18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Ustawa śmieciowa
Mar$ki • 2013-08-07, 0:38
Zdjecie syfu pod hasiokiem

Zauważone dzisiaj jak wracałem z piwka. Na co idą moje podatki?


Sąsiedzi z ławki z pobliskiej klatki pytali sie co robie, powiedziałem 'rejestruje komune'. Naprawde tak to miało wyglądac? Jak zwykle kurwa w tym pojebanym kraju, komuna sie szerzy wszedzie ...
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-08-07, 14:42 1
Jaczuro napisał/a:

Za wywóz śmieci do lasu czy ewidentne zaśmiecanie jest 500zł. A gdyby tak spółdzielnia mieszkaniowa całkowicie zrezygnowała z wywozów śmieci? 30zł miesięcznie od mieszkania w bloku, gdzie mieszkań jest ze 300... Spokojnie starczy na wynajęcie odpowiedniej firmy...
Można byłoby się złożyć na te parę kontenerów i każdorazowo, ze 2x w tygodniu wypierdalać cały ten syf prosto pod najblizszym urzędem. I chuj z mandatem, prywatny wywóz + 500zł mandatu raz na jakis czas taniej wyjdzie, niz ta jebana ustawa śmieciowa.


wywóz to już KK...i grzywna do ok. 2.000.000 zł...za jeden raz...i całościowo 8 lat paki dla sprawcy przy zwykłym typie przestępstwa...

więc nie pierdolmy głupot i ich nie powtarzajmy...
Zgłoś
Avatar
Piter89ty 2013-08-07, 14:51
rew123321
Jaczuro napisał/a:
Za wywóz śmieci do lasu czy ewidentne zaśmiecanie jest 500zł. A gdyby tak spółdzielnia mieszkaniowa całkowicie zrezygnowała z wywozów śmieci? 30zł miesięcznie od mieszkania w bloku, gdzie mieszkań jest ze 300... Spokojnie starczy na wynajęcie odpowiedniej firmy...
Można byłoby się złożyć na te parę kontenerów i każdorazowo, ze 2x w tygodniu wypierdalać cały ten syf prosto pod najblizszym urzędem. I chuj z mandatem, prywatny wywóz + 500zł mandatu raz na jakis czas taniej wyjdzie, niz ta jebana ustawa śmieciowa.

wywóz to już KK...i grzywna do ok. 2.000.000 zł...za jeden raz...i całościowo 8 lat paki dla sprawcy przy zwykłym typie przestępstwa...

więc nie pierdolmy głupot i ich nie powtarzajmy...

Tutaj się zgodzę ponadto dodam, że dzięki tej ustawie można nakładać dodatkowo kary na ludzi, którzy nie płacą takowego podatku. Więc zapłaciłbyś karę w lesie + cały Twój blok by zapłacił karę, za to, że nie płacicie za śmieci.

Poziom tego komentarza i ludzi którzy przyznali mu piwa jest marny. Aktualnie odbywam staż w Urzędzie Miejskim w małej miejscowości i okazuje się, że jakieś 10% gminy przed wejściem ustawy nie miało nawet kubła czy też umowy z żadną firmą wywożącą śmieci ... Teraz od każdego prędzej czy później ściągną.

p.s. Oczywiście można by zrobić tę ustawę lepiej no ale cóż... przynajmniej jak każdy będzie płacił będzie tego mniej bo jak już Kowalski co się tyle lat bez kubła ślizgał teraz nie dosyć, że musi go kupić to i tak zapłaci czy wystawi śmieci czy nie. Więc są duże szanse, ze jednak wystawi...
Zgłoś
Avatar
kaziolord 2013-08-07, 15:22
Tu gdzie mieszkam płacimy 4 zł od osoby za wywóz śmieci i zero problemu.
Zgłoś
Avatar
alicexx13 2013-08-07, 15:57
Zgniatać kurwa te butelki, to by sie zmiesciły
Zgłoś
Avatar
!Timon 2013-08-07, 16:22
@Piter89ty

I dla ścignięcia tych 10% powstała ustawa która komplikuje życie 90% pozostałych. Wyśmienicie, oby tak dalej.
Zgłoś
Avatar
Xiem 2013-08-07, 16:23
Mieszkając parę lat temu w DE, miałem kubeł na bio i na ogólne, wszelkie puszki, butelki oddawało się w sklepie (wszystko było zwrotne).
Teraz (w PL) mam pod domem 7 koszy! Kurwa 7! i płacę 11zł za wywóz...
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-08-07, 18:31
Nie ma to jak system segregacji w Niemczech, za butelki i puszki jest normalny zwrot kasy, ludzie chętnie segregują bo na tym zyskują, a u nas wszystko zrobiono od dupy strony. Teraz zamiast zabierać śmieci 2x w tygodniu to sobie przyjadą raz i później przez cały tydzień rośnie góra syfu pod blokiem, a w dodatku płaci się więcej niż kiedyś.
Zgłoś
Avatar
Gigerr 2013-08-07, 20:32
Ja płace 14 zł na 120l worek na wszystko (czyli wszystko od traw po kupe) myśle sobie spoko to nie tak dużo w skali miesiąca (worki do segregowania śmieci są u mnie po 5-6zł ale jestem za leniwy żeby segregować). Ostatnio wracając z pracy, jadąc przez miejścowość Iwonicz widze śliczne wyukładane śmieci w workach do segregowania odpadów na plastiki, papier, odpady organiczne idt. jak JEDNA WIELKA ŚMIECIARA ładuje wszystko na siebie i miażdży. Więc pytam się po co KU**A ja różne rodzaje worków skoro i tak wszystko trafia do jednej śmieciarki i jest wyworzone na to samo wysypiskol.
Zgłoś
Avatar
tigerqaz 2013-08-07, 21:01
Cytat:

Na co idą moje podatki?



Zgłoś
Avatar
Piter89ty 2013-08-08, 9:27
!Timon napisał/a:

@Piter89ty

I dla ścignięcia tych 10% powstała ustawa która komplikuje życie 90% pozostałych. Wyśmienicie, oby tak dalej.



Tak jak pisałem mogli lepiej przygotować ustawę. A co do komplikacji jak sam zobaczysz trafiają się pozytywne komentarze. Jeszcze nie słyszałem aby któryś sąsiad narzekał. Wszyscy są zadowoleni odstawiają śmieci ile chcą i jak chcą (segregacja czy nie) opłata u nas w gminie jest od osoby zamieszkałej co prawda przy większej liczbie osób opłata wychodzi duża ale takie uroki należenia do związku gmin gdzie trzeba nowemu prezesowi kabzę napchać.

Najwięcej i praktycznie tylko narzekają ludzie, kombinatorzy, co wszędzie węszą spisek co tylko patrzą gdzie coś dziabnąć i co dali by sobie dupę na sucho ogolić dla paru złotych.

p.s. U nas w związku tylko firmy mają pod górkę ale wszystko się uciera i non stop coś zmieniają w przepisach by nie dochodziło do absurdów. A jak macie u was w gminie do dupy administracje to już wasz problem.
Zgłoś