18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:41
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
trochę historii
AaronSzechter • 2016-04-08, 16:48
dzisiaj przypada rocznica znanego sadolom ,,profesora''

8 kwietnia 1941 r. Bartoszewski został wypuszczony z Auschwitz ze względu na "zły stan zdrowia"

Władysław Bartoszewski został zatrzymany na Żoliborzu 19 września 1940 roku w masowej obławie zorganizowanej przez Niemców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia w tym samym transporcie co Witold Pilecki. 21/22 września 1940 roku obaj stali się więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Konzentrazionlager Auschwitz I, numer obozowy 4427, natomiast Witold Pilecki, który do obozy poszedł z własnej woli miał nr 4859).

Ewenementem jest to, że Bartoszewski został zwolniony z obozu został 8 kwietnia 1941 roku, ponoć przez zły stan zdrowia. Jego wersja wydarzeń jest taka, że stało się to możliwe dzięki działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jednak więźniowie Auschwitz wspominali, że z tego piekła na ziemi wychodzili jedynie ci, którzy kolaborowali z Niemcami i donosili na Polaków. Mimo to elitom III RP nie przeszkadzała niejasna przeszłość rzekomego "profesora", który został wylansowany jako jeden z "autorytetów moralnych".

taką ciekawostkę znalazłem
Zgłoś
Avatar
~Velture 2016-04-08, 17:12 2
Kurwa wiadomo ,że kapował na innych.
Nie wiem co w tym takiego odkrywczego.

Polakom za ukrywanie żydów groziło wycięcie całego drzewa genealogicznego a on nagle został wypuszczony bo źle się poczuł.... (przypomnę ,że TYLKO Polakom to groziło. W innych krajach za ukrywanie żydów nie groziła śmierć nikomu poza żydami ukrywanymi. Byliśmy JEDYNYM krajem w Europie gdzie nam groziła kara śmierci nam, naszym dzieciom, naszym wnukom, naszym dziadom itd. Wycinali nas Niemcy w pień tak aby nasze nazwisko nie przetrwało nigdy)

Kurwa ludzie trochę logiki.
Zgłoś
Avatar
Essent 2016-04-08, 17:34
Kablował i to nie tylko On,poczytajcie sobie inne historie.
Zgłoś
Avatar
saves 2016-04-08, 17:35
Są przecież komiksy "Przygody profesora w Ałszwic".
Zgłoś
Avatar
nowynick 2016-04-08, 17:37 4
Łatwo oceniać. Wszędzie trupy , egzekucje, tortury. Jakiś psychopata kroi bliźniaki na części , inny eksperymentuje na plodach. Dnia byś nie wytrzymał jak pewnie i ja żeby nie sypać byle z piekła się wydostać...
Zgłoś
Avatar
janlew 2016-04-08, 17:49 2
No i z tego co ja się orientuje jego siostra była żoną SSmana. Co by wyjaśniało jego słynne twierdzenie, "We wojne bałem się Polaków bardziej niż Niemców". Pewnie nie jeden Judeus Kolaboratus, bał się ich bardziej. To nie lubiany przez Polaków "gatunek".
Zgłoś
Avatar
CodeineWarrior 2016-04-08, 20:21 2
Volksdeutsche się bali Polaków i słusznie.

Wracając do tematu; z powodu złego stanu zdrowia to poszedł by zwiedzać krematorium od środka i jedyna droga wyjścia z KL Auschwitz to przez komin.

Wydaje mi się, że zapominamy o jednej ważnej rzeczy rozważając o tamtych czasach, o honorze. Owszem zdarzały się gnidy ale większość Polaków stawiało honor i ojczyznę ponad swoje życie i jak mówił Rafał "Gan" Ganowicz, w czasie okupacji Niemieckiej Polacy na siebie nie donosili, niestety zmieniło się to po 45.
Zgłoś
Avatar
wwwj 2016-04-08, 20:36
Dawajcie te komiksy z Baroszewskim dawno nie było
Zgłoś