18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Znakowanie
głodujoncymarvin • 2020-05-23, 18:25
Cytat:

Metody znakowania i kolczykowania bydła obowiązujące w UE i na świecie:

- wypalanie lub wymrażanie znaków na ciele – stosowane głównie w stadach bydła mięsnego w Ameryce Północnej, Brazylii i Argentynie. Wypalanie jest jednak bolesne i mało trwałe do odczytania (źle wypalony znak zostaje słabo widoczny), za to na zawsze oszpeca i uszkadza skórę. Wymrażanie znakowania bydła wywołuje zmianę pigmentu sierści w tym miejscu na biały, lecz również nie jest to trwała, za to bolesna metoda. Przez wypalanie cyfr próbowano też znakować rogi, lecz pojawienie się mięsnych ras bezrogich i zabiegi dekornizacji w stadach mlecznych wyeliminowały celowość tego pomysłu



Właściwa akcja od 1:00



Twardy skurwysyn
Zgłoś
Avatar
Payan 2020-05-23, 18:28 10
Twardy skurwysyn bo znieczulony browarem.
Zgłoś
Avatar
Halman 2020-05-23, 18:35 29
a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?
Zgłoś
Avatar
DużyKutas 2020-05-23, 18:36 1
Bóg tak chciał, dlatego dał ludziom alkohol aby chodzili najebani.
Zgłoś
Avatar
A................r 2020-05-23, 18:46 3
Chciałbym zobaczyć jak wsadzają coś takiego w dupę komuś. W Brazylii np. Fajna była akcja jak pies zjadał genitalia typa ciekawe co fajniejsze. Muszę wam powiedzieć że strasznie się skułem, chyba zaraz pobawię się lewą ręką, ale tylko troszkę. Na pewno Pan Bóg wybaczy.
Zgłoś
Avatar
nwonigers 2020-05-23, 19:19 5
Pajan napisał/a:

Twardy skurwysyn bo znieczulony browarem.



gdzies kiedys slyszalem ze przy ogromnej temperaturze to niby nie czuc za bardzo bo to jest zbyt duzy szok dla receptorow.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2020-05-23, 19:29 6
Sam moment wypalenia nie boli, przy tak dużym szoku przez kilka minut jedziesz na błogiej fazie adrenalinowej, gorzej jest potem , gdy nurkujesz do lodowatej wody by uśmierzyć ból a ona wydaje się gorąca a wyjście choćby na sekundę oznacza paraliżującą falę za falą nieustającego bólu. A gdy już ból ustanie po kilkunastu sesjach środków przeciwbólowych i nacierania maściami na oparzenia to czujesz sparzone miejsce jeszcze przez kilka dni.
Zgłoś
Avatar
T................y 2020-05-23, 19:42
HAL9000/2 napisał/a:

a dlaczemu krzyż a nie chiński cytat: 如果人不照顧自己,天地將毀滅他。 讓每個人照顧自己,邪惡的靈魂就跑開了。?



|a długie i trudno wydziarać. Lepsze są jak w Polsce, krótkie chińskie wyrazy wytatuowane u Karyny, np 維豐
Zgłoś
Avatar
andrzejrobert75 2020-05-23, 19:59 3
TranzystorWyklęty napisał/a:

|a długie i trudno wydziarać. Lepsze są jak w Polsce, krótkie chińskie wyrazy wytatuowane u Karyny, np



Zupa z kurczaka,czY prać w 40 st?
Zgłoś
Avatar
Juzwa 2020-05-23, 20:02 3
muskutanin napisał/a:

Twardy skurwysyn



No, twardy jest, ale głupi jak gówno.
Zgłoś
Avatar
marvel321 2020-05-23, 20:10 15
nwonigers napisał/a:

gdzies kiedys slyszalem ze przy ogromnej temperaturze to niby nie czuc za bardzo bo to jest zbyt duzy szok dla receptorow.



Źle słyszałeś. Jestem spawaczem z zawodu i wiele razy sie oparzylem rozgrzanym do czerwoności metalem. Boli jak sto chuji, od pierwszej milisekundy przez następne kilka dni. Najebany jest dlatego nie drze ryja. Następnego dnia bedzie tego żałował.

Zgłoś
Avatar
Puczysta 2020-05-23, 20:18 6
Jaki twardy? Zwyczajnie napierdolony.
Zgłoś
Avatar
panzerwafel 2020-05-23, 20:48 1
mikroczipy i transpondery – metoda nowoczesna i obecnie coraz częstsza u bydła. Identyfikacja poszczególnych osobników odbywa się tu elektronicznie. Transpondery w fermach bydła (szczególnie mlecznego) występują w postaci specjalnych obroży lub opasek z nadajnikami, zapinanych na kończynach. Te aparaty elektroniczne służą nie tylko samej identyfikacji zwierząt, ale też kontroli zadawania odpowiedniej ilości paszy treściwej w czasie doju, kontroli wydajności mlecznej i długości laktacji, a także jako sygnalizator porodu i swoisty klucz do bramek na trasach technologicznych dla bydła. Metoda wielofunkcyjna, bardzo bezpieczna, bezbolesna i trwała. Wadą tego typu znakowania jest to, że odczyt numeracji mikroczipa może być robiony tylko przez dopasowany firmowy czytnik oraz tylko na bliską odległość, więc wyszukiwanie konkretnej krowy na pastwisku czy w oborze wolnostanowiskowej jest trudne.

Polacy ! Już niedługo!
Zgłoś
Avatar
Lolekmko11 2020-05-23, 20:54 5
ANALizator napisał/a:

Chciałbym zobaczyć jak wsadzają coś takiego w dupę komuś. W Brazylii np. Fajna była akcja jak pies zjadał genitalia typa ciekawe co fajniejsze. Muszę wam powiedzieć że strasznie się skułem, chyba zaraz pobawię się lewą ręką, ale tylko troszkę. Na pewno Pan Bóg wybaczy.



Czy jest na sali Lekarz?

Zgłoś
Avatar
maddog77 2020-05-23, 21:13
Niewiele poczuł pracowałem kiedyś jako pomocnik spawacza i podczas obracania przyspawanego do rury kołnierza potknąłem nim przedramienia gdyby nie smród spalonej skóry nawet bym się nie zorientował że się oparzyłem.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie