18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
v................r 2013-09-17, 22:46
będzie zbiorczy
Zgłoś
Avatar
ImprezowyKotek 2013-09-17, 23:09 2
Wygląda jakby pił przez tydzień przed nagraniem, chociaż najeb*ny mądrzej gada niż 99% dziennikarzy.
Zgłoś
Avatar
urielpp 2013-09-17, 23:20
Koleś ma zagrywki i momentami sposób mówienia a'la Kolonko.
Zgłoś
Avatar
Splifcior 2013-09-17, 23:41
Masz piwo! Świetny kanał! Jak to pójdzie do śmieci to pierdolić sadistic.pl
Zgłoś
Avatar
q................5 2013-09-18, 0:37
2 minuty wytrzymałem. Jak to jest podziemie to znaczy, że do podziemia on gada. Takiego, co od 50 lat z kanałów nie wychodził. Koszulę niech se kupi, bo mu jeszcze jakaś pszczoła pod grzdyl wleci...
Zgłoś
Avatar
Mojoo 2013-09-18, 1:08
Należało by zadać inne bardzo ważne pytanie, być może ktoś to będzie umiał wyjaśnić, bo na razie kompletnie mi się to kupy nie trzyma.

Co stało się z jednym "POKOLENIEM PIENIĘDZY"?

Jeśli jak twierdzi ZUS obecne emerytury są wypłacane na bieżąco z składek obecnie pracujących, to co stało się z pieniędzmi jednego pokolenia?

ZUS uchwalono w 1934r.
Widzę dwie możliwości:
1. ZUS przeją zobowiązania poprzedniego systemu emerytalnego i z pieniędzy ludzi pracujących w tym roku wypłacał emerytury obecnym w wieku emerytalnym. Wówczas miało by to całe płacenie pieniędzy "na bieżąco" miało by wytłumaczenie. Genezy problemu należało by szukać jeszcze wcześniej, w poprzednich systemach.
2. ZUS nie musiał się martwić pieniędzmi dla emerytów w 1934(bo mieli je zapewnione przez poprzedni system) i jednocześnie pobierał składki od pracujących w tym roku - pracowali na siebie. Jakimś sposobem pieniądze z jednego pokolenia składek się rozpłynęły - zostały ROZKRADZIONE, i teraz mydlą nam oczy niżem demograficznym.

Być może ktoś poszpera trochę albo już siedzi w temacie i to wyjaśni. Uważam, że jest to istotna kwestia.

Do czego dążę: prosta filozofia, każdy powinien pracować na siebie, i nie było by wtedy żadnego problemu wydumanego niżu demograficznego.

Filozofia ZUS-u: pracuje 20 ludzi, a zastąpi ich 19. 19 nie będzie w stanie w pełni sfinansować emerytur owej dwudziestki.

Prostsza filozofia: pracuje 20 ludzi ich kasa jest przechowywana dla nich, w następnym pokoleniu rodzi się tylko 10ciu, ale chuj, tych 20 już sobie na siebie zarobiło i nie muszą się martwić.
Zgłoś
Avatar
Splifcior 2013-09-18, 1:25
@up Zapomniałeś że w 39' wybuchła wojna? Po za tym "przeją"? Poważnie?
Zgłoś
Avatar
Mojoo 2013-09-18, 19:15
no tak, na sadisticu zawsze można liczyć na pomoc. Jakie to szczęście że wypomniałeś mi tą literówke, ohhhh...

Wojna nie wojna, ale coś musiało się z tymi pieniędzmi dziać. Można podejrzewać, że po podpisaniu pokoju, ZUS wznowił swoją działalność, i należało by przyjrzeć się temu na jakich zasadach funkcjonował na początku.
Zgłoś