18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (6) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 23 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:03
🔥 TVN dostaje bęcki - teraz popularne
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
Artykuł bezczelnie zerżnięty z Onetu

Kod:
 Wybitny brytyjski uczony, astrofizyk Stephen Hawking wycofał się z konferencji zorganizowanej przez Izrael, dołączając do bojkotu tego kraju przez akademików na znak protestu przeciwko okupacji ziem palestyńskich - poinformował Uniwersytet Cambridge.<br> Stephen Hawking, fot. AFP<br> <br> Przykuty do wózka 71-letni Hawking, który zdobył międzynarodowy rozgłos swoją pracą nad czarnymi dziurami w czasoprzestrzeni, miał przemawiać w czerwcu na prestiżowym spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Izraela Szimona Peresa.<br> <br> Nazwisko Hawkinsa jednak cicho spadło z listy uczestników w tym tygodniu, dając powód do radości zwolennikom propalestyńskich ugrupowań, dążących do izolowania Izraela na scenie międzynarodowej za okupowanie ziem palestyńskich.<br> <br> "Jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego" - podał na swojej stronie internetowej Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny.<br> <br> Uniwersytet Cambridge, na którym pracuje Hawking, potwierdził, że profesor zaaprobował to oświadczenie. Sam Hawking we własnym imieniu żadnego oświadczenia nie wydał.<br> <br> Jak podaje agencja AP, organizatorzy konferencji uznali decyzję Hawkinga za "nieusprawiedliwiona i złą".<br> <br> W ostatnich latach liczne osobistości ze świata sztuki i rozrywki, m.in. brytyjski piosenkarz Elvis Costello i rockowy zespół Pixies, odmawiały występowania w Izraelu w ramach poparcia dla Palestyńczyków.<br> <br> Bezpośrednie rozmowy izraelsko-palestyńskie załamały się w 2010 roku w związku z nieustającą rozbudową żydowskich osiedli na terytoriach zajętych w rezultacie wojny z 1967 roku. Na ziemiach tych Palestyńczycy chcą utworzyć własne państwo.


Brawa Dla Stephena za odwagę
Zgłoś
Avatar
doob888 2013-05-08, 19:46 1
żydzi urządzają holokaust - witamy w XXI wieku
Zgłoś
Avatar
ZłoconyPenisZagłady 2013-05-08, 20:36
Taki cwany bo wie że nie popełnią mu samobójstwa jak to ma czasem miejsce ze zbyt medialnymi
Zgłoś
Avatar
freaky 2013-05-08, 20:48
Stephen Hawking- Od momentu wykrycia u niego ALS, lekarze dawali dwa lata życia. Na przekór rokowaniom, genialny fizyk przeżył kolejne 50 lat i szkoda, że przerwie korzystną passę jakąś "niefortunną inicjatywą".
Zgłoś
Avatar
piroman88 2013-05-08, 20:51
no i własnie skonczyła sie era beki z hawkinga xD
Zgłoś
Avatar
Ptoon 2013-05-08, 20:54
Rozumiem, że dla dużej liczby sadoli w geopolityce obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Z takim podejściem trzeba by zlikwidować USA, dużą część globu podzielić pomiędzy Hiszpanów i Portugalczyków, a większość bliskiego wschodu oddać Iranowi.
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-05-08, 21:01
Mądry Europejczyk w konflikcie Izrael-Palestyna zawsze wspiera tego co aktualnie przegrywa.
Zgłoś
Avatar
XtravaganZa 2013-05-08, 21:15
A chuj w dupę Hawkingowi, za kolaborowanie z wrogiem. Komentarze tutejszych "antysemitów" mnie śmieszą, pewno większość z Was na oczy nie widziała Żyda, ale pseudo lans się liczy. Kurwa, co za żałosne ludziska. Żydzi swojej religii i zwyczajów nie narzucają na Świecie, jak te jebane muslimy. Nie rozsadzają katoli i innych ludzi za ińszą wiarę, nie chcą narzucić Halachy jak te ścierwa szariatu. Nie żerują na socjalu, nie napierdolą 10 bachorów, żeby siedzieć na zasiłkach i na dodatek się nie pieprzą z poprawnością polityczną względem brudasów, jak tamci do nich fikają, to od razu się z nimi rozprawiają. W Europie, to nam na głowę niebawem będą mogli nasrać, wstrętne ciapate syfy.

Am Yisrael chai i chuj!
Zgłoś
Avatar
Polemon 2013-05-08, 21:17
Zanim doczytałem to juz zapomniałem o czym było!
Zgłoś
Avatar
szereg0wy 2013-05-08, 21:24
Lekarz zabronił Hawkingowi podróżować, a nie jakieś pierdu-śmierdu o bojkocie.
Zgłoś
Avatar
lubiepoziomki 2013-05-08, 21:27
Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny ?
Zgłoś
Avatar
mazin 2013-05-08, 21:36
@3xup Żydzi nie narzucają innym swojej religii, bo całą resztę świata uważają za bydło.
@15up A Hawking nie jest uznawany za jednego z najwybitniejszych fizyków? Ciekawe, że od 1979 do 2009 był szefem katedry Lucasa w Oxfordzie, którą wcześniej piastował Newton. Tak, dali ją inwalidzie, unieruchomionemu na wózku - z pewnością dlatego, że zaimponował im .... sprawnością fizyczną.
Zgłoś
Avatar
s................r 2013-05-08, 21:44 3
Cytat:

Żydzi swojej religii i zwyczajów nie narzucają na Świecie, jak te jebane muslimy.



Religii nie narzucaja, bo reszta swiata jest dla nich swiniami. Ludzmi nizszymi, i tak tez reszte traktuja. Poza tym przykladaja reke do tego by ciapaci sie napierdalali. I nie mow ze nie, bo nie mam dzis cierpliwosci do takiego pierdolenia.
Zgłoś
Avatar
BDrummer 2013-05-08, 22:32
Xiem masz tak małą wiedzę na ten temat że powinieneś przymknąć japę i się nie odzywać. Poczytaj kto rozpoczął wojnę na bliskim wschodzie, podkładanie bomb, i inne zabawy wyjęte z "Al-Kaidy" i wtedy włącz się do rozmowy.
Zgłoś
Avatar
medick2 2013-05-09, 3:06
To ja już nie wiem, kogo Wy tam chcecie. Żydków czy turbanowców?
Zgłoś
Avatar
demander 2013-05-09, 13:49 1
Ja tam popieram Izrael. Niech tępią Islamskie zapędy. Może jak przetrzebią ich szeregi to się nie będą rozłazić po świecie. Żydzi przynajmniej nie zabronią mi pić piwa, jeść świniaków i nie ruchają małych dziewczynek.
Zgłoś