18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 8:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Zakaz chodzenia w szkole
BongMan • 2012-12-01, 12:49
Cytat:

Na oryginalny sposób zaprowadzenia porządku na szkolnych korytarzach wpadło kierownictwo Szkoły Podstawowej nr 125 przy ul. Dzwonowej w Łodzi.

Od ubiegłego tygodnia uczniów klas od IV do VI obowiązuje zakaz chodzenia podczas długiej przerwy. Mogą tylko przejść spod sali, w której mieli lekcje, pod tę, gdzie będą następne zajęcia albo toalety. Resztę czasu z trwającej 20 minut pauzy muszą spędzić siedząc pod ścianami korytarza.

– Dzięki temu uczniowie mają się wyciszyć i zrelaksować przed kolejnymi zajęciami – mówi Marzena Rybowska, dyrektor placówki. – Mogą się w tym czasie bawić, porozmawiać z kolegami lub się pouczyć. Przestrzegania nowych zasad pilnują nauczyciele, pełniący dyżury na korytarzu.

Jak tłumaczy pani dyrektor, zakaz wprowadzono po serii wypadków, które miały miejsce we wrześniu tego roku.
– Uczniowie niestety rzadko chodzą, a często biegają, doprowadziło do trzech niebezpiecznych zdarzeń z ich udziałem, w jednym przypadku konieczna była interwencja pogotowia – mówi dyr. Rybowska.
– Po ostatnim wypadku ustawiliśmy w holu stół do tenisa stołowego i trambambulę, ale i to nie pomogło.

Zdecydowałam się więc wprowadzić całkowity zakaz poruszania się. Obowiązuje on tylko na długiej przerwie. Podczas pozostałych uczniowie mogą chodzić, nie wolno im jednak biegać.

Młodzieży pomysł do gustu raczej nie przypadł.
– Nie podoba mi się to zarządzenie, muszę teraz siedzieć całą przerwę w jednym miejscu – mówi Ola, jedna z uczennic. – Nie mogę ani się przejść, ani porozmawiać z koleżankami z innych klas, które siedzą w innym miejscu korytarza.

Rodzice mają różne zdania na temat zarządzenia dyrekcji. Jedni pomysł krytykują, „bo w naturze dziecka jest biegać”, inni zaś chwalą.
– To dobry pomysł, bo zapewnia naszym pociechom bezpieczeństwo – uważa Małgorzata Zagórska, przewodnicząca Rady Rodziców.

expressilustrowany.pl/dyrektorka-szkoly-wprowadzila-zakaz-chodzenia-fi...
Zgłoś
Avatar
siarasiarecki 2012-12-01, 13:00 17
mam 29 lat... co to do cholery jasnej jest trambambuła???!!!!

sorry, nie zauważyłem, że to BongMan wstawił, nie mam pytań
Zgłoś
Avatar
Jad Kiełbasiany 2012-12-01, 13:03 5
Co za idiotyzm. Przerwy w szkołach powinny być od tego, by dzieciak "rozładował" się po nudnej jak pizda lekcji. Metoda, którą ta szkoła planuje wprowadzić jest wg. mnie zajebiście niewychowawcza...
Zgłoś
Avatar
K................a 2012-12-01, 13:08 1
Jakiś pojebany konserwuch sobie coś ubzdurał, bo za jego czasów to w szkole była chłosta poranna i dyscyplina jak w wojsku.
Zgłoś
Avatar
Kocewicz 2012-12-01, 13:48 3
Hasło "bezpieczeństwo" jest obecnie wytrychem do wprowadzenia jakiegokolwiek kontrowersyjnego przepisu. Jeśli coś jest bezpieczne, to na pewno jest dobre i warte wprowadzenia, nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Przykre i niestety coraz bardziej powszechne.
Jak ja nie cierpię takich manipulacji.
Zgłoś
Avatar
0statniSprawiedliwy 2012-12-01, 14:17
A na chuj to bydło ma wrzeszczeć i biegać po całej szkole? Przecież to tylko jedna przerwa, na której mają zabronione zwiedzanie szkoły. Dzieci powinny w tym czasie zjeść coś pod salą czy pójść do toalety, a jako rodzic wolałbym żeby moje dziecko siedziało pod klasą, niż potem miałaby być wzywana karetka bo dziecko zęby zgubiło na schodach, czy głowę rozbiło o posadzkę.
Zgłoś
Avatar
miczel1 2012-12-01, 15:22
Tylko siedzo nic nie robio
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2012-12-01, 18:53 6
Koniec Świata napisał/a:

Jakiś pojebany konserwuch sobie coś ubzdurał, bo za jego czasów to w szkole była chłosta poranna i dyscyplina jak w wojsku.


Konserwatysta NIGDY by nie wpadł na taki zjebany pomysł, a tym bardziej PRZENIGDY by go nie wcielił w życie...
Mnie ten pomysł skojarzył się w pierwszej kolejności z faszyzmem

TyTakTwierdzisz napisał/a:

A na chuj to bydło ma wrzeszczeć i biegać po całej szkole? Przecież to tylko jedna przerwa, na której mają zabronione zwiedzanie szkoły. Dzieci powinny w tym czasie zjeść coś pod salą czy pójść do toalety, a jako rodzic wolałbym żeby moje dziecko siedziało pod klasą, niż potem miałaby być wzywana karetka bo dziecko zęby zgubiło na schodach, czy głowę rozbiło o posadzkę.


Już miałem się krytycznie odnieść do tego wpisu, ale przeczytałem podpis
Zgłoś
Avatar
makabrax 2012-12-01, 21:22
co ciekawe jak chodziłem do podstawówki jak jeszcze miała 8 klas, biegaliśmy po korytarzu i jakoś nic niekomu się nie stało... no ale teraz unia + dzieci z genialnymi pomysłami wiec...

a trambambuła to inna nazwa piłkarzyków
Zgłoś
Avatar
ojojoj 2012-12-02, 15:10
nic smiesznego. jak szkola specjalna to trzeba zakaz poruszania wprowadzic
Zgłoś
Avatar
J................8 2012-12-03, 22:52 3
Kurwa tyle razy grałem w piłkarzyki i przez myśl mi nie przeszło, że to może być trambambula.
Zgłoś
Avatar
bosz112 2012-12-03, 22:57
Zgłoś
Avatar
Pan_Doktur 2012-12-03, 23:07
siarasiarecki napisał/a:

mam 29 lat... co to do cholery jasnej jest trambambuła???!!!!

sorry, nie zauważyłem, że to BongMan wstawił, nie mam pytań



toż to cytat, a co do artykułu niech się hołota wyhasa po lekcjach. Potem rodzice mają miliard pretensji, że ryj rozbity w szkole.

To jak się to pisze Panie siarasiarecki?
Zgłoś
Avatar
black88 2012-12-03, 23:07
ooo! już nie żartujesz a to ci niespodzianka...
Zgłoś
Avatar
borek41 2012-12-03, 23:08 4
Boże jak czytam wasze komentarze, to aż rzygac mi sie chce. Znam osobiścię tą pania dyrektor z w/w podstawówki i nie jest to żadna "konserwatystka" a tym bardziej "faszystka". Artykuł jak i materiał wyemitowany na Polsacie został skrzętnie zmanipulowany. Wywiad, który został zautoryzowany brzmiał zupełnie inaczej. Poza tym wcale nie ma w tej szkole tkaich rygorystycznych zasad. Cała idea polega na tym, by dziecko w trakcie trwania przerwy nie było WSZĘDZIE w szkole a jedynie pod klasą, w której ma zajęcia lub w stołówce, bibliotece albo w sklepiku czy łazience, a nie biegał ganiając się z kolegami po całej szkole. Jak takie dziecko sie wywróci i coś sobie zrobi, to czy rodzice mówią, po co tak szalałeś? nie! powiedzą co za szkoła, ze moje dziecko sobie robi krzywde w niej. Po drugie takie dziecko jak sobie wylata w szkole wraca do domu zrobi lekcje to jest padnięte, a rodzice mają w domu spokój, a tak to jesli jest zakaz biegania po szkole to dziecko będzie miało za duzo energii w domu i dla "starych" to problem. W mojej podstawówce panował taki sam zakaz i nikt nie robił problemów, a wręcz rodzice się cieszyli, ze jest mnie zagrożeń w szkole dla dziecka ( np taki 6 klasista biegąjący po korytarzu, który potrąca mniejsze dzieciaki np na schodach). Wiec zamiast się spinać zastanówcie się a nie tylko flejm a tematu nic nie znacie. Dyrektorka próbowała dać dzieciom mozliwośc wyłądowania energii na przerwach wprowadzając piłkarzyki czy stół do ping ponga. Nie pomogło to zakaz biegania i wałesania się bez celu po szkole i to ponieważ zdarzały sie wypadki częsciej niż normlanie wczesniej, wiec działanie jak najbardziej słuszne. A do tych wszystkich hejterów hejtujacych dla samego hejtu bez dozy spojrzenia z dwóch stron na sprawe idzcie spac bo dawno po dobranocce a jutro do gimbazy czas ruszyc ;]
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie