18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 31 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 16:24
PUP
Scareface101 • 2013-09-11, 22:43
Witam.
Byłem dzisiaj się odfajkować w urzędzie pracy i przy okazji zmienić numer konta na który ma wpływać zasilacz.
Pani dała mi wniosek który należało wypełnić + długopis którego fotkę zamieszczam.
Nie jest łatwo takim wynalazkiem pisać.
Tak wiem mam brudne paznokcie, robię w smarze i olejach (mechanik).

P.S.
Dodam że w urzędzie trwa mały remont wykonywany przez osoby z kursu sponsorowanego przez UP.
Przerabiają kucharzy na złote rączki od wszystkiego, miałem chęć zrobić kilka fotek jak im nie wychodzi ale jak to bywa ludziom pobierającym zasiłek dla bezrobotnych to śpieszyłem się do pracy.
Pozdro sadole
Wszelką krytykę przyjmę na klatę, postaram się ripostować.
Temat własny więc na pewno nie było, a i tak pewnie trafi do sucharów.
Zgłoś
Avatar
patyk89 2013-09-13, 6:55 1
I bardzo kurwa dobrze.

Państwo rabuje obywatela na każdym kroku. Złodziejski ZUS, VAT który stanowi prawie 1/4 ceny produktu, podatki od czego się da. Pałace ZUSu, przekręty na autostradach, stadionach, powszechna kradzież i korupcja a wy macie czelność mówić typowi że jest be i fe bo zapierdala 600zł z urzędu pracy?
Jesteśmy codziennie jebani w kakao i póki co nic nie możemy z tym zrobić.
Jak najbardziej popieram kolegę - jebać ten zbrodniczy system aż zbankrutuje.
Może kiedyś doczekamy się zdrowego państwa.
Zgłoś
Avatar
LucaBrasi 2013-09-13, 6:57
No kurwa trzymajcie mnie Koleś robi na czarno, wyłudza zasiłek na który musimy się wszyscy złożyć i jest kurwa oburzony jakością długopisu w urzędzie nie mam więcej pytań... Pewnie budżet na długopisy przeznaczyli na twój zasiłek żebyś miał hajs na nowy telefon i browarka po pracy.

Stary ja rozumiem, że są różne sytuacje w życiu i jak jest możliwość to ta kasa kusi ale do chuja chociaż nie przyznawaj się do tego wszystkim na około dla kilku piw na sadolu, chytrusie pierdolony.
Zgłoś
Avatar
Taumantis 2013-09-13, 7:48 2
Scareface101 napisał/a:

I jak k***a ten kraj ma wyjsc na prosta jak kolejny robi na lewo i ciagnie do tego zasilek ???!!! Przez takich kombinatorow nie maja nawet na dlugopisy. I potem placz ze Tusk zlodziej a Kaczor nie lepszy i wogole... A w temacie to widze wklad firmowy widze , kolejnym razem dostaniesz rysik do olowka !

Kilka lat pracy za sobą, zapierdalania nie raz po 16 godzin żeby mieć na chleb i przysłowiowe piwo, nie wspominając że za nadgodziny kasy nie dostałem a ty sie bulwersujesz.
Widać że nie popracowałeś w życiu.
Mam 27 lat a dłonie takie jak cegła.
Ba tak uczyłem się , mam inżyniera informatyki + kilka kursów operatorów maszyn z doświadczeniem i co ....
I gówno z tego mam.



to chujowy z ciebie informatyk. Najlepiej płatny rynek. Co ty robiłeś na tej inf? Ja juz na studiach zacząłem pracować dla pewnej firmy, która potem zatrudniła mnie na stale jako programistę .net. tak też moim zdaniem, nie dość ze zmarnowałeś kasę którą państwo włożyło w twoja uczelnie to jeszcze tego nie spłacasz.

patyk89 napisał/a:

I bardzo kurwa dobrze.

Państwo rabuje obywatela na każdym kroku. Złodziejski ZUS, VAT który stanowi prawie 1/4 ceny produktu, podatki od czego się da. Pałace ZUSu, przekręty na autostradach, stadionach, powszechna kradzież i korupcja a wy macie czelność mówić typowi że jest be i fe bo zapierdala 600zł z urzędu pracy?
Jesteśmy codziennie jebani w kakao i póki co nic nie możemy z tym zrobić.
Jak najbardziej popieram kolegę - jebać ten zbrodniczy system aż zbankrutuje.
Może kiedyś doczekamy się zdrowego państwa.



Gdyby szara strefa płaciła podatki państwo miało by taki samo dochód jak przy 15% dochodowym i 10% VAT ^^
Zgłoś
Avatar
b................e 2013-09-13, 8:02 1
Jungl3 napisał/a:

I jak kurwa ten kraj ma wyjsc na prosta jak kolejny robi na lewo i ciagnie do tego zasilek ???!!! Przez takich kombinatorow nie maja nawet na dlugopisy. I potem placz ze Tusk zlodziej a Kaczor nie lepszy i wogole... A w temacie to widze wklad firmowy widze , kolejnym razem dostaniesz rysik do olowka !



Pierdolisz farmazony, że aż miło. Gdyby człowiek godnie zarabiał i dało się wyżyć i rodzinę utrzymać z jednego etatu, to nikt nie musiałby kombinować. Bierzmy przykład z rządzących i kombinujmy.

Przyjedź do Polski, popracuj i spróbuj wysłać trójkę dzieci do szkoły, wtedy pogadamy.
Zgłoś
Avatar
gebaftw 2013-09-13, 8:41
Dlatego powinni usunąć coś takiego jak zasiłek, bo prawda jest taka, że każdy potrafi się utrzymać. Każdy ma 2 łapy i może zapierdalać jak chce żyć.
Nie wiem czemu nasze państwo jeszcze obchodzą takie patole, takim ludziom jakby się nie dało kasy to by się sami wyeliminowali albo wkońcu poszli pracować jak normalny obywatel i nie byłoby problemu.

Nie jestem za Tuskami i innymi z naszej "ukochanej" władzy, ale oni pieniędzy nie stworzą i dziwić się później, że bieda w kraju. Każdemu porządnemu obywatelowi jest źle, a takim idiotą jak ten z tematu jest cacy.

Mam nadzieję, że to jakoś wyjdzie na jaw i będziesz musiał oddać to co ukradłeś złodzieju!
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-09-13, 8:54 1
Te, Panowie, koleś płacił na fundusz pracy tak samo jak i wszyscy pracujący na legalu skoro dostał zasiłek. Zasiłek nie bierze się z powietrza, miesiąc w miesiąc potrącali mu z wypłaty pewną ładną sumke, teraz odbiera to co zapłacił. Został wyruchany przez państwo tak jak my wszyscy, teraz stara się odebrać to co swoje. Wyobraźcie sobie, że kiedy pracował na legalu mógł pieniądze przeznaczone na podatki i opłaty emerytalne, zdrowotne, rentowe itd. wpłacać po prostu na konto i miałby z tego więcej niż teraz. Ogarnijcie się wreszcie, że te państwo przeżera pieniądze obywateli na wszelkiego rodzaju urzędy, PUP wyjebać w pizdu i pieniądze zostawić obywatelowi, zasiłek z PUP i tak przysługuje jedynie tym co go sobie wypracowali. Jechał bym po nim gdyby szedł do opieki i tam brał kase, jakieś dopłaty mieszkaniowe oraz żarcie, a jednocześnie pracowałby na czarno, tak to odbiera swoją przemieloną przez maszynę państwową kasę.

Rozwiązanie, zlikwidować PUPy i inne lewicowe gówna, a kase zostawić obywatelom w kieszeni.

Swoją drogą, po szkole zapisałem się do tego PUP, długo tam nie zagościłem, ale dostałem ciekawą ofertę. Chcieli przekwalifikować świeżego technika informatyka na cieśle-tapicera, albo na kucharza! Tak, dali mi taką propozycję z dupy żeby tylko dać, a odmówić można jedynie na piśmie. Dobrze, że już mam ten cały kurwidołek w dupie.
Zgłoś
Avatar
marcinss 2013-09-13, 8:58 1
Oto właśnie cała Polska. Daje się petentowi do wypełnienia formularza wkład, który kosztuje tyle do 10 zwykłych długopisów, którymi można by normalnie wypełnić papier
Zgłoś
Avatar
Sonal 2013-09-13, 9:16 1
l_witek napisał/a:

Gnido jebana to na takich pasożytów zajebują mi 1/3 wypłaty . Jebał Cie pies



Widać za głupi jesteś by więcej zarabiać.

Składka na Fundusz Pracy to 2,45% wynagrodzenia brutto, pod warunkiem, iz wynosi ona co najmniej 1600zł.

Jak wyliczyłeś tą 1/3? Matematyka w szkole była?

Tu tylu uczciwych, że aż musiałem sprawdzić czy czasami przypadkowo nie trafiłem na stronę frondy albo jakiś inny podobny portal. Noż alleluja! Wszyscy tutaj pójdą prosto do nieba tylko ja z autorem do piekła.
Zgłoś
Avatar
WujekAdolf 2013-09-13, 10:08 1
Pilotn22 napisał/a:

Świetna riposta, porównać kogoś do 16-latka, prawie udało Ci się mnie urazić.

Ty naprawdę nie wiesz, skąd ten cały hejt na Ciebie, prawda? Dla większości ludzi samo zarejestrowanie się w UP jest swojego rodzaju poniżeniem i oznaką nieudolności. Nie wiem, jak to tam u Ciebie w mieście wygląda, ale zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu praca jest dla każdego, kto tylko chce pracować. Zatem do UP udają się albo kombinatorzy tacy jak Ty, a uczciwi ludzie muszą zapierdalać na Twoje bezpłatne ubezpieczenie i zasiłek, albo brudasy typu cyganie, albo kompletni nieudacznicy, którym marzy się ciepła menadżerska posadka i nic innego nie wchodzi w grę. Chuj z tym, że nie mają kwalifikacji po swoich studiach zarządzania polem namiotowym.

W wieku 27 lat nie dość, że jesteś złodziejem, to jeszcze przekreślasz sobie szansę na przyszłość. Naprawdę sądzisz, że jakiś pracowawca zatrudni Cię legalnie (a kiedyś będziesz chciał, choćby po to, żeby mieć gdzie mieszkać z dzieckiem) po tym, jak w CV wpiszesz mu 5 lat pobierania zasiłku z UP?

I życzę Ci, żeby na sadisticu nie znalazł się przypadkiem jakiś społeczniak, który Cię zwyczajnie zgłosi do skarbówki. Może i masz te 27 lat, ale żeby "SPECJALISTA INFORMATYK" nie wiedział, że po adresie IP (nawet tym "niby zmiennym"), albo chociażby po mac'u można Cię namierzyć i skontrolować i chwalił się na publicznym forum łamaniem prawa... Cóż, powodzenia!



Polać mu dobrze gada. Jeszcze dodam od siebie, tak jak mówisz stary, zarejestrowanie się do UP to jest totalne poniżenie, w wieku 19 lat po skończeniu technikum sam poszedłem do pracy, ale szef nie chciał mi dać umowy o pracę ani żadnej innej, to zapierdalałem na czarno bo jemu tak było na rękę. Poszedłem się zarejestrować do UP i to co tam widziałem to było żenujące, jak musiałem stać w kolejce żeby się podpisać jak jakaś pizda. Byłem tylko dwa razy żeby się podpisać i stwierdziłem że nigdy więcej tam nie pójdę, bo traktują mnie jak bydło, jakbym był człowiekiem drugiej kategorii bo cipy za okienka mają jaką pierdoloną władzę i mają w ciebie tak wyjebane jak w zeszłoroczny śnieg. Poza tym nie miałem prawa do zasiłku, także go nie przyjmowałem. I nigdy go nie przyjmę, bo jestem kurwa zdrowy na ciele i umyślę, mogę zapierdalać żeby zarobić na utrzymanie siebie i swojej przyszłej żony, to będę zapierdalał ile tylko fabryka pozwoli. Dla mnie to jest żenujące żeby tak w huja lecieć, mam 26 lat zapierdalam od 7, studiów nie mam i się sam wszystkiego nauczyłem. Jak to czytają jacyś co jeszcze się uczą, to powiem Wam coś, pierdolcie studia, idźcie do roboty.

A autorowi tematu, 100 metrowy penis w odbyt życzę z całej dobroci mojego serduszka
Zgłoś
Avatar
8Preacher8 2013-09-13, 10:14 2
ja was wszystkich pogodzę, zamknąć jadaczki i mnie słuchać/czytać teraz!

Panowie, z jednej strony rację macie, że praca na czarno i pobieranie zasiłku to zwykłe złodziejstwo. No nie da się ukryć kolego, że pracując na czarno nie płacisz podatków ani żadnych składek. Ja rozumiem, że prawo do zasiłku nabyłeś własną pracą i wtedy odbywało się to na uczciwej drodze oraz, że teraz poniekąd odbierasz te pieniądze, które wtedy w podatkach na bezrobotnych płaciłeś. Kluczowym jest to, czy przekroczyłeś kwotowo ilość zasiłku pobranego od danego, jeśli tak to jesteś złodziej i kombinator jeśli nie to po prostu według mnie odbierasz od państwa to co sam dałeś. Tyle w temacie.

Co do reszty bluzgów i hejtów tutaj. Panowie! Drzecie japy może słusznie, może nie zależnie od tego co już napisałem wyżej czyli czy koleś odbiera sobie co dał czy może już po prostu kradnie, ale nie zmienia to jednego: TUTAJ to wy jesteście kozaczki. Jakoś was nie widzę na ulicach, jak naszych ojców niegdyś, protestujących czy strajkujących by tę całą zgraję darmozjadów z sejmu na taczkach wywieźć. Siedzicie na dupach i plujecie się na jakiegoś gościa, ale jak przychodzi co do czego to tylko oglądacie materiały na sadolu jak się kibice z policją prują i na nich wtedy też bluzgacie. To czy robicie to słusznie nie będzie nigdy istotne z jednego powodu. WY sami NIC nie robicie. Przykre, ale prawdziwe. Ja rozumiem, że to sadol i wszyscy mamy "wyjątkowe" poczucie humoru, jednak pewne kwestie tu są przesadą. Śmiejecie się ze wszystkiego nawet z tematów, które wam powinny dać do myślenia, powinny poniekąd przekonać was do jakiejś analizy sytuacji i działania. A wy się z nich śmiejecie. Jedni dlatego, że są debilami inni dlatego, że reszta się śmieje. W innych krajach poprzez internet ludzie często się mobilizowali, umawiali i dawali władzy popalić wyraźnie okazując co o nich myśli. Wy dzisiaj tutaj, plujecie na wszystko i wszystkich na sadolu, a taki tusek chytrusek w życiu na oczy sadistica nie widział, więc nie marnujcie śliny on tutaj nie zajrzy. Teraz wasza kolej, albo coś w końcu zmienicie, albo hejty polecą i na mnie (na co mam wyjebane) i dalej koło się kręcić będzie... bo być może zbyt wysokie mam mniemanie o niektórych z was.
Zgłoś
Avatar
Sonal 2013-09-13, 11:19 3
Jak już tak o poniżeniu piszemy - to od rejestracji w PUP jeszcze większym poniżeniem jest być dorosłym (czyli mieć te >20 lat) i mieszkać z rodzicami i żyć na ich rachunek.
Ciekawe ile takich pizd tu jest i ile z tych pizd pisze wyżej jakie to be pobierać zasiłek, na który wcześniej wzięli Ci z wypłaty.
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2013-09-13, 11:42 3
Czy któryś z bluzgających wie ile wynosi zasiłek, jakie są warunki jego otrzymania i przez ile można go otrzymywać? Mam poważne wątpliwości.

Aby otrzymywać zasiłek, bezrobotny w ciągu 18 miesięcy poprzedzających dzień zarejestrowania, powinien przez co najmniej 365 dni pracować na podstawie umowy o pracę, osiągając dochód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę lub opłacać składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej (podstawą składki musi być kwota wynosząca co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę).

Zasiłek wynosi między bodaj 400 a 800 zł (+/-) bo są dodatkowe kryteria etc.
Można go pobierać przez 6 miesięcy jeżeli straciło się pracę, 3 miesiące (po 3 miesiącach) jeżeli rozwiązało się umowę "za porozumieniem stron".

Czyli jeżeli przepracowało się rok (płacąc podatki), to można przez max 6 miesięcy pobierać mniej niż połowę z tego co się włożyło do budżetu w podatkach.

Rzeczywiście taki złodziej i oszust że ja pierdole, bo weźmie przez ten okres mniej niż włoży (mniej niż połowę).

Popatrzcie sobie szmaciarze, co się dzieje w spółkach skarbu państwa (jak się omija ustawę kominową) - a potem sapcie na gościa, który pobierze parę stówek, które wcześniej sam wpłacił i które potem jako konsument wpuści do gospodarki.

Zgłoś
Avatar
Sonal 2013-09-13, 12:11 2
voidinfinity - większości społeczeństwa myli się zasiłek dla bezrobotnych z zapomogą z MOPSU - więc nie oczekuj za wiele od sadisticowej społeczności.
Ile razy słyszałem: zobaczcie jakimi furami podjeżdżają bezrobotni po zasiłek plus mega oburzenie: jak tak można!
A czym mają przyjeżdżać? Obowiązkowo tramwajem?
Bezrobotny nie nie biedny patol który idzie do MOPSa.
Wczoraj ktoś mógł być dobrze zarabiającym dyrektorem oddziału banku a dziś bezrobotnym. Więc sobie furą za 200 tys. może przyjechać po SWÓJ zasiłek. Zasiłek czyli świadczenie, na które wcześniej płacił kasę.
Bo składka na Fundusz Pracy to jest normalna składka na ubezpieczenie od utraty pracy.
Gdy Wy na coś się ubezpieczacie i to zdarzenie ubezpieczeniowe nastąpi to miłosiernie rezygnujecie z należnych pieniędzy? Hahah wątpię.
Zgłoś
Avatar
KurtSidopi 2013-09-13, 12:47
@Scareface101, wrzuć namiary na githuba, albo inny swój wkład w projekty OS, albo (jeśli nie brałeś udziału w rozwoju softu) coś innego, czym mógłbyś się pochwalić, a może polecisz z referencji. Nie wiem czy wiesz, ale pierdolisz straszne głupoty z tym, że "masz inżyniera" i nie możesz znaleźć pracy. Firmy płacą z reguły całkiem fajną kasę za polecenie pracownika, którego uda im się zatrudnić na czas nieokreślony albo do projektu. U nas jest to np. ~2/3 średniej krajowej.

Inna sprawa, że na początku, zaraz po studiach, zarabiałem -- pracując w małej firemce -- właśnie wspomniane 2k netto i jakoś w mieście polskich królów dało się wyżyć. Teraz taka stawka wydaje mi się śmieszna, ale bez doświadczenia w dużej firmy możesz liczyć najwyżej na lepszy socjal i kilka stówek więcej. Aha, mam tylko jeden jedyny tytuł inżyniera (który i tak znaczy tyle co gówno), a znam gości, którzy z samą maturą w ręku wyciągają o wiele więcej
Zgłoś
Avatar
Diggerx 2013-09-13, 16:52
A ja jestem uczciwy, biorę zasiłek i nie pracuję.
Hmm... po chuj ja to pisze? Przecież i tak to nikogo nie obchodzi
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie