18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:31
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
O to na jaki artykuł natrafiłem dzisiejszego wieczoru. Ile w tym prawdy, oceńcie sami...

Informacja o skutecznej obronie strony syryjskiej

Cyt. “

Dnia 1 września 2013 roku znawca wojskowości powiedział w wywiadzie dla telewizji “Al-Manar”, iż prawdziwym powodem opóźnienia przez Baracka Obamę inwazji na Syrię, nie jest oczekiwanie na decyzję kongresu USA. Powodem jest to, iż 31 sierpnia syryjska obrona powietrzna unieszkodliwiła amerykański odrzutowiec a także zestrzeliła cztery tomahawki.

Amerykański myśliwiec rozbił się koło syryjsko-jordańskiej granicy, natomiast rakiety spadły do Morza Śródziemnego. Informację o zestrzelonym 31 sierpnia myśliwcu wojskowym F-22 Raport podała gazeta z USA “Los Angeles Times”. Informowano tam, iż syryjski system obrony powietrznej zestrzelił 4 amerykańskie tomahawki, które miały zostać przechwycone przez system przeciwrakietowy “Pancir-1″ wyprodukowany w Rosji.

Źródła informacyjne gazety uważają, że Pentagon wystrzelił 4 rakiety ażeby, jak pisze „Los Angeles Times”, „poczuć syryjskie tętno”. Jak twierdzi gazeta, strata nowoczesnego samolotu F-22 Raptor na północy Jordanii, gdzie stacjonuje 5 samolotów tego typu, była głównym powodem wstrzymania napaści na Syrię. Gazeta „Oklahoma Post” opublikowała informację, z powołaniem się na amerykańskie źródła wojskowe, że F-22 Raptor rozbił się na północ od Jordanii. Ekspert wojskowy John Blue Reed poinformował gazetę, że w Syrii są nie tylko zwykłe systemy S-300 ale także zmodernizowane systemy S-300. Nie wyklucza on także, że są tam systemy S-400.

O czym mówi się na syryjskich ulicach… Mieszkańcy syryjskiego miasta Tartus potwierdzili, że słyszeli 30 sierpnia po południu ryk 3 samolotów. Jeden z nich był typu MiG-23 a dwa inne typu MiG-29. Skierowały się one w stronę amerykańskich samolotów zaobserwowanych niedaleko od syryjskich wód terytorialnych. Amerykańskie samoloty znajdowały się w odległości 20 kilometrów od syryjskiej linii brzegowej. Każdy z nich w każdej chwili mógł wtargnąć w syryjską strefę powietrzną. Ale kiedy do nich zaczęły zbliżać się samoloty syryjskie to Amerykanie zawrócili i odlecieli w kierunku morza. 1 września powtórzył się taki sam incydent o godzinie 10:00 rano. „Nasze niebo jest tylko dla nas”- mówią Syryjczycy. „Nasze niebo jest zamknięte dla wrogów”.

Tłumaczenie z arabskiego ISNA dampress.net/index.php?page=show_det&select_page=6&id=31458

P.S. Obama i jego bandziory-przywódcy NATO grają na czas. Szukają oni luki w syryjskim systemie przeciwlotniczym i…na razie nie znajdują jej. Właśnie dlatego zaczęły się odmowy od udziału w wojskowej napaści na suwerenną Syrię i oczekiwanie na, niekonieczną dla Obamy, zgodę Kongresu USraela. Pachołki Antychrysta zrozumiały, że Syria nie będzie dla nich przechadzką po parku. Ale czciciele diabła nie porzucą swoich planów. I im bardziej będzie dla nich ta wojna trudna i skomplikowana tym bardziej będzie to prawdopodobne, że konflikt w Syrii będzie początkiem III Wojny Światowej i początkiem straszliwych wstrząsów i chaosu.

Na podstawie: 3rm.info/38638-siriya-sbila-pervye-samolet-i-rakety-ssha.html

Data publikacji: 3.09.2013

Przekład: RX

Źródło: wolna-polska.pl/wiadomosci/
Zgłoś
Avatar
burseg 2013-09-05, 7:05 1
nie wiedziałem, że jest tylu ciapatych i miłośników ciapatych na sadolu...
Zgłoś
Avatar
w................k 2013-09-05, 8:40 2
Wydaje mi się że to propaganda drugiej strony ale kto wie może ruskie jednak sprzedały te systemy s-300 czy s-400 Syryjczykom ,poza tym to świetny poligon dla ruskich przetestować nowe uzbrojenie szkoda by taką okazje zmarnować
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2013-09-05, 9:35 1
Moim zdaniem wojna bedzie skierowana przeciwko USA ktore rozpadną się na stany i kazdy bedzie stanowil odrebne panstwo. Na tym bedzie polegal ich upadek.
Zgłoś
Avatar
zerwikaptur 2013-09-05, 10:32 1
ruskie miały czas by umiescic wszystko co nie testowane a okazja na przetestowanie systemów na amerykanach przednia .
Zgłoś
Avatar
rew123321 2013-09-05, 10:50
Converter napisał/a:



powiem Ci które na bank nie dołączą - Francja(bo powtórzy się akcja z II WŚ) i Polska bo mamy tylko to Obrazek


błąd! lolska dołączy i wystawi swoje supernowoczesne f-15 do remontu oraz zatapialne, nieopancerzone transportery opancerzone i dokopiemy arabusom!
Mój kraj! Taki piękny!
Zgłoś
Avatar
Amraith 2013-09-05, 11:04
makronom napisał/a:


Amraith, wydaje Ci się, że wojna oczyszcza i poprawia świat? Tylko z tych ludzi, którzy idą do walki w pierwszym szeregu, zamiast kryć się za kolegami. Gdzie tu zmiana na lepsze? Popatrz, co zostało z naszej inteligencji i elity społecznej po II WŚ. Obie wojny światowe znam tylko z opowieści i książek, ale wiem, że wojna to straszne gówno i może być tylko ostatecznością.



Nie oszukujmy się, żołnierze z pierwszej linii to żadna Polska inteligencja. Jeśli już to oficerowie którzy zostali WYMORDOWANI przez niemców i komuchów po zakończeniu działań.

W każdym razie mówimy tu o globalnej wojnie atomowej. To wywróciłoby świat na drugą strone.
Zgłoś
Avatar
LICH0 2013-09-05, 11:09
Polecam ten artykuł, krótko i zwięźle wyjaśnia o to tak chodzi.

independenttrader.pl/141,syria_-_walka_o_wplywy.html
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-09-05, 11:09 1
zaraz zaraz le mamy problem! jeśli to prawda to amerykanie w ramach pomocy dostaną ją od nato . co oznacza że Polska stanie przeciwko rosji, chinom, iranowi, syrii i huj wi komu jeszcze a jako średnio mi się widzi ginąć za żydoamerykanów walcząc z Rosjanami do których mam niewymiernie większy szacunek !
Zgłoś
Avatar
m_mytnik 2013-09-05, 11:13
Ojciec_Stiffmeistera napisał/a:

Obama i jego bandziory-przywódcy NATO grają na czas.


Murzynek jest sam, tylko jego plemię może go wesprzeć. W przeciwnym razie:

Zgłoś
Avatar
Amraith 2013-09-05, 11:15
@upup
To daje świetną okazje do buntu przeciw rządzącym.
Zgłoś
Avatar
KebabRemover 2013-09-05, 11:21 9
Haha, mają swojego niewidzialnego raptora i niewykrywalne, niezawodne tomahawki.
Amerykanie mają tendencje do chwalenia się, co wymyślą coś nowego (F-22) to zaraz robią programy dokumentalne jakie to zajebiste nie jest i nowoczesne. Ruscy natomiast nie robią takich programów (a przynajmniej tv nie pokazuje), jeśli coś ruskiego jest sławne (Shilka, AK-47, T-34, Katyusza itd), to możecie mieć pewność że sławę zdobyło w prawdziwej wojnie, nie poprzez Discovery.
Zgłoś
Avatar
Shaggy93 2013-09-05, 11:22 1
@upup ta. już widze te tłumy !! idziemy na sejm !! albo jeszcze musze coś sprawdzić na facebooku. dzisiaj jesteśmy tak inwigilowani że nawet sie nie podetrzesz bez wiedzy odpowiednich służb. nie mówiąc już o obalaniu władzy .
@upupup
skąd to masz to na serio czy fake ?? jesli to prawda to ide ucałować tego kto to wymyślił. swoją drogą dziwne że akurat jak chcemy wyjść z nato nas zaatakowano . czy to przypadkiem nie jest źle dla talibów a dobrze dla hamburgerów ??
ps obadałem i zaskakuje mnie jak wiele osób jest nastawionych antyrosyjsko tak bardzo że wolą lizać dupę amerykanom niż podać rękę Rosjaninowi ... ja pierdole.
Zgłoś
Avatar
Amraith 2013-09-05, 11:30
Shaggy93 napisał/a:

@upup ta. już widze te tłumy !! idziemy na sejm !! albo jeszcze musze coś sprawdzić na facebooku. dzisiaj jesteśmy tak inwigilowani że nawet sie nie podetrzesz bez wiedzy odpowiednich służb. nie mówiąc już o obalaniu władzy .
@upupup
skąd to masz to na serio czy fake ?? jesli to prawda to ide ucałować tego kto to wymyślił. swoją drogą dziwne że akurat jak chcemy wyjść z nato nas zaatakowano . czy to przypadkiem nie jest źle dla talibów a dobrze dla hamburgerów ??
ps obadałem i zaskakuje mnie jak wiele osób jest nastawionych antyrosyjsko tak bardzo że wolą lizać dupę amerykanom niż podać rękę Rosjaninowi ... ja pierdole.



Ten filmik jest z 2010.

I poza tym, w trakcie wojny jak dostaniesz karabin do ręki, to kwestia buntu i inwigilacji troche się zmienia.
Żeby wyklarować: To wojsko by odmówiło posłuszeństwa w trakcie wojny (a raczej w momencie kiedy mielibyśmy do niej dołączyć). Bez wojska nic już nie będzie sankcjonować władzy.
Zgłoś
Avatar
POW667 2013-09-05, 11:35 1
Ojciec_Stiffmeistera napisał/a:


P.S. Obama i jego bandziory-przywódcy NATO grają na czas. Szukają oni luki w syryjskim systemie przeciwlotniczym i…na razie nie znajdują jej. Właśnie dlatego zaczęły się odmowy od udziału w wojskowej napaści na suwerenną Syrię i oczekiwanie na, niekonieczną dla Obamy, zgodę Kongresu USraela. Pachołki Antychrysta zrozumiały, że Syria nie będzie dla nich przechadzką po parku. Ale czciciele diabła nie porzucą swoich planów. I im bardziej będzie dla nich ta wojna trudna i skomplikowana tym bardziej będzie to prawdopodobne, że konflikt w Syrii będzie początkiem III Wojny Światowej i początkiem straszliwych wstrząsów i chaosu.



Nigdy nir rozumiałem zamierzeń autora dodającego takie smaczki językowe. Mają one w jakiś sposób uatrakcyjnić tekst? Jak tak, to tego nie łapię .

Shaggy93 napisał/a:

zaraz zaraz le mamy problem! jeśli to prawda to amerykanie w ramach pomocy dostaną ją od nato . co oznacza że Polska stanie przeciwko rosji, chinom, iranowi, syrii i huj wi komu jeszcze a jako średnio mi się widzi ginąć za żydoamerykanów walcząc z Rosjanami do których mam niewymiernie większy szacunek !



Proszę cię. Takie prztyczki w nos są podstawą przyjacielskich realcji USA i FR ;]. Gdzie jedni prowadzą wojnę, tam drudzy dozbrajają i szkolą partyzantkę. Stara tradycja już od zakończenia II WŚ .
Zgłoś
Avatar
utrOne 2013-09-05, 11:36
Cytat:


P.S. Obama i jego bandziory-przywódcy NATO grają na czas. Szukają oni luki w syryjskim systemie przeciwlotniczym i…na razie nie znajdują jej. Właśnie dlatego zaczęły się odmowy od udziału w wojskowej napaści na suwerenną Syrię i oczekiwanie na, niekonieczną dla Obamy, zgodę Kongresu USraela. Pachołki Antychrysta zrozumiały, że Syria nie będzie dla nich przechadzką po parku. Ale czciciele diabła nie porzucą swoich planów. I im bardziej będzie dla nich ta wojna trudna i skomplikowana tym bardziej będzie to prawdopodobne, że konflikt w Syrii będzie początkiem III Wojny Światowej i początkiem straszliwych wstrząsów i chaosu.


fake. brakuje Allahu Akbar na końcu.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie