18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Zaskroniec i żabcia
JcS • 2012-09-07, 20:15
Zdjęcia mojego autorstwa z wyjazdu nad wodę.
Może komuś się spodobają z uwagi na patriotyczny wygłos.
Jak widać, także "rodowity, polski zaskroniec" potrafi poradzić sobie z dużym kąskiem niczym prawdziwy pyton;)









Dla osób martwiących się o los węża, już tłumaczę ostatnie zdjęcie:
Na żabę mam wyjebane, bo to pokarm który dał się upolować. Taka jej rola w tym przedstawieniu, żeby zdechnąć w bólu i dać się zjeść. Ale drapieżnika szanuje oczywiście. Po całej akcji wąż został bezpiecznie wypuszczony z wiadra, z powrotem w trzcinę. Nie ucierpiał i nie zestresował się zbytnio. Odnoszę wrażenie, że nawet mu się spodobała rola predatora w fotoreportażu
Zgłoś
Avatar
Mirai 2012-09-07, 20:16 4
Ciekawe jak to jest gdy jesteś połykany żywcem^^.
Zgłoś
Avatar
Kaef 2012-09-07, 20:19
Żaba do końca zachowała zimną krew i powagę. Swoją drogą też jest drapieżnikiem, nie wiem jakich była rozmiarów, ale dorosła też by młodego zaskrońca zjadła
Zgłoś
Avatar
witex811 2012-09-07, 20:37 38
Po całej sesji, żaba i zaskroniec podziękowali sobie, zgarnęli hajs i poszli w swoje strony Piwko za własny materiał musi być.
Zgłoś
Avatar
C................1 2012-09-07, 21:09
Jakim aparatem robiłeś zdjecia?
Zgłoś
Avatar
JcS 2012-09-07, 21:29 1
@Czesiek181
Zdjęcia robiłem Gatewayem DC-T50. Mam takie stare dziadostwo przywiezione ze stanów jakieś 8 lat temu. Jest powolny, ale zdjęcia robi i tak lepsze niż smarfonopedałofon, więc na hardkorowo-pijackie wypady jest w sam raz;). Przynajmniej się nie muszę martwić, że po pijaku sknurze albo zgubię zabawkę za 2tys zl;)
Zgłoś
Avatar
Zihat1 2012-09-07, 21:30
@Kaef Ty na poważnie sądzisz ,że żaba zeżarłaby zaskrońca czy jaja sobie robisz ?

A tak dla ogólnej wiedzy , jest to gatunek nie jadowity i nie szkodliwy dla ludzi . Zaskroniec ratuje się przede wszystkim ucieczką , kiedy ucieczka jest niemożliwa lub ryzykowna udaje martwego (zwłaszcza młode osobniki) , starsze natomiast schwytane mogą pokąsać ,ale jest to ostateczność ,przy czym jak już wspomniałem nie są jadowite .

Te krótkie inf jest dla tych co zabijają te urocze węże ,ze strachu ,że mogą zostać przez nie jadowicie ukąszeni . Powtarzam one nie są jadowite ! A pretekst , że przypominają żmiję wymyślił chyba ktoś kto oczy nosi w kieszeniach .
Zgłoś
Avatar
Nawigator 2012-09-07, 23:56
Coś pięknego.
Zgłoś
Avatar
Saint Spear 2012-09-08, 0:03 1
A po ki chuj lapales go do tego wiadra?
Zgłoś
Avatar
miedziak 2012-09-08, 0:17 2
kiedyś na rybach się nudziłem i ogólnie nic ciekawego nie brało, a w około biegały zaskrońce to postanowiłem jednego dokarmić śniętym żywcem, jakie było moje zdziwienie gdy po jakimś czasie zauważyłem że wesoło pałaszujący rybkę zaskroniec wystaje z ust innego zaskrońca który go postanowił zjeść
Zgłoś
Avatar
zachar1345 2012-09-08, 0:18 2
Zgłoś
Avatar
miedziak 2012-09-08, 0:18
PS zaskrońce są wężami właściwymi więc nie duszą swoich ofiar przed zjedzeniem i podobnie jak węże zbożowe dość często połykają swoje ofiary żywcem
Zgłoś
Avatar
chencik 2012-09-08, 0:20
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
lody_smietankowe 2012-09-08, 0:33
Ej, trochę szacunku dla ofiary. Gdyby nie one (szeroko pojęte ofiary a nie żaby - żeby ktoś się nie dopierdolił) to sam wpieprzałbyś kapustę na przemian z sałatą. Zresztą pewnie nawet taki zaskroniec bywa czyimś pokarmem. Ekspertem nie jestem ale "karma is a bitch" jak to mówią.
Zgłoś
Avatar
Vato 2012-09-08, 0:34
Żaba miała do końca wyjebane
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie