18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 46 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: 14 minut temu
"Według Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś" 800 tysięcy maluchów w Polsce jest niedożywionych. Problem w większym stopniu dotyczy miast, a nie wsi. Pod względem niedożywienia dzieci jesteśmy w Unii na 24. miejscu. Za nami tylko Rumunia i Bułgaria..."
Zgłoś
Avatar
Hadzi94 2013-03-06, 18:06 31
No i co, ma racje. Biedota, bezrobotni, patologie, w Polsce tacy żyją niczym ciapaci od wielu lat na socjalu i nie chce im się iść do pracy, do tego narzekają, i ciągle im mało. Wiem, bo moja klasa organizowała wigilie dla dzieci z MONARu i co? - było warto, bo kilku dzieciakom sprawiliśmy prawdziwą radość, starsze podchodziły do nas i pytali się "dobra, kiedy te prezenty" a matki komentowały głośno, że lepiej mogliśmy się postarać (prezent za ok 25zł dla każdego dziecka). To byla niewymuszona, dodatkowa akcja, inicjatywa ze strony mojej klasy.

B
Zgłoś
Avatar
Anders Breivik 2013-03-06, 18:12 70
Większe kurwa jaja to wakacje dla biednych. Ja do kurwy z średnio zamożnej rodziny pochodzę i chuja a nie wakacje miałem. Co najwyżej do babki na wieś jechałem na 2 tygodnie, a reszta w mieście. Dopiero jak zacząłem zarabiać to sobie zwiedziłem świat. Biedni dostaną za darmo, bogatych stać, a średni niech spierdalają?

Głupi kutas jak każdy polityk, ale tu ma racje.
Zgłoś
Avatar
Mathiuser 2013-03-06, 18:17 27
To prawda jest głupim kutasem. Pani radaktor fajnie powiedziała - "rodziny wielodzietne, których nie stać na jedzenie". To czyja to kurwa wina jak nie rodziców, którzy rozmnażają sie na potęgę jak dzieci jakiegoś murzyńskiego państewka, a potem biadolą, że socjal za mały, a do roboty nigdzie ich nie przyjmą.
Zgłoś
Avatar
uookie 2013-03-06, 18:19 6
coś mi się tu nie zgadza; skoro nie ma biedy, to po co szczaw mamy jeść?
Zgłoś
Avatar
xxTurboxx 2013-03-06, 18:26 14
''szczawiu nikt nie zjada'' hahahahhahahhaha! skurwiel! głodny? żryj szczaw!
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-03-06, 18:28 34
Czyście powariowali? Niesiołowski ma tutaj rację? Jednostkowy przypadek z dziećmi z monaru ma się nijak do tego, że coraz ciężej utrzymać dziecko. Zarobki stoją w miejscu, a wszelkie opłaty idą w górę. Pierdolicie i ogólniacie z tym, że większosć polskich rodzin ciągnie na socjalu a ludziom nie chce się ruszać dupy do roboty. Na chwile obecną powinna być prowadzona polityka typowo prorodzinna, bo polska demografia dostanie po dupie. Szacuje się, że do 2050r liczba Polaków spadnie o ok. 10 milionów. Przyczyną tego co aż kole w oczy są warunki do zakładania rodziny w Polsce, które są z roku na rok coraz gorsze i większość albo nie płodzi albo spierdala z kraju? A że te komunistyczne ścierwo ma czelność, by mówić aby dzieciaki jadły szczaw, to przechodzi wszelkie pojęcie...
Zgłoś
Avatar
człowiek_zły 2013-03-06, 18:31 17
Zlikwidować cały socjal to głodne dzieci zdechną z głodu i nie będzie więcej głodnych dzieci. Nie wiesz jak wykarmić rodzinę - nie zakładaj jej. A potem gadanie: "Należy mi się bo jestem człowiekiem". Jak jesteś człowiekiem to zarób jak człowiek. I na to stwierdzenie odpowiedź: "Nie ma pracy". Załóż firmę - "Państwo zniszczy mnie podatkami". A podatki idą na jebanych leni, którzy produkują stada jebanych bachorów. Trzeba zlikwidować całkowicie socjal - albo zaczną sami zarabiać, albo zdechną z głodu albo ktoś im pomoże za swoje pieniądze.
Zgłoś
Avatar
Lololoney 2013-03-06, 18:41 8
Jad Kiełbasiany napisał/a:

Niesiołowski ma tutaj rację?



Fakt, nie powiedział bym, że ma rację... Poza tym nie lubię dziada, AAAALLLEE...

Moja mama jest nauczycielką i nie raz się osłuchałem o dzieciach z "bidnych" rodzin, mających darmowe dożywianie, co zamiast na zupę lub czasem nawet schabowszczaka, do sklepiku szkolnego po chrupki i colę latały... Chciałbym zobaczyć co jest brane pod uwagę i jak wygląda klasyfikacja dzieciaka, jako "niedożywionego"...
Zgłoś
Avatar
xxTurboxx 2013-03-06, 18:42 4
jak kurwa te mirabelki i szczaw nie zniknie z gleby to ni chuja nie będzie większego socjalu! VON!!
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2013-03-06, 19:04 20
Podsumuję to pewnym artykułem :

"Głodna, poniżona bieda na wybory nie chodzi. Rośnie dzięki temu siła głosu sytej i zadowolonej mniejszości.

1. W jednym z miast na pięknej Ziemi Łódzkiej para młodych, bezrobotnych małżonków, z małym dzieckiem na utrzymaniu, włamała się do Kauflandu. Zabrali mąkę, cukier, paczkowany chleb, jakieś konserwy – wszystko przeterminowane, bo to był magazyn towarów przetrminowanych.

Żadne lumpy, żaden margines, żadni złodzieje. Po prostu nie maja za co żyć. Od lat szukają pracy, której nie ma. Szukają, szukają, szukaja, szukają, szukają... chocby jakiejś najpodlejszej, byle jakiej – nie ma! Dziesiątki razy byli w urzędzie pracy – nie ma nic!

Owszem, nie trzeba było kraść. Jakby poprosili, to może by im Kaufland dał coż tych przeterminowanych produktów, ale oni już dziesiątki razy prosili, a w koncu woleli ukraść, niż prosić. No i wpadli, za pierwszym razem wpadli. Cała nadzieja w tym, że Temida okaże im łaskawość.

2. W Polsce zaczyna rządzić Majster bieda. Szacuje się, że 800 tysięcy dzieci w Polsce jest niedożywionych, przychodzą one głodne do szkoły. Bezrobocie zbliza się do 15 procent, przy czym to jest statystyczne bezrobocie, a część prawdziweo bezrobocia schowała się na wsi. Spis rolny wykazał wzrost liczby rolników o 320 tysięcy, choc ubyło w Polsce ziemi, a to znaczy, ze część ludzi, którzy stracili pracę, wegetuje gdzieś na paru hektarach, uzyskując dochody, które nie dają żyć, ale umrzeć też nie pozwalają.

Bezrobotni oblegają urzędy pracy i biura poselskie, głównie Prawa i Sprawiedliwości. Do biur poselskich PO nie idą, bo posłowie Platformy raczej nie lubią rozmawiać o takich nieprzyjemnych sprawach, jak brak pracy. Wstęgę gdzieś przeciąć, w akademii na cześć i ku chwale wziąć udział – to i owszem, ale nie żeby bezrobotnemu pomagać. Zresztą dla przyjaciół, dla krewnych, dla znajomych i sympatyków PO i PSL-u praca zazwyczaj jest. Jak ktoś mocno się zaangażuje w popieranie władzy, to nawet państwowy etat się utworzy i jakąś pracę mu da. Ponad sto tysięcy takich etatów rząd PO-PSL utworzył. A z takimi bezrobotnymi to o czym rozmawiać? Nie ma pracy, no bo nie ma. Kryzys!

3. Słuchałem w parę dni temu w radiowej Trójce programu na temat tych 800 tysięcy głodnych dzieci. W rozmowie brała udział prominentna posłanka PO pani Kochan, która na wejściu zakwestionowała rzetelność badań i stwierdziła, ze pieniądze na dożywianie dzieci są, tylko samorządy nie umieją ich wydawać, a ona może ich tego nauczyć. Jest dobrze, w porywach nawet bardzo dobrze i pani poseł nie rozumie, dlaczego w tym zalewie dobra ktoś jeszcze biadoli, ze jest źle.

To mantra Platformy. Państwo jest świetne, państwo działa, tylko ludzie są źli, po prostu za świetnymi rządami PO nie nadążają.

4. Gdy w 2007 roku PO odbierała państwo a rąk rządu Prawa i Sprawiedliwości, majster Bieda był w głębokiej defensywie. Bezrobocie było poniżej 10 procent, wzrost gospodarczy przekraczał 7 rocznie 7 procent i to bez żadnej wyprzedaży majątku państwowego.

Ludzie się cieszyli dobrem i do tego dobra zapragnęli jeszcze piękna. A Platforma – trzeba jej to przyznać uczciwie - była piękna!

5. Dziś Platforma jest już piękna trochę mniej. Dziś też urósł w siłę i znaczenie majster Bieda, ale myli się ten, kto uważa, że jest on sojusznikiem PiS-u. Majster Bieda to wielki sojusznik PO. To on w największym stopniu zwiększa szanse wyborcze Platformy.

Ludzie wypchnięci na margines, martwiący się o to, co dziś dać dzieciom na śniadanie, myślący o tym, czy jutro komornik ich z mieszkania nie wyrzuci albo czy pojutrze opieka społeczna im dzieci z powodu biedy do domu dziecka nie zabierze – tacy ludzie nie mają głowy do polityki, do wyborów. Pogrążeni w swojej nędzy, w swej rozpaczy, w swoim upokorzeniu nie znajdują zazwyczaj motywacji ani sił do obywatelskiego uczestnictwa. Im większa nędza, tym mniej ludzi weźmie udział w wyborach. Majster Bieda nie chodzi na wybory.

6. Oczywiście wezmą udział w wyborach zadowoleni z siebie, z władzy i z zycia - a takich, chociaż mniejszość, to nie jest przecież mało. Ludzie zatrudnieni w sektorze publicznym, w instytucjach rządowych i samorządowych, bardzo często zatrudnieni przez polityczne koneksje i znajomości – ci pójdą do wyborów, żeby utrzymać ten układ polityczny, którym im właśnie gwarantuje bezpieczeństwo. Oni i ich rodziny to są już miliony wyborców.

7. No bo przecież w Polsce wcale nie jest tak źle – są nowe odcinki autostrady (owszem są, obliczyłem, ze Kulczykowi już ładnych parę tysięcy zapłaciłem – stać mnie, to jeżdżę i płacę)

są stadiony, są baseny narodowe... przepraszam – są baseny, są stadiony narodowe, z pieniędzy unijnych wybudowano jakże liczne akwaparki! Prawda, że nie ma co narzekać?

A że bieda z tego nie korzysta? No cóż, nie stać jej, to i nie korzysta..."

Lololoney napisał/a:



Fakt, nie powiedział bym, że ma rację... Poza tym nie lubię dziada, AAAALLLEE...

Moja mama jest nauczycielką i nie raz się osłuchałem o dzieciach z "bidnych" rodzin, mających darmowe dożywianie, co zamiast na zupę lub czasem nawet schabowszczaka, do sklepiku szkolnego po chrupki i colę latały... Chciałbym zobaczyć co jest brane pod uwagę i jak wygląda klasyfikacja dzieciaka, jako "niedożywionego"...



Hm, ale weźmy przykład zwykłego, przeciętnie zarabiającego Kowalskiego, który uznał, że nadszedł czas na potomstwo. Zarabiając jako świeżo upieczony belfer, średnią stawkę - 1700pln, musi opłacić wszelkie rachunki, mieszkanie i wyżywić się (no chyba, że dalej mieszka z rodzicami, co zmienia postać rzeczy). Czy taki Kowalski postanowi spłodzić dzieciaka i tym samym narazić je na wychowanie w ubóstwie czy też zaniecha reprodukcji? W większości przypadków odpowiedź B będzie tym wyborem. Mnie zalała krew, kiedy ten !@#$% dał upust swej hipokryzji, w której stwierdził, że jesteśmy zieloną wyspą, mocarstwem i kryzys nam nie straszny, ale dzieciaki mają szczaw wpieprzać... WTF?
Zgłoś
Avatar
wisimita 2013-03-06, 19:31
ja pierdole :/
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-03-06, 19:42 3
Nisioł jak widzę zdolny biochemik i medyk skoro tak ochoczo chce dzieci zapychać szczawiem...
Zgłoś
Avatar
BlackWiz 2013-03-06, 19:45 6
Jad Kiełbasiany, lepiej nie da się tego podsumować. Wyrazy uznania. Miałem zamiar spytać o źródło przytoczonego artykułu i o jego autora, ale znalazłem sam. Dobrze, że nie podałeś autora, bo jakby niektórzy użytkownicy przeczytali, że to słowa posła do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, to chyba by ich krew nagła zalała.
Zgłoś
Avatar
rocaa 2013-03-06, 19:46 5
Pierdolony debil a w zimie co mają jeść zółty śnieg?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie