18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 25 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Sieć tramwajowa w Warszawie
Uchy • 2012-07-25, 14:48

Niedawno pojawiło się zdjęcie ilustrujące sieć metra w niektórych miastach świata. To tak dla odmiany sieć tramwai. Zacytuję jednego z użytkowników popularnego serwisu:
"(...) ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że metra w tych miastach byly budowane w momentach kiedy owe miasta nie miały tak gęstej zabudowy, w dzisiejszej warszawie więcej niż 3linie metra są całkowicie niepotrzebne, a i o ile pamietam najdłuższą trasą tramwajową jedzie sie godzine a metrem 50minut wiec różnice nie są wcale tak wielkie, co za różnica czy pod ziemią czy na niej?"
Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich napinaczy, którzy cisną po Warszawie, a nie spędzili tu więcej niż kilku godzin.
Zgłoś
Avatar
BarnabaTheDog 2012-07-25, 14:55 1
Dodatkowo, w niektrych miejscach nowojorskie metro jedzie tak szybko, jakby kolejkę napędzało dwóch murzynów drałujących na drezynie. Inna sprawa, że miasta, które są wymienione powyżej są jakieś 5 do 8 razy większe od Warszawy, a na pewno gęściej zaludnione.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-07-25, 15:07 80
Nie mam teraz przy sobie książki (Transport miejski, pod red. O. Wyszomirskiego), ale z tego co pamiętam średnia prędkość metra (~40km) jest dwukrotnie większa niż średnia prędkość tramwaju (~20)o innych środkach komunikacji miejskiej nie będę wspominał. Metro porusza się bezkolizyjnie, czego nie możemy powiedzieć o tramwajach, które na znacznej części tras poruszają się wspólnie z innymi środkami transportowymi oraz muszą stosować się do ograniczeń prędkości oraz sygnalizacji świetlnej. Szybszym środkiem transportu w dużych metropoliach może być tylko kolej regionalna (która niestety omija centrum miasta).
Polska komunikacja miejska jest jednym wielkim gównem.
Pozdrawiam warszawiaków, którzy pierdolą głupoty.
Zgłoś
Avatar
pakicito 2012-07-25, 15:17 28
Cytat:

Pozdrawiam w tym miejscu wszystkich napinaczy, którzy cisną po Warszawie, a nie spędzili tu więcej niż kilku godzin.


ja spędziłem i stwierdzam to samo, co napinacze, którzy cisną po Warszawie
Zgłoś
Avatar
C................1 2012-07-25, 15:19 5
Po co New york city ma mieć tramwaje skoro maja zajebiśćie duźe linie metra?Gdzie wszędzie dojedziesz a jak nie,mają autobusy.
Zgłoś
Avatar
bolsik 2012-07-25, 15:20 16
i chuj w te tramwaje, czy z nimi czy bez, czy z metrem czy bez Warszawa byla, jest i bedzie chujowym miastem!!!!
Zgłoś
Avatar
C................1 2012-07-25, 15:36 2
Dolny Śląsk najlepszy.
Zgłoś
Avatar
immortaldog 2012-07-25, 15:39 1
Nie wiem czy autor tego postu wie ale tramwaje to dziadostwo i w każdym mieście kierowcy przeklinają je także nie ma czym się chwalić. Metro to taki tramwaj tyle że poprowadzony pod ulicą a nie na ulicy gdzie samochody jeżdżą.

Warszawa jest wspaniała... taka sławna, ciągle w gazetach o niej

Zgłoś
Avatar
Uchy 2012-07-25, 15:42 16
P@N K@C napisał/a:

czego nie możemy powiedzieć o tramwajach, które na znacznej części tras poruszają się wspólnie z innymi środkami transportowymi


To chyba mówisz teraz o Wrocławiu.

P@N K@C napisał/a:

Szybszym środkiem transportu w dużych metropoliach może być tylko kolej regionalna (która niestety omija centrum miasta).


Tutaj też chyba nie mówisz o Warszawie. Wpisz sobie w google SKM Warszawa- zawsze to dowiesz się czegoś nowego!

bolsik napisał/a:

i chuj w te tramwaje, czy z nimi czy bez, czy z metrem czy bez Warszawa byla, jest i bedzie chujowym miastem!!!!


Mistrzu nie jestem godzien nawet polemizować z Twoimi niezaprzeczalnie słusznymi argumentami. Pozwól jednak, że napiszę coś co powinieneś szybko i łatwo zrozumieć- ssij.

immortaldog napisał/a:

Metro to taki tramwaj tyle że poprowadzony pod ulicą a nie na ulicy gdzie samochody jeżdżą.


Teraz z tą wiedzą mogę umrzeć w spokoju. Dzięki!

W temacie- nie twierdzę, że tramwaje są lepsze od metra (bo nie są), nie uważam również, aby komunikacja w Warszawie była idealna. Na pewno jednak stoi na wysokim poziomie, co pokazało chociażby Euro. Więc możecie kłaść na niej chuje do woli, ale ona i tak broni się sama. Bez odbioru.
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-07-25, 15:45 2
Uchy,
nie kompromituj się, gdzie dojadę koleją w warszawie? 4-5 stacji? Wyjebanie dużo. Jeżeli chodzi o polskie miasta, to najlepszą komunikację miejską mamy w Krakowie. Porownyanie polskich miasteczek z metropoliami typu NY, Londyn czy Paryż jest śmieszne.
Warszawa ssie.
Zgłoś
Avatar
immortaldog 2012-07-25, 15:48 6
I kolejny art jednego z wielu artykułów o "wspaniałej" warszawie:



No i te tramwaje najnowszej generacji prosto z Japan:

Zgłoś
Avatar
Uchy 2012-07-25, 15:52 2
P@N K@C napisał/a:

Jeżeli chodzi o polskie miasta, to najlepszą komunikację miejską mamy w Krakowie.


No tak rzeczywiście, jak już przyjedzie jakiś autobus to przyznaję rację jedzie całkiem szybko. I co będziemy się tu przerzucać komu co bardziej pasuje? Ani TY mnie nie przekonasz, że Kraków ma lepszą komunikację, ani JA nie przekonam Ciebie, że lepsza jest Warszawa. Wydaje mi się jednak, że każdy kto mówi, że w Krakowie macie dobrą komunikację nie mieszkał nigdy w Warszawie i tyle
PS Kraków nie ssie można się tam dobrze zajebać.

immortaldog napisał/a:


Na chuj wrzucasz te fotki?
Zgłoś
Avatar
P................C 2012-07-25, 15:57
Nigdy nie byłem w Krakowie, tzn byłem tylko na dworcu.
Miałem jednak przyjemność być na wykładzie profesora Starowicza, który przedstawił obecną sytuację, nowoczesne rozwiązania oraz planowane inwestycje na komunikację miejską w Krakowie. Dodatkowo prowadzone rankingi (polskie i zagraniczne) wskazują Kraków jako numer 1, więc nie wiem kogo chcesz przekonywać (wiem, że można manipulować rankingami, ale jak chcesz to nawet na necie znajdziesz sobie dane o komunikacji w Wawie i Krakowie i sam porównasz).
Zgłoś
Avatar
immortaldog 2012-07-25, 16:15 2
@Uchy:



Part 1:


Part 2:


P@N K@C napisał/a:

Nigdy nie byłem w Krakowie, tzn byłem tylko na dworcu.
Miałem jednak przyjemność być na wykładzie profesora Starowicza, który przedstawił obecną sytuację, nowoczesne rozwiązania oraz planowane inwestycje na komunikację miejską w Krakowie.



Polskie plany
Zgłoś
Avatar
ozoq 2012-07-25, 19:33 5
Z tego miejsca pozdrawiam zakompleksione buractwo czujące się gorsze, bo nie urodzili się w Warszawie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie