18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:49
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:52
Studencka Choinka
zuczek33 • 2013-12-18, 19:44
Z czasów studenckich. Pozdrawiam współtwórców! Do świąt jeszcze trochę ale korzystając z okazji Wesołych Wszystkim!



Mniejsza ze zdjęcia, podświetlona na niebiesko:

Zgłoś
Avatar
myha 2013-12-19, 14:28 1
Po zawodówce też można zarabiać dużo tylko trzeba coś umieć robić. Jak umiesz układać glazurę/tarakote to 4-6k można wyciągnąć lekką ręką(zależnie od regionu Polski), podobnie murarze(w mojej mieścinie na wschodniej ścianie dostają 14+ zł na godziną do ręki). Podobnie jak umiesz obsługiwać jakiś sprzęt(zgrzewacz/spawacz/operator koparki).
Ba głupi pomocnik jak Imie_jego_44 od skuwania ścian i przerzucania piachu ma dychę do ręki.
Zgłoś
Avatar
c................h 2013-12-19, 14:30 7
@Imie_jego_44 Po pierwsze inżynier nie jest od dźwigania cegieł, tylko od rozsądnego zaplanowania, przykładowo, budowy domu. I w tym miejscu właśnie wychodzi to, że inżyniera się nie docenia, bo "zrobi sobie obliczenia i bierze za to 5000 zł, a ja bym to sam zrobił za darmo". Nie, nie zrobiłbyś, ani ty, ani ktoś inny kto się nie zna na tym. Przy budowie domu, układu sterowania, silnika, czegokolwiek z zakresu inżynierii trzeba mieć wiedzę, trzeba wiedzieć co, ile, jak i przede wszystkim dlaczego, a nie walić na oko. A ktoś kto nie skończy studiów z odpowiedniego zakresu nie wie o takich rzeczach, pewnie nawet nie ma świadomości, że trzeba przeprowadzić dokładne planowanie i obliczenia. I twoja wiedza jest z twojej dziedziny czyli z rodzaju gipsu, szpachli, cementu itp, a nie z inżynierii budownictwa. Po drugie, jeśli oceniasz kogoś przez pryzmat samochodu, którym jeździ to chyba jest apogeum świadczące o tym jakim burakiem jesteś. Może twój szef czy tam kierownik nie jeździ bmw, bo np kupił działkę i buduje sobie dom, hę? Nie dla każdego bryka jest w życiu najważniejsza. Inną sprawą jest to, że rzeczywiście spada poziom jakości wykształcenia w Polsce i tytuł magistra często otrzymują osoby, które na magisterskie studia nawet nie powinny się były dostać. Martwi mnie to, że inżynierowie są oceniani właśnie przez pryzmat takich łebków, którzy prześlizgują się na grzbietach zdolnych kolegów przez kolejne semestry.
Zgłoś
Avatar
AnalTerror666 2013-12-19, 14:31 3
Imie_jego_44 napisał/a:

To dużo masz wolnego czasu, że możesz dorobić wysokość pensji ciężko zapieprzającego fizycznie Polaka który realnie coś wykonuje a nie siedzi za biurkiem i udaje, taki mamy poziom studiów w Polsce jest czas na chlanie, spanie i dorabianie a nauka gdzieś na końcu bo i tak przepuszczą w końcu mają z tego kasę od państwa.


No i chuj ci do tego. Widzę, że w twoim świecie robotnicy nie piją i są idealni we wszystkim. A teraz idź już bo rowy same się nie wykopią.
Zgłoś
Avatar
brudnyhary19 2013-12-19, 14:34
po co to zbędne pierdolamento, teraz to bez znajomości to się gówno zrobi
Zgłoś
Avatar
_................_ 2013-12-19, 14:39 2
cabadath napisał/a:

Nie, nie zrobiłbyś, ani ty, ani ktoś inny kto się nie zna na tym. Przy budowie domu, układu sterowania, silnika, czegokolwiek z zakresu inżynierii trzeba mieć wiedzę, trzeba wiedzieć co, ile, jak i przede wszystkim dlaczego, a nie walić na oko. A ktoś kto nie skończy studiów z odpowiedniego zakresu nie wie o takich rzeczach, pewnie nawet nie ma świadomości, że trzeba przeprowadzić dokładne planowanie i obliczenia.


Obawiam się, że obecnie spora część osób, które kończą studia z odpowiedniego zakresu, też nie ma o tym zielonego pojęcia.
Zgłoś
Avatar
parzyh 2013-12-19, 14:42 2
Studia w polsce to syf, nie jara mnie 2500 brutto, bo jest tak, kończysz studia idziesz do roboty masz 1900 na reke po 3 latach masz 2500 po 8, 3200 łooo MEGA! W tych czasach trzeba miec pomysł na siebie i pojawić się w odpowiednim miejscu i znać odpowiednie osoby. Trzeba potrafić kombinować i nie mówię tu o robieniu w chuja innych. Nie wybieram się na studia, otwieram swoją działalnośc, nie będę robił na kogoś za 2 tys. Najważniejsze to mieć pomysł na siebie
Zgłoś
Avatar
c................h 2013-12-19, 14:43
@~de Sade O czym również napisałem Cymbałów na studiach nie brakuje i moim zdaniem powinno być gęstsze sito, ale to wynika z polityki uczelni. Im więcej magistrów wykształci, tym będzie lepiej postrzegana. Tak myślę przynajmniej.
Zgłoś
Avatar
parzyh 2013-12-19, 15:01
cabadath napisał/a:

@~de Sade O czym również napisałem Cymbałów na studiach nie brakuje i moim zdaniem powinno być gęstsze sito, ale to wynika z polityki uczelni. Im więcej magistrów wykształci, tym będzie lepiej postrzegana. Tak myślę przynajmniej.



I to jest złe i własnie dlatego jest jak jest (praca po studiach i postrzeganie studentów) kiedys studentem był ktoś, trudno było sie dostać a teraz? Każdy debil może zostac studentem bez najmniejszego problemu.
Zgłoś
Avatar
Dżizas_kurde 2013-12-19, 15:23
Cytat:


ominelo Was tyle i musicie po zawodówce zapierdalac przy łopacie a rodzice ciągle dorzucają Wam na "czteropak"


Oj zdziwiłbyś się kolego.. ile zarabiają i gdzie pracują ludzie którzy pokończyli zawodówki i technika...
Taki typowy pan Kaziu czy Zdzisiu co się fachu nauczył w zawodówce, spawania, stolarki czy szlifierstwa....
to powiem ci że po tych swoich studiach na kasie w tesco nie zarobisz tyle przez pol roku co on w jeden miesiąc albo za jedną "fuchę"
Zgłoś
Avatar
myha 2013-12-19, 15:41
cabadath: akurat budowa domu to zły przykład, znam wiele przykładów ludzi którzy nie skończyli żadnej szkoły budowlanej(nawet zawodówki), a mimo tego potrafiły by bez problemu dom zbudować. Na studiach zaocznych poznałem wielu takich ludzi których wiedza daleko przewyższała moją, a nawet wiedzę wykładowców(20 lat praktyki w zawodzie robi swoje), osoby prowadziły dobrze prosperujące firmy, a na studiach są tylko żeby zrobić papier.
Studia związane z budownictwem są potrzebne żeby prowadzić wielkie inwestycje(budowa mostów, wysokościowców, sieci przesyłowych itp) a nie żeby budować domy. Zresztą jeszcze jakiś czas temu do projektowania czy kierowania budową domów wystarczył tytuł technika(nie pamiętam kiedy te przepisy zmieniono).

Studia to nie jest jedyny sposób by zdobyć wiedzę na dany temat.
Zgłoś
Avatar
gitbejbe 2013-12-19, 15:55 9
akurat byłem współtwórcą i współlokatorem tego pokoju z tym cudeńkiem. Fajny nowinka po pracy od kumpla, że jestem na głównej na sadolu, ale jeszcze bardziej cieszą mnie te prymitywne komentarze od klasy roboczej

Po jednym zdjęciu wiecie, że ja i mój kumpel jesteśmy nierobami i alkoholikami. Każdy z nas skończył studia informatyczne gdzie ja teraz pracuje od 2 lat jako programista urządzeń sterujących i dostaje za to ~ 3900zł do reki na umowie o prace i z pełnym pakietem medycznym - na mazurach w małej mieścinie. Dodatkowo zarabiam tworząc strony/aplikacje webowe, z których potrafie dorobić w miesiącu nawet 4000zł. Co dalej: tworze aplikacje i urządzenie do sterowania kotłami grzewczymi, gdzie przez internet moge sobie wejść do chaty i sterować całym centralnym ogrzewaniem - to już na użytek własny jako pomysł na swój interes, na który mam już popyt u 4 dużych firm w tym jednej litewskiej. I kurwa co ? frajerzy ;*

Tak całe 3 lata studiów nie zarobiłem ani grosza, kasę dostawałem od rodziców w wysokości 1200zł za co musiałem opłacić pokój i wyżyć. Uczyłem się i bawiłem tak, że te 3 lata wspominać zawsze bede jako jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Ta choinka została zrobiona przez nas na wigilie studencką, na którą zaprosilismy znajomych ze studiów. Takiej wigili jaką my odjebaliśmy niektórzy nie mają nawet w rodzinnym domu. Pełna kultura, świąteczne potrawy, odpowiednia muzyka, fajni ludzie i nie jakaś zarzygana libacja, z którą tylko klasa robocza kojarzy studentów. A wy czym macie się pochwalić zazdrosne skurwysyny po technikum lub gimnazjum ? Współczuje dla waszych dzieci, bo chcąc pójść na studia będą musiały powiedzieć, ze mają ojca chuja który żałuje na edukacje swojego dziecka
Zgłoś
Avatar
c................h 2013-12-19, 16:05
@myha Nie wiem jak to jest w branży budowlanej, pewnie masz sporo racji. Zgodzę się również, że nic tak nie wpływa na umiejętności i wiedzę, jak praktyka. Ale jest jedno ale. Ci ludzie, o których piszesz też zaczynali od zera i skądś się nauczyli wszystkiego, co dziś umieją. Wydaje mi się, że jak ktoś czerpie ze studiów garściami, to przyspiesza taki proces zdobywania wiedzy i może zdobyć dużo szybciej pożądaną wiedzę niż w 20 lat. Ale znów wychodzi to, że jak ktoś jest głąb to i studia mu nie pomogą.
Zgłoś
Avatar
atha 2013-12-19, 16:30
@cabadath Tak się składa, że pracuję w branży budowy mostów, dróg, i dużej kubatury i powiem ci szczerze, że studia są potrzebne tylko i wyłącznie do zdobycia uprawnień. Nic więcej czego tam uczą nie jest przydatne w pracy (może poza obsługą niwelatora, GPS-u itp. ale tego można nauczyć się w 10 min). W firmie w której pracuję główne prace prowadzą ludzie po technikach i to oni podejmują ważne decyzje, zgłaszają poprawy do projektu, kierują załogą. Inżynierki po studiach podbijają tylko pieczątki i wypisują papierki, może kiedyś zdobędą praktykę i też będą dobrzy ale po studiach bez kilku lat praktyki są tyle samo warci co pierwszy lepszy robol z łapanki. Całe szczęście większość z nich jest świadoma swojej niewiedzy i stara się czegoś nauczyć ale są też tacy którzy uważają się za kogoś pokroju Einsteina wtedy albo wylatują albo (jeśli to znajomek jakiegoś dyrektora) trzeba się z nim użerać.
Zgłoś
Avatar
WojtkU 2013-12-19, 16:33 2
Ale widze ze siuski z iq mniejszmym niz rozmiar buta maja bol dupy. Gdyby nie studenciaki a generalnie nauka i rozwoj to bysmy dalej srali pod siebie. nie wiem co jest waszym problemem, to ze ktos sie dostal na studia a wy nie. btw wiekszosc moich znajomych zapierdala do roboty po zajeciach zeby rodzicow odciazyc wiec nie pierdolcie
Zgłoś
Avatar
kemyzs 2013-12-19, 17:01 2
Imie_jego_44 napisał/a:


wkurwia mnie, że tacy huja umiący studenci blokują mi możliwość rozwoju bo ja chociaż na budowlance się znam lepiej niż te przemondrzałe studenciki budownictwa powyżej muszę w moim wieku skuwać ściany, ładować piach i wywozić gruz bo nie mam kurwa wykształcenia a oni mają ten nic nie warty papierek.

Najdobitniej o "wiedzy" technicznej świadczy to jak te inżynier znają się na motoryzacji, ja zwykły robotnik mam BMW koledzy też BMW albo Audi a mój kierownik inżynier z uprawnieniami Peugeotem zarabia parę razy więcej i stać go na dobre BMW a kupił kurwa francuski wyrób samochodopodobny gdzie każdy mechanik wie, że tym się więcej jeździ na lawecie niż drodze, zapytam retorycznie - jak to świadczy o jego wiedzy technicznej? no właśnie to świadczy, że nie ma o tym pojęcia a ma kurwa papierek i te egzaminy państwowe więc tyle to jest warte te całe papierki.



Nie wiem czy lepiej śmiać się z twojej wypowiedzi czy zapłakać.
Co do 1 części najpierw- wiek:36 lat piszesz ,że znasz się na budownictwie lepiej niż "inżyniery" ,a skuwasz ściany. To chyba gówno się znasz skoro w tym wieku dalej ściany kujesz, papierek tu o niczym nie świadczy, wiem bo pracowałem na różnych budowach zanim poszedłem na studia i powyższe roboty robiłem przez pierwsze ok. 3 miesiące zanim nie nauczono mnie murować i robić inne ambitniejsze rzeczy niż wożenie gruzu i "łopatowanie" i każdy kto umie coś zrobić na budowie zarobi nie męcząc się wożąc tylko gruz. Więc u Ciebie z nauką i pojmowaniem jest widać coś nie tak, skoro w tym wieku robisz to co mówisz.

Wzmianka o samochodzie to już w ogóle jest porażka, co to Ciebie obchodzi i skąd wiesz co było jego kryterium wyboru?
Poza tym opinia Audi,BMW - cacy, Francuzy - kicha, można wsadzić, a po 2 twoje bmw 3 czy 5 w wieku 13 + na pewno nie jest szczytem osiągnięć technicznych, a nie podejrzewam żeby osoba z twoimi budowlanymi osiągnięciami i stylem mogła poruszać się czymś innym.

Nie pluj na studentów, skoro nie wiesz nawet jak studia na prawdę wyglądają (nie europeistyki,zarządzania etc.) bo na nich nie byłeś więc nie Tobie oceniać.

Dziękuję.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie