18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Stado małp wdarło się na UW
M................o • 2013-02-19, 20:17
Plemienne okrzyki - check.
Techniawa z komórek - check.
Tańce godowe - check.
Instynkt stadny - check.

Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-22, 11:41 1
torro, wybacz mi... Pomylił mi się Engels z Marksem. Choć i tak to za wiele nie zmienia bo obaj twórcami tego systemu zwanego marksizmem są.

A co do Biblii, to gratuluje że umiesz czytać, a szkoda że nie rozumiesz sensu Biblii.
Jeśli chodzi o zasady wiary w ST którymi należy się kierować to masz je zapisane tylko w Księdze Prawa Powtórzonego. Pozostałe teksty to zwykła lektura która żadnych zasad nie głosi.
A w Pwt masz tylko dwa miejsce w zabijaniu które podałeś. Pierwsze dotyczy tych paru ludów(Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów), co dziś już aktualne nie jest w żaden sposób bo te ludy nie istnieją. A drugi cytat:
"Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój."
"w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu."

W swojej obłudzie wyrwałeś z kontekstu. Bo dotyczy on "reguł" wojny jakimi mają się kierować Chrześcijanie/Żydzi/może muzułmanie. Jahwe nigdzie nie charakteryzuje się pobłażliwością w Biblii więc chyba nikogo nie dziwi jak każe traktować wrogą stronę w trakcie wojny.

A co do NT to chyba nie muszę znowu mówić że w swojej obłudzie wyrwałeś jakiś fragment z kontekstu.
Zabicia kogoś Jezus nie potępia, bo nigdy nie potępił kary śmierci zawartej w ST, a "przeciwników moich" to chyba da się tylko traktować jako tych co nie wyznają zasad z ST/NT.
A tekst o poróżnieniu to nawet nie wiem po co dałeś.

A jakbyś nie czytał wyborczej i nie oglądał TVNu tylko cały "wykład" Brauna to byś wiedział że mówi tam o tym że marzy mu się powrót dobrej zasady że zdrada ojczyzny poprzez łamanie zasad które się poprzysięgło przestrzegać powinna być karana śmiercią. Nic o strzelaniu do dziennikarzy tak dla jaj, bo ich nie lubi, nie mówił...
Zgłoś
Avatar
torro 2013-02-22, 13:39 1
Z tobą dyskutować to jak z betonową ścianą, tyle samo przyswoi argumentów. No, chociaz może ze ścianą lepiej, bo nie odwróci kota ogonem. Skoro myli ci się Marks z Engelsem (a w rzeczy samej to pewnie raczej pomyliłeś go z Hitlerem, albo z Pinochetem, czy z Torquemadą, albo innym krwawym zbirem), to może pomyliłeś też Jezusa z Mahometem, albo Brauna z Piłsudskim...Ech, szkoda mojego czasu...

P.S. Jak dziennikarz może "zdradzić" ojczyznę, niech się pan Braun puknie w swój pusty, prawicowy łeb. Zdradza ją wtedy jak nie powtarza głupot po Macierewiczu i Kaczyńskim i nie wierzy w zamach Smoleński, wybuchy, trotyl, hel i mgłę rozpyloną przez Ruskich, tylko potrafi myśleć samodzielnie, no i nie leży plackiem przed klerem, pewnie to miał na myśli...
Zgłoś
Avatar
Kupa_w_majtkach 2013-02-22, 16:03
Ork.Fajny,

Wygląda na to, że wygrałeś Gratuluję.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-22, 16:04 2
torro napisał/a:

Z tobą dyskutować to jak z betonową ścianą, tyle samo przyswoi argumentów.


Normalnie jeśli człowiek ma kontrargumenty to je przedstawia a nie krzyczy że przeciwnik to beton...

torro napisał/a:

No, chociaz może ze ścianą lepiej, bo nie odwróci kota ogonem. Skoro myli ci się Marks z Engelsem (a w rzeczy samej to pewnie raczej pomyliłeś go z Hitlerem, albo z Pinochetem, czy z Torquemadą, albo innym krwawym zbirem), to może pomyliłeś też Jezusa z Mahometem, albo Brauna z Piłsudskim...


Fragment z tekstu Engelsa pt. "The Magyar Struggle":
"There is no country in Europe which does not have in some corner or other one or several ruined racial trash, the remnant of a former population that was suppressed and held in bondage by the nation which later became the main vehicle of historical development. These relics of a nation mercilessly trampled under foot in the course of history, as Hegel says, these residual racial trash always become fanatical standard-bearers of counter-revolution and remain so until their complete extirpation or loss of their national character, just as their whole existence in general is itself a protest against a great historical revolution.
[...]
Among all the large and small nations of Austria, only three standard-bearers of progress took an active part in history, and still retain their vitality — the Germans, the Poles and the Magyars.… All the other large and small nationalities and peoples are destined to perish before long in the revolutionary holocaust.
"
Niestety dla ciebie z żadnym Hitlerem go nie pomyliłem.
A z Pinochetem pojechałeś. Generał mordował tylko komunistów działających w Chile i tych którzy wcześniej brali udział w lokalnym Chilijskim terrorze.
To po Jezusie chyba pozwolisz że zignoruje bo to tylko twoje chore zarzuty by próbować mnie oczernić.

torro napisał/a:

Ech, szkoda mojego czasu...


Nie tłumacz się. przyzwyczaiłem się że wasza grupa ideologiczna zawsze spieprza z dyskusji. Po prostu wyjdź po cichu żebym nie musiał cię gnębić jeszcze bardziej.

torro napisał/a:

P.S. Jak dziennikarz może "zdradzić" ojczyznę, niech się pan Braun puknie w swój pusty, prawicowy łeb.


Ale on nigdzie nie mówił o dziennikarzach którzy swoja pracą zdradzają Polskę... On w przeciwieństwie do was jest mądrym człowiekiem i wie że to fizycznie nie jest możliwe.

torro napisał/a:

Zdradza ją wtedy jak nie powtarza głupot po Macierewiczu i Kaczyńskim i nie wierzy w zamach Smoleński, wybuchy, trotyl, hel i mgłę rozpyloną przez Ruskich, tylko potrafi myśleć samodzielnie, no i nie leży plackiem przed klerem, pewnie to miał na myśli...


Akurat ludzie na prawicy tacy jak Braun nie zniszczą lewaków w postaci Macierewicza czy Kaczyńskiego. Więc proszę nie łączyć te postacie ze sobą.
Braun w sprawie smoleńska chce tego co każdy sensowny polak, czyli sensownego wyjaśnienia katastrofy bo jak na razie każdy jeden nowy dowód którym plują albo ruscy albo Polacy zaprzecza połowie poprzednich.
a gdybyś miał okazje zadać mu pytanie o śmierć Kaczora to byś otrzymał zapewne odpowiedź że mu się należała za złamanie przysięgi strzeżenia suwerenności kraju Polskiego podpisaniem traktatu lizbońskiego.
Zgłoś
Avatar
torro 2013-02-22, 21:09 1
Pinochet był cacy, bo mordował "tylko" komunistów...dobre, warto oprawić i powiesić w muzeum głupoty polskiej, jeśli takie kiedyś powstanie, choć pewnie nie, bo to by musiało być ogromne gmaszysko...A jakby postawić tam wszystkich prawicowych dupków na postumentach to dopiero byłby tłum...
Naprawdę chcesz porównać rewolucjonistę Engelsa, przywódcę Międzynarodówki, walczącej o prawa robotnicze, o sprawiedliwość i równość wszystkich ludzi, do mordercy, satrapy i złodzieja Pinocheta?
P.S.
Muszę chyba przeprosić betonową ścianę za porównanie. Nie zasłużyła sobie...
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-22, 21:25
Ja pierdole... Odleciałeś stary w kosmos.
Engels to człowiek który stworzył podwaliny komunistycznego systemu wraz z etapem mordowania o którym sam pisał w cytatach które wymieniłem wyżej... Jakim musisz być bydlakiem żeby tego systemu nadal bronić.
A co do Pinocheta. Zapytaj obywateli Chile czyli woleli komunistów którzy zajmowali się ich grabieniem i mordowaniem czy Pinocheta który tylko i wyłącznie mordował komunistów a "dorobił się" na niewielkich podatkach panujących na wolnym rynku za jego panowania. Powiem ci tyle że jeśli użyjesz za bardzo pozytywnego tonu w stosunku do komunistów i się skrzywisz przy mowie o Pinochecie to co starsi ludzie żyjący w tamtym okresie obiją ci mordę albo przynajmniej spróbują to zrobić.
Zgłoś
Avatar
torro 2013-02-23, 17:48 1
To ty sobie poczytaj o tym co Chilijczycy myślą o Pinochecie i o tym jak bardzo starali się o ekstradycję tego bandyty i złodzieja, który zgromadził na swoich zagranicznych kontach dziesiątki milionów dolarów, nakradzionych w czasie swojego niechlubnego panowania, by go rozliczyć z jego zbrodni, tak jak rozliczyli jego kamratów z junty, którzy gniją od lat w więzieniach. Że można znaleźć też jego zwolenników wśród starszych ludzi? Też mi nowość. Popytaj starszych Niemców o Hitlera, to też będą go wspominać z nostalgią i obiją ci głupią mordę jak powiesz na niego złe słowo, haha. Też mi argument...
A o Engelsie to juz nie pisz, bo się kompromitujesz całkowicie. Engels stworzył system z etapem mordowania. I ty mówisz, że ja w kosmos odleciałem. A ty chyba w Matrixa. Może poszukaj sobie lepszego tłumacza niż google, bo zdaje się niewiele zrozumiałeś z tego cytatu, który wyrwałeś zresztą z kontekstu, na dodatek dokonując małej manipulacji, zastępując "fragments of peoples" przez "racial trash", no bo wszak tak "lepiej" brzmi... ups, a myślałem, że tak się nie robi, wszak sam to tłumaczyłeś w przypadku Brauna czy Jezusa, no, ale w jesli chodzi o Engelsa(czy tam Marksa-zdaje się, że i tak ich nie odróżniasz), wyrywanie cytatów z kontekstu ci nie przeszkadza. Tak samo jak nie przeszkadza ci mordowanie komunistów, czy ludzi o poglądach lewicowych, czy w ogóle ludzi o innym światopoglądzie niż twój, a nawet, zdaje się, uważasz to za zasługę, co innego z mordowaniem przeciwników komunizmu, nawet wspominanie o tym jest zbrodnią, nieprawdaż? Ech, prawuski i ich moralność Kalego, naprawdę szkoda klikania na takiego głupiego bydlaka, pozwól, że się zrewanżuję tym samym kurtuazyjnym komplementem i zakończę tę dyskusję, bo żeby dyskutować to trzeba mieć z kim...
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-23, 20:28 1
Masz znikome pojęcie o tym kto chciał ekstradycji Pinocheta... To było ujadanie byłych komunistów dziś noszących nazwy socjaldemokratów, którym zachciało się wyrównać rachunki z nim.
Obywatele Chile byli i są przeciwko jakiemukolwiek oskarżaniu Pinocheta, bo jak mówiłem. To człowiek który złapał komunistów za mordę, skazał tych morderców na śmierć i dał obywatelom kraju ogromną wolność który zrobiła z Chile najbogatszy kraj Ameryki Południowej i kraj który można spokojnie porównywać z europejskimi krajami typu Niemcy, Francja, UK tyle że są lepsi bo wolnorynkowość u nich się tak nie zatarła i faktycznie się rozwijają a nie zadłużają.

Co do Engelsa to ty jesteś fałszującym ścierwem razem ze swoimi lewymi koleżkami. Engels użył oryginalnie słowa "Völkerabfälle" w miejscu gdzie twoje lewackie angielskie źródła wstawiły "fragments of peoples". A to słowo w języku niemieckim, czyli w tym w którym opublikowano ten artykuł, tamtego okresu dokładnie jest tłumaczone jako właśnie "racial trash". Z resztą do dziś Völker oznacza mniej-więcej ludzi a abfälle odpadki, nieczystości.... Więc nie wyskakuj mi z takimi oskarżeniami bo obrażasz sam siebie...
I nie wyrwałem ich z kontekstu bo oba te fragmenty są osobnymi akapitami więc stanowią jakoś sensowną całość.

Nie przeszkadza mi zabijanie komunistów i innych odłamów lewicowych np. nazistów i faszystów, oczywiście tych którzy tworzyli ten system bo ten system ma w sobie mordowanie ludzi bez powodu. Jest to dla mnie zwykła wykonanie kary śmierci na zwykłym mordercy.
Twoim problemem jest to że uważasz że nie można kogoś skazać za ideologię którą wyznaje nawet jeśli jego ideologia każe mu zabijać i to robi. A tylko o tych ludzi chodzi.
Prawica nie opiewa zabijania nikogo kto nie zabił niewinnego człowieka i temu nie będziesz wstanie zaprzeczyć w żaden sposób.
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-03-17, 11:04
Banda żałosnych kretynów. Sami się kompromitują i robią antyreklamę faszyzującym capom. Marginalne gówno.
Zgłoś
Avatar
k................z 2013-03-17, 18:41
smieszy mnie bardzo jek lewackich scierw
Zgłoś