18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Strzelanina w Magdalence
n................e • 2013-01-01, 17:45
W tym roku mija 10 rocznica "brawurowej" akcji naszych antyterrorystów w Magdalence. Postanowiłem wam przypomnieć ten temat.

Akcja została przeprowadzona w nocy z 5 marca na 6 marca 2003. Jej celem było zatrzymanie zaliczanych do najgroźniejszych przestępców w Polsce - Roberta Cieślaka i Białorusina Igora Pikusa, członków tzw. gangu "Mutantów".
W wyniku tej akcji zginęło dwóch Antyterrorystów a 17 zostało rannych (prawdopodobnie 17 bo są różne info na ten temat). bandyci zginęli na miejscu, zaczadzili się.

Przebieg akcji:
Białorusin Igor Pikus vel Aleksander Wołodin i Robert Cieślak używający pseudonimu "Cieluś" za pomocą fugasów, min, granatów i innych ładunków wybuchowych zaminowali ogród przy domu w Magdalence przy ul. Środkowej, w którym się ukrywali. Podczas próby zatrzymania w nocy z 5 marca na 6 marca 2003 gdy funkcjonariusze o godz. 00:44:24 weszli do domu ładunki wybuchowe eksplodowały, zabijając jednego z antyterrorystów na miejscu. Przestępcy praktycznie cały czas prowadzili ostrzał z 29 jednostek broni, pistoletów samopowtarzalnych (m.in.: Glock 17, TT-33), maszynowych (m.in.: vz.61 Skorpion, Uzi Mk.3, PM-98 i PM-84P, CZ-75 Full Auto), karabinów automatycznych (AKMS i AKS-74U) i sztucera, oraz strzelby dwu systemowej Franchi SPAS-12. Poległo dwóch funkcjonariuszy: podkom. Dariusz Marciniak i nadkom. Marian Szczucki. 17 innych funkcjonariuszy zostało rannych. Na skutek zatrucia tlenkiem węgla, budynek częściowo się zawalił, spłonął, a obaj przestępcy zginęli na skutek zaczadzenia. Przestępcy zginęli w pożarze domu, żaden nie został postrzelony wbrew temu co twierdzili biorący udział w akcji policjanci - sekcja zwłok nie wykazała żadnych ran postrzałowych na zwłokach obu przestępców. Kilku policjantów po akcji w Magdalence w wyniku szoku rozstało się na zawsze ze służbą w formacjach policyjnych. Pojawiały się spekulacje nt. przynależności Pikusa do jednej z grup sił specjalnych KGB, jednak według instruktora strzelectwa bojowego i taktyki Marcin Kosska, który prowadzi działalność w b. Związku radzieckim w rzeczywistości człowiek ten był tylko wartownikiem w jednostce SPECNAZ. W operacji prowadzonej w Magdalence uczestniczyli funkcjonariusze z Wydziału Terroru Kryminalnego, oraz Wydziału Bojowego Zarządu Wsparcia Bojowego CBŚ w sumie było tam według przekazów 23 policjantów. Budynek został źle narysowany, wskutek czego grupa mająca zaatakować dom z drugiej strony przemieściła się pod główne wejście. Policjanci nie mieli informacji od innych funkcjonariuszy, że bandyci mają na koncie udziały w zabójstwach, posiadają materiały wybuchowe i jak uprzednio oświadczyli w świecie przestępczym "będą walczyć do śmierci". Zawinił obieg informacji między komórkami w Policji i postanowiono zatrzymać zawodowych morderców jak zwykłych producentów liści tytoniu. Zespół uderzeniowy nie dysponował żadnym karabinem maszynowym, który jest przydatny do ognia zaporowego w wypadku napotkania silnej obrony, nie dysponowano żadnym rodzajem karabinu wyborowego, ani granatnikami specjalnymi umożliwiającymi wstrzelenie na górne piętra ładunków z gazem łzawiącym bądź ogłuszająco-oślepiających. Te ostatnie wprowadzono dopiero po tych wydarzeniach (H&K MZP-1/HK69). Prawdopodobnie w chwili wejścia na posesję komandosi zostali już zauważeni, gdyż na górze włączono światło, a zaraz potem je zgaszono. Według niektórych źródeł do kwietnika obok schodów, gdzie był fugas, który poraził grupę szturmową, prowadził kabel wypuszczony przez rynnę. Gdyby teren systematycznie obserwowano, np. za pomocą zespołu obserwacyjno-strzeleckiego, można by to wcześniej wychwycić. Zresztą ładunek ten przecież kiedyś musieli założyć, ciągłej obserwacji nie mogłoby to umknąć. Obu przestępców wspierał ktoś z policji, dzięki czemu jakiś miesiąc wcześniej Cieślak uciekł w lesie z taksówki, która była obserwowana. Do dziś nie wyjaśniono wątku współpracy bandytów z informatorem w policji. Ciekawe, że np. wrocławscy funkcjonariusze CBŚ mieli dużo informacji nt. Pikusa, m.in.: taką, że dokonał co najmniej 7 zabójstw na zlecenie, w tym na Białorusi wysadził w powietrze dom, w którym znajdował się milicjant ze swoją żoną

Filmik z pierwszej wymiany ognia (słaba jakość):


zdjęcia domku po akcji:
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-01, 17:53 19
Brygada antyterrorystyczna policji 40-milionowego kraju nie miała na wyposażeniu granatnika, który ma co drugi brudas w Syrii czy innym Afganistanie?

Nie znam się na tym, ale gdybym był dowodzącym tą akcją to kazałbym ten dom po prostu wysadzić w pizdu. Skoro nie mieli zakładników a i tak byli do odstrzału, to co za różnica?
Zgłoś
Avatar
bo77 2013-01-01, 17:55
Od tego są takie wydziały, jak WTO, żeby nie było tego typu wtop. Ale się zdarzają. Chłopaki z AT nie planują, nie ustalają taktyki. Operacyjni dali dupy.
Zgłoś
Avatar
masaj990 2013-01-01, 17:58 9
BongMan napisał/a:

Brygada antyterrorystyczna policji 40-milionowego kraju nie miała na wyposażeniu granatnika, który ma co drugi brudas w Syrii czy innym Afganistanie?

Nie znam się na tym, ale gdybym był dowodzącym tą akcją to kazałbym ten dom po prostu wysadzić w pizdu. Skoro nie mieli zakładników a i tak byli do odstrzału, to co za różnica?



Chcieli to załatwić humanitarnie, zresztą byli nastawieni, że sobie po prostu wejdą, zakują i tyle, a tu zonk
Zgłoś
Avatar
K................a 2013-01-01, 17:59 10
Po tym jak zginął pierwszy antyrerrorysta, powinnibyli przyjechać czołgiem i rozpierdolić ten dom z tymi śmieciami w środku.
Zgłoś
Avatar
ru_ziolo 2013-01-01, 18:07 13
~Bongman
Właśnie jak się nie znasz to lepiej się nie odzywaj bo pierdolisz głupoty.

Mnie to rozjebało.
Cytat:

Na skutek zatrucia tlenkiem węgla, budynek częściowo się zawalił


Nie wiedziałem, że tlenek węgla tak działa na budynki ;]
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-01, 18:24 7
ru_ziolo napisał/a:

~Bongman
Właśnie jak się nie znasz to lepiej się nie odzywaj bo pierdolisz głupoty.


To wyprowadź mnie z błędu. Ale mów, nie szczekaj.
Zgłoś
Avatar
kalion83 2013-01-01, 18:25 3
Z tego co kojarzę akcja w magdalence byłą nawet ujęta w serialu "pitbull"
Zgłoś
Avatar
ru_ziolo 2013-01-01, 18:40 4
Bongman ja nie twój stary żeby szczekać bo podobno jak cie poczęli to niezła impreza była.

Najpierw zaznajom się troszkę z polskim prawem i działaniem policji w poszczególnych sytuacjach a nie pierdolisz co byś zrobił jakbyś miał.

Ciebie powinni odjebać z "granatnika" za suchary i wpierdalanie 3 groszy w temacie na którym się kompletnie nie zna i brak nawet chęci żeby się zaznajomić przed jebnięciem kolejnego bezsensownego komentarza.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-01, 18:47 101
ru_ziolo napisał/a:

pierdolisz głupoty.


ru_ziolo napisał/a:

ja nie twój stary żeby szczekać


ru_ziolo napisał/a:

jak cie poczęli to niezła impreza była.


Nie potrafisz normalnie rozmawiać tylko wyzywać musisz? W chlewie ze świniami się chowałeś, chamie?

Na tym polega forum, na wypowiadaniu się na dany temat. Nie znam się na wszystkim. Piszę co myślę na dany temat, ktoś to czyta, widzi że nie mam racji, odpowiada na mój komentarz i pisze mi dlaczego racji nie mam. "Nie mógłbyś tak zrobić, bo ..." Ja to czytam i dowiaduję się czegoś. Tak robią cywilizowani ludzie. A niewychowane warchlaki tylko wyzywać przez internet potrafią i nie wnoszą nic do dyskusji.
Zgłoś
Avatar
ru_ziolo 2013-01-01, 18:54 3
Ojoj nie popłacz się.
Sam zacząłeś od szczekania, teraz do świni przeszedłeś.
Brawo panie gwiazdo sadistica którego boli krytyka.

Ja mam jaśnie pana uświadamiać?
Jak ja się na czymś nie znam to się nie wypowiadam i nie pieprze głupot na poziomie gimnazjalnym.

Ktoś mądry kiedyś powiedział:
Nie wdawaj się w dyskusję z idiotą bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona jego własną bronią.
Nie chce się zniżyć do sucharowego poziomu więc nie będę nikogo uświadamiał.

Od tego jest szkoła i rodzice - jak widać ze szkoły nic nie wyniosłeś z domu też.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-01-01, 19:02 42
ru_ziolo napisał/a:

Sam zacząłeś od szczekania


Ty zacząłeś.
ru_ziolo napisał/a:

Właśnie jak się nie znasz to lepiej się nie odzywaj bo pierdolisz głupoty.


Cywilizowany, kulturalny człowiek napisałby to inaczej.
Mało tego:
ru_ziolo napisał/a:

boli krytyka.


Wyzywanie czyichś rodziców to według ciebie krytyka?

ru_ziolo napisał/a:

jak widać ze szkoły nic nie wyniosłeś z domu też.


Ty za to wyniosłeś z domu... Wszystko oprócz kultury... Twoja matka byłaby dumna gdyby wiedziała że wyzywasz rodziców innego człowieka, bo ten ma odmienne zdanie niż ty?

ru_ziolo napisał/a:

sucharowego poziomu


I koronny pseudo argument każdego, kto jest za głupi żeby wymyślić coś własnego.

Reasumując: Nie wiesz na czym polega forum, nie potrafisz rozmawiać jak człowiek, nie wniosłeś do rozmowy nic oprócz obelg i zniżyłeś się najniżej jak się da, wyzywałeś rodziców. Wszystkie symptomy mentalnego gimbusa potwierdzone. Co się robi z gimbusami na forum?
Zgłoś
Avatar
Jimm 2013-01-01, 19:07 8
Zgłoś
Avatar
MIhau_ 2013-01-01, 19:09 7
@BongMan rozjebac to wszystko w pizdu to mogli tylko przestepcy, nie Policja. Policja ma zlapac, a nie jak wojsko wyeliminowac.
Zgłoś
Avatar
ziever 2013-01-01, 19:15 1
"Na skutek zatrucia tlenkiem węgla, budynek częściowo się zawalił" - true story
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie