18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 57 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Avatar
McMenel 2014-03-18, 15:24 9
Może to co napiszę jest głupie ale trafne.
"Wojna jest tam, gdzie młodzi i głupi są wkręcani przez starych i zawziętych w zabijanie siebie nawzajem.".
Kiedy w końcu ludzie zrozumieją iż jakikolwiek konflikt nie służy im tylko tym którzy nimi rządzą... Jedyne profity z wojen mają możni tego świata. Szaraczek jest tylko mięsem armatnim wystawionym na rzeź.
@patrylek Ja znałem kilku weteranów 2 wojny i każdy mi mówił jedno. Jakakolwiek wojna to zło. Nie ma w wojnach niczego dobrego.
Zgłoś
Avatar
fart0wny 2014-03-18, 15:46 2
patrylek napisał/a:

Patriotyzm to pozostałość po prymitywnych plemionach? Od większości żyjących jeszcze weteranów II WŚ dostał byś w pysk za takie słowa! Oczywiście, że liczy się rodzina, zadbanie o jej losy, ale jak można tak profanować wartości za które przodkowie przelewali krew. Niedawny bohater, Rotmistrz Pilecki, porzucił rodzinę i bliskich i niejednokrotnie rzucał się w paszcze lwa ryzykując życie, byleby przysłużyć się wartością, POLSKIM wartością za które gotów był zginąć. Jak możesz taką postawę nazywać prymitywną?!

lewacka logika, żreć i żyć....



Jak już tak zaciekle bronisz polskich wartości to rób to z klasą, bo za te Twoje "dostał byś" sam powinieneś oberwać w pysk.
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2014-03-18, 16:23 22
Freedomik napisał/a:

W pierwszej kolejności wyjechałbym z nimi w bezpieczne miejsce..


W pierwszej kolejności to byś dostał powołanie , rezerwistą chyba jesteś nie?

Freedomik napisał/a:


Zresztą i tak w tym roku zostawiam tę całą Polskę, by zamieszkać w cywilizowanym państwie.


szerokiej drogi , nie wracaj więcej i nie zapomnij zrzec się obywatelstwa polskiego - nie żeby się do ciebie przypierdalał ale jak widzę wstydzisz się bycia Polakiem

Wojna pięknie to wygląda na filmach , postrzelasz pochlasz może coś przelecisz ale wojna to największy syf jaki człowiek może sprawić drugiemu człowiekowi . Wojna jest na rękę tylko spierdolonym politykom którzy bezpiecznie siedzą z dala od frontu . Na wojnie bogacą się właściciele fabryk zbrojeniowych a zwykli ludzie cierpią głód i nędzę .
Nikt nie chce walczyć bo każdy chce żyć a życie jest wartością nadrzędną . Myślicie że bohaterowie/weterani II wojny światowej chcieli walczyć ? każdy z nich chciał żyć , kochać , założyć rodzinę ale taki spotkał ich los , niejednokrotnie nie mieli wyboru albo walczysz albo giniesz .
Zgłoś
Avatar
buer2008 2014-03-18, 19:57 3
Browaryt napisał/a:

A ja się przyznam że nie dojrzałem do oddawania życia za cokolwiek. Prawdziwa sytuacja by pokazała kto jest kto a nóż bym oddał za kogoś mój żywot.



Święte słowa. Dlatego takie sondaże są bez sensu.
Zgłoś
Avatar
Skyperian 2014-03-18, 21:32 3
Po co nam godło, hymn, flaga ? Przecież wszyscy jesteśmy europejczykami, wyrzeknijmy się polskości.
Zgłoś
Avatar
mikEWrona 2014-03-18, 21:34
po chuj mu ta podkowa?
Zgłoś
Avatar
ZniszczeCie 2014-03-18, 21:37 15
lewaki i ryby głosy nie mają, a więc morda hołoto
Zgłoś
Avatar
JURIJ_77 2014-03-18, 21:43 12
ale ja nie widzę problemu - kto chce, niech ginie. Tylko nie zmuszajcie innych, by ginęli za wasze widzimisię. I nie ma tłumaczenia, że "mogłeś się urodzić gdzieś indziej, ale urodziłeś się TU i masz za TO walczyć". Bo równie dobrze można powiedzieć że ja nie wybierałem miejsca, gdzie chciałbym się urodzić ...
Zgłoś
Avatar
JarekBestia 2014-03-18, 21:44
Wszyscy by umierali albo nie umierali za ojczyzne. Jak juz nas ruskie najada, to mam nadzieje zabijac za ojczyzne. Chyba , ze spierdole stad wczesniej. Malo kto wie jak zachowa sie w takiej sytuacji.
Zgłoś
Avatar
Gokuzz 2014-03-18, 21:50 4
Heh.. A po chuj mi ginąć za ojczyznę? Jeżeli miałbym rodzinę i poszedł zginąć za ojczyznę to żona miałaby za zadanie wychowanie dzieci sama, a dziecko nie miałoby już swojego ojca, który mężnie umarł za ojczyznę. Szczerze to mam w dupie to? Jeżeli bym się urodził jako Niemiec czy jakikolwiek sąsiad Polski, a już nie byłoby jej z powodu jakiejś wojny tooo.. Miałbym wyjebane na to, że stała tu jakaś Polska? Po prostu bym żył jak żyję, a Ci co chcą ginąć to niech giną. Życie i rodzina jest ważniejsza niż śmierć za ojczyznę. Obronę granic ma pełnić chyba polskie wojsko (którego jest mało). Wyjebałbym za granicę i żył sobie dalej. Tyle w temacie .
Zgłoś
Avatar
modyf 2014-03-18, 21:50 7
A ja bym walczył.
Za każdego francuskiego Auchan, za brytyjskiego Lidla, za niemieckie Obi. Za każdą montownię Fiata, Opla czy Samsunga. Za każdy kawałek ziemi wykupiony przez Holendrów i Niemców. Za każdy żydowski bank.
Za Polskę.
Zgłoś
Avatar
bania8 2014-03-18, 21:54 5
remi1982 napisał/a:



I dla mnie patriotyzm objawia się w tym, że próbuje zapewnić byt rodzinie, żyje zgodnie ze swoim sumieniem, pomagam innym.



to jest kurwa patriotyzm?
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2014-03-18, 21:54 9
Freedomik napisał/a:

Dla mnie ważna jest rodzina, nie jakieś umowne granice. W pierwszej kolejności wyjechałbym z nimi w bezpieczne miejsce.

Patriotyzm to pozostałość po czasach prymitywnych plemion. Jak już musiałbym koniecznie ryzykować życie dla ratowania ludzi to bez względu na narodowość.



Tak? A jak tam gdzie wyjedziesz też wróg dotrze bo wszyscy tak pomyśleli? Co jak już dotrzesz pod przysłowiowy mur? Czyjej ziemi będziesz bronił żebyś mógł żyć z rodziną? Masz chyba francuskie korzenie.
Zgłoś
Avatar
t................z 2014-03-18, 22:00 1
Ja bym nawet nie dał obciąć sobie mojej skośnej czupryny za ojczyzne, można powiedzieć że w wojsku nie ma zwężanych spodni wiec sie nie kwalifikuje hehhe

w ogole jak w wojsku moga kazać coś komuś np scaic włosy niech spierdalają kurwa

sobie niech na dupie obcinają a nie mi będa dyktowac warunki

co kurwa od nich dostałem 1300 na umowe zlecenie po prawie ?

mogli mnie sprzedać jako noworodka do niemiec zeby mnie oszczedzić

co za kraj..............

nie dziwie się dla syna andrzeja
Zgłoś
Avatar
B................i 2014-03-18, 22:03 3
To dzięki patriotyzmowi są wojny. Dzięki temu że ludzie są gotowi ginąć za kraj. Dodatkowo państwo ich do tego zmusza.

Przecież gdyby każdy pomyślał "nie będę walczyć" to wojen by nie było. Ale wiadomo kto nie ginie za ojczyzne ten frajer więc wojny będą
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie