18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Drodzy Sadole. Pracuje już jakiś czas w Irlandzkiej kuchni jako kitchen porter (czyt: zmywak). W tej naszej skromnej kuchni pracuje 11 osób pochodzenia polskiego na dwudziesto osmio osobowy skład ekipy(!) czyli dość pokaźna grupa. Nie każdy zna język ang. perfect i często mówimy do siebie w ojczystym języku czy tez w trakcie pracy o czym pogadamy i oto dziś ku wielkiemu zaskoczeniu na ścianie w owej kuchni pojawiła sie oto taka informacja.

Pytanie brzmi. Co to k***a ma byc?! Czy tak wgl można zrobic? Po prostu nam zakazać rozmawiać w ojczystym języku??? Sa na to jakieś paragrafy?

ps: pewnie niektórzy bd zdziwieni czemu mnie to tak boli przecież pracuje dla innego rządu nie dla polskiego. Ale niestety ten polski RZAD nie daje szansy młodemu człowiekowi takiemu jak ja (22l) na dobry start. Tu w tyd. zarabiam tyle co polowa polaków w mies.
Zgłoś
Avatar
marcin2pac 2013-04-04, 12:31
to zależy od pracodawcy ale generalnie to nie jest zakazane i coraz więcej firm to partykuje powodów jest kilka - np taki, żeby każdy Cie zrozumiał i miał pewność, że nie obrabiasz mu dupy albo np (przykład z życia) jest grupka łotyszy i mają team leadera łotysza, wszyscy rozmawiają po łotewsku ale przychodzi dzień w którym lider ma urlop i tu wielki ZONK - przychodzi inny team leader anglik i nikt go nie rozumie! to jest główny powód dlaczego szczególnie w godzinach pracy powinieneś mówić po angielsku, na przerwach czy po pracy nikt nie powienien już tego żądać od Ciebie, pozdro
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-04-04, 12:31
Polaczkowaty ból dupy ?
Nikt cie tam nie trzyma, u nas za jednego funta / 1 hour znajdziesz podobno pracę i jeszcze cię rodacy oplują
Zgłoś
Avatar
slonzok 2013-04-04, 12:32
prosta sprawa nie podoba sie to do Ryanaira i spowrotem do siebie. Ktos ci daje robote, ktos cie akceptuje w swoim kraju to powinnienes to uszanowac. Podejscie jak u muslimow.
Zgłoś
Avatar
froqer 2013-04-04, 12:32 1
Cytat:

Prawo naturalne (lex naturalis) - to zbiór norm, które obowiązują całe społeczeństwo i władzę państwową bez względu na to, czy są one przez tą władzę ustanawiane i uznawane, czy nie


ius naturalis nie tak do końca, niektóre są łamane. Prawo naturalne, to bardzo dyskutowana teoria i nie jest bardzo klarowna. Ale tak czy siak nie mogą wam zabronić mówić - wolność słowa nie?

Cytat:

PAMIĘTAJ! MASZ WYBÓR 'POLAKU'! NIE PASUJE CI = WYPIERDALAJ!


Brytolu, nie pasuje ci? Wypierdalaj i zatrudnij sobie drugiego brytola za 5x więcej, jeśli w ogóle jakiś będzie chciał myć ci gary.

Cytat:

Napiszę coś chujowego (ale prawdziwego), ale w Polsce nie chcemy, aby mówiono wsród Nas w innych językach aniżeli po Polsku. Uszanuj ich wole, jesteś tam, pracujesz w anglojęzycznym środowisku, mów tak, aby Cię zrozumieli.


Myślisz, że skośny jak ci robi ryż to w kuchni z innymi skośnymi po polsku gada? A jak ciapate kręcą kebaba, to w kuchni cytatami Mickiewicza rzucają? Nie. Akurat mnie, chuj to obchodzi. Dopóki nie pluje do tego kebaba, nie szcza do frytek, a jego małe chińskie rączki spawają podzespoły do telewizora.
Inna sprawa, że ma rozumieć polecenia wydane nawet po mandaryńsku, jeśli chce pracować w takim kraju, do anglojęzycznych też mówić po angielsku, jeśli się do nich zwraca. To, że do klientów ma mówić po angielsku, to chyba jasne i nikogo nie oburza.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-04-04, 12:33
lepiej ih nie wkuriwaj bo IRA się tobą zajmie fUCKIN PROTESTANT
Zgłoś
Avatar
Tekwondo 2013-04-04, 12:36
przestancie pierdolic glupoty, lepiej miec chujowa prace i zarabiac duzo (tam), czy miec chujowa prace i zarabiac malo (tutaj)?
Zgłoś
Avatar
F................m 2013-04-04, 12:43
"kitchen porter"

angliki kurwa mać
Zgłoś
Avatar
ejdzbikej 2013-04-04, 12:53 6
LajtowiecTuBiedronka napisał/a:



Pytanie brzmi. Co to k***a ma byc?! Czy tak wgl można zrobic? Po prostu nam zakazać rozmawiać w ojczystym języku??? Sa na to jakieś paragrafy?

ps: pewnie niektórzy bd zdziwieni czemu mnie to tak boli przecież pracuje dla innego rządu nie dla polskiego. Ale niestety ten polski RZAD nie daje szansy młodemu człowiekowi takiemu jak ja (22l) na dobry start. Tu w tyd. zarabiam tyle co polowa polaków w mies.



Moralnosc Kalego. Drzecie japy jak muzłumanin przyjezdza do EU i domaga sie wprowadzenia swoich dzikich obyczajow, ( co oczywiscie absolutnie potepiam i uwazam ze kazdemu szczekajacemu brudasowi nalezy sie kula ) a sami kurwa robicie podobnie.
Pojechales chołoto do kraju bez znajomosci jezyka ( nie tyczy sie to tylko ciebie, bo moze jezyk znasz, ale mowie o tych ignorantach z twojej knajpy ktorzy go nie znaja ) gadasz w tym swoim szszsczczczcszczcz i dziwisz sie ze wlasciciel ma pretensje BA! paragrafow jeszcze nań szukasz. No szkurwiszyn, czlowiek dal ci prace, dzieki ktorej nie jesz specjalow ze smietnika w swojej wsi pod Lublinem, zawdzieczasz mu posrednio jako takie zycie. Gryziesz reke ktora cie karmi jebany niewdzięczniku. A teraz won grzecznie na zmywak i dziękuj Bogu i Panu Irlandczykowi za szanse, ktorej wielu twojego pokroju nigdy nie dostanie pozdrawiam

Ptoon napisał/a:

KONWENCJA RAMOWA
o ochronie mniejszości narodowych
(Framework Convention for the Protection of National Minorities)

Artykuł 5
1. Strony zobowiązują się wspierać tworzenie warunków koniecznych do utrzymywania i rozwijania przez osoby należące do mniejszości narodowych ich kultury, jak również zachowania zasadniczych elementów ich tożsamości, to jest ich religii, języka, tradycji i dziedzictwa kulturowego.
2. Bez uszczerbku dla środków podejmowanych stosownie do ich generalnej polityki integracyjnej, Strony powstrzymają się od działań lub praktyk mających na celu asymilację osób należących do mniejszości narodowych wbrew ich woli i będą chronić te osoby przed jakimkolwiek działaniem mającym na celu taką asymilację.

Karta Praw Podstawowych
Unii Europejskiej

Artykuł 22
Zróżnicowanie kulturalne, religijne i językowe

Unia szanuje zróżnicowanie kulturalne, religijne i językowe.



Wlasnie na tym jadą jebane brudasy ktore powoli ale konsekwentnie nas wykanczaja i w koncu wykoncza. Jebac Art 5 i 22 amen
Zgłoś
Avatar
xarkons 2013-04-04, 12:54
Napiszcie spierdalaj markerem i tyle. Sam mieszkam na wyspach, 2 lata temu jeszcze jak lazilem do szkoly to byla pewna wredna nauczycielka ktora nonstop darla morde na mojego kolege(polak) za to ze nie mowi po angielsku. On przychodzi i mi mowi ze sie go czepia stara torba. Niestety ja nic z tym zrobic nie moglem bo nie mialem z nia lekcji a ze smigalem jako tako ladnie po angielsku to moglem jej powiedziec pare slow. Przyszedl dzien sadu, zdazylo sie ze mialem zastepstwo z owym przykladem chamstwa i braku tolerancji. Gdy uslyszala ze gadam na glos po polsku (oczywiscie mowilem jak najglosniej) To powiedziala ze to angielska szkola i jak sie nie dostosuje to moge stad wyjechac. Ja oczywiscie na pelnym luzie podjezdzam do babsztyla- 2 wojna swiatowa co zrobili anglicy ? Ona walczyli- parsknelem smiechem. Gdyby nie dywizjon 303 to cala ta wasza nie udolna armia zesrala by sie i anglia zostala by przejeta przez dżermancow. Ona cisza- mowi ze pojdzie po kogos i zostane wydalony z klasy. Ja na to jak pani chce co kolwiek soba reprezentowac skoro nie zna nawet pani histori. Polacy walczyli dla was a jak ich nie potrzebowaliscie to kazaliscie im mieszkac w zjebanych warunkach pod namiotami w obozach zolnierskim. Jestem polakiem jestem z tego dumny i jak bede chcial to bede i nawijal po chinsku. Baba zrobila oczy jak 5 zlotych ja zajebalem kopa w drzwi i wyszedlem potem jeszcze przyszla z wice dyrektorem mnie przeprosic bo ktos z mojej klasy rozpowiedzial wszystkim co sie stalo.
Zgłoś
Avatar
eustahy88 2013-04-04, 12:54 1
Widze ze co niektorych boli to ze ktos ma lepiej ,widzicie on mial mase odwagi zeby zamieszkac w obcym kraju bez bliskich u boku poprostu poswiecil wiele aby zyc jak czlowiek! a to pierdolenie ze w polsce mozna miec dobra robote smieszy mnie , ile procent naszego kraju taka ma ? baran ktory pisze takie brednie ze trzeba chciec i wtedy da rade powinien wyjrzec przez okno na ludzi ktorym nasi politycy zgotowali taki los a nie inny.

sam mieszkam na obczyznie i za kazdym razem gdy odwiedzam Ojczyzne krew mnie zalewa gdy widze co zrobili i co robia z naszym Krajem

wracajac do glownego watku jesli czujecie sie tam upokorzeni to w pierdol po robocie , to pomaga
Zgłoś
Avatar
buoba 2013-04-04, 12:55
Jeśli Irlandczycy są tacy cwani, to niech wywieszą na drzwiach restauracji "Christian food only"
Zgłoś
Avatar
froqer 2013-04-04, 13:26
@xarkons, jest się czym chwalić. Swoim chamstwem zadziwiłeś (zastraszyłeś?) starego brytyjskiego babsztyla. Teraz już wiem dlaczego brytole mają nas za idiotów.
W zasadzie jak oni przyjeżdżają tu, to też zachowują się jak zwierzęta. Jakieś zaburzenia po opuszczeniu ojczystego kraju czy jak?
Zgłoś
Avatar
drjointbdg 2013-04-04, 13:46
Drugi dzien w anglii czy co? Jestes na obczyznie i jeszcze masz jakies problemy zeby nie rozmawiac po Polsku w miejscu pracy? Wszedzie tak jest, chyba ze pojdziesz do obozu pracy. Warehouse gdzie pracuja Polacy, ruscy, Litwini i reszta, i bedziesz zapierdalal za 6.19 tak ze w jeden dzien zrobisz wiecej niz anglicy w warehousie obok przez caly tydzien.
Zgłoś
Avatar
Nihilista 2013-04-04, 13:48
Mam inne pytanie - jakim prawem szef zabronił w tej kuchni rozmawiać w języku iryjskim (Irlandzkim)? Jestem pewien, że kartka wisi tam bezprawnie.
Zgłoś
Avatar
sobanek 2013-04-04, 13:51
Dzwonisz do NERA i wyjaśniasz sprawę - pracodawca nie ma prawa zabronić Ci używać języka polskiego, bo klasyfikuje się to jako dyskryminacja.
Albo gadajcie po polsku, a potem do Employment Appeals Tribunal gadacie jeśli was zwolni. Możecie się posłużyć Unfair Dismissals Act, 1977.

www.employmentrights.ie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie