18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 60 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 19:01
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
🔥 Napastnik z długą rurką - teraz popularne
W czasie gdy prokuratura IPN odnotowała ogromny sukces, bo oto postawiła pierwszy akt oskarżenia (z przewidywaną karą do 3 lat pozbawienia wolności) za nazwanie niemieckich obozów koncentracyjnych żydowskimi, co wedle linii obrony autora i analogicznie do "obozów polskich", miało jedynie stanowić skrót myślowy, żydowski prawnik McKay Smith z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości zagroził Pawłowi Sawickiemu z biura prasowego Muzeum Auschwitz.
Tłem dla tej sytuacji była wizyta w Miejscu Pamięci niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i premiera Mateusza Morawieckiego.
Po wizycie twitterowicz niejaki pan Howard Lovy zarzucił Muzeum, że pisząc o niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz ukrywa odpowiedzialność Polaków w czasie Holokaustu.
Muzeum odpowiedziało, że o ile historię czynów Polaków w czasie okupacji należy badać profesjonalnie i uczciwie, to w przypadku samego obozu Auschwitz nie można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków.
Wspomniany wpis Lovy'ego, który na Twitterze szkaluje konto Muzeum Auschwitz twierdzeniami, że "zaprzecza Holocaustowi" i "atakuje Żydów mówiących o zaangażowaniu Polaków w Holocaust", spowodowało falę wulgarnych wpisów oskarżających instytucję o "rewizjonizm Zagłady".
Muzeum Auschwitz oczywiście odpowiedziało blokadami tych kont, na co z kolei panicznie zareagował wspomniany pracownik z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości -
Cytat:

"Jestem zaniepokojony. @AuschwitzMuseum blokuje żydowskie konta na Twitterze? Feministyczne syjonistyczne konta? Muzeum poświęcone Holocaustowi?


Zachowanie Muzeum Auschwitz sprowokowało Smitha do działania. Prawnik zaczął publikować informacje, jakoby profil muzeum wysyłał "zastraszające" wiadomości prywatne do wszystkich obserwujących konto Smitha. "Zapewnił" również, że "osobiście przeciwstawi się" Muzeum Auschwitz. - W swoich tweetach pisał także, że atakujemy setki kobiet, później pisał o dziesiątkach kobiet.
Smith nie poprzestał jedynie na publikowaniu ogólnodostępnych postów na Twitterze. Rzecznik muzeum otrzymał od pracownika amerykańskiego Departamentu Stanu prywatne wiadomości na prywatne konto. W jednej z nich zagroził Sawickiemu, że go "dopadnie"

Nie wiadomo na ile opisane groźby skłoniły Piotra Glińskiego do tej decyzji, ale faktem jest, że niespełna dobę po konfrontacji na Twitterze wiceminister postanowił o powołaniu Piotra Cywińskiego na stanowisko dyrektora KL Auschwitz. Jest to tym bardziej zaskakujące, że został on kilka lat temu odwołany przez PiS z tego stanowiska, po skandalicznych wypowiedziach pod adresem Polaków, jak i braku zaproszenia rodziny Rotmistrza Pileckiego w związku z obchodami w obozie.
Ta nominacja przebiegła w uroczystej atmosferze, jaką zapewniło MSWiA pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego w czasie zorganizowanego w Warszawie i za pieniądze publiczne Balu Chanukowego.

Zgłoś
Avatar
mit2 2019-12-22, 16:43
hanney napisał/a:

Jestem żydem i ludzie mnie nie lubią bo jeżdżę czarnym porsche 911 i mam piękny bordowy płaszcz, wszystkie zęby, bujne włosy, czystą cerę i nie używam tanich perfum z z biedry, a także mam przyjemny głos.



Jestem reptalianinem i ludzie nie mnie lubią bo jeżdżę czołgiem M1 Abrams, mam piękne zielone łuski, ostre zęby, bujne rogi, nieskazitelną cerę i nie używam w ogóle perfum, bo pachnę zajebiście sam z siebie. Mam także anielski głos. Laski same się robią mokre na mój widok - mówię ci!

A tak w ogóle to wstawaj hanney, zesrałeś się

Cytat:

PS. Po co się zajmujecie jakimś cymbałem zza granicy, nie powinno się tym zając MSZ, a nie banda sadolowych stulejarzy?


A tobie co do tego? Wracaj lepiej na pustynię ziarnka piasku liczyć.
Zgłoś
Avatar
hanney 2019-12-23, 15:10
Up

O nie, zniszczyłeś mnie o wielkie polski patrioto! Aż mi pejsy opadły z wrażenia, a ze strachu przed wielkim rodem Piastowym obniżę czynsz moim drogim mieszkańcom, którzy żyją za 2 k netto miesięcznie.

W sumie to ciekawe, że komuś wydaje się, iż kłamię, w sensie po uj miałbym zmyślać takie rzeczy na randomowym portalu, że niby jestem aż tak niepewny siebie i muszę sobie podbudować samoocenę, a może jestem trollem niczym pewien zmywacz naczyń w UK? Haha, możesz tak myśleć jak ci z tym lepiej.
Zgłoś
Avatar
mit2 2019-12-23, 18:50
hanney napisał/a:

jestem aż tak niepewny siebie i muszę sobie podbudować samoocenę, a może jestem trollem niczym pewien zmywacz naczyń w UK?


Widzisz? Sam sobie odpowiedziałeś
Zgłoś