18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 26 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Uwaga na zakupy w TESCO
killdead • 2013-05-26, 20:59
Uwaga na zakupy w TESCO !

Witam,

To jest mój pierwszy wykop, więc proszę o wyrozumiałość

Chciałbym podzielić się z wami moją historią związaną z zakupami multimediów w jednym ze sklepów sieci TESCO.
Chcąc sprawić mojej lubej prezent urodzinowy, wybrałem dla niej płytę CD Lany Del Ray - Paradise Edition ( wydanie dwupłytowe). W sklepie wszystko wyglądało OK: na terenie sklepu płyta zamknięta w plastikowym pojemniku (zdjętym na moich oczach w momencie zakupu). Wszystko wydawało się w porządku, do czasu otwarcia prezentu ( całość była wsadzona do torby upominkowej ).
Otóż, okazało się, ku niemiłym zaskoczeniu mojej lubej i moim, że opakowanie NIE ZAWIERA ŻADNEJ PŁYTY, a folia zabezpieczająca była rozcięta w taki sposób, że przy normalnym oglądaniu opakowania nie było tego widać.

Po tym fakcie jak najszybciej udałem się zgłosić reklamację. Uzbrojony w rachunek zostałem jednak odprawiony przez Panią z BOK z "kwitkiem" ponieważ jest już późno (proszę przyjść w inny dzień - sklep otwarty 24 H) i stwierdziła, że nie ma możliwości weryfikacji, czy opakowanie zawierało płyty czy też nie. Jej zachowanie jednak ewidentnie sugerowało, że próbuję wyłudzić od sklepu płyty, które zakupiłem. Co ważne, usłyszałem także że sklep TESCO NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SPRZEDAWANE PRZEZ SIEBIE (w tym przypadku płyta CD) PRODUKTY. WTF?!!

Będę próbował reklamować produkt, ale nie liczę na cokolwiek.

Tak więc drodzy wykopowicze, uważajcie kupując multimedia w dużych sklepach.
Teraz już wiem, że najlepiej zerwać folię i sprawdzić zawartość pudełka przy kasie.

Pozdrawiam

PS. Czy w tym kraju z każdego uczciwego klienta trzeba zrobić złodzieja?

zajebane z wykopu
Zgłoś
Avatar
piotrek2703 2013-05-26, 23:20
przejdz sie do rzecznika praw konsumenta
Zgłoś
Avatar
Els 2013-05-27, 1:12
No i nie poruchał sobie tym razem
Zgłoś
Avatar
krzysiek0909 2013-05-27, 1:20
Płytę bez pudełka to już tylko pirat-mistrz potrafi zajebać
Zgłoś
Avatar
P................M 2013-05-27, 1:37
Otworzyłeś, wyjąłeś, a teraz chcesz wyłudzić od porządnego Tesco kasę !!!! A feeeee nieładnie młodzieńcze, wstydź się !!!
Zgłoś
Avatar
psychol36 2013-05-27, 1:59
Miałem podobną sytuację w tesco 24

Kupiłem na urodziny bratu MP4 nie za droga taka za 80 zł, była w magicznym plastikowym zabezpieczonym pudełku, które też przy kasie było otwarte i zabrane - wtedy nie przyszło mi do głowy by zajrzeć do opakowania odtwarzacza. To był piątek po 22. Wróciłem do domu, ogarnąłem się do spania, ale stwierdziłem, że wgram mu muzyczkę a tu ZONK! Odtwarzacz nie ma, jest ładowarka, kabel płytka folia po odtwarzaczu. Nie wiele myśląc, wsiadłem na skuter i jazda z powrotem do sklepu. Ochrona > Kierownik nocnej zmiany - przyjdź pan w dzień bo BOK zamknięte - na szczęście dostałem na paragonie adnotacje, że kierownik przyjęła zgłoszenie + prośba o wyjaśnienie, dopiero we wtorek po tym weekendzie odzyskałem kasę. Oczywiście próbowano mi wmówić, że zostawiłem sprzęt w domu i że ściemniam itd.
Odparłem, że nie po to zapierdalam po 14 godzin dziennie w pracy by kraść gówno za 80 zł. Sprawdzono kamery czy byłem wtedy w sklepie co robiłem - prześledzono cały pobyt mój w sklepie tego dnia!
W końcu wezwano kierownika działu z mediami (TV, komputery odtwarzacze) a on jakby wiedział że tam tego mogło nie być od razu powiedział - zwrot kasy.

Stwierdziłem, że nigdy już nie kupie w tesco żadnego podobnego sprzętu. Kupiłem tego samego dnia w Media Markcie odtwarzacz, w prawdzie 2 razy droższy, ale chociaż wiem, że był w pudełku.

Zgłoś
Avatar
Bad_Motherfucker 2013-05-27, 7:27
Tusko.
Zgłoś
Avatar
Verdourth 2013-05-27, 8:55
No jaki kurwa matoł nawet mu sie nie chciało kurwa nazwy portalu zmieniać. To nie wykop, żeby tu wpierdalać materiał konsumenckie
Zgłoś
Avatar
Y................8 2013-05-27, 10:40
Ja kiedys kupilem w tesco Cyfrowke, zabezpieczona 'żylkami". Jak wrocilem do domu tez sie okazalo ze aparatu nie bylo. Dodam ze waga pudelka nie byla tak zaskakujaco niska zeby bylo mozna wyczuc braku aparatu. Na szczescie za okazaniem paragonu, aparat dostalem i okzalo sie ze byl to ostatni model ktory byl na wystawie a pudelko stalo puste ;p
Zgłoś
Avatar
rorryro 2013-05-27, 14:50
Nie wiem, czy w tesco jest akurat takie stanowisko ze słuchawkami, gdzie można odsłuchać płytę, ale np. w media-markt płyta prosto z półki zostaje przez pracownika odpakowana i do takiego 'odtwarzacza' wrzucona, po jakimś czasie wyjmowana, wkładana z powrotem do pudełka, foliowana i wraca na półkę, więc zawsze jest duża szansa, że kupujemy płytę już wcześniej używaną w tym przypadku albo pracownik się o płytkę pokusił albo była w tym czasie w tym odtwarzaczu.

Swoją drogą, dziewczyna ma chujowy gust muzyczny
Zgłoś
Avatar
matt_pl 2013-05-27, 17:45
Raz się tak nadziałem na album Tiesto - Elements of Life i udało mi się odebrać od nich kasę.
Teraz kupuję tylko w Empiku..
Zgłoś
Avatar
ss_adol 2013-05-27, 22:29
Ja w tesco kupiłem czekoladę. Otwieram w domu a tam upierdolone 1/3 tabliczki. Okazało się, że Wedel wypuścił super nowy pomysł - opakowanie które można kilka razy zaklejać, jakiś silikonowy klej, jaki jest np. w paczkach herbaty, "żeby dłużej cieszyć się czekoladą", tak coś pierdolili na opakowaniu. Jakaś tępa dzida albo debil z gimbazy opierdolił 1/3 i zakleił idealnie, że nie było widać. Jakiż ja byłem wkurwiony przez pecha że nie tą stroną chwyciłem za tabliczkę i nie zaskoczyłem - zresztą skąd by mi to przyszło do głowy!?
Zgłoś