkę ulotkę z burdelu i tyle
Zgłoś
Avatar
pkh 2013-01-02, 20:58
@bloodwar: mój brat ma tak ustawioną wycieraczkę (akurat przypadkowo) że jak jest na dole szyby to zawsze idealnie zasłania mu numer na naklejce. Zawsze jesienią może ci się przykleić liść. Albo ulotka.

Albo można tak jak ja jeździć 19 letnią astrą na czarnych blachach

A tak serio to z fotoradarem raczej nie będzie działać. Tam są aparaty jak lustrzanki, a właśnie sprawdziłem że z moją lustrzanką nie działa;p
Zgłoś
Avatar
Lonik 2013-01-02, 21:08 13
Dzięki! Już widzę te nowe rowery w moim garażu ^^
Zgłoś
Avatar
Alpot 2013-01-02, 21:10 17
Zanim ktoś podłączy zwykłe diody podczerwone do baterii 9 V uprzejmie informuję, że trzeba jeszcze dobrać odpowiedni rezystor, bo się diody sfajczą w krótkim czasie.
Zgłoś
Avatar
mr.EIMIC 2013-01-02, 21:13 24
Jest jeszcze lepszy sposób na oszukanie kamer z monitoringu miejskiego.

Mianowicie postępować w zgodzie z prawem, kurwa!
Zgłoś
Avatar
~PowerBoBass 2013-01-02, 21:14 5
Alpot napisał/a:

Zanim ktoś podłączy zwykłe diody podczerwone do baterii 9 V uprzejmie informuję, że trzeba jeszcze dobrać odpowiedni rezystor, bo się diody sfajczą w krótkim czasie.



Po cholerę marnować prąd z baterii na rezystor, skoro można podpiąć 3 diody szeregowo i ten prąd wykorzystać?
Zgłoś
Avatar
Skowroniasty 2013-01-02, 21:15 1
Teraz wszyscy cieszą się z patentu, a jak jeden z drugim dostanie wpierdol pod kamerą i sprawca okaże się niemożliwy do ustalenia to będzie płacz Niemniej jednak czekam na armię gimnazjalnych hejterów w czapkach z diodami paradujących pod kamerami
Zgłoś
Avatar
M................w 2013-01-02, 21:15
@Alpot

o kurde, skończyłeś kierunek elektryka ?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie