18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Ustawa śmieciowa
Mar$ki • 2013-08-07, 0:38
Zdjecie syfu pod hasiokiem

Zauważone dzisiaj jak wracałem z piwka. Na co idą moje podatki?


Sąsiedzi z ławki z pobliskiej klatki pytali sie co robie, powiedziałem 'rejestruje komune'. Naprawde tak to miało wyglądac? Jak zwykle kurwa w tym pojebanym kraju, komuna sie szerzy wszedzie ...
Zgłoś
Avatar
PureWhite 2013-08-07, 10:04
wpierdalam wszystko do jednego śmietnika i chuja mi mogą zrobić. Pierdole ich biurokracje.
Zgłoś
Avatar
zaba711 2013-08-07, 10:25
Segregacja ... po czym wszystko wrzucają do jednego koryta ;]
Co do zdjęcia to ... codziennie mogę mieć takie widoki jak tylko wyjdę około 5-6 rano 60m od domu (jebie niemiłosiernie ... bo śmierdzeniem tego nazwać nie można), po 6 jest już w miarę posprzątane (przynajmniej u mnie starają się ogarnąć ten burdel), chociaż przed ustawą ludzie wywalali tylko plastiki i szkło to teraz leci dosłownie wszystko (a na chuj się będą pierdolić ) przez co psy w nocy rozrywają. Swoją drogą to u mnie raz w miesiącu wywożą to też się nie dziwie że wszystko wywalają.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2013-08-07, 10:33 1
moim zdaniem pomysł był dobry ale jest złe wykoanie bo mamy zlodzieji ktorzy probuja na zmianach zarobic. Na zachodzie jakos taka ustawa weszla bez mniejszych problemow a tu? kurwa w telewizji trabia, gminy probuja zarobi na tym, wysypiska smieci podniosly ceny itp itp. Segregacja moim zdaniem jest dobra bo wtedy plastki, papier i szklo trafia do roznych fimr ktore to przetwarzaja i sprzedaja dlaej (np. z butelek robi sie bluzy polarowe) i tak mozna otworzyc kolejny biznes czyli musicie miec na poczatek nawet maly hangar i odpieracie plastik, zgniatacie go i sprzedajecie firmom ktore go przerobia na bluzy. Wiec nie pierdolcie ze segregacja jest zła bo o srodowkisko musimy dbac, bez ierdolenia dobrze wecie ze zasmiecamy ta ziemie i jestesmy tylko tutaj szkodnikami. A wiec pomysl dobry ale wykonanie to hujowe jak cyganski barszcz.

Edit
jesli ktos gada ze ludzie segreguja a potem ciezarowka wrzuca do to jednego konterea to juz tlumacze jak to jest. W wiekszosci porzadnych firm robia tak ze kontenery plastiku,papieru szkla sa wrzucane do jednej ciezarowki ale zwykle smieci gdzie jest wszystko juz tam nie jest wrzucane bo zaden normalny koles ktory umie liczyc kase nie bedzie wysylal jedna ciezarowke po sam plastki wiec mieszaja te 3 rozne smieci bo i tak pozniej firmie ludzie to od nowa segreguja. Oczywiscie trafialy sie takie sytuacje ze plastki,papier,szklo i nawet zwykle smieci sa razem wyrzucane do jednej ciezarowki i wtedy wlasciciel powinnien byc powieszony za brudne jajka
Zgłoś
Avatar
55TIGER39 2013-08-07, 10:38 4
Najlepiej mieszkać na wsi i mieć swoją posesje i za nią małe zacisze. To co da rade spalić to palisz w pi*du jak to robią niektórzy.Butelki do worów uzbierać (Przynajmiej 3 worki się opłaca już) i do kauflandu jeszcze kasa za to jest.Metal składować w jakimś altanie czy tam czym sie ma i po uzbieraniu na złom za co kasa znów jest. Kto ma głowe ten ma lżej. Naucz się po cichu kombinować a dobrze na tym wyjdziesz.
Taka jest prawda bo uczciwie bawiąc się ze śmieciami to wyjdziesz na tym stratny.
Zgłoś
Avatar
M................K 2013-08-07, 10:42
No tak - idea dobra, mnie z kolei drażni nieludzko fakt, że przed domami nie tylko w miastach ale i wsiach, również tych turystycznych, wszyscy którzy udali się w lipcu na wypoczynek muszą przedzierać się przez worki, często przez burze i wichury rozdupcone na pół ulicy. Nie można było na jesieni tego wprowadzić, żeby jednak miłe wspomnienia z lata zostały? Brak wyobraźni - jak zwykle przy dobrych ideach.
Zgłoś
Avatar
Deflorat 2013-08-07, 11:02
Mnie osobiście rozpierdala fakt, że ze śmieciami ja wraz z całą swoją ulicą, muszę chodzić od 50-200 metrów (zależy gdzie kto mieszka) wyjebać posegregowano śmieci, bo pierdolone kurwy władze miasta zrobili sobie gniazda to których wszyscy mają znosić śmieci i uwaga! stoją po jednym śmietniku na plastik szkoło i papier, na kilka ulic. Nikt normalny nie wyrzuca po jednej butelce więc czekam aż się wszystko nazbiera i idę sobie z kilkoma workami praktycznie pod centrum miasta je wyrzucić. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej gdybym wywalał je pod ratuszem.
Zgłoś
Avatar
Peposh 2013-08-07, 11:04 1
Jestem ekspertem to się wypowiem, a co
za komuny było mniej śmieci, do tego żadna unia czy inne greenpeace'y nie wpieprzały się w przepisy, więc odpady składowało się na wysypisku i nikt nie narzekał, że giną gatunki, zanieczyszczają się wody gruntowe itd. Wysypiska zabrakło, no to obok robiło się nowe i już

Cytat:

Śmieci są ładowane do jednego zbiornika, ale potem na taśmie o wiele łatwiej oddzielić je,. gdy są pogrupowane, w workach osobnych. Ale dla ciemnej masy to jest zbyt skomplikowane i wielkie oburzenie.



Owszem, śmieci ładowane są do jednego "zbiornika", ale większość sortowni rozrywa worki tuż przed sortowaniem, więc i tak na taśmie idzie wszystko razem.

Swoją drogą, Polska podpisała traktat unijny, który zobowiązuje nas do podniesienia ilości odpadów segregowalnych do 20 albo 30% odpadów ogólnych, do końca 2013 roku. Obecnie przetwarzamy tylko 10-15 % odpadów. Politycy chcą nas zmusić do segregowania, albo zwyczajnie zdzierają z nas kasę na opłacenie sankcji unijnych.
Zgłoś
Avatar
mat84 2013-08-07, 11:15
W Lublinie jest podobnie. Od czasu wejścia tej ustawy rosną hałdy śmieci prawie na każdym śmietniku. K***a czegoś takiego to w swoim 30 letnim życiu nie widziałem
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-08-07, 11:19 1
ciekawe że jakoś za komuny jak ludzie szli nad jeziorko czy inny kemping to śmieci zabierali ze sobą, tak samo w miastach nikomu nie przyszło do głowy rzucić chusteczki czy papierka gdzie bądź... no ale teraz jest demokracja to im wszystko wolno...
Zgłoś
Avatar
hejcior 2013-08-07, 11:33 1
Glebrin napisał/a:

Ale macie nasrane w głowach hahhahahahahaha problemu z komuny nie było ze śmieciami lewaki? Teraz to przynajmniej na wsiach zbierają a nie jak kiedyś nie wiadomo co robić i ludzie do lasów wywozili , no chyba że za komuny nie było co wywalać



Zgiń robaku zapyziały. Zgnij w najciemniejszej dziurze i błagam, cokolwiek robisz, NIE ROZMNAŻAJ SIĘ!
Zgłoś
Avatar
Fiszu92 2013-08-07, 12:04
A ja smiecie pale i nie ma problemu.
Szklo i puszki na skup.

Zgłoś
Avatar
Tasiu 2013-08-07, 12:38
U mnie pod blokiem mam to samo.
Zgłoś
Avatar
~Angel 2013-08-07, 12:53 2
Bambi~ napisał/a:

Tak to jest jak plebs i patoliogia z bloków przyzwyczajona przez lata do wypierdalania wszystkiego do jednego wora nagle zostaje zmuszana do segregacji. Trochę wody w Wiśle upłynie zanim się nauczą odrobinkę kultury w tym temacie. A śmieci do lasu wywala zwykły skurwiel, niezależnie czy jest z miasta czy wsi.

Śmieci są ładowane do jednego zbiornika, ale potem na taśmie o wiele łatwiej oddzielić je,. gdy są pogrupowane, w workach osobnych. Ale dla ciemnej masy to jest zbyt skomplikowane i wielkie oburzenie.



Tylko czemu za to, że ktoś segreguje odpadki musi zapłacić więcej o kilkadziesiąt % niż wcześniej za niesegregowane.
Śmieci posegregowane (nadające się do recyklingu) powinny być odbierane bezpłatnie (tak jak w wielu cywilizowanych krajach) a jedynie opłata powinna być za odpadki bio i nienadające się do recyklingu to wtedy ludzie szybko nauczą się segregacji i oszczędności. Nie ma co ukrywać, że firmy odbierające posegregowane odpady jeszcze na tym zarabiają a my nie dość że mamy zapłacić więcej za ich wywóz to jeszcze segregując odwalamy część ich pracy.
Sam sposób naliczania opłat w wielu miastach wywołuje wiele kontrowersji bo jak można ilość odpadków przeliczać na powierzchnię mieszkania a nie na ilość mieszkańców.

Chcę segregować i coś na tym zyskać - bo praktycznie oprócz wzrostu opłat nic się nie zmienia a jedynie mam więcej pracy i kosztów bo niektóre pojemniki trzeba czyścić przed wyrzuceniem. Te same firmy co wywoziły śmieci wywożą dalej jedynie zamieniają się miejscami wykonawca z podwykonawcą.

W wielu miastach same przetargi są kilka razy powtarzane przez machlojki, błędy proceduralne a miasto kasę większą już zaczyna zbierać za to samo. Czas oczekiwania na pojemniki na odpady do segregacji sięgają początku grudnia a ceny wzrosły w przeciągu kilku miesięcy o ponad 70% - czysty biznes dla wszystkich tylko zwykły obywatel co chce dobrze musi za wszystko zapłacić.
Zgłoś
Avatar
mekiz1 2013-08-07, 13:36
krakow.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1957017,ustawa-smieciowa-krakow-...

Tak nasze segregowanie się kończy...
Zgłoś
Avatar
mielonka2345 2013-08-07, 14:19
Dopóki była konkurencja na rynku to śmieci zawsze nam wywozili bez problemu. Jak państwo się za coś weźmie i ustanowi monopol to nie dość że będzie drożej to jeszcze takie dziadostwo jest właśnie. U nas też te kurwy wywożą śmieci tylko jak im się łaskawie chce. Następnym razem jak nie wywiozą to im to wszystko wypierdziele pod urzędem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie