18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 4 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
uterno 2013-05-20, 16:47 2
mare30ks napisał/a:

te bydleta powinny byc automatyczne odjebane razem z pierdolnietym wlascicielem.
czekam teraz na posty milosnikow tego kurestwa opowiuadajacych jakie to ich pieski sa ulozone ze dzieci moga sie przytulac a pozatym to najczesciej wilczury gryza ludzi



Zabawne są takie emocjonalne wypowiedzi. Ktoś wyciąga Ci twarde liczby na stół z wszelakich statystyk, a Ty dalej swoje. Zero refleksji. Nie rozumiem takich ludzi.
Zgłoś
Avatar
Pakower 2013-05-20, 16:51 4
Ok... przeczytałem wszystkie komentarze z niektórymi sie zgadzam, z innymi nie, ale mniejsza o to. Jako właściciel Amstaffa i miłośnik ras podobnych nie potrafię stwierdzić, że atakujące psy to Pitbulle czy Amstaffy. Ale OK mogę mieć słabe oczy... Jakiś czas temu wypowiadałem się pod podobnym filmem, pisałem tam o wychowaniu i selekcji psów z RODOWODEM podczas wystaw!!!( każdy zainteresowany może sobie odszukać). Nie określajcie mianem Pita czy Amstaffa psa który nie ma rodowodu bo to jest KUNDEL!! Odnosząc się do powyższego cytuje fragment wzorca rasy Amstaff/Pitbull.

"Każda maść jednolita lub łaciata jest dopuszczalna. NIEPOŻĄDANA jest
jednak czarna podpalana, czekoladowa i BIAŁA, jeśli biel obejmuje ponad 80 %
powierzchni ciała"

Jakiej maści są psy na filmiku? Są całe BIAŁE = nie mogą otrzymać tytułu reproduktora/ suki hodowlanej. Ale oczywiście łysy właściciel nie wiedział i kupił białego taniej z lewej hodowli i krzyżuje je nadal (niech i ja coś zarobie). W taki sposób właśnie produkowane są Amstaffo podobne KUNDLE!

Nie, zależy mi na piwach czy pochwałach. Chce żebyście drodzy Sadole potrafili rozgraniczyć niektóre sprawy i nie ulegać telewizyjnym nagonkom i prowokacjom. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i porozmawiam o temacie

Pozdrawiam
Zgłoś
Avatar
Kliksiu 2013-05-20, 16:54
a nie pomyślisz że krajowa izba weterynaryjna to spasione świnie które piszą "publikacyjki" na podstawie dostarczonych danych przez policje ? nie każdy zgłasza sprawe na psy że sie tak wyrażę.

A tak z ciekawości, bo kilka wpisów pominąłem, był już jakiś debil co napisał że to nie wina psa ale właściciela ?
Zgłoś
Avatar
uterno 2013-05-20, 17:01
@Pakower
Bo to są Dogi Argentyńskie według mnie. A w Polsce Pit Bull nie jest uznany przez zkwp jako rasa. Więc piszą często "w typie Pit Bull", a to dużo szersze pojęcie niż pit, bo podciągamy do tego zmiksowane Amstaffy, Bullteriery, a czasem Dogi Argentyńskie (mimo, że molos).

@Kliksiu
Daję monety przeciwko orzechom, że prędzej ktoś zadzwoni na policję po pogryzieniu przez Pita ze ściskiem szczęki 107kg, niż jamnika o połowę mniejszym, bo efekty ugryzienia będę odmienne.
Zgłoś
Avatar
Światłocień 2013-05-20, 17:06
Cytat:

Kwestia wychowania psa...


Gówno prawda. Psom może odjebać. Skoro człowiekowi może to psu tym bardziej. Te psy mają tendencje do bycia agresywnymi i dopóki nie czują nad sobą nieustannie łapy samca alfa/właściciela to z największym prawdopodobieństwem im odpierdoli. Tak na marginesie nie rozumiem zachwytu hodowców tymi psami - góra mięsa stworzona do walk. Hodować coś takiego dla rekreacji to jak jebnąć kałacha jako ozdobę na półce z książkami.

Cytat:

Jakiej maści są psy na filmiku? Są całe BIAŁE = nie mogą otrzymać tytułu reproduktora/ suki hodowlanej. Ale oczywiście łysy właściciel nie wiedział i kupił białego taniej z lewej hodowli i krzyżuje je nadal (niech i ja coś zarobie). W taki sposób właśnie produkowane są Amstaffo podobne KUNDLE!


Powiadajo, że kundle są mądrzejsze od rasowych.
Zgłoś
Avatar
Pakower 2013-05-20, 17:34
@uterno
Tak też mi sie wydawało, ale to mało ważne. Psu ze zniszczoną psychiką przekazaną być może w jakiś sposób z genami (chociaż, prawa ewolucji wykluczają dziedziczenie cech nabytych), czy przez wychowanie przez jakiegoś pojeba może odjebać i to jest normalne, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka

@Światłocień
Pies jak pies, ale góra mięśni to prawda. Jaki pies sie komu podoba to kwestia gustu, silny pies to dużo ciekawych możliwości rozrywki nie chce mi sie wymieniać
Co do mądrości, jakaś prawda w porzekadłach jest zawsze. Przewagą kundli jest na pewno to, że mają największą elastyczność przystosowawczą bo krzyżują sie jak im pasuje. Psy o których mówimy mają raczej kontrolowane krzyżowanie (miedzy pochodnym tej samej rasy) ale mimo wszystko zostały wyłączone z rasy przez nieprawidłową budowe czy też "zniszczoną psyche".
Swojego Asta uważam za niezwykle mądrego psa jeśli chcesz się przekonać zapraszam do Małopolski
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-05-20, 17:51 1
Światłocień napisał/a:


Gówno prawda. Psom może odjebać. Skoro człowiekowi może to psu tym bardziej. Te psy mają tendencje do bycia agresywnymi



Gówno prawda. Argumentacja debilna jak cała wypowiedź. Widać że o psach wiesz tyle co z telewizji TVN.

Amstaff czy PitBull to nie są psy obronne, tu większe predyspozycje stróżujące ma Doberman czy np Owczarek Niemiecki. To jest fakt i każdy kynolog to potwierdzi. Problem z tymi rasami jest taki, że upodobali jest sobie młodzi debile którzy maja papkę zamiast mózgu, kopiują im uszy, zakładają kolczatki z ćwiekami i szczują na ludzi, koty czy inne zwierzęta. Jakby tak "wychowywać" psa od małego to nawet Golden będzie się rzucał do gardła. Ale stąd tez się bierze taka opinia i jestem przekonany, że sam odsetek pogryzień mimo że i tak jest mały z udziałem Pitbulli czy Amstaffów byłby jeszcze mniejszy gdyby nie ta grupa. Idiota przecież nie kupi sobie Goldena bo przecież jak on wygląda.

Druga sprawa to wychowanie psów w ogóle. Każdy kto posiada psa który może wyrządzić krzywdę lub zabić (czyli powiedzmy powyżej 5kg) powinien iść na tresurę od szczeniaka. Niestety takiego obowiązku nie ma i ludzie nie wiedza jak postępować ze zwierzęciem. I nie chodzi tu o to czy ktoś jest dla psa dobry czy zły, chodzi o to żeby wiedzieć jak się zachowywać. Są pewne zasady postępowania i nie ma bata żeby coś nieprzewidzianego się stało. Słyszy się czasami, że jakiś pies zagryzł małe dziecko, zapewne czul się zagrożony, nikt nie wiedział jak psa przygotować to wprowadzenia nowego członka stada któremu się nagle poświęca sporo uwagi, popełniono szereg błędów i w pewnych przypadkach pies się zachowa tak a nie inaczej. Wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza. Rasa tu ma wpływ pośredni.

Kliksiu napisał/a:

a nie pomyślisz że krajowa izba weterynaryjna to spasione świnie które piszą "publikacyjki" na podstawie dostarczonych danych przez policje ? nie każdy zgłasza sprawe na psy że sie tak wyrażę.

A tak z ciekawości, bo kilka wpisów pominąłem, był już jakiś debil co napisał że to nie wina psa ale właściciela ?



Tak geniuszu. A pomyślałeś że pogryzień nie zgłaszają nie tylko właściciele "tych" psów? A Cyklon B zabił miliony żydów, Airbus ostatnio zabił 200 osób a AK-47 to już w ogóle morderca. Alkohol tez w sumie zabija na drogach Poziom rozumowania mohera spod pałacu prezydenckiego.
Zgłoś
Avatar
tomek3001 2013-05-20, 17:51
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-05-20, 18:04
DuckDodgers napisał/a:



Równie dobrze to może być dalmatyńczyk albo 30 kilogramowy kundel. Co do kagańca się zgadzam, ale nie tylko dla psów które są tak chętnie promowane przez media na niebezpieczne tylko dla wszystkich powyżej 5 kg.

Poniżej tabela pogryzień wg ras:
Obrazek

źródło: Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna

Do ściągnięcia cały dokument w *.pdf jak ktos jest zainteresowany wiedzą a nie pierdoleniem co mu telewizor powiedział.



o czyms takim mowilem, moze i inne razy gryza czesciej, ale wlasnie spojrz na podpisy w tabeli: liczba pokasan. a nie zagryzien, rozszarpan. od wiekszosci tamtych psow jakos sie mozesz opedzic, oswobodzic, pozatym wilczur czy inny najpierw szczeka, podbiega upierdoli i czesto odskakuje a jak cie takie kurestwa dopadna to masz zdrowo przejebane.
za malolata zdarzalo sie ze jakis pies mnie ujebal, sam mialem przez wiekszosc zycia psy, glownie male kundle wiec psow generalnie sie nie boje ale jak widze te bydleta biegajace luzem poulicy lesie to nieraz ciarki po plecach przechodza

chrisychrisSAAN napisał/a:



Czyli wystarczy ci jeden filmik np. z "Matura to bzdura" jakiś debil nie wie ile to 2+2 żeby ocenić cały naród? Brawo baranie.



nie gimbusie, takich filmikow widzialem wiecej wiec wracaj do odrabiania lekcji
Zgłoś
Avatar
Pakower 2013-05-20, 18:14
@DuckDodgers
Pierwsze przeczytaj wszystkie komentarze, a później ustosunkuj się do nich albo napisz coś nowego, a nie pierdzielisz setny raz jedno i to samo ukulane gówno. Pierdzielisz o wprowadzaniu psa do stada -.- a słyszałeś może o Johnym Fisher jeden z bardziej znanych kynologów, specjalistów od szkolenia i psychiki psów który napisał wiele książek na temat "psa w stadzie ludzkim"? Po wielu latach wycofał sie ze swoich mądrości i stwierdził, że pies nie funkcjonuje z ludzi jak w stadzie.

Nie rzuczaj sie tak po Ci żyłka pęknie
Zgłoś
Avatar
fashX 2013-05-20, 18:16
gdyby nie pomoc kamerzysty to pewnie byłoby po babce, dał z siebie wszystko ;P
Zgłoś
Avatar
ściwanek 2013-05-20, 18:19
mare30ks

Ale ty pierdolisz głupoty, bez powodu pies nie atakuje
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-05-20, 18:23
zwykle nie, ale powodow moze byc od chuja, nawet takie z ktorych sobie nie zdajemy sprawy w takim wypadku lepiej dmuchac na zimne, jak sobie pitbul zagryza wlasciciela czy jego dzieciaka to jebie mnie to, jego wina, gorzej jak rozszarpuje przypadkowego czlowieka
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-05-20, 18:34
Pakower no widzisz, tyle razy czytasz to same ukulane gówno a nadal nic nie rozumiesz
Zgłoś
Avatar
uterno 2013-05-20, 18:47 1
U nas są bardzo ubogie statystyki. Polecam zagraniczne z podziałem na uszkodzenie ciała, ofiary wśród dzieci, dorosłych i zgony:
images.bimedia.net/documents/Dog+attack+stats+with+breed+2012.pdf

Ta jest z Ameryki Północnej. Statystyki z Francji i Wlk. Brytanii mocno się różnią ze względu na odchylenia w bezwzględnej ilości psów z danej rasy.

Różnice pomiędzy rasami, to czysty poziom testosteronu, który wpływa na układ limbiczny. Kora płata czołowego rozwija się najintensywniej podczas dorastania. Funkcje poznawcze nie są więc przekazywane w genach i koniec kropka kur** jego mać. A jak ktoś mówi inaczej, to obala dzisiejsze zdobycze genetyki.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie