18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (6) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 15:03
🔥 Polak patriota wygania ukraińca - teraz popularne
Artykuł bezczelnie zerżnięty z Onetu

Kod:
 Wybitny brytyjski uczony, astrofizyk Stephen Hawking wycofał się z konferencji zorganizowanej przez Izrael, dołączając do bojkotu tego kraju przez akademików na znak protestu przeciwko okupacji ziem palestyńskich - poinformował Uniwersytet Cambridge.<br> Stephen Hawking, fot. AFP<br> <br> Przykuty do wózka 71-letni Hawking, który zdobył międzynarodowy rozgłos swoją pracą nad czarnymi dziurami w czasoprzestrzeni, miał przemawiać w czerwcu na prestiżowym spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Izraela Szimona Peresa.<br> <br> Nazwisko Hawkinsa jednak cicho spadło z listy uczestników w tym tygodniu, dając powód do radości zwolennikom propalestyńskich ugrupowań, dążących do izolowania Izraela na scenie międzynarodowej za okupowanie ziem palestyńskich.<br> <br> "Jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego" - podał na swojej stronie internetowej Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny.<br> <br> Uniwersytet Cambridge, na którym pracuje Hawking, potwierdził, że profesor zaaprobował to oświadczenie. Sam Hawking we własnym imieniu żadnego oświadczenia nie wydał.<br> <br> Jak podaje agencja AP, organizatorzy konferencji uznali decyzję Hawkinga za "nieusprawiedliwiona i złą".<br> <br> W ostatnich latach liczne osobistości ze świata sztuki i rozrywki, m.in. brytyjski piosenkarz Elvis Costello i rockowy zespół Pixies, odmawiały występowania w Izraelu w ramach poparcia dla Palestyńczyków.<br> <br> Bezpośrednie rozmowy izraelsko-palestyńskie załamały się w 2010 roku w związku z nieustającą rozbudową żydowskich osiedli na terytoriach zajętych w rezultacie wojny z 1967 roku. Na ziemiach tych Palestyńczycy chcą utworzyć własne państwo.


Brawa Dla Stephena za odwagę
Zgłoś
Avatar
majer 2013-05-08, 13:49 10
zastanawia mnie po chuj pisać "Przykuty do wózka 71-letni Hawking" toć to chyba wszyscy wiedzą, wydaje mi się że opisywanie ze szczegółami i to zbędnymi to jak pisanie :

Papież Jan Paweł II, który jest prawiczkiem, pozdrawiał wszystkich na placu św Marka"

ps. dzięki za wrzutke, fajne info, piwo.
Zgłoś
Avatar
stefan szufla 2013-05-08, 13:51 9
Wiesz może nie każdy jednak wie że jest przykuty do wózka ;/ nie mniej jednak zawsze wiedziałem że to mądry chłop
Zgłoś
Avatar
Klausu 2013-05-08, 14:00 43
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-05-08, 14:01 11
I weź tu bądź człowieku mądry.... nie cierpię żydów i ciapatych czyją stronę trzymać?
Zgłoś
Avatar
Xiem 2013-05-08, 14:15 4
Gdyby nie Izrael ciapate gówno już dawno zalałoby świat...
Zgłoś
Avatar
kupaDelfina 2013-05-08, 14:18 5
raczej gdyby nie my, 1683 Bitwa pod Wiedniem
Zgłoś
Avatar
Miziou 2013-05-08, 14:54 15
W tym wypadku to akurat mnie mało obchodzi czy to ciapaci, czy czarni, czy niebieskoszarzy. Wyobraź sobie, że ktoś ci włazi do chaty, rozsiada się w pokoju, zajmuje kuchnie, a ciebie wpierdala do klopa - bo w jego "swietej ksiedze" jest napisane, ze to jego mieszkanie. Sąsiedzi mają cię w dupie, cała reszta blokowiska też, a ty jak chcesz się wynurzyć z rodziną z kibla, żeby walczyć o swoje, to dostajesz srogi wpierdol. Pierdolę ich, nie jestem antysemitą, ale antysyjonistą na pewno.

Brawa dla Hawkinga.
Zgłoś
Avatar
zippedin 2013-05-08, 14:59 6
Zgłoś
Avatar
b................n 2013-05-08, 15:06
Na marginesie chciałem tylko powiedzieć, że Hawking na pewno jest medialną postacią, ale wśród fizyków za tak bardzo wybitnego nie uchodzi. Jest na pewno popularyzatorem fizyki, jednak co do wkładu w naukę, to żyli do niedawna i nadal żyją fizycy o wiele wybitniejsi, z tym, że nie tak popularni wśród ludu pracującego miast i wsi.
Zgłoś
Avatar
sługaSzatana 2013-05-08, 16:06 2
Ciapatych nie lubię, ale pejsatych syjonistów jeszcze bardziej. Piwko ze słomką dla Hawkinga.
Zgłoś
Avatar
R................s 2013-05-08, 16:26
eeeeeeeeeeeeeeee tam pierdolenie. Wpierdalają się wszyscy w konflikt, który trwa od początku świata i myślą, że coś kiedykolwiek zmienią.
Zgłoś
Avatar
adekniejadek89 2013-05-08, 19:15 4
szer.Lucjan napisał/a:

I weź tu bądź człowieku mądry.... nie cierpię żydów i ciapatych czyją stronę trzymać?



ja trzymam stronę Palestyny, byli tam wcześniej więc mają prawo do własnego terytorium
Zgłoś
Avatar
Promocja 2013-05-08, 19:40 2
adekniejadek89 napisał/a:



ja trzymam stronę Palestyny, byli tam wcześniej więc mają prawo do własnego terytorium



Ja w sumie nie tyle co trzymam stronę Palestyny, co po prostu nie lubię żydów
Zgłoś
Avatar
klip88 2013-05-08, 19:41
marna prowokacja... bbcwatch.org/2013/05/08/bbc-promotes-false-hawking-boycott-claims/
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie