18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 48 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 5 minut temu

20 września 2012 roku przypada siedemdziesiąta rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych. Związek Żołnierzy NSZ organizuje uroczystości rocznicowe pod patronatem kierownika Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Tymczasem ze strony przedstawiciela władzy publicznej padły w tym roku słowa budzące zasadniczy sprzeciw, w której to sprawie wystosowujemy to oświadczenie.

Prof. Paweł Machcewicz, doradca Prezesa Rady Ministrów oraz dyrektor powstającej instytucji publicznej – Muzeum II Wojny Światowej, wykluczył Narodowe Siły Zbrojne z polskiej tradycji niepodległościowej. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” (2 kwietnia br.) powiedział:

Uważam, że powinniśmy nawiązywać do tradycji AK, ale już stawianie na jednej płaszczyźnie NSZ i AK, co się dzieje ostatnio, jest niedopuszczalne. AK była wojskiem polskim w kraju, częścią państwa podziemnego. NSZ była formacją partyjną, która walczyła przeciwko Niemcom i Sowietom, ale nie uznawała instytucji polskiego państwa podziemnego (kłamstwo).

Była także spadkobiercą faszyzującej, antysemickiej tradycji ONR, antydemokratycznej, o cechach totalitarnych. Świadomie bym ją wykluczył z tradycji demokratycznego państwa polskiego, mimo że jej członkowie walczyli o niepodległość Polski i ponosili ofiary.

Źródło: wpolityce.pl
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2012-09-06, 11:38 13
Strzelać do tej czerwonej hołoty.
Agora do wora, wór do jeziora.
Zgłoś
Avatar
McMenel 2012-09-06, 11:43 6
No kurwa tak "ogień" który był pospolitym bandytą teraz jest bohaterem... Rzygać się chce od tych prawiczków.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-09-06, 12:03 7
McMenel napisał/a:

No kurwa tak "ogień" który był pospolitym bandytą teraz jest bohaterem... Rzygać się chce od tych prawiczków.


Nie kurwa... Lepiej tak jak ty język w dupę wpychać Leninowi przy każdej okazji bycia w jego mauzoleum...
Zgłoś
Avatar
mik777pl 2012-09-06, 12:17
brak słów... ale zwarty i gotowy jak by co
Zgłoś
Avatar
Ponury Knur 2012-09-07, 8:51 2
A to że partyzanci NSZ mordowali wszystkich nie 100% polaków to cisza, przypominam że przed II wojną światową polska była krajem wielu kultur i narodowości. Nie wiele ich sposób myślenia różnił się od faszystów z którymi walczyli.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-09-07, 10:24 14
NSZ mordowało tylko kolaborujących z Niemcami albo komunistami. Choćby był on polakiem, papieżem, prezydentem, posłem, kij wie kim to należała mu się za to śmierć.
Oczywiście dochodziło do sytuacja kiedy ginęły niewinne osoby, ale to były zwykle ofiary które znalazły się w ogniu krzyżowym a tacy na których wydano niewinnie "wyrok" to można zliczyć na placach, tych u rąk i nóg.
Więc przestańcie kurwa pierdolić głupot które nawciskały wam komunistyczne/socjalistyczne kurwy w przeszłości i dziś.
Oszczerca? A co to jest faszyzm? Wyjaśnij proszę mi.
Zgłoś
Avatar
Paskudny Stary Dżon 2012-09-07, 10:35 6
Od kiedy Ogień był bandytą, czerwona szmato?

Naoglądał się filmów z lat 50 i teraz bredzi jak potłuczony. Albo z KPP.
Zgłoś
Avatar
Ponury Knur 2012-09-07, 11:18 3
Arashel napisał/a:

NSZ mordowało tylko kolaborujących z Niemcami albo komunistami. Choćby był on polakiem, papieżem, prezydentem, posłem, kij wie kim to należała mu się za to śmierć.
Oczywiście dochodziło do sytuacja kiedy ginęły niewinne osoby, ale to były zwykle ofiary które znalazły się w ogniu krzyżowym a tacy na których wydano niewinnie "wyrok" to można zliczyć na placach, tych u rąk i nóg.
Więc przestańcie kurwa pierdolić głupot które nawciskały wam komunistyczne/socjalistyczne kurwy w przeszłości i dziś.
Oszczerca? A co to jest faszyzm? Wyjaśnij proszę mi.



No tak jak się podpala wioskę to trzeba liczyć się z niewinnymi osobami. A mordowanie żydów polskich? Chcesz mi wmówić że oni tez kolaborowali z niemcami? Pierdolenie kolejnego narodowca który ma wiadomości tylko z jednej ręki. Ktoś wpierdala narodowcom jedną słuszną historie a oni łykają i walczą o swoją prawdę. Ech, może by tak spróbować dowiedzieć się czegoś z wiarygodnych źródeł niż tłumaczyć sobie że wszystko jest zmanipulowane, Powoli zaczyna śmierdzieć paranoją.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-09-07, 12:06 4
Oszczerca napisał/a:

No tak jak się podpala wioskę to trzeba liczyć się z niewinnymi osobami.


Nikt nie podpala wiosek jeśli nie toczy się w niej walka. A spalenie wioski jest jakby trochę widoczne z daleka i przyciąga oddziały wojskowe. A przypomnę ci że to byli partyzanci a nie kamikadze, więc nie zależało im na dość widocznym wybiciu jakieś przypadkowej wioski połączonym z zaalarmowaniem wszystkich niemców/sowietów z całej okolicy że ktoś tam jest i top niekoniecznie przyjaciel.
Więc jak się kurwa wymyśla już teorię to niech ma ona jakiś logiczny, z punktu widzenia toczącej się wojny sens.

Oszczerca napisał/a:

A mordowanie żydów polskich? Chcesz mi wmówić że oni tez kolaborowali z niemcami?


Żadne dokumenty NSZ'tu nigdy nie wymieniały celów ataków jako żydów bo byli żsydami. Oni walczyli tylko i wyłącznie z Niemcami i Sowietami, oraz tępili kolaborację z nimi.
Żaden żyd nie dostał od NSZ kulki za to że był Żydem.
Nie istnieją też dokumenty innego pochodzenia która mówiły by o mordach NSZ. Już AK się to zdarzało.
Jeden oddział a w szczególności jego Szef dostał medal "Sprawiedliwego Wśród Narodów" za uratowanie całego wozu żydów w prawie samym sercu Warszawy.
A pamiętniki żołnierzy NSZtu mówią o samych żydach którzy walczyli w szeregach NSZtu...

Oszczerca napisał/a:

Pierdolenie kolejnego narodowca który ma wiadomości tylko z jednej ręki. Ktoś wpierdala narodowcom jedną słuszną historie a oni łykają i walczą o swoją prawdę. Ech, może by tak spróbować dowiedzieć się czegoś z wiarygodnych źródeł niż tłumaczyć sobie że wszystko jest zmanipulowane, Powoli zaczyna śmierdzieć paranoją.


A gdzie ty masz "wiarygodniejsze" źródła z lat 39-50coś na temat działania NSZ?
Raporty komunistycznych służb? Czy może relacje zebrane od tych rzekomo zabitych przez NSZ ludzi...?
Jak dla mnie bardziej paranoiczne jest to że nie możesz odpowiedzieć na proste pytanie czym jest faszyzm...
Zgłoś
Avatar
gregor40 2012-09-07, 12:15 2
Paskudny Stary Dżon napisał/a:

Od kiedy Ogień był bandytą, czerwona szmato?

Naoglądał się filmów z lat 50 i teraz bredzi jak potłuczony. Albo z KPP.



No faktycznie Ogień był bohaterem jakich mało. Skazany przez AK na śmierć przeszedł do batalionów Chłopskich. Szczególnie wlaczył z Czerwonymi. Na przykład wysadzając pociąg WSPÓLNIE Z PARTYZANTKĄ SOWIECKĄ 31 grudnia czy rozbijając niemiecką kolumnę samochodową WSPÓLNIE Z ODDZIAŁEM AL. Czy też zostając szefem URZĘDU BEZPIECZNEŃSTWA w Nowym Targu w stopniu porucznika (skąd potem zdezerterował i walczył z UB).

Był też złotym człowiekiem. Na przykład w 1945 powiesił ciężarną kobietę za nazwanie go bandytą. Gwałcił i zabijał kobiety. Mordował i denuncjował żydów .

Prawda jest taka, że Kuraś był kacykiem i oportunistą. W żadnym razie bohaterem i patriotą. Skąd wiem? Gadałem z człowiekiem z jego oddziału.
Zgłoś
Avatar
S................x 2012-09-07, 12:28 2
Oszczerca napisał/a:


A mordowanie żydów polskich? Chcesz mi wmówić że oni tez kolaborowali z niemcami?



Nie, żaden polski żyd nie kolaborował z niemcami, a coś takiego jak Żagiew to wytwór naszej polskiej, chorej wyobraźni.

Prawda jest taka, że wśród żołnierzy wyklętych może i trafił się jeden popierdoleniec, ale to w większości bohaterowie.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-09-07, 12:39 3
gregor40 napisał/a:

No faktycznie Ogień był bohaterem jakich mało. Skazany przez AK na śmierć przeszedł do batalionów Chłopskich. Szczególnie wlaczył z Czerwonymi. Na przykład wysadzając pociąg WSPÓLNIE Z PARTYZANTKĄ SOWIECKĄ 31 grudnia czy rozbijając niemiecką kolumnę samochodową WSPÓLNIE Z ODDZIAŁEM AL.


Jeśli ta historyjka jest prawdziwa to wiedz że to była kurwa wojna a nie jakieś pedalskie tea-party między narodami lub kurwa jakieś zabawy w gejballa lub ASGeja...
Kiedy masz okazję razem z jednym wrogiem wykrwawić drugiego i wiesz że jesteś jako tako bezpieczny plus potrafisz zabezpieczyć się jako-tako przeciw "sojusznikowi" to korzystasz z okazji.
Na tej wojnie nie było dobrych i złych decyzji. Mamy tutaj skalę szarości.

gregor40 napisał/a:

Czy też zostając szefem URZĘDU BEZPIECZNEŃSTWA w Nowym Targu w stopniu porucznika (skąd potem zdezerterował i walczył z UB).


Bardzo ładnie zrobił czerwone kurwy w chuja i zdobył trochę danych.

gregor40 napisał/a:

Był też złotym człowiekiem. Na przykład w 1945 powiesił ciężarną kobietę za nazwanie go bandytą. Gwałcił i zabijał kobiety. Mordował i denuncjował żydów.


Jak mówiłem wcześniej. Nie ma żadnych potwierdzeń na mordy na ludności cywilnej która nie współpracowała z Niemcami/Sowietami.

gregor40 napisał/a:

Skąd wiem? Gadałem z człowiekiem z jego oddziału.


Z tym źródłem to żeś kurwa pojechał? A nie rozmawiałeś jeszcze może z Mikołajem lub jednym z jego reniferów...
Zgłoś
Avatar
gregor40 2012-09-07, 13:39
Arashel napisał/a:


Jeśli ta historyjka jest prawdziwa to wiedz że to była kurwa wojna a nie jakieś pedalskie tea-party między narodami lub kurwa jakieś zabawy w gejballa lub ASGeja...
Kiedy masz okazję razem z jednym wrogiem wykrwawić drugiego i wiesz że jesteś jako tako bezpieczny plus potrafisz zabezpieczyć się jako-tako przeciw "sojusznikowi" to korzystasz z okazji.
Na tej wojnie nie było dobrych i złych decyzji. Mamy tutaj skalę szarości.



Był wzorowym żołnierzem. Po skazaniu na śmierć przez AK m.inn. za samowolne opuszczenie warty w wyniku czego zginęło dwóch żołnierzy AK uciekł ze struktur AK do czerwonych. Wyrok co prawda unieważniono, ale Kuraś walczył ramię w ramię z czerwonymi.

Źródło: sgpm.krakow.pl/artykuly/formatka.php?idwyb=153

Arashel napisał/a:


Bardzo ładnie zrobił czerwone kurwy w chuja i zdobył trochę danych.



Tak mu zależało na władzy że spotykał się w Lublinie i warszawie z kierowniczką Wydziału Personalnego KC PPR Zofią Gomułkową. Zdezerterował, gdy na skutek braku podporząkowania się przełożonym wszczęto przeciw niemu śledztwo.

Żródło: Bolesław Dereń, Józef Kuraś „Ogień”. Partyzant Podhala, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Arashel napisał/a:


Jak mówiłem wcześniej. Nie ma żadnych potwierdzeń na mordy na ludności cywilnej która nie współpracowała z Niemcami/Sowietami.



Są zeznania świadków Polskich i Słowackich w IPNie w Krakowie oraz w Słowackim archiwum IPN

Por: wypowiedzi Ľubomíra Ďurina ze Słowackiego IPN.

Arashel napisał/a:


Z tym źródłem to żeś kurwa pojechał? A nie rozmawiałeś jeszcze może z Mikołajem lub jednym z jego reniferów...



Z Mikołajem owszem, miły facet, ma ładny biznesik jakieś 20km na północ od Rovaniemi. Renifera operdoliłem w potrawce, bo nie chciał gadać.

Źródeł historycznych o Kurasiu jest w ciul, świadków coraz mniej, zagórzanin z którym gadałem już nie żyje. Trudniej dojść motywacji i pobudek, ale obraz rysuje się jeden. Psychopatyczne okrucieństwo, rządza władzy i nieumiejętność podporządkowania się strukturom spowodowały że był wrogiem zarówno dla AK jak i dla struktur Czerwonych.

Bardzo bym chciał, żeby IPN zrobił porządne śledctwo i wyjaśnił tą poniekąd ciekawą sprawę. Takie nawet się zaczęło, ale Kaczyści ukręcili sprawę za swoich nie-rządów.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2012-09-07, 13:53 3
gregor40 napisał/a:

Był wzorowym żołnierzem. Po skazaniu na śmierć przez AK m.inn. za samowolne opuszczenie warty w wyniku czego zginęło dwóch żołnierzy AK uciekł ze struktur AK do czerwonych. Wyrok co prawda unieważniono, ale Kuraś walczył ramię w ramię z czerwonymi.


Jak to się ma do mojej cytowanej przez ciebie wypowiedzi o braku dobra i zła w czasie wojny?

gregor40 napisał/a:

Tak mu zależało na władzy że spotykał się w Lublinie i warszawie z kierowniczką Wydziału Personalnego KC PPR Zofią Gomułkową. Zdezerterował, gdy na skutek braku podporząkowania się przełożonym wszczęto przeciw niemu śledztwo.


Stalin miał swoich agentów którzy mieszkali w Białym Domu i byli doradcami Prezydenta USA. Więc nie mów mi że nie istniała szansa by mógł być jakoś zakonspirowany.
Nawet jeśli dla komuchów działał to można mu ten fakt wybaczyć skoro ostatecznie skończył jako anty-komunistyczny żołnierz.

gregor40 napisał/a:

Są zeznania świadków Polskich i Słowackich w IPNie w Krakowie oraz w Słowackim archiwum IPN


Czyli co? Komunistyczne źródła z czasów stalinowskich są od dziś dowodami całkowicie realnymi i bez żadnym propagandowych nalotów?

gregor40 napisał/a:

Źródeł historycznych o Kurasiu jest w ciul, świadków coraz mniej, zagórzanin z którym gadałem już nie żyje. Trudniej dojść motywacji i pobudek, ale obraz rysuje się jeden. Psychopatyczne okrucieństwo, rządza władzy i nieumiejętność podporządkowania się strukturom spowodowały że był wrogiem zarówno dla AK jak i dla struktur Czerwonych.


Najśmieszniejsze jest kurwa to że nikt z was nie może ogarnąć faktu że przed wybuchem IIWŚ istniał świat.
Jakim cudem ci wszyscy psychopaci którzy nie potrafili nigdzie dłużej usiedzieć i mieli w sobie rządze mordu, uchowali się przez 20lat w kraju który spory swój okres należał do jednego dość wojskowego obozu rządzącego?
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie