18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
voidinfinity 2015-07-18, 12:22 1
Ja mam wrażenie, że każdy wie o tym że wydatki=podatki, ale większość liczy że zabiorą tym bogatszym od nich

No niestety
Zgłoś
Avatar
mokushiroku 2015-07-18, 12:25
Za powiększanie świadomości obywateli na temat złodziei z wiejskiej zawsze piwo
Zgłoś
Avatar
lesiot 2015-07-18, 14:02 2
No tak podziemna.tv ich rzetelność i stronniczość... jak PO coś obiecuje to wydatki = podatki, ale jak opozycja obiecuje 10 razy więcej wydatków to już nic na ten temat się nie zająkną. W pierwszym zdaniu trzeba podkreślić... "Kopacz obiecuje".

Po za tym... pierdoli jak potłuczony.
Jakoś w Dani oddaje się bezpośrednio ponad połowę zarobionej kasy "rządowi" i tam ludziom żyje się bardzo dobrze. Więc to co mówi, to jest tragiczne i idiotyczne uproszczenie... nie chodzi, o to żeby na państwo dawać jak najmniej, tylko racjonalizować wydatki i nie marnotrawić na biurokrację.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2015-07-18, 14:41
lesiot napisał/a:

nie chodzi, o to żeby na państwo dawać jak najmniej, tylko racjonalizować wydatki i nie marnotrawić na biurokrację.



Fajnie, że uważasz że kopacz albo kaczor lepiej wydadzą twoje pieniądze niż ty sam

Im mniejsze podatki - tym trzeba bardziej racjonalizować wydatki. Czyż nie?
Zgłoś
Avatar
bestli 2015-07-18, 16:57 1
nie wiem jak jest w Danii. wiem za to , że jeżeli państwo nie wpierdalałoby się do życia ludzi byłoby znacznie lepiej niż jest w Danii. Demokracja w polskim wydaniu to zjebany ustrój. Tylko w demokracji ci śmieszni politycy jeżdżą po kraju i rzucają tymi śmiesznymi obietnicami
Zgłoś
Avatar
lesiot 2015-07-18, 18:18 1
voidinfinity napisał/a:

Fajnie, że uważasz że kopacz albo kaczor lepiej wydadzą twoje pieniądze niż ty sam



Fajnie, że uważasz, że z sąsiadem sami byście sobie wybudowali drogę we wsi, albo płaciłbyś z własnych pieniędzy z leczenie...
Pierwszy byś pewnie leciał na protest, ze Ci się należy.
Zgłoś
Avatar
bestli 2015-07-18, 18:34
lesiot napisał/a:

albo płaciłbyś z własnych pieniędzy z leczenie...



bo teraz leczysz się za darmo, zapomniałem
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2015-07-18, 18:43 1
lesiot napisał/a:



Fajnie, że uważasz, że z sąsiadem sami byście sobie wybudowali drogę we wsi, albo płaciłbyś z własnych pieniędzy z leczenie...
Pierwszy byś pewnie leciał na protest, ze Ci się należy.



A jak myślisz - z czyich pieniędzy budowane są drogi i opłacana służba zdrowia?
Zgłoś
Avatar
lesiot 2015-07-18, 20:52 1
voidinfinity napisał/a:

A jak myślisz - z czyich pieniędzy budowane są drogi i opłacana służba zdrowia?



Ameryki to Ty nie odkryłeś... (aaaa zrozumiałeś coś z filmiku).

Ale odpowiedz na pytanie... czy gdyby państwo nie wydawało pieniędzy podatników na cele publiczne (szpital trzeba zbudować, wojsko utrzymać, szkoły utrzymać, drogi budować), to czy Ty z sąsiadem byście wyjęli swoje pieniądze z portfelów, żeby zbudować coś publicznego?

Ja mówię, że filmik jest tendencyjny i stworzony stricte pod obecne nastroje bezmyślnych "buntowników" i "antysystemowców"... po raz kolejny widać, że rzekomo "niezależne" media, mają takich samych wyznawców i lemingów jakich ma TVN! Jedni i drudzy mówią półprawdy i manipulują, byle wmusić w tych co sami nie myślą, swoją teorię i napiętnować kogoś.

I co... że niby pomysły Brauna, Kukiza czy kogokolwiek innego nie będą generować wydatków? Tylko pomysły Kopaczowej są tak indywidualne, że jako jedyne generują wydatki?
Jak na razie to PiS w swoich pomysłach i wydawaniu nie swoich pieniędzy bryluje, a jakoś ich mało kto napiętnuje. A dlaczego... bo są popularne społecznie - każdy chce mniej pracować, każdy chce za nic dostawać kasę jaką PiS obiecuje... tylko skąd? Nie z podatków?

Opcje "utrzymania" państwa są dwie...
- podatki i wydatki publiczne
- minimalne podatki i prywatyzowanie
Czemu o tym ten mundruś z filmiku nie mówi? Czemu nie powie wprost, że nawet zmiana w godle państwowym, spowoduje jakieś tam wydatki dodatkowe, na które skądś trzeba będzie wziąć kasę?
Bo to są niewygodne i przemilczane prawdy, które ciężko znieść i zrozumieć byłoby buntowniczym wyborcom.
Nie tylko pomysły Kopaczowej, będą realizowane z naszych podatków... Brauna i Kukiza też.
Jedynie Korwin proponuje właśnie odmienny system - podatki na minimalnym poziomie, ale państwowe pozostaje tylko wojsko i policja. Resztę Korwin chce sprywatyzować (łącznie z lasami, kopalniami i stoczniami).
Więc przestańcie moczyć gacie oglądając rzekomo "niezależne" media i zacznijcie myśleć samodzielnie.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2015-07-18, 22:10
lesiot napisał/a:


Ale odpowiedz na pytanie... czy gdyby państwo nie wydawało pieniędzy podatników na cele publiczne (szpital trzeba zbudować, wojsko utrzymać, szkoły utrzymać, drogi budować), to czy Ty z sąsiadem byście wyjęli swoje pieniądze z portfelów, żeby zbudować coś publicznego?



Zapytaj kogokolwiek w jakimś kraju gdzie funkcjonuje prywatna służba zdrowia. Polecam przykład Szwajcarii - jako moim zdaniem najlepszej praktycznej realizacji.

lesiot napisał/a:


Ja mówię, że filmik jest tendencyjny i stworzony stricte pod obecne nastroje bezmyślnych "buntowników" i "antysystemowców"... po raz kolejny widać, że rzekomo "niezależne" media, mają takich samych wyznawców i lemingów jakich ma TVN! Jedni i drudzy mówią półprawdy i manipulują, byle wmusić w tych co sami nie myślą, swoją teorię i napiętnować kogoś.

I co... że niby pomysły Brauna, Kukiza czy kogokolwiek innego nie będą generować wydatków? Tylko pomysły Kopaczowej są tak indywidualne, że jako jedyne generują wydatki?
Jak na razie to PiS w swoich pomysłach i wydawaniu nie swoich pieniędzy bryluje, a jakoś ich mało kto napiętnuje. A dlaczego... bo są popularne społecznie - każdy chce mniej pracować, każdy chce za nic dostawać kasę jaką PiS obiecuje... tylko skąd? Nie z podatków?



Toś ameryki nie odkrył

Co nie zmienia faktu, że główna teza tego materiału jest prawdziwa. Im większe wydatki z budżetu tym większe podatki.

Pomijając, że obietnic wyborczych w polakistanie się po prostu nie dotrzymuje z automatu i można bajdurzyć co się chce.

Dotyczy to wszystkich głównych partii. Krul mówi to co zawsze, co do Cookieza to on chyba programu nie ogłosił

lesiot napisał/a:


Opcje "utrzymania" państwa są dwie...
- podatki i wydatki publiczne
- minimalne podatki i prywatyzowanie

Czemu o tym ten mundruś z filmiku nie mówi? Czemu nie powie wprost, że nawet zmiana w godle państwowym, spowoduje jakieś tam wydatki dodatkowe, na które skądś trzeba będzie wziąć kasę?
Bo to są niewygodne i przemilczane prawdy, które ciężko znieść i zrozumieć byłoby buntowniczym wyborcom.

Nie tylko pomysły Kopaczowej, będą realizowane z naszych podatków... Brauna i Kukiza też.
Jedynie Korwin proponuje właśnie odmienny system - podatki na minimalnym poziomie, ale państwowe pozostaje tylko wojsko i policja. Resztę Korwin chce sprywatyzować (łącznie z lasami, kopalniami i stoczniami).
Więc przestańcie moczyć gacie oglądając rzekomo "niezależne" media i zacznijcie myśleć samodzielnie.



Dupa cię boli ale nie bardzo wiem z jakiego powodu Zgaduje tylko, że na platformersów głosujesz

Facet mówi tylko jedną rzecz (powtarzając kilkukrotnie): Większe wydatki, większe podatki. Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad. Z czym się w tym nie zgadzasz?

Jedyne co ci wskazywałem - to że redukcja podatków automatycznie wymusza racjonalizację wydatków. Bo chyba nie wierzysz, że polityk się nagle zacznie kontrolować przy wydawaniu hajsu, jeżeli ma go za dużo?

Jeszcze żeby to dobrze zarządzali naszymi pieniędzmi.

Tylko ten co zarabia, potrafi wydać efektywnie - a pan urzędas to zawsze wydaje nieswoje, więc go ostatecznie pierdoli co i jak.

Oczywiście niektóre wydatki sensownie jest finansować z budżetu. Obronność, infrastruktura drogowa i energetyczna, wymiar sprawiedliwości - ale to ułamek tego czym się państwo zajmuje.
Zgłoś
Avatar
b................z 2015-07-18, 22:34
lesiot napisał/a:

Po za tym... pierdoli jak potłuczony.
Jakoś w Dani oddaje się bezpośrednio ponad połowę zarobionej kasy "rządowi" i tam ludziom żyje się bardzo dobrze. Więc to co mówi, to jest tragiczne i idiotyczne uproszczenie... nie chodzi, o to żeby na państwo dawać jak najmniej, tylko racjonalizować wydatki i nie marnotrawić na biurokrację.



no i chuj? Żyje się dobrze, nie dlatego, że oddajesz połowę kasy rządowi, bo analogicznie rzecz biorąc żyło by się jeszcze lepiej jakbyś oddawał wszystko.

lesiot napisał/a:

Fajnie, że uważasz, że z sąsiadem sami byście sobie wybudowali drogę we wsi, albo płaciłbyś z własnych pieniędzy z leczenie...
Pierwszy byś pewnie leciał na protest, ze Ci się należy.



A o ubezpieczeniach słyszałeś farfoclu?

Poza tym przykładów, że ludzie budują wiejską drogę, przykład North Oaks w Minnesocie, gdzie całość infrastruktury drogowej należy do mieszkańcó
deweloperzy też budują przecież prywatne drogi, podobnie jak osoby prywatne- przykład brytyjczyka, który wybudował drogę w odpowiedzi na remont
nie mogę wstawiać linków

a poza tym to jebać kondzia z podziemnej
Zgłoś
Avatar
Karman32 2015-07-19, 9:03
bialawitz napisał/a:



A o ubezpieczeniach słyszałeś farfoclu?


Ja prócz tego, że słyszałem o ubezpieczeniach, słyszałem też o wielu przypadkach jak ubezpieczenie nie pokrywało ludziom potrzebnej, w pizdu drogiej operacji. Bo tutaj leży problem z prywatyzacją - gdy sprowadza się do firmy to musi się opłacać. "Darmowa" służba zdrowia ma swoje wady i zalety. Tak jak i inne systemy. Fajnie i łatwo jest mówić, że chuj życie jest cieżkie, jak ktoś się urodził z przejebaną chorobą to selekcja naturalna i inne pierdoly. Inny pogląd na to nabiera się, gdy tą osobą z chorobą i stałymi lekami jest ktoś nam bliski. Matka, ojciec, dziewczyna. A przy reformie obecnego systemu, jakoś cieżko mi uwierzyć w to, że ktoś przejmowałby sie ich losem. W końcu Korwin jest święcie przekonany, że jeśli ktoś będzie dostawał parę stów więcej, to rzuci się od razu z nimi na Caritas i zafunduje niepełnosprawnym parę wózków inwalidzkich z nowoczesnymi funkcjami. Bo wcale tego nie przepierdoli, bo apetyt nie rośnie w miare jedzenia.

Zresztą jeśli o tą cześć gospodarki kraju chodzi, to ciężko jest mi uwierzyć w jakiekolwiek reformy. A za przykład podam Kajtka, o którym media pierdolą ostatnio tak, że ciężko znaleźć coś innego, ciekawego do poczytania. Jacy to ludzie nie są super, ze wywalili 6mln na coś, co może nawet nie przynieść oczekiwanych rezultatów. I wiele, wiele komentarzy, że chorym dzieciom tak drogie operacje się należą.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2015-07-19, 9:07 1
Karman32 napisał/a:


Ja prócz tego, że słyszałem o ubezpieczeniach, słyszałem też o wielu przypadkach jak ubezpieczenie nie pokrywało ludziom potrzebnej, w pizdu drogiej operacji.



No tak - w publicznej się to nie zdarza

Rezonans magnetyczny? W przyszłym roku.
Operacja? Spoko poczekasz pan 3 lata.
Zgłoś
Avatar
lesiot 2015-07-19, 9:08
voidinfinity napisał/a:

Dupa cię boli ale nie bardzo wiem z jakiego powodu Zgaduje tylko, że na platformersów głosujesz


Po pierwsze... chuj Ci do tego na kogo głosuję i czy głosuję?
Po drugie... nawet jeżeli ktoś głosuje na platformę, może to robić i może być znacznie bystrzejszy od rzekomych antysystemowców co za JOWami zaraz będą głosować (nie mówię o tych prawdziwych i świadomych co to znaczy).
Po trzecie... uwierz, nie jesteś aż tak bystry, żeby po kilku wypowiedziach potrafić ocenić człowieka i jego poglądy... zwyczajnie jesteś głupi i próbujesz błysnąć.
Po czwarte... jeżeli dla Ciebie najważniejsze jest to, że filmik pokazuje "Twoją" wizję i olewasz, że jest tendencyjni, tak nakierowany, żeby wytknąć coś jednym, ale nie pokazuję obrazu całościowo i nie wyjaśnia całego problemu... to równie dobrze, możesz trzepać konia przy TVNie, bo jesteś tak samo bezmyślnym lemingiem jak Ci co TVN oglądają.
To nie jest niezależna telewizja... to jest co najwyżej alternatywna telewizja.

PS. bialawitz sorry ale odpowiadanie Tobie byłoby nawet poniżej poziomu voidinfinity.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie