18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
Szama dla sadoli
G................y • 2012-07-03, 9:03
Na życzenie...

Przepis na pizze własnej roboty

Mąka 450 Puszysta, tortowa - 2 szklanki
1/3 drożdzy hirondalla
3/4 szklanki / kubka wody - ciepłej nie gorącej co by nie zabić drożdzy
1/2 koncetratu pomidorowego
pół kieliszka octu
cukier
sól
pieprz
Bazylia
oregano
czosnek
temp. pieczenia 250 st.

dodatki - kto co lubi - wędlina, ser, papryka, salami - wg. gustu

Ciasto:
Do kubka wrzucić drożdze, dodać łyżeczkę cukru wymieszać i odstawić na 20 minut. Po 20 minutach do miski wsypać mąkę przesianą przez sitko aby napowietrzyć, dodać drożdze wymieszać. dodawać mąki aby ciasto odchodziło od ręki. Ciasto odstawić na godzine do wyrośnięcia, przykryć miskę szmatką.

Sos
Koncetrat na patelnie dodać bazylie oregano czosnek i ocet, zagtować na patelni całość.

Na blaszce rozłozyć ciasto wysmarować olejem i wstawić na 4 min do piekarnika, żeby urosło wyjąć. Nałożyć składniki i wstawić na 12 min, po 5-6 min obrócić blaszkę o 180 stopni, co by wypiekła się równo pizza z każdej strony.

Efekty :

Zgłoś
Avatar
J................o 2013-07-09, 23:45 1
smaka mi narobiłś, chuju
Zgłoś
Avatar
s................n 2013-07-10, 1:49
bazylia zawsze na propsie
Zgłoś
Avatar
bezimienny90 2013-07-11, 18:23
ja nie polecam natomiast dużo ziół. Owszem, dają fajny smak, ale jak da się za dużo (szczególnie bazylii) to bardzo podrażnia żołądek.
Zgłoś
Avatar
G................y 2013-07-15, 18:26 2
Nie jest to może wykwintne danie ale smaczne proste szybkie i na każdą kieszeń. Nie wygląda
okazale w mojej wersji ale może komuś wyjdzie ładniejsze

Spagetti z sosem pieczarkowym

30dkg pieczarek - trzeba je umyć
cebula
śmietana 18%
bulion / kostka rosołowa ( podzielić na 1/4 )- ja nie miałem bulionu użyłem kostki
makaron spagetti
kubek
oliwa z oliwek / olej
pieprz
sól
natka z pietruszki
duża patelnia

Do dzieła

cebulkę, należy pokroić w kostkę.
Pieczarki tniemy w plasterki.

Na patelnie wlewamy trochę oleju / oliwy wrzucamy i zasmażamy naszą cebule ( ma się ze złocić ). Dodajemy pieczarki,
wymieszać i ma się to razem połączyć, aż pieczarki będą miękkie ( puszczą soki ).
Dodajemy sól i pieprz, ale na samym końcu bo pieczarki puszczą soki i się nie przesmażą, a mają być chrupkie!!!!!
Po tym jak się połączy cebula i pieczarki solimy i pieprzymy.

Do całego kubeczka wlewamy bulion, albo rozpuszczamy kostkę rosołową ( proporcje kostki ) ( 3/4 ). (1/4 zostawiamy)

Do naszego dania dolewany na patelnie owy bulion lub rozpuszczoną kostkę. Ma się to dusić, aż do
zredukowania wody z pieczarek i naszego sosu.

DWA SPOSOBY ( wybierzecie sobie )

1. rozpuszczamy w połowie kubeczka z wodą nasze 1/4 kostki ( lub używamy pół bulionu )
ma być ciepły ale nie gorący. Do tego dodajemy 4-5 łyżek śmietany ( szybko mieszamy ) i na nasze
pieczarki z cebulką.

2. Można dodać śmietanę bezpośrednio ale może się zważyć, a nie oto nam chodzi.
Jak ktoś chce zagęścić sos za pomocą mąki to mieszać razem ze śmietaną i wtedy wlewać.

Makaron gotujemy al dente i układamy w ładny ładny zawijaniec na to polewamy nasz sos.

Smacznego.







Dodajemy śmietanę i zalewamy połówką bulionu i szybko mieszamy, palnik ma być WYŁĄCZONY!!!!! TO WAŻNE!!!!





Po wymieszaniu na maleńkim palniku ma się zredukować sos, czyli ma być bardziej stałe niż płynne ( jak ktoś chce może dodać mąki )

Nakładamy makaron ( w miarę ładnie )



Nasz makaron polewamy sosem i dekorujemy natką z pietruszki albo jak kto sobie tam woli



Smacznego.
Zgłoś
Avatar
Dannyk 2013-07-16, 14:13 1
Ja dodałem do tego jeszcze boczek wędzony i wyszła prawie Carbonara
Zgłoś
Avatar
Bl3s 2013-07-16, 21:27
Heh, od 2 lat przeglądam sadola, zajmuję się zawodowo gotowaniem a nie wiedziałem, że taki tematu tu istnieje
Zgłoś
Avatar
Freedom_69 2013-07-16, 22:05 1
@up no to dodawaj jakieś ciekawe przepisy
Zgłoś
Avatar
Bl3s 2013-07-16, 22:38 4
Większość rzeczy jest trudna lub niemożliwa do zrobienia w domu. Mogę zarzucić zdjęcie mojej potrawy zrobionej na pewien konkurs, na który niestety nie pojechałem, ale to sprzed ponad roku i trochę poziom poszedł od tamtej pory w górę ;P Tak to nie robię fotek, przepisów tez specjalnie nie spisuję, opieram się na doświadczeniu i tym, co mam w głowie



Najkrócej rzecz ujmując: kacze udo faszerowane smardzami i piersią kaczki, carpaccio ze szparagów, zielona soczewica z suszonymi pomidorami i miętą, puree z czerwonej kapusty, piana z czerwonej kapusty i sos z czarnej porzeczki na wywarze cielęcym. Dokroacyjnie zostały użyte trybula ogrodowa, sałata loro rosso i roszponka. Ten czarny talerz to tzw łupek.
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2013-07-16, 23:04 3
@up, nie dopisałeś, że to posiłek dla czterech rosłych chłopa
Zgłoś
Avatar
Kotli 2013-07-16, 23:56
Dick napisał/a:

@up, nie dopisałeś, że to posiłek dla czterech rosłych chłopa



Ale pewnie kosztuje tyle, że czterech rosłych chłopa by się najadło za takie pieniądze
Zgłoś
Avatar
W 2013-07-17, 15:02
jak widzę takie wymyślne kompozycje to zaczynam mieć poważne wątpliwości jak, i czy w ogóle, to się je
Zgłoś
Avatar
Bl3s 2013-07-17, 21:09 8
Macie porcję fotek:
Kawior z Crème fraîche

Zielone papardelle

Dzisiejsze ravioli z cielęciną
Zgłoś
Avatar
W 2013-07-17, 22:42
Bl3s napisał/a:

Macie porcję fotek:
Kawior z Crème fraîche


mamy na to polskie słowo. brzmi ono "śmietana"

za to ravioli wyglądają przekusząco
Zgłoś
Avatar
Bl3s 2013-07-17, 22:45
Akurat Crème fraîche to francuska, kwaśna i tłusta śmietana i jest to nazwa własna, dlatego jej użyłem W ravioli jest jeszcze grasica, to tak na podkręcenie atmosfery ;>
Zgłoś
Avatar
W 2013-07-17, 23:15
jak byłam we Francji, to każda śmietana nazywała się Crème fraîche
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie