18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 13:07
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
🔥 Wodowanie samochodu - teraz popularne
Drodzy Sadole. Pracuje już jakiś czas w Irlandzkiej kuchni jako kitchen porter (czyt: zmywak). W tej naszej skromnej kuchni pracuje 11 osób pochodzenia polskiego na dwudziesto osmio osobowy skład ekipy(!) czyli dość pokaźna grupa. Nie każdy zna język ang. perfect i często mówimy do siebie w ojczystym języku czy tez w trakcie pracy o czym pogadamy i oto dziś ku wielkiemu zaskoczeniu na ścianie w owej kuchni pojawiła sie oto taka informacja.

Pytanie brzmi. Co to k***a ma byc?! Czy tak wgl można zrobic? Po prostu nam zakazać rozmawiać w ojczystym języku??? Sa na to jakieś paragrafy?

ps: pewnie niektórzy bd zdziwieni czemu mnie to tak boli przecież pracuje dla innego rządu nie dla polskiego. Ale niestety ten polski RZAD nie daje szansy młodemu człowiekowi takiemu jak ja (22l) na dobry start. Tu w tyd. zarabiam tyle co polowa polaków w mies.
Zgłoś
Avatar
B................D 2013-04-04, 3:25 1
Solfernus napisał/a:

Tempe chuje? Dostosować się? Pierdzieć też ma po angielsku? A to czy ma szczać na stojąco też jest decyzją "gospodarza". Chyba nie wiecie o czym mówicie Panowie


nie osmieszaj sie.Pracodawca moze wszystko ale gimba jak ty gowno wie
Zgłoś
Avatar
p................a 2013-04-04, 5:27 2
Zwyczajny ból dupy, bo oni nie znają polskiego. Olej idiotów, którzy piszą, że mają prawo Ci zabraniać. Jakby u mnie pracowali anglicy to nie zabraniałbym im mówić między sobą po angielsku. No, ale cóż...ja jestem człowiekiem na poziomie.
Zgłoś
Avatar
andreez91 2013-04-04, 6:51
Velture@ mój ojczym jest kierownikiem budowy zarobki jakieś 12 tysięcy na miesiąc a teraz wyobraź sobie że jedzie do niemiec ,anglii , czy norwegii w przeciągu kilki miesięcy jest milonerem a ja se średnim bez matury jade do norwegii i zarabiam miesięcznie wiecej niż on i teraz powiedz mi jaki sens jest w ogóle tu siedzieć skoro wszędzie indziej jest lepiej :/
Zgłoś
Avatar
piter1372 2013-04-04, 7:04
Wszystko zależy gdzie się też trafi, wiem z własnego doświadczenia ze jak z kumplem w restauracji hotelowej pracowałem to pracownicy z ciekawości od nas się polskiego uczyli i nikt nam nie zabraniał gadać po polsku
Zgłoś
Avatar
gangstareso 2013-04-04, 8:37
a ja nie narzekam że u nas kiedyś w hotelu szef zabronił gadać po polsku bo dzięki niemu nauczyłem się angielskiego w ciągu pół roku potrafiłem z każdym się dogadać znalazłem lepszą pracę olałem robienie kanapek i zacząłem spawać z o wiele wyższym zarobkiem i to wszystko dzięki jednemu głupiemu zakazowi
Zgłoś
Avatar
olbi13 2013-04-04, 8:43
nikt cie nie zmusza abyś tam siedział ale jak już tam pojechałeś to mów w ich jezyku. nie wyobrażam sobie aby jakiś obcy przyjechał do mnie i kazał mówić w jego jezyku bo on tak chce.
Zgłoś
Avatar
WuJot 2013-04-04, 10:35
@Damundo
podgrzane C4 nie wybucha, a zwyczajnie się pali i to stosunkowo bardzo krótko, ale na tych 8 kg garnek wody może byś zagotował.
Zgłoś
Avatar
j................x 2013-04-04, 10:57 7
zakaz mówienia w innym języku niż angielski ma konkretny cel chodzi o stworzenie ze wszystkich pracowników jednej drużyny a nie kilku etnicznych kółek wzajemnej adoracji, dzięki temu praca jest efektywniejsza, na dobrą sprawę tylko my mamy problem ze zrozumieniem tego z powodu traumy wynaradawiania nas podczas rozbiorów
Zgłoś
Avatar
~Velture 2013-04-04, 11:15
andreez91 napisał/a:

Velture@ mój ojczym jest kierownikiem budowy zarobki jakieś 12 tysięcy na miesiąc a teraz wyobraź sobie że jedzie do niemiec ,anglii , czy norwegii w przeciągu kilki miesięcy jest milonerem a ja se średnim bez matury jade do norwegii i zarabiam miesięcznie wiecej niż on i teraz powiedz mi jaki sens jest w ogóle tu siedzieć skoro wszędzie indziej jest lepiej :/


Gdyby ciotka miała wąsy to byłaby wujaszkiem...

Tak gdybyać i teoretyzować to sobie można.
Zgłoś
Avatar
R4HU 2013-04-04, 11:19 5
"Są na to jakieś paragrafy?"

Nie dziwie się dlaczego wyjechałeś zapierdalać do innego państwa jak takie pytania zadajesz matole Nie podoba się to wracaj. ŻYCIE
Zgłoś
Avatar
ketoprom 2013-04-04, 12:08
U mnie w robocie (uk) to samo, nawet polaków rozdzielają żeby w parach nie robili bo będziemy przecież gadać po swojemu... i wyjebane mają na to ze w tym momencie łamią prawa człowieka bo każdy człowiek ma prawo komunikować się w swoim ojczystym języku. Wiedzą że Polacy się srają o prace to nigdzie z tym nie pójdziemy, takie życie.
Zgłoś
Avatar
zaba711 2013-04-04, 12:10
Z jednej strony to jest mniejszości narodowych czy coś takiego ale z drugiej strony to jak będziecie używać tylko angielskiego to się jego nauczycie i będzie wam tam łatwiej.
Zgłoś
Avatar
Aragon1988 2013-04-04, 12:14
When in Rome, do as the Romans do.
Zgłoś
Avatar
dresimir 2013-04-04, 12:18 1
Velture napisał/a:


Mogłeś się uczyć w Polsce i pracować u swoich a potem mieć kasĘ na własny biznes a nie zapierdalać na zmywaku w UK po zawodówce!



W Polsce pracować i mieć kasę na własny biznes ? Dobre
Zgłoś
Avatar
bigosamigos77 2013-04-04, 12:21 1
A nie wkurwiało by cię jakbyś pracował w Polsce z połową załogi - obcokrajowcami, pierniczyli by ciągle w swoim języku a ty nie wiesz czy gadają o pogodzie czy cię obrażają. Przez to właśnie, że się języków nie uczymy to potem nas mają na równi z rumunami itd. Chcesz zamieszkać w innym kraju to powinieneś znać język tego państwa chociaż w takim stopniu aby móc tam się jako tako porozumieć z ludźmi. Przykre to jest bo w większości wyjeżdżają do UK (uwielbiam jak piszecie ten skrót ) niedojdy, które nie potrafią sobie w Polsce poradzić i potem Polak jest na zachodzie postrzegany jako robol przy łopacie lub typ na zmywaku. Owszem poziom życia lepszy, kraj bogatszy, ale jak masz łeb na karku to sobie i w Polsce poradzisz. Trochę odbiegłem, ale podsumowując, nie jesteś u siebie to się dostosuj.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie