18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
Cześć,

Materiał własny, jeszcze ciepły - nagranie z wczoraj (tj. 14.09.2016 r.).



Rzecz się dzieje na kartodromie w Bydgoszczy.
Byłem pierwszy raz na torze w ogóle, w dodatku swoim dość świeżym Duke'iem (690 IV). Wyprzedziłem R1 i owa R1 chyba poczuła się aż za bardzo wyprzedzona - okrążenie później opóźnia hamowanie, panikuje no i... leci w opony jak dzika kuna w agrest.
Kierownik zdrowy (ucierpiała jedynie jego duma), Yamaha poza drobnymi otarciami praktycznie też zdrowa.

Pozdro
MotoOlo

PS Przy kręceniu filmu nie ucierpiała żadna kuna
Zgłoś
Avatar
nobas 2016-09-16, 13:14
winkle sa dla szybkich kierowców a prosta dla szybkich maszyn

tylem dohamowujemy w winklu na otwartej przepustnicy zeby zebrac zaciesniajacy sie zakret
Zgłoś
Avatar
r................u 2016-09-16, 18:55
A LPG czasem tam nie bylo? Z reszta, czy da sie w motórze LPG zamontować? Będzie taniej? Czy może leipeij dizla?
Zgłoś
Avatar
matys2031 2016-09-16, 22:23
Lpg da sie zamontowac, robia to ludzie czasem nie z oszczednosci lecz ze zwiekszenia zasiegu maszyny w turystyce. Montuja zazwyczaj w kufrze z tylu maszyny. Osobiscie musialo by mnie pojebac zebym z butla na plecach jezdzil
Zgłoś
Avatar
TruckR 2016-09-16, 22:54 2
nobas napisał/a:

tylem dohamowujemy w winklu na otwartej przepustnicy zeby zebrac zaciesniajacy sie zakret


Nazwij mnie ignorantem, ale...

"Ciekawa" ta twoja teoria... możesz mi wytłumaczyć zasadę działania tej magii?

Bo jak dla mnie na "prostą chłopską logikę" otwarcie przepustnicy i hamowanie tyłem to czynności, które wzajemnie przeciwdziałają sobie jeszcze na poziomie tylnego wahacza (a właściwie to układzie przeniesienia napędu/układzie hamulcowym).

Owszem, mogą wpływać na lekkie przysiadnięcie tylnego wahacza (ale nie zawsze, zależne od konstrukcji moto i jak już to tylko łańcuch/pas wchodzi w grę, kardan odpada...), ale bardziej by to mogło spowodować zachwianie równowagi w złożeniu niż realnie coś pomóc.

Jak dla mnie kolejna "miejska legenda".

Odbiegając od moto bo raczej mało kto ma turbo w moto, ale...
Zrozumiałbym gdyby to miało być w celu utrzymania doładowania turbo w silniku bez anti-lag'a, ale w celu pomocy pokonania zakrętu... "seems legit".

Co do samego filmiku to jak dla mnie panika i blokada tyłu.
W sportach 90% hamowania to przód, a tył jako "wspomaganie".
Ale, to moja prywatna opinia i wiadomo jak to z opiniami...

Pozdro.
Zgłoś
Avatar
kaelem 2016-09-17, 0:08 3
Dopóki nie kupię motóru mam na was wyjebane w lusterkach, na rżysku i na torach. Ogólnie mam na was wyjebane, pierdzenia po 22 po długiej na mieście, wpierdalanie się wszędzie, gdzie nie można się wpierdolić. Ogólnie lubię was, ale chuj wam w dupę. Szerokości.
Zgłoś
Avatar
Profx5015 2016-09-17, 0:14
Bez tych chujowych wstawek dźwiękowych byłoby ok
Zgłoś
Avatar
MotoOlo 2016-09-17, 0:26 1
Profx5015 napisał/a:

Bez tych chujowych wstawek dźwiękowych byłoby ok


Następnym razem postaram się wstawić cipne wstawki dźwiękowe.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Zgłoś
Avatar
W................. 2016-09-17, 0:36 2
Chłopie, nie słuchaj tych malkontentów. Filmik zmontowany z humorem - może nie na poziomie BBC, ale na amatorską produkcję to wypadło naprawdę nieźle. Dobrze prowadzisz tempo akcji, dajesz sympatyczne i nienatarczywe wstawki dźwiękowe... naprawdę nie powinni się Ciebie czepiać. Do tego za jazdę po torze masz naprawdę duży plus ode mnie, mimo że ścigacz jest dla mnie drugim złem po quadach.
Zgłoś
Avatar
MotoOlo 2016-09-17, 0:43 1
W.S.N.R., kurwa... Taki pozytywny komentarz na sadolu trąci ironią i sarkazmem
Ale dzięki... Lepię te filmy w paint'cie, dźwięki nagrywam z harmonijki... Takie początki. Spielberg ze mnie nie będzie... Bo nie jestem żydem (ba dum tss).

Btw. KTM Duke 690 IV to nie ścigacz. Małe chuchro miejskie... choć z jajem
Zgłoś
Avatar
Profx5015 2016-09-17, 1:30
MotoOlo napisał/a:


Następnym razem postaram się wstawić cipne wstawki dźwiękowe.
Mam nadzieję, że pomogłem.


Mam nadzieję, że będą lepsze i nie nie pomogłeś, te dźwięki dalej są jak z chujowej kreskówki
Zgłoś
Avatar
Polokima 2016-09-17, 2:59
1:10, nie ma za co.
Zgłoś
Avatar
wigan77 2016-09-17, 7:05
nie ma piwa za zjebane intro
Zgłoś
Avatar
MotoOlo 2016-09-17, 10:42
Ło panie... No Wam dogodzić to widzę nie sposób. Dla jednego zjebane intro, dla innego zjebane dźwięki, dla trzeciego jadę na chujowym motocyklu...

Wylatuje ErŁan z toru? Wylatuje. No to cieszyć się sadole, a nie wymyślać i marudzić jak kurwa księżniczka na ziarnku grochu.
Zgłoś
Avatar
tarcer123 2016-09-17, 10:44 2
Gość wstawił filmik z wyjebki R1 na dodatek troszkę chciał przykozaczyć śmiganiem na moto a Wam znowu wszystko kurwa się nie podoba. A jegomość na R1 trochę pizda. Zreszta litrowy sport jest tylko dla bardzo dobrych motocyklistów z dużym doświadczeniem. Nie wyobrażam sobie jak ktoś kupuje taki sprzęcior do nauki jazdy.
Zgłoś
Avatar
InnyName 2016-09-17, 11:17
Jedz do pszczółek, tam pelno jest twardzieli na r1 r6 cbr i co tam jeszcze jest, a na torze wszystko wychodzi, xjrką bez problemu ich oblatuje mimo ze do sportowego motocykla mam bardzo daleko
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie