18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Autobus podróżuje do trzech miast.

Kapitalizm: Pasażer płaci zależnie od odległości, której jedzie: 12 zł, 6 zł lub 3 zł.

Socjalizm: Pasażer płaci 20 zł bez względu na to czy jedzie autobusem czy nie.

Komunizm utopijny: Każdy pasażer dostał po równo ropy, lecz jest to za mało aby autobus ruszył. Wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą ciągną za linę pusty autobus.

Anarchizm: Ludzie zazdrośni o własność kierowcy wieszają go, a następnie palą autobus. Każdy osobno rusza na piechotę do miasta.

Demokracja: 51% pasażerów w tajnym głosowaniu postanawia, że nie należy nie marnować ropy i wszyscy mężczyźni oprócz kierowcy będą ciągnąć autobus.

Komunizm bolszewicki: Cała ropa poszła na wojsko. Postanowiono, że wszyscy pasażerowie oprócz przywódców pociągną autobus. Każdy ciągnący autobus płaci 20 zł. Po jakimś czasie ciągnący się buntują. Przywódcy uciekają.

Kapitalizm Rosyjski: Każdy pasażer płaci w zależności od odległości. Jednakże do autobusu wchodzi przywódca wraz z kolegami i oznajmiają kierowcy, że nie zapłacą za bilet. Kierowca podwyższa cenę biletu innym pasażerom.

Kapitalizm amerykański: jeden z pasażerów obiecuje, że jeżeli wybiorą go na przywódcę to wprowadzi darmowe bilety. Po wybraniu każe wszystkim zapłacić po 15 zł bez względu na to czy jedzie autobusem czy nie, a sobie wprowadza darmowy przejazd.

Komunizm Chiński (wg. Mao): Autobus to wymysł imperialistów Amerykańskich. Dlatego skonstruowano wóz, który ciągną wszyscy pasażerowie oprócz przywódców, którzy siedzą na powozie.

Komunizm Koreański: Umiłowany przywódca wymyślił autobus. Jednak wredni Amerykańscy imperialiści ukradli ropę, dlatego wszyscy oprócz umiłowanego przywódcy ciągną autobus. Po chwili autobus ląduje w rowie, a winą obarcza się osoby ciągnące autobus z przodu. Okazuje się, że byli agentami amerykańskiego imperializmu.

Nazizm: Cała ropa poszła na wojsko. Postanowiono, że wszyscy pasażerowie będący Słowianami i żydami pociągną autobus wypełniony Niemcami. Każdy pasażer płaci zależnie od odległości której jedzie: 12 zł, 6 zł lub 3 zł (oczywiście wraz z ciągnącymi). Po jakimś czasie wszyscy ciągnący albo zostali zastrzeleni, albo zgięli z głodu. Postanowiono więc, że autobus pociągną wszyscy oprócz przywódców. Po ucieczce wszystkich ciągnących, przywódcy - bezsilni, strzelają sobie w łeb.

Demokracja ukraińska: Część Ukraińców protestuje przed autobusem. Przywódca autobusu ucieka. Ukraińcy zajmują autobus i postanawiają by protestujący nie płacili za bilet, a Rosjanie nie jechali autobusem. Ceny biletów dla reszty się podnoszą.

Kapitalizm Polski: Każdy pasażer płaci w zależności od odległości. Jednak autobus zatarasowali ludzie, którzy nie chcą płacić za bilet. Przywódcy autobusu postanawiają - przy poparciu innych pasażerów - że protestujący (wraz z przywódcami w autobusie oczywiście) powinni nie płacić za bilety. Kierowca podnosi ceny pozostałym pasażerom. Zaczynają się ponowne protesty. Przywódcy każą kierowcy przywrócić starą cenę biletów. Kierowcę nie stać na ropę - plajtuje. Przywódcy przejmują autobus. Każą płacić wszystkim (oprócz uprzywilejowanych) 20 zł niezależnie od tego czy jedzie autobusem czy nie.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:22 1
Kurwa, czy ten idiota linkuje mi program wyborczy do wyborów z roku 2011 czy mi się wydaje? Czy ten idiota myli prgram wyborczy z garścią idei szumnie nazwaną deklaracją ideową? Czy ten idiota WIE co to jest PROGRAM WYBORCZY?!

Widać to Twoje przygotowanie do wyborów .
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:25
Dexterkrak, program jest nadal aktualny - czego również nie wiesz.

KNP nie jest partą, która zmienia program co 3 miesiące - stworzyła program na lata który nie trza zmieniać.

Skoro w 2011 miał być zły to czemu go mieli wtedy postulować?

Program PiS-u z 2007 został zmieniony. Dlaczego nie wymyślono od razu dobrego? Chcieli wprowadzić złe rozwiązania?
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-04-15, 17:26
Tylko krowa i JKM z kucami nie zmienia poglądów, to jest cecha organizmów z nieproporcjonalnie małym móżdżkiem w stosunku do wielkości, dziwię się, że Kubuś Puchatek nie jest maskotką KNP.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:27
Ponieważ dokument zwany programem wyborczym pisze się na dane wybory bo zawiera między innymi postulaty w kontekście bieżących wydarzeń politycznych w kraju jak i za granicą i stanowi do nich odniesienie?

Ale po co ja Ci to piszę, Ty to wszystko wiesz, jesteś wszak przygotowany do wyborów lepiej niż ja przez moje żałosne 37-18= 19 lat .
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:30
Imie_jego_44, po co partie co wybory zmieniają program? Pokazują że w poprzednich wyborach się myliły i rozwiązania, które chcieli wprowadzić były złe.

Więc po co glosować na partie, która ma wiecznie zły program?

Dexterkrak, Który postulat z programu KNP nie jest aktualny? W polityce zagranicznej reaguje się natychmiast, a nie na przestrzeni 4 lat, więc absurdem jest wpisywanie czegokolwiek konkretnego do programu ws. polityki zagranicznej.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:32
KNP nie ma programu. To co zalinkowałeś (już pomijając fakt, ze to "program" na wybory z 2011 roku ) to garść idei i pobożnych życzeń oraz "rewolucyjnych" pomysłów. Ale tego też NIE WIESZ mój Ty przygotowany do wyborów młodzieńcze...

japierdolę, dam chyba piwko, niech trafi to na główną i inni tez się pośmieją .
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:35 1
Dexterkrak,

Dexterkrak napisał/a:

linkuje mi program wyborczy do wyborów z roku 2011



To jest program, czy nie jest? Poprzednia odpowiedź była spowodowana nieznajomością polityki, czy teraz się mylisz?

PS. nie jesteś w poczekalni idioto..
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:39
Można to nazwać deklaracja polityczną czy manifestem czy paroma innymi terminami- oni to szumnie nazwali "programem wyborczym". Użyłem tego jako tytułu oryginału a nie określenia czym ten tekst jest (ponieważ zalinkowałeś tez inne teksty i mogły by być niejasności o którym mowa).

I taka prośba, jak cytujesz wypowiedź to zachowuj kontekst bo wychodzą taki kwiatki jak teraz. Fragment włącznie z kontekstem to np taki:

Cytat:

czy ten idiota linkuje mi program wyborczy do wyborów z roku 2011 czy mi się wydaje? Czy ten idiota myli prgram wyborczy z garścią idei szumnie nazwaną deklaracją ideową? Czy ten idiota WIE co to jest PROGRAM WYBORCZY?!



I teraz wiadomo o co chodzi ;].
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:46
Dexterkrak,



Deklarację ideową masz tutaj: nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/deklaracja-ideowa

A to: nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/program-wyborczy-knp

To właśnie konkretny program wyborczy - naprawdę muszę ci to tłumaczyć?

Kolejny błąd? Mówiłeś, że znasz się na polityce...
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:56
A ja Ci trzeci raz mam napisać, że to nie jest program wyborczy? No i to nie ja mówiłem, że znam się na polityce tylko Ty ale to już detal.
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 18:05
To co to jest? Nazwij to "coś".
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-04-15, 20:09
Polandball napisał/a:

mare30ks, trzeba być idiotą myśląc, że po wprowadzeniu nowego rynku może być gorzej.



uwielbiam ta przebogata ksiazkowa wiedze rodem z komiksow, to przekonanie ze pozjadalo sie wszystkie rozumy, posiadlo wiedze tajemna ktora jest dostepna tylko dla wtajemniczonych elitarnych ludzi ktorzy byli na tyle swiatli zeby poznac geniusz programu krula. jest jeszcze lepsza niz twierdzenie ze mamy socjalizm bo jest duzo urzedasow i panstwo karze placic zus i podatki

chcialbym zeby biedne rozgoryczone szalejacym socjalizmem kuce ktore pojda do pierwszej pracy mialy jakies forum gdzie mogliby sie powyplakiwac jak to pazerne panstwo okrada firme w ktorej pracuja przez co dyrektor musi im placic minimalna krajowa w ratach ktora wyblagaja kleczac przed drzwiami jego mercedesa ktory idzie nahandel bo za pol roku bedzie mial rok
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 20:14
On jeszcze nie płaci, ma 19 lat...
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 20:38
Dexterkrak, No tak, nie nazwiesz, bo musiałbyś przyznać, że to program wyborczy

A co do ciebie mare30ks, to jesteś trollem. Wciąż nie dopowiedziałeś na pytanie na kogo byś zagłosował, albo co byś w naszym państwie zmienił - dlatego wypierdalaj.

Nie potrafisz wysnuć żadnych logicznych wniosków, dlatego krytykujesz cudze.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 20:47
Kwintesencja elektoratu Krula. Tzn potencjalnego elektoratu bo trzeba mieć osiemnastkę.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie