18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Żebracy w Watykanie
JezusToŻyd • 2012-08-29, 12:43
Na jednej z ulic prowadzących na plac świętego Piotra w Watykanie siedzi dwójka żebraków w niedużej od siebie odległości. Pierwszy z nich ma na sobie elegancki tradycyjny żydowski strój, jarmułkę oraz długie dobrze przystrzyżone pejsy, a gdy przypadkiem odchyli rękaw, na nadgarstku da się zauważyć złoty zegarek. W szkatułce, która przed nim stoi nie ma ani pół monety.

Drugi żebrak jest natomiast nieogolony, ma na sobie potargane ubrania, w jednej ręce trzyma krzyż, w drugiej różaniec, a przed nim stoi obrazek matki boskiej i Jana Pawła drugiego. Zamiast szkatułki leży przed nim spora puszka, po brzegi wypełniona banknotami w wielu walutach.

Widząc tych dwóch żebraków podszedł do nich jeden z biskupów i zwraca się do żyda w te słowa:
- Drogi synu, jeżeli rzeczywiście jesteś potrzebujący, to gdybyś nie okazywał judaizmu tak otwarcie mógłbyś otrzymać więcej pieniędzy, tak jak ten oto gorliwy katolik.

Na to żyd odwraca się w stronę drugiego żebraka i mówi:
- Popatrz Izaak, kolejny, który próbuje uczyć braci Goldmann marketingu!
Zgłoś
Avatar
soqu1 2012-08-29, 16:13 2
Nigdy nie słyszałem, żeby katolik czy żyd żebrał. To, że brudas, narkoman, czy cygan ma przed sobą rozłożone dewocjonalia, nie świadczy o przynależności, tylko o takim marketingu, jak w powyższym kawale.
Zgłoś
Avatar
JezusToŻyd 2012-08-29, 16:26 42
@soqu1: Musisz być duszą towarzystwa na imprezach skoro analizujesz kawały.
Zgłoś
Avatar
merh 2012-08-29, 18:07 1
Jakiez to zydowskie.Oszukać i zarabiać na czyimś zaufaniu.
Zgłoś
Avatar
Lukiuu 2012-08-29, 19:24 3
Zgłoś
Avatar
wudun 2012-08-29, 20:00 2
Potrafię zrozumieć nienawiść do żydów z powodu czysto rasistowskiego. Różne wartości z domu się wynosi. Nie potrafię pojąć jak można kogoś nienawidzić za to że, potrafi robić dobre interesy.
Zgłoś
Avatar
zjemcichlep 2012-08-29, 20:35 15
W Jerozolimie pod scianą płaczu modli sie żyd:
-O Jahwe wesprzyj mnie niegodnego pięcioma tysiącami dolarów, ja biedny i potrzebujący...
Zawodzi tak, płacze jęczy, szlocha. Nagle podchodzi do niego inny żydek i wciska mu gruby plik dolarów.
-Masz i spierdalaj bo my się tu o grube miliony modlimy.
Zgłoś
Avatar
soqu1 2012-08-30, 13:30
JezusToŻyd napisał/a:

@soqu1: Musisz być duszą towarzystwa na imprezach skoro analizujesz kawały.


Bo kawał jest śmieszny, kiedy oparty na prawdzie
Zgłoś
Avatar
kubcikcsn 2012-10-29, 20:13
Zgłoś