18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
Avatar
blyto90 2015-11-18, 12:50 14
ot Pomysłowy Dobromir
Zgłoś
Avatar
eMJay8086 2015-11-18, 13:29 105
I mioł chop racje!

Teraz skasuje od każdego odpowiednią kasę za wyciągniecie auta traktorem po bruzdach.
Zgłoś
Avatar
zdrowoyebne 2015-11-18, 13:47 34
no i juz ma posadzone samochody przynajmniej
Zgłoś
Avatar
m................0 2015-11-18, 14:03 4
Dobra robota, bo głupie te miastowe okropnie.

Z resztą dlaczego swoje pole ze złości miałby orać? Te kurwy mu tam ze złości parkują.
Zgłoś
Avatar
saves 2015-11-18, 14:10 22
Nie obędzie się bez klasyka

Zgłoś
Avatar
pawelnie@ 2015-11-18, 14:29 4
Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?
Zgłoś
Avatar
żmij 2015-11-18, 14:33 8
@up
Dynamit. Tego Ci potrzeba.
Zgłoś
Avatar
Miskuzi 2015-11-18, 14:40 6
@pawelnie@
Jak ktoś zastawił ci bramę wjazdową to polecam na hol go i wyciągnąć na środek ulicy
Zgłoś
Avatar
saves 2015-11-18, 15:09 27
pawelnie@ napisał/a:

Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?



Powieś na bramie wielką tablicę.
"W tym magicznym miejscu samochodom w niewyjaśniony sposób schodzi powietrze z kół i pojawiają się rysy na lakierze".
Powinno pomóc.
Zgłoś
Avatar
fieryangel 2015-11-18, 15:11
No i chuj. Jego? Jego.
Zgłoś
Avatar
Manowarrior 2015-11-18, 15:24 1
Ogrodzić, wylać beton, namalować miejsca i brać kase za parkowanie
Zgłoś
Avatar
CrePie 2015-11-18, 15:36 36
pawelnie@ napisał/a:

Mam ten sam problem z sąsiadami! Uwierzcie idzie się poirytować jak pod własnym domem nie ma gdzie postawić samochodu, albo brama zastawiona i nie ma jak wjechać do garażu.. Już nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły?



Jest kilka rozwiązań. Zależy jak to wygląda dokładnie. Jeżeli staje na ziemii, która prawnie leży poza działką - wzywasz policję, a on dostaje mandat, albo wzywają hol z urzędu, zależy czy przeszkadza w ruchu drogowym. Straże gminne/miejskie mogą taki samochód dodatkowo zapiąć w blokade.

Sprawa troche inaczej wygląda, gdy grunt na którym staje auto jest prywatny - należy do Ciebie, tudzież Twoich rodziców. Wtedy organ policji jest jedynie pomocniczy. Bo policja nie działa na terenie prywatnym. Tak więc powinieneś wezwać policję, oni spiszą co jak i kiedy, a wtedy wzywasz holownik który go wywiezie. Płacisz kolesiowi i wszystko jest cacy. Z tym, że trzeba zrobić kilka rzeczy, aby takie działanie Ciebie chroniło.

Nie każdy kierowca holownika chce się podjąć tego zadania z prostego w zględu - posądzenie o kradzież. Dlatego konieczne jest wezwanie policji, która "kryje" Ciebie i kierowce, że działaliście w dobrej wierze (odsyłam do wikipedii).
Kolejna sprawa to płatność. Przeciętna kwota to około 500zł, nie jest to dużo, ale i niemało.
No i ostatnia sprawa - odzyskanie pieniędzy - dzieje się to na podstawie powództwa cywilnego (pozywasz ziomka do sądu o to, żeby oddał Ci hajs który wydałeś na sholowanie jego auta).

Opisany wyżej sposób jest bardzo mozolny, długotrwały i niemiły. Osobiście sprawe rozwiązałbym inaczej: kupiłbym blokadę na koło (cena 50-250zł). Zrobiłbym zdjęcia jego koła, z każdej strony jak tylko się da. Udokumentował i opisał każdą ryskę jaka znajduje się na kole, dołownie biegamy z linijką i robimy zdjęcia na potęgę. Robimy to dlatego, że jeżeli mu zniszczysz, bądź uszkodzisz jego własność - ma prawo żądać od Ciebie odszkodowania. W tym momencie zakładasz bardzo bardzo delikatnie blokade i zapinasz. Robisz znowu zdjęcia, mase zdjęć. Dajesz informacje, że zdjęcie blokady kosztuje 500zł i numer telefonu do Ciebie. W tym momencie mamy sytuację patową. Bo tak: Ty nie możesz w żaden sposób uszkodzić mu samochodu, z kolei on nie może zniszczyć Twojej blokady - założyłeś ją na SWOIM terenie, więc mu tak naprawde gunwo do tego co tam trzymasz. Tak więc mając ową blokadę - jesteś bogiem swojego terenu. Polecam.

Sory za rozwlekłość tekstu
Zgłoś
Avatar
lacross 2015-11-18, 15:44 2
@pawelnie@
Duża tabliczka z napisem : Parking płatny 100 zł . Myślę że to rozwiąże twój problem.
Zgłoś
Avatar
miedzianek 2015-11-18, 16:23
CrePie napisał/a:

W tym momencie mamy sytuację patową. Bo tak: Ty nie możesz w żaden sposób uszkodzić mu samochodu, z kolei on nie może zniszczyć Twojej blokady - założyłeś ją na SWOIM terenie, więc mu tak naprawde gunwo do tego co tam trzymasz. Tak więc mając ową blokadę - jesteś bogiem swojego terenu. Polecam



Nope, sorry, istnieje jeszcze takie coś jak bezprawne zajęcie mienia. Koleś wzywa policję, robi zdjęcia, pozywa kolesia i tyle w temacie:)

BTW-toć oni po tym przejadą chyba spokojnie-.-
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie