18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:43
Avatar
winters506 2024-07-08, 10:36
Nome napisał/a:

to Heradim, Żydzi ultra ortodoksyjni, nie wiem o co im teraz chodzi, może o tą służbę wojskową, bo do tej pory się migali, a teraz rząd uznał, że jednak oni też muszą odbywać obowiązkową służbę wojskową tak samo jak wszyscy inni Żydzi
Heradim nie są popularni w Izraelu, nikt ich nie lubi, mnożą się jak króliki, chłopy nie pracują tylko się modlą, żyją z zasiłków i drą mordy o wszystko



Haredi, haredim. Nie uznają Izraela, bo to państwo utworzone w wyniku działań zbrojnych, a nie podarowane przez Jahwe. Uważają, że studiowanie Tory jest ważniejsze niż walka. I fakt, nie byli poddani obowiązkowi służby wojskowej. Az do teraz.
Zgłoś
Avatar
Nome 2024-07-08, 14:39
winters506 napisał/a:

Haredi, haredim.[...].


sorry, literówka
Zgłoś
Avatar
Radian1 2024-07-08, 16:22
Nome napisał/a:

wszyscy Żydzi w Izraelu są ortodoksyjni, nie ma tam reformowanych, ci są w Kanadzie i USA, ci tutaj to ultraortodoksyjni



tak to jest jak wiedzę o innych religiach bierze sie z dupy czyli z TV
Zgłoś
Avatar
Nome 2024-07-08, 20:11
Radian1 napisał/a:

tak to jest jak wiedzę o innych religiach bierze sie z dupy czyli z TV



a o co ci biega, Izrael oficjalnie uznaje tylko ortodoksów... wiedzę to ty czerpiesz z dupy
Zgłoś
Avatar
shoggoth 2024-07-08, 20:29 1
@LubiePlacki84

@LubiePlacki84 Mam do kolegi takie pytanie/prośbę, czy to wykonanie to efekt AI czy też pani wokalistka jest realna? Jeśli to drugie to proszę o podanie personaliów bądź pseudonimu artystycznego i tytułu tego zacnego utworu. Z góry dziękuję.
Zgłoś
Avatar
ellsworth 2024-07-10, 21:16
Nome napisał/a:

wszyscy Żydzi w Izraelu są ortodoksyjni, nie ma tam reformowanych, ci są w Kanadzie i USA, ci tutaj to ultraortodoksyjni



gdzie takie brednie wyczytałeś?!?
Zgłoś