18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Autobus podróżuje do trzech miast.

Kapitalizm: Pasażer płaci zależnie od odległości, której jedzie: 12 zł, 6 zł lub 3 zł.

Socjalizm: Pasażer płaci 20 zł bez względu na to czy jedzie autobusem czy nie.

Komunizm utopijny: Każdy pasażer dostał po równo ropy, lecz jest to za mało aby autobus ruszył. Wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą ciągną za linę pusty autobus.

Anarchizm: Ludzie zazdrośni o własność kierowcy wieszają go, a następnie palą autobus. Każdy osobno rusza na piechotę do miasta.

Demokracja: 51% pasażerów w tajnym głosowaniu postanawia, że nie należy nie marnować ropy i wszyscy mężczyźni oprócz kierowcy będą ciągnąć autobus.

Komunizm bolszewicki: Cała ropa poszła na wojsko. Postanowiono, że wszyscy pasażerowie oprócz przywódców pociągną autobus. Każdy ciągnący autobus płaci 20 zł. Po jakimś czasie ciągnący się buntują. Przywódcy uciekają.

Kapitalizm Rosyjski: Każdy pasażer płaci w zależności od odległości. Jednakże do autobusu wchodzi przywódca wraz z kolegami i oznajmiają kierowcy, że nie zapłacą za bilet. Kierowca podwyższa cenę biletu innym pasażerom.

Kapitalizm amerykański: jeden z pasażerów obiecuje, że jeżeli wybiorą go na przywódcę to wprowadzi darmowe bilety. Po wybraniu każe wszystkim zapłacić po 15 zł bez względu na to czy jedzie autobusem czy nie, a sobie wprowadza darmowy przejazd.

Komunizm Chiński (wg. Mao): Autobus to wymysł imperialistów Amerykańskich. Dlatego skonstruowano wóz, który ciągną wszyscy pasażerowie oprócz przywódców, którzy siedzą na powozie.

Komunizm Koreański: Umiłowany przywódca wymyślił autobus. Jednak wredni Amerykańscy imperialiści ukradli ropę, dlatego wszyscy oprócz umiłowanego przywódcy ciągną autobus. Po chwili autobus ląduje w rowie, a winą obarcza się osoby ciągnące autobus z przodu. Okazuje się, że byli agentami amerykańskiego imperializmu.

Nazizm: Cała ropa poszła na wojsko. Postanowiono, że wszyscy pasażerowie będący Słowianami i żydami pociągną autobus wypełniony Niemcami. Każdy pasażer płaci zależnie od odległości której jedzie: 12 zł, 6 zł lub 3 zł (oczywiście wraz z ciągnącymi). Po jakimś czasie wszyscy ciągnący albo zostali zastrzeleni, albo zgięli z głodu. Postanowiono więc, że autobus pociągną wszyscy oprócz przywódców. Po ucieczce wszystkich ciągnących, przywódcy - bezsilni, strzelają sobie w łeb.

Demokracja ukraińska: Część Ukraińców protestuje przed autobusem. Przywódca autobusu ucieka. Ukraińcy zajmują autobus i postanawiają by protestujący nie płacili za bilet, a Rosjanie nie jechali autobusem. Ceny biletów dla reszty się podnoszą.

Kapitalizm Polski: Każdy pasażer płaci w zależności od odległości. Jednak autobus zatarasowali ludzie, którzy nie chcą płacić za bilet. Przywódcy autobusu postanawiają - przy poparciu innych pasażerów - że protestujący (wraz z przywódcami w autobusie oczywiście) powinni nie płacić za bilety. Kierowca podnosi ceny pozostałym pasażerom. Zaczynają się ponowne protesty. Przywódcy każą kierowcy przywrócić starą cenę biletów. Kierowcę nie stać na ropę - plajtuje. Przywódcy przejmują autobus. Każą płacić wszystkim (oprócz uprzywilejowanych) 20 zł niezależnie od tego czy jedzie autobusem czy nie.
Zgłoś
Avatar
S................e 2014-04-06, 11:37 1
Widać kuce w natarciu.
Zgłoś
Avatar
maciej11 2014-04-06, 11:44
Ale chujowe. Kapitalizm Polski sam dopisałeś? Tylko tam występują takie błędy jak "podnosi cenę reszcie pasażerom", "kierowcę nie stać na ropę".
Zgłoś
Avatar
e................y 2014-04-06, 13:49 1
@UP
A co ty się tak chuju czepiasz, zwykłe literówki właściwie. Przykłady są dość trafne.
Zgłoś
Avatar
maciej11 2014-04-13, 23:54 1
@up
chociażby dlatego się czepiam, bo to po prostu chamska przeróbka wykonana przez jakiegoś gimbusa

Generalnie ustroje wyglądają tak: – Maoizm: mam trzy krowy; rząd zabiera wszystkie, zabija i mięso dzieli po równo. – Komunizm: mam trzy krowy; rząd zabiera je do kołchozu, gdzie zdychają. – Narodowy socjalizm: mam trzy krowy; rząd zabiera dwie i zamienia je na armaty. – Faszyzm: mam trzy krowy; rząd ustanawia cenę maksymalną na mleko, a krowy każe zakolczykować, bym ich nielegalnie nie zjadł. – Socjalizm: mam trzy krowy; rząd odbiera mi pod przymusem mleko, które potem mogę kupić w państwowym sklepie na kartki. – Socjaldemokracja: mam trzy krowy; rząd skupuje ode mnie mleko i rozdaje za darmo w szkołach, gdzie dzieci wylewają je do zlewu. – Państwo opiekuńcze: mam trzy krowy; muszę sprzedać jedną, by starczyło na badania weterynaryjne i podatki od dwóch pozostałych. – Eurosocjalizm: mam trzy krowy; rząd każe mi zabić jedną, bo krów jest za dużo – i drugą, bo krowa sąsiada jest chora na pryszczycę. – Kapitalizm: mam trzy krowy; sprzedaję jedną i kupuję byka!
Janusz Korwin-Mikke
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-13, 23:59
maciej11, chamska przeróbka?!

Tekst który napisałem jest mojego autorstwa!

Pierwszy raz widzę tekst, który skopiowałeś!

Pomysł przyszedł sam po przeczytaniu tematu o stosunku komunistów, socjalistów oraz anarchistów do wina (było na sadolu)
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-04-15, 12:54
widac ze wybory nadciagaja
20 typow socjalizmu/komunizmu, i jeden jedyny lek na cale zlo wspanialy wolny rynek (ktory wystepuje pod jedna, nieskalana korupcja i zlem swiata) tak wprawnie opisany w kilku wyrazach przez nastoletniego znawce zycia
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 16:12
mare30ks, trzeba być idiotą myśląc, że po wprowadzeniu nowego rynku może być gorzej.

Chcesz być zniewolony to wyjedź do Korei, a nie każ być niewolnikiem 38 milionom Polaków....

Ja robię to, co ty powinieneś zrobić trollu 10 lat temu - przywrócić temu krajowi normalność, a nie narzekać, że się nie da. Ty przegapiłeś szansę, więc idź być impotentem politycznym gdzie indziej...
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 16:57 2
Cytat:

Wiek: 19



To ile razy już u urny byłeś mój Ty bohaterze?
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:08 2
Dexterkrak, mam wystarczająco lat by czynnie brać udział w wyborach. Nie opieram swego poglądu na bzdurnych spotach partii, czy uśmiechniętych twarzyczkach z plakatu, albo mamieniem obietnicami bez pokrycia.

Od 4 lat śledzę życie polityczne, czytałem program wyborczy PiS, PO, KNP, Twojego Ruchu, deklarację ideową Ruchu Narodowego.
Oglądnąłem ponad 1000 debat z udziałem polityków wszelkiej opcji.

Jestem lepiej przygotowany do najbliższych wyborów w Maju niż ty kiedykolwiek przez swoje żałosne 37 lat życia.
Zgłoś
Avatar
D................7 2014-04-15, 17:11
Ja tylko pytałem ile razy byłeś dziecko u urny . Odpowiedź brzmi: 0.

Czytałeś program KNP? Który? 1000 debat, wow! Zrobiłeś na mnie taakie wrażenie!

Tego jak jestem przygotowany do wyborów to Ty akurat nie wiesz więc się wstrzymaj.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-04-15, 17:14 1
I wy jehowcy-korwinowcy naprawdę dziwicie się, że wszyscy od prawa do lewa się z was śmieją skoro w żałośnie chamski sposób prowadzicie agitację polityczną na stronach ze śmiesznymi obrazkami i twierdzicie, że w ten sposób przywracacie w kraju normalność
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:16 1
Dexterkrak, a menel spod butki z piwem? Pewnie od 1989. Czemu to dowodzi?

Program KNP:
nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/program-wyborczy-knp
nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/deklaracja-ideowa
nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty-np/statut-knp

Mówiłem, że gówno się znasz na polityce... Nie ma znaczenia ile byłeś w wyborach tylko ile razy wiedziałeś na kogo głosujesz.
Zgłoś
Avatar
Imie_jego_44 2014-04-15, 17:19
Już mnie nie dziwi, że prymitywy lgną do KNP, po prostu mają awersję do czytania stąd pociąga ich program mający rozwiązać wszelkie problemy blisko 40 milionowego kraju długości rozprawki w I klasie podstawówki.
Nie ma co profeska i konkret pełną gębą
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-04-15, 17:21
Imie_jego_44, program Ruchu narodowego zmieścił by się cały na ulotce (a właściwie to nawet nie program tylko deklaracja ideowa)

ruchnarodowy.org/deklaracja-ideowa

I kto tu jest przygotowany do zmiany kraju na lepsze?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie