18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 22:25
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Youtubery w McLarenie - teraz popularne
Drodzy Sadole. Pracuje już jakiś czas w Irlandzkiej kuchni jako kitchen porter (czyt: zmywak). W tej naszej skromnej kuchni pracuje 11 osób pochodzenia polskiego na dwudziesto osmio osobowy skład ekipy(!) czyli dość pokaźna grupa. Nie każdy zna język ang. perfect i często mówimy do siebie w ojczystym języku czy tez w trakcie pracy o czym pogadamy i oto dziś ku wielkiemu zaskoczeniu na ścianie w owej kuchni pojawiła sie oto taka informacja.

Pytanie brzmi. Co to k***a ma byc?! Czy tak wgl można zrobic? Po prostu nam zakazać rozmawiać w ojczystym języku??? Sa na to jakieś paragrafy?

ps: pewnie niektórzy bd zdziwieni czemu mnie to tak boli przecież pracuje dla innego rządu nie dla polskiego. Ale niestety ten polski RZAD nie daje szansy młodemu człowiekowi takiemu jak ja (22l) na dobry start. Tu w tyd. zarabiam tyle co polowa polaków w mies.
Zgłoś
Avatar
cerastes 2013-04-04, 1:34 5
Anonimowo napisz : Pocałujcie nas w środek czarnego słońca.

niech się głowią ocb
Zgłoś
Avatar
Adolf Skurwolix 2013-04-04, 1:35 3
na zmywaku?
masz ambicje...
Zgłoś
Avatar
S................s 2013-04-04, 1:39
Nie, nie można tak. "Prawo naturalne (lex naturalis) - to zbiór norm, które obowiązują całe społeczeństwo i władzę państwową bez względu na to, czy są one przez tą władzę ustanawiane i uznawane, czy nie."
Ja się nie znam. Po googluj gdzie się z tym idzie w Irlandii
Zgłoś
Avatar
LajtowiecTuBiedronka 2013-04-04, 1:40 55
up@
ambicje? ziomek ty wiesz co ty piszesz? na zmywaku zarabiam tyle ze mogę żyć tu na wysokim poziomie i wysyłać pieniądze mojej kochanej mamie. Wiec skoro twoja ambicja i duma jest tak wysoka ze nie toleruje czegoś co jest opłacalne a przy tym legalne i nie szmatławe to współczuje. Każdy kij ma dwa końce.
Zgłoś
Avatar
szpajder 2013-04-04, 1:40 155
Napiszę coś chujowego (ale prawdziwego), ale w Polsce nie chcemy, aby mówiono wsród Nas w innych językach aniżeli po Polsku. Uszanuj ich wole, jesteś tam, pracujesz w anglojęzycznym środowisku, mów tak, aby Cię zrozumieli.
Zgłoś
Avatar
�................z 2013-04-04, 1:40 11
@Adolf

Głód Tobie kiedyś do dupy zajrzy, to chwycisz się każdej roboty - bylebyś tylko dostał swoje 1600 brutto.
On na tym "ambitnym" zmywaku zarabia lepiej niż 3/4 młodych Polaków z przedrostkami mgr, inż. którzy postanowili zostać w Polsce.
Zgłoś
Avatar
Robajson 2013-04-04, 1:44 35
Jesteś u obcych to się dostosuj tak jak jest to przyjęte tutaj!!!
Zgłoś
Avatar
S................s 2013-04-04, 1:49
Tempe chuje? Dostosować się? Pierdzieć też ma po angielsku? A to czy ma szczać na stojąco też jest decyzją "gospodarza". Chyba nie wiecie o czym mówicie Panowie
Zgłoś
Avatar
Adolf Skurwolix 2013-04-04, 1:54 6
Łał jestem pod wrażeniem że możesz żyć na"wysokim poziomie" dla Ciebie, pracując na zmywaku, super...
pytanie tylko co potem?
myślisz że awansujesz na szefa kuchni i właściciela?
zarobisz tyle że będziesz mógł wrócić i żyć jak Panicz?
Całe życie chcesz zmywać gary?
Nie mam żadnego tytułu typu mgr. inż etc mieszkam i pracuje w Polsce i jakoś nie narzekam.
Praca jest i to dobra tylko trzeba umieć ją znaleźć(nie koniecznie z "plecakiem").
Zgłoś
Avatar
S................3 2013-04-04, 1:57 6
Kurwa jezeli jest to w trakcie pracy to macie gadac po Angielsku.
Zgłoś
Avatar
damianwro 2013-04-04, 2:42 10
LajtowiecTuBiedronka napisał/a:

ps: pewnie niektórzy bd zdziwieni czemu mnie to tak boli



mnie tam bardziej dziwi na chuj skracać "będą"...
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-04-04, 2:49 2
KONWENCJA RAMOWA
o ochronie mniejszości narodowych
(Framework Convention for the Protection of National Minorities)

Artykuł 5
1. Strony zobowiązują się wspierać tworzenie warunków koniecznych do utrzymywania i rozwijania przez osoby należące do mniejszości narodowych ich kultury, jak również zachowania zasadniczych elementów ich tożsamości, to jest ich religii, języka, tradycji i dziedzictwa kulturowego.
2. Bez uszczerbku dla środków podejmowanych stosownie do ich generalnej polityki integracyjnej, Strony powstrzymają się od działań lub praktyk mających na celu asymilację osób należących do mniejszości narodowych wbrew ich woli i będą chronić te osoby przed jakimkolwiek działaniem mającym na celu taką asymilację.

Karta Praw Podstawowych
Unii Europejskiej

Artykuł 22
Zróżnicowanie kulturalne, religijne i językowe

Unia szanuje zróżnicowanie kulturalne, religijne i językowe.
Zgłoś
Avatar
Kakushkin 2013-04-04, 2:59 15
Niby chujowo, ale jakbym miał restaurację i kilkoro pracowników między sobą na zapleczu/przy zmywakach etc by napierdalało po kozojebczemu to bym się obawiał czy kiedyś nie wpadną na pomysł podgrzania 8kg C4 w jednym z piekarników.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2013-04-04, 3:19 6
Masz wybór - nie pasuje ci coś to wypierdalaj.

Jakbym ja jakiegoś kebaba czy innego chuj wie jakiego zatrudnił też bym nie chciał aby mi gadali po swojemu w mojej firmie.

Wiem bo mój kolega też spierdolił z tego kraju i mówił mi o tym X razy ,że u nich jest tak samo. Nie wolno gadać w żadnym języku w UK poza angielskim w miejscu pracy. Nawet prywatnie podczas przerwy przez komórkę. NIE I CHUJ.

PAMIĘTAJ! MASZ WYBÓR 'POLAKU'! NIE PASUJE CI = WYPIERDALAJ!
Mogłeś się uczyć w Polsce i pracować u swoich a potem mieć kasĘ na własny biznes a nie zapierdalać na zmywaku w UK po zawodówce!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie