18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 35 minut temu
🔥 Indie w minutkę - teraz popularne
Strajk Polaków w Holandii
Murzyn9111 • 2015-03-20, 7:47
Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem bardzo dumny za Polaków że w końcu potrafili się zjednoczyć i zorganizowali PIERWSZY strajk ! Trzymam kciuki za nich ! Oby to był sygnał dla innych którzy wyjeżdżają bądz pracują przez zlodziejskie agencje !

Jeden z pierwszych, jeżeli nie pierwszy tak duży strajk Polaków w Holandii.
Aż 70 Polaków przerwało pracę w dniu (18.03.2015) na plantacji Van Gennip w miejscowości Nuenen.

Poszło o wynagrodzenia, roszczenie miał pracodawca do swoich pracowników sezonowych. Usłyszeli oni, że muszą oddać część wynagrodzenia, bo dostali go zbyt dużo.

Dość niecodzienną sprawą zajął się Wim Baltussen ze związku zawodowego FNV. - Nie przedstawiono żadnego dobrego wyjaśnienia ani list płac, strajk potrwa przez kilka godzin - powiedział przed kamerami.

(związki zawodowe popierają polaków a właściciel przed kamerami nabiera wody w usta )

Van Gennip firma rolnicza z kilkoma oddziałami w Brabancji Północnej, głównie zajmuje się uprawą truskawek i szparagów.

Dnia (19.03.2015) jeden ze strajkujących Pan Karol Jan Wutka przekazał informację, że strajk trwa i uczestniczy w nim 78 Polaków, w konflikcie z pracodawcą pomagają strajkującym związki zawodowe. Strajkujący mają opuścić teren zakładu do (20.03.2015), takie dostaliśmy ultimatum od właściciela firmy - dodał Karol Jan Wutka.

Dziennikarze z omroepbrabant.nl postanowili dokładniej się przyjrzeć warunkom pracy i zakwaterowania Polaków.

Na filmie (pod tekstem) możemy zobaczyć 8 osobowe pokoje na niewielkiej powierzchni. Jak przekazał nam jeden ze strajkujących tak wygląda właśnie część pokoi w których są zakwaterowani Polacy.

Jeszcze raz brawo Polacy !!!



Zródło: mojaholandia.nl, omroepbrabant.nl
Zgłoś
Avatar
Smutas 2015-03-20, 8:16 8
Być dumnym bo zastrajkowali? Ja pierdolę, co za patologia...
Zgłoś
Avatar
ja88 2015-03-20, 8:20 35
Hahahahaha Jakie warunki mieszkalne Tak właśnie wygląda praca emigrantów A wystarczyło się uczyć
Zgłoś
Avatar
m................0 2015-03-20, 8:22 2
Co Polacy mają do strajkowania w Holandii? Nie są u siebie, Polska nie była kolonią holenderską, więc powinni mieć mniej do powiedzenia niż ci z dredami z Surinamu.
Zgłoś
Avatar
~Beny 2015-03-20, 8:50 70
ja88 napisał/a:

Hahahahaha Jakie warunki mieszkalne Tak właśnie wygląda praca emigrantów A wystarczyło się uczyć



Pierdolisz jak potłuczony.
Zgłoś
Avatar
cys23 2015-03-20, 8:55 13
Chuj w dupe oszustom, czy to Holender czy Anglik czy Polak.
Glebe mam z tych sezonowych dorabiaczy. Większość jeździ tam co rok, języka nic się nie nauczą, bo gnieżdżą się w piętnastu rodaków na 6m2, zarobi janusz swoje, wróci i kupi sobie pasata.
Zgłoś
Avatar
Misiek_KRK 2015-03-20, 9:16 16
Pracowałem w Holandii przez 3 miesiące na truskawkach. Był to rok 2004. Za 3 miesiące odłożyłem 3 tysiące EUR czyli ok 14500 zł. W Polsce zarabiałem wtedy 924 brutto (pierwsza praca). Zapierdzielałem po 10-12 godzin, w upale. Spanie w podobnych pokoikach jak na filmie. Jedzenie przez pierwszy miesiąc przywiezione z Polski czyli typowe słoikowe klopsy, gołąbki, krokiety i zupki chińskie. Potem juz kupowane w Aldi kurczaki, parówki i wstrętny chleb. Schudłem 8 kg. Czy warto było. Dla mnie bylo to ok 12% mieszania w Krakowie. tylko dzięki temu wyjazdowi kupiłem. Więcej juz nie pojechałem i nie polecam. Spora część osób odpuszcza po tygodniu. Dal początkujących zbieranie truskawek to gwarantowany ból kręgosłupa, kolan.
Ogólnie holender traktował nas normalnie, a najgorsi są polscy kapo, czy brygadziści.Ci są panami bo skończyli zawodówkę i siedzą w Holandii od kilku lat. Mieli płacone 7 EUR/h
Zgłoś
Avatar
Parman 2015-03-20, 9:32
oooo Nunen w sumie jakieś 30km ode mnie ;D tu gdzie ja mieszkam też jebią POLSKIE biura pracy Polaków niestety.
Ale zasiłki mają fajne
Zgłoś
Avatar
vihura 2015-03-20, 11:55 5
Murzyn9111 napisał/a:

Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem bardzo dumny za Polaków bla bla bla



za Polaków ?? a w jakim Ty jezyku piszesz ??
Zgłoś
Avatar
pucek007 2015-03-20, 12:27 3
Wcześniej piszecie ze kurwa Polska to chujnia trzeba wypierdalać za granice a jak już ktoś spierdzieli to gnoicie ich bez przerwy.Każdy szuka lepszego bytu niż to co nam kochany kraj oferuje.
Zgłoś
Avatar
dth 2015-03-20, 12:36 56
heh... na sadisticu głównie zjeby siedzą, więc się nie dziwcie, że jak ktoś pracuje w Polsce i narzeka na stawkę, to go zjebią od góry do dołu, że uczyć się trzeba było itp. Jak się uczy to znaczy że pasożyt i żeby wypierdalał, bo po socjologii pracy nie dostanie. Jak studiuje zaocznie i pracuje, to mu powiedzą żeby na dzienne przeszedł i stypendium wziął, bo "się bardziej opłaca". Jak wyjeżdża za granicę i dorabia sezonowo, to znaczy że pizda i daje się ruchać. Jak wyjeżdża ogólnie za granicę, to też pizda, bo powinien siedzieć w Polsce i dłubać za 8zł/h albo zostać milionerem. Ogólnie jak ktoś nie zarabia 10k+ zł miesięcznie, to trzeba go zjebać z góry do dołu, a jak zarabia, to pewnie złodziej albo/i pedał.

Najśmieszniejsze jest że głównie wypowiadają się dzieciary, co to nigdy jeszcze w pracy nie były i wyobrażają sobie że po swoich dziennych studiach to będą miliony zarabiać. Jebcie się na ryj znawcy świata.
Zgłoś
Avatar
mikmas 2015-03-20, 12:48 3
Ale nazwisko to Pan Jan ma przednie
Zgłoś
Avatar
janlew 2015-03-20, 13:03 4
PO robi z Polaków tanią siłę roboczą celowo i za berlińskie srebrniki. By nie chcieli do Polski wracać, i woleli robić za półniewolnika u niemca, PO zapewniło:
- zniszczoną gospodarkę.
- zniszczoną edukację.
- zniszczoną służbę zdrowia.
- podwyższony wiek emerytalny, obniżając w Rzeszy.
- bardzo wysokie podatki, akcyzy i ceny.

Jak już młodzi ludzie wyjadą i gospodarka całkowicie się załamie, Niemcy wykupią zachodnie ziemie odebrane w 1945 roku hitlerowcom.
Zgłoś
Avatar
bartoszbarto 2015-03-20, 13:09 2
Właściwie to NIKT tych pyszałków nie trzyma tam na siłę. Więc szczerze. Jak się nie podoba to niech WYPIERDALAJĄ. Moja znajoma na tulipany do NL jeździ. 8tysi miesięcznie na czysto. Jeździ razem z mężem. Praca jest prawie całym rokiem bo od posadzenia cebulki, przez kwiaty, oczyszczanie plantacji, segregacja cebul i sprzedaż cebul. Taki "producent i sprzedawca" cebul tulipanowych. Koleżanka z mężem po 2 latach pobudowali się w Polsce. W tym roku mija 8 lat jak u gościa pracują. Na nic im nie brakuje. Jeżdżą z chęcią. Nie przepracowują się jak niewolnicy.
Jedyny mankament tej pracy to właśnie cienkie warunki mieszkaniowe. Ale facet nie każe im siedzieć na kupie jak wszom. Kto chce - może przecież wynająć mieszkanie w miejscowości oddalonej o kilka km. Nawet kilka par zgadało się i wspólnie wynajmują większe mieszkania co dużo nie wychodzi.
Te typy z nagrania nie dość że na 100% nie zarabiają mniej to jeszcze są tak skąpe że zamiast coś wspólnie wynająć to siedzą na kupie. Chodzi tylko o pieniądze. Nie oszukujmy się.
Moja opinia jest taka że to durnie bo szczerze - nikt ich tam na siłę nie trzyma. Mogą wracać bo na ich miejsce jest 10 innych chętnych. Więc po co narzekać. Jak się nie podoba to Won!
Zgłoś
Avatar
dmesg 2015-03-20, 13:14 4
O KURWA :o To w takich warunkach ludzie mieszkają w tych słynnych krajach, gdzie tak przyzwoicie płacą i gdzie można żyć jak człowiek? Ej, czy tak jest wszędzie dla robotników niewykwalifikowanych czy to kwestia przypadku, że taki kibel?
No i.... jakim skurwysynem trzeba być, żeby w ogóle proponować takie warunki lokalowe pracownikom? Oby piekło pochłonęło jebanego holendra.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie