18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Za nami druga edycja Wielkiego Testu wiedzy ekonomicznej, czyli wspólnego projektu Telewizji Polskiej i Narodowego Banku Polskiego. W zabawie, która ma służyć nie tylko sprawdzeniu wiedzy z tej dziedziny, ale też jej popularyzacji, biorą udział politycy, dziennikarze i aktorzy znani z ulubionych telenowel TVP. Trzeba jednak przyznać, że takiej zbiorowej kompromitacji tzw. elit dawno nie widzieliśmy.



Prowadzący i przedstawiciele organizatorów imprezy, do końca nie dowierzali, że w finale o nagrodę główną w wysokości 30 tys. złotych przeznaczonej na cele charytatywne, rywalizowali: dziennikarka Agnieszka Romaszewska w duecie z dr Leszkiem Mellibrudą vs. Julia Wróblewska z Markiem Molakiem.

Zwycięzcami testu zostali serialowi aktorzy: 15-letnia Julia Wróblewska i 23-letni Marek Molak, którzy pokonali wielu medialnych ekspertów z gmachu przy Wiejskiej, redakcji najpopularniejszych gazet czy akademickich katedr. Ich zwycięstwo byłoby nawet godne pochwały, gdyby nie fakt, że zawdzięczają je wyłącznie łutowi szczęścia. Zwycięzcy sami nie kryli zaskoczenia wygraną, podobnie jak tego, że podczas rozstrzygającej rundy finałowej zaznaczali odpowiedzi, kierując się najbardziej prymitywną, choć jak pokazuje życie, niekoniecznie zawodną, metodą strzelania.

Trudno powiedzieć, komu bardziej powinno być wstyd za taki, a nie inny finał ekonomicznej zabawy. Annie Popek? Dziennikarce TVP, absolwentce podyplomowych studiów z zakresu polityki monetarnej i systemu finansów, byłej doradczyni Grzegorza Kołodki, ministra finansów w rządzie Leszka Millera? Europosłowi Jackowi Kurskiemu? Który niezależnie od tematu dyskusji, w której zabiera głos, kreuje się na eksperta?

Tekst w całości podjebany z wp.pl ale dobitnie pokazuje jaką wiedzą dysponują eksperci w dziedzinie ekonomii.
Zgłoś
Avatar
RockyWood 2014-02-15, 15:38 19
a co w tym takiego dziwnego? "elyty" nie muszą posiadać ŻADNEJ wiedzy tylko powiązania rodzinne.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-02-15, 15:47 93
to ze 15 latka pokonala rzadowych "ekspertow" to akurat nic nadzwyczajnego, te sprzedajne kurwy przegralyby nawet z malpa
a ta dupka to nawet niezla
Zgłoś
Avatar
PanTrocinek 2014-02-15, 15:52 3
15

15 lat, kurator zszedł ^^

@ przepraszam za podwójnego posta lecz problem z internetem przyspieszył poprzednie wysłanie posta co skutkuje Ostrzeżeniem którego chciałbym uniknąć

[ Komentarz dodany przez: Mr.Hardistic: 2014-02-15, 16:14 ]
hyhy
Zgłoś
Avatar
D................d 2014-02-15, 16:25 1
To nie 15 latka jest genialna, tylko nasze pseudo inteligenckie "elyty" są do dupy.
Zgłoś
Avatar
avadak 2014-02-15, 16:29 1
Co wy pierdolicie wszyscy. czytaliście to chociaż? Tam jest napisane, że MIĘLI FARTA wygrywając bo STRZELALI. To wcale nie znaczy, że "elity" nie mają wiedzy, wy głąby.
Zgłoś
Avatar
POPISowyNumer 2014-02-15, 16:57 2
@adavak. Sorry. Jeżeli ekspert przegrywa w turnieju czysto wiedzowym z kimś, kto strzelał większość odpowiedzi, to jest on dupa nie ekspert.
Zgłoś
Avatar
PatrolZG 2014-02-15, 17:01 1
avadak, sam jesteś głąb. ta banda idiotów przegrała w teście z dziewczynką, jeden chuj czy strzelała czy nie. mieli gorszy wynik niz 15 latka. reszta do dorabianie ideologii to oczywistych oczywistości.

edit: zamieńcie miejscami "do" i "to" za szybko pisałem bo mnie wkurwił chłopak.
Zgłoś
Avatar
NieWiemZeWiem 2014-02-15, 17:20
jebnę moim faworytem i tekstem na wszystko:

KURWY BEZ SZKOŁY!
Zgłoś
Avatar
P................i 2014-02-15, 19:44 4
za dupeczkę w bonusie piwo
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2014-02-15, 21:12 1
avadak napisał/a:

Co wy pierdolicie wszyscy. czytaliście to chociaż? Tam jest napisane, że MIĘLI FARTA wygrywając bo STRZELALI. To wcale nie znaczy, że "elity" nie mają wiedzy, wy głąby.



jezeli mloda siksa strzelajac odpowiedzi wygrywa z "rzadowymi ekspertami" to tym gorzej dla nich
Zgłoś
Avatar
voidinfinity 2014-02-15, 21:29 3
mare30ks napisał/a:



jezeli mloda siksa strzelajac odpowiedzi wygrywa z "rzadowymi ekspertami" to tym gorzej dla nich



To udowadnia tylko jedno:

dyplom z ekonomii jest tyle wart - co dyplom z astrologii
Zgłoś
Avatar
Calme 2014-02-15, 23:17 3
Studiuję na wydziale ekonomicznym, co prawda z ekonomią miałem doczynienia na jednym przedmiocie, jednak te pytania były na żenującym niskim poziomie. Większość nie miała nic wspólnego z ekonomią, przykładowe pytanie, "jakiej wartości był obraz pana X w 2013 roku". Jeśli jakiekolwiek stało chociaż koło ekonomi, każdy licealista powinien sobie z nim poradzić, nie wspominając o pani Popek.
Zgłoś
Avatar
wajnona 2014-02-15, 23:19 1
15-letnia Julka Wróblewska... czy to jest ta mała blondyneczka z "Tylko Mnie Kochaj"? BOŻE, ja taka stara jestem...? :<
Zgłoś
Avatar
SimonLada1993 2014-02-15, 23:20
Sory zajmuje się ekonomią i powiem wam że ten test to był guzik wart, "wiedza" która tam byłą nie była stricte ekonomiczna. To gówno warte było!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie