18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:20
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:32
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 11:56
UFO, czy istnieje naprawde?
frogo • 2013-01-16, 21:09
Zdjęcia przedstawiają wiele dowodów na istnienie obcych cywilizacji w czasach teraźniejszych jak i starożytnych. Myślę, że temat wam się spodoba.


Wiem, że temat całkowicie ściągnięty z kwejka, więc nie musicie tego mi mówić.
Zgłoś
Avatar
m................i 2013-01-17, 12:38
Jest jeszcze jedna możliwość- byćmoże to wcale nie kosmici tylko my- inni po prostu..
Zgłoś
Avatar
b................d 2013-01-17, 12:47 1
Jedna mała uwaga co do światła - nie da się przekroczyć prędkości światła w próżni - nie wiadomo jak zachowa się światło w innych ośrodkach (co do innych ośrodków/układów odniesienia to póki co spekulujemy, że istnieją, ale myślę, że to kwestia czasu kiedy je odkryjemy), tak samo jak ma to miejsce w przypadku dźwięku rozchodzącego się w atmosferze i w wodzie - w wodzie dźwięk porusza się szybciej.

Co do UFO - jestem sceptyczny. Z równym prawdopodobieństwem za prawdziwe można uznać twierdzenie, że na chwilę obecną to my jesteśmy najbardziej zaawansowaną technologicznie cywilizacją w znanym nam wszechświecie.
Zgłoś
Avatar
nihlus_pl 2013-01-17, 13:06
Dlaczego ludzie uważają, że kosmici mieliby lepszą technologię od naszej? Wszechświat nie jest znowu taki stary, a proces ewolucji jest dość powolny, dla przykładu mamy naszą rasę. Ludzie mogą mieć obecnie najlepiej rozwiniętą technologię w tej części galaktyki, a to oznaczałoby, że kosmici mogą istnieć, lecz to my będziemy pierwsi latać po świecie, tłumaczyło by to, dlaczego nie mamy kontaktu z innymi cywilizacjami.
Zgłoś
Avatar
Tymb arkus 2013-01-17, 13:20
@bloodstained
Jakich innych ośrodkach? Jakie inne układy odniesienia?

Oczywiście, że da się przekroczyć prędkość światła np. w wodzie. Zobacz sobie zdjęcia reaktorów jądrowych. Widzisz tą świecącą na niebiesko wodę? To promieniowanie Czerenkowa, emitowane przez neutrony, które poruszają się z prędkością większą, niż prędkość światła w wodzie.
Zgłoś
Avatar
nietykalny 2013-01-17, 13:21
UFO, czy jakkolwiek to nazwiecie naprawdę istnieje. Większość społeczeństwa staje w opozycji do tego typu informacji, zresztą biblia zaprzecza a jak wiadomo większość ludzi na świecie nie potrafi sama myśleć. Po pierwsze kosmici to nie jest jedna rasa, która nas odwiedza i ogląda, tych "ras" jest tysiące (a to tylko takie mniej lub bardziej ingerujące w nas). Dlaczego więc się nie pojawiają? Ponieważ doskonale wiedzą, że taki ruch byłby społecznie niemożliwy, ludzie niepotrafiliby tego pojąć, odrazu po stronie kościoła pojawiły by się słowa, że to jakieś złe byty, ludzie znienawidzili by ich, duchowo się wogóle nie rozwijamy a nasza percepcja została wykreowana przez tych na górze "piramidy". Podróże międzygalaktyczne są jaknajbardziej możliwe, nasza fizyka teraz jest na naprawdę poor poziomie, technologicznie też jesteśmy bardzo słabo rozwinięci- chociaż wydaję nam się, że mamy wszystko- taka iluzja. Roswell to był akurat fake, to co się tam rozbiło to był amerykański spodek, prowokacja- tak, jak w 9/11, celem było zastraszenie rosji w czasach z zimnej wojny jakoby zjednoczone narody miały przejąć broń od nich, za to w katastrofie tunguskiej naprawdę doszło do katastrofy pojazdu "kosmicznego". Nie chcę mi się więcej pisać, jak ktoś ma pytania niech pisze w podpunktach bo nie będę czytał tej kupy bzdur które się tu pisze. pzdr
Zgłoś
Avatar
Momonti 2013-01-17, 13:38 2
@housit i wszyscy zwolennicy ograniczeń fizyki - polecam:
Kod:
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/10504/nasa-pracuje-nad-silnikiem-warpowym

Nie wiadomo ile praw fizyki mamy błędnych, niepełnych bądź brakujących. Polecam jako książkę poglądową "Oko jelenia". Tam jest pięknie opisane jak znajomość pewnych praw fizyki pomaga ufolom być ponad ludźmi.

A odnośnie ateizmu... Jest głupim, ignoranckim podejściem, które zarzuca się wierzącym. Bo skąd wziął się wszechświat? Teoria wielkiego wybuchu? Ok, skąd się on wziął? Znikąd? No skoro wybuchł mógł być znikąd, to jest równoznaczne że wszystko mogło wziąć się znikąd, w tym Bóg. Jeśli odepchniemy to skąd był wybuch na inne zdarzenie, to dalej brakuje nam genezy tego poprzedniego czegoś, siły sprawczej powodującej istnienie. To jest idea Boga
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-01-17, 13:41
Co do prędkości światła owszem nie można jej przekroczyć ale zapominacie szanowni państwo o tym iż im bliżej jej osiągnięcia tym mniejsze oddziaływanie czasu na obiekt się nią poruszający. No i oczywiście znów myślenie w skali "ludzkiej". A skąd wiecie jaki mogą mieć metabolizm istoty które wyewoluowały w innych warunkach niż ziemskie ? Długość życia może być inna, pokarm "obcych" może być inny. Ciągle wielu "inteligentnych" spogląda na tą sprawę przez pryzmat ludzkiej świadomości. A na pytanie o powód nie ingerowania jest co najmniej śmieszne. A my ingerujemy w życie plemion które nie znają cywilizacji ?? W obecnych czasach nie. Ale po co ja to pisze skoro i tak 80% komentujących tu to debile który nie potrafią zrozumieć podstawowych argumentów.
Zgłoś
Avatar
kizug666 2013-01-17, 13:41
Ci specjaliści od biblii to niech mi proszę napiszą w których konkretnie fragmentach biblia zaprzecza istnieniu kosmitów.
Zgłoś
Avatar
b................d 2013-01-17, 13:42 1
Tymb arkus napisał/a:

@bloodstained
Jakich innych ośrodkach? Jakie inne układy odniesienia?

Oczywiście, że da się przekroczyć prędkość światła np. w wodzie. Zobacz sobie zdjęcia reaktorów jądrowych. Widzisz tą świecącą na niebiesko wodę? To promieniowanie Czerenkowa, emitowane przez neutrony, które poruszają się z prędkością większą, niż prędkość światła w wodzie.



Ośrodki takie jakimi dla dźwięku jest powietrze lub woda, a dla światła np. próżnia.

Ale prędkość światła w wodzie (ośrodku materialnym) z tego co wiem nie jest równa prędkości światła w próżni, a od niej mniejsza, to raz. Dwa, w promieniowaniu Czerenkowa źródłem światła są cząstki, które to światło emitują poruszając się z prędkością większą niż prędkość fazowa dla światła w tym ośrodku. Dla próżni nie ma prędkości większej niż prędkość światła.

Nie wiem czy dokładnie to wyjaśniłem, fizyką interesuję się hobbystycznie, jeśli gdzieś popełniłem błąd to proszę o korektę.
Zgłoś
Avatar
Keepo 2013-01-17, 13:43 1
Po co ja to kurwa rozwijałem
Zgłoś
Avatar
Momonti 2013-01-17, 13:48
@kizug666
A czy o nich mówi;>? Żydzi o starym testamencie mówią coś w stylu - nie ma na świecie nic co by nie było opisane w starej księdze(na tyle sposobów interpretują tę księgę że talmud jest tak ponad 10-cio tomowy). Dla mnie to bzdura, interpretować równie dobrze można Krzyżaków na każdy sposób i wyjdzie nam tam metafora bomby czy czegoś innego. Biblii i nauk chrześcijańskich w większości nie uznaję, ale w Boga wierzę. Coś gdzieś kiedyś spowodowało wszelkie istnienie(wielki wybuch?). Dla mnie to coś jest Bogiem

@bloodstained
przeczytaj to co przytoczyłem w linku kilka postów wyżej. Zagięcie czasoprzestrzeni pozwoliłoby pomykać szybciej niż światło, a praw fizycznych zabraniających takich zagięć chyba nikt nie udowodnił.
Zgłoś
Avatar
b................d 2013-01-17, 13:55 1
Momonti napisał/a:

@housit i wszyscy zwolennicy ograniczeń fizyki - polecam:

Kod:
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/10504/nasa-pracuje-nad-silnikiem-warpowym

Nie wiadomo ile praw fizyki mamy błędnych, niepełnych bądź brakujących. Polecam jako książkę poglądową "Oko jelenia". Tam jest pięknie opisane jak znajomość pewnych praw fizyki pomaga ufolom być ponad ludźmi.

A odnośnie ateizmu... Jest głupim, ignoranckim podejściem, które zarzuca się wierzącym. Bo skąd wziął się wszechświat? Teoria wielkiego wybuchu? Ok, skąd się on wziął? Znikąd? No skoro wybuchł mógł być znikąd, to jest równoznaczne że wszystko mogło wziąć się znikąd, w tym Bóg. Jeśli odepchniemy to skąd był wybuch na inne zdarzenie, to dalej brakuje nam genezy tego poprzedniego czegoś, siły sprawczej powodującej istnienie. To jest idea Boga



popularny błąd logiczny - cofanie się w nieskończoność. Skoro wielki wybuch musi mieć przyczynę to i podany przez Ciebie bóg jako sprawca również. A jeśli nie obowiązują go prawa to i nie ma narzędzi by w nie ingerować.

ad nauseam:



co do Oka Jelenia, czytałem, książka i owszem, fajna... ale to nadal fikcja literacka, obrazowe przedstawienie pojęć wedle samego autora - nie mają przymiotu prawdy.

co do zagięć - teoria wormholes się kłania
Zgłoś
Avatar
Momonti 2013-01-17, 14:13
Czekaj czekaj, nie rozumiem Twojego myslenia
Wielki wybuch mógł powstać bez przyczyny, ale Bóg nie. Ja zakładam że wszystko miało jakoś przyczynę prócz Boga, bo jest Bogiem - pra siła sprawcza - idea, więc to może Ty nie rozumiesz? Zawiły temat ale wierz w co chcesz byle nie allaha
EDIT:
dodatkowo:
Kiedyś nie było narzędzi na potwierdzenie istnienia powietrza, promieniowania i całej masy innych rzeczy. Dziś tak samo nie ma narzędzi potwierdzających istnienie ciemnej materii(wyliczenia wyliczeniami, nie mogą jej zarejestrować). Więc pomysł, że istnienie istot nadprzyrodzonych jest niemożliwe bo nie można ich udowodnić jest naciąganiem swoich teorii, bo być może w tej chwili po prostu nie ma narzędzi, które powstaną i zarejestrują ich istnienie/nieistnienie. Odgórne założenie że czegoś nie ma jest również błędem logicznym, bo nie mamy wiedzy pozwalającej określić się mianem kompletnej. Czyli nie wiemy ile rzeczy jest widzialnych/niewidzialnych, nie znamy liczby wymiarów itd itp. Do tego znajomość wszystkich praw obowiązujących w fizyce - mamy duże wątpliwości co do słuszności niektórych tzw fundamentów fizycznych, a co dopiero do rzeczy których w ogóle nie znamy
Zgłoś
Avatar
l................a 2013-01-17, 14:20
@Miczok13
Bo życie na 100000% występuje w kosmosie, ja nigdy nie powiedziałem, że nie. Wręcz byłoby to nielogiczne gdy by tylko na Ziemi istniało. Poczytaj sobie o teorii Oparina; to pokazuje jak niewiele trzeba do powstania związków organicznych z martwej materii.

Ale w zielone ludziki pomagające budować piramidy, porywające ekscentrycznych dziadków w celach badawczych, wypalających dziwne znaki na polach jakoś uwierzyć nie potrafię.
Zgłoś
Avatar
OstrySadol 2013-01-17, 14:25
Kiedyś oglądałem materiał z wykładu agenta z FBI na youtubie, ktory mowil o tym co znalezli w roswell itd. Nazywał sie Bill jakoś. Po tym wykladzie został zamordowany : d

Phil Schneider poczytajcie sobie o nim
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie